• چهارشنبه / ۲۵ فروردین ۱۴۰۰ / ۲۰:۴۸
  • دسته‌بندی: زنجان
  • کد خبر: 1400012514754
  • خبرنگار : 50167

نماینده عالی دولت در استان زنجان خبر داد

اجرای اکسیژن‌درمانی سرپایی بیماران کرونایی در زنجان

اجرای اکسیژن‌درمانی سرپایی بیماران کرونایی در زنجان

ایسنا/زنجان استاندار زنجان گفت: بحث اکسیژن‌درمانی سرپایی بیماران مبتلا به کرونا در استان آغاز شده و کپسول اکسیژن نیز در اختیار افراد بی‌بضاعت مبتلا به کرونا قرار داده می‌شود.

فتح‌الله حقیقی عصر امروز (۲۵ فروردین‌ماه) در ستاد استانی پیشگیری و مقابله با کرونا که با حضور وزیر بهداشت برگزار شد، با بیان اینکه طی چند روز اخیر رعایت پروتکل‌های بهداشتی حدود ۸۰ درصد شده است که نیازمند تداوم رعایت موازین بهداشتی هستیم، اظهار کرد: سد اول مقابله با کرونا یعنی رعایت پروتکل‌های بهداشتی در استان زنجان شکسته شده است که با رعایت موازین بهداشتی باید ترمیم شود.

وی از تشکیل ۸۰۰۰ هسته سلامت متشکل از روستا تا سطح شهرهای استان زنجان خبر داد و افزود: ۳۰۰۰ بسیجی برای مقابله با کرونا آموزش دیده‌اند که با اجرای طرح شهید سلیمانی عملیاتی شد و سپاه انصارالمهدی (عج) استان از ابتدای شیوع کرونا تاکنون در عرصه مبارزه با کرونا حاضر بوده و اقدامات زیادی انجام داده است.

این مسئول با اشاره به اینکه مرکز استان زنجان به ۲۶ نقطه برای نظارت و رصد عصر و شب توسط مسئولان استانی تقسیم شد و در شهرستان‌ها نیز با مسئولیت فرمانداران، نقاط تقسیم‌بندی شده و رصد می‌شود، تصریح کرد: بیش از ۳۵ میلیارد تومان طرح کمک مومنانه از مردم دریافت کردیم و خیرین استان اگر بیماران شیمی‌درمانی و کلیوی را پذیرش نمی‌کردند، تخت‌های بیمارستانی که اکنون در اختیار بیماران کرونایی است، به این تعداد آزاد نمی‌شد.

استاندار زنجان با اشاره به اینکه هرگونه دورهمی و تجمع ممنوع است و محدودیت‌های تردد در شهرستان‌های قرمز و محدودیت تردد شبانه به قوت خود باقی است، گفت: افرادی که از مسافرت داخل و خارج از کشور به استان زنجان بازگشتند، شناسایی شدند و از آنان تست کرونا گرفته شده است.

حقیقی از اجرایی کردن بحث اکسیژن‌درمانی سرپایی بیماران مبتلا به کرونا در استان خبر داد و اظهار کرد: کپسول اکسیژن در اختیار افراد بی‌بضاعت مبتلا به کرونا قرار داده می‌شود تا در منزل مداوا شوند. گفتنی است طرحی برای ساماندهی سالمندان و بیماران زمینه‌ای استان زنجان تهیه شده و به تفکیک شناسنامه دارند و اطلاعات آنان کاملاً مشخص است.

وی در رابطه با قرنطینه معکوس و حمایت از سالمندان، خاطرنشان کرد: قرنطینه معکوس و حمایت از سالمندان بر عهده کمیته امداد امام خمینی (ره) استان، اداره‌کل بهزیستی و اداره‌کل بنیاد شهید استان بوده و درمان و مراقبت سالمندان و بیماران زمینه‌ای بر عهده جمعیت هلال‌احمر استان و معاون درمان تامین‌اجتماعی استان است.

نماینده ولی‌فقیه در استان زنجان نیز در ادامه این جلسه با بیان اینکه مجموعه بهداشت و درمان کشور و استان در مبارزه با مهمان ناخوانده خوش درخشیدند، اظهار کرد: کادر درمان نام نیکی در این برهه ماندگار از تاریخ باقی گذاشتند و خوشبختانه در دل کارگزاران نظام در استان زنجان یک همدلی وجود دارد.

آیت‌الله علی خاتمی با بیان اینکه جوانان ایران در زمینه دانش‌بنیان در روزهای کرونایی فراموش نشدنی خوش درخشیدند و با وجود توطئه‌های دشمنان، قدم‌های خوبی برداشته شد، خاطرنشان کرد: امید است جامعه بشری به زودی از شر ویروس منحوس کرونا خلاص شود.

انتهای پیام