• چهارشنبه / ۲۵ فروردین ۱۴۰۰ / ۱۶:۵۲
  • دسته‌بندی: آسیا،خاورمیانه
  • کد خبر: 1400012514653
  • خبرنگار : 71592

اذعان رژیم صهیونیستی به ناتوانی‌اش در برابر تهدید پهپادها

اذعان رژیم صهیونیستی به ناتوانی‌اش در برابر تهدید پهپادها

یک نویسنده صهیونیستی نوشت، ناظر کابینه رژیم صهیونیستی فاش کرده، طرح حفاظت از پایگاه‌ها و مراکز در برابر تهدید پهپادها به شکل مطلوب اجرایی نشده و بیشتر خلبانان گلایدر برای پرواز نیازی به مجوز ندارند.

به گزارش ایسنا، لیا سبیلکین، نویسنده صهیونیستی در گزارش خود در وبسایت شبکه ۱۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی نوشت، گزارش متنیاهو انگلمان، ناظر کابینه رژیم صهیونیستی درباره نهاد نظامی این رژیم که منتشر شده است، هشدار می‌دهد که رژیم صهیونیستی برای مقابله با تهدید پهپادها آمادگی ندارد. در عین حال محافظت از تأسیسات امنیتی در برابر این تهدید کافی نیست به ویژه اینکه این پهپادها گاهی با عناصر غیرنظامی پرواز می‌کنند. ملاحظه می‌شود که در هر دو بخش اقدامات به شکل مطلوب اجرایی نشده است.

این نویسنده صهیونیستی در ادامه نوشت، علاوه بر آن، انگلمان در گزارش خود به مناطق تیراندازی ارتش صهیونیستی اشاره می‌کند که در جریان آموزش‌های ارتش در شمال اراضی اشغالی برخی از مکان‌های باستانی آسیب دیدند.

وی همچنین از رویه‌های انتصاب مدیران اجرایی در سازمان صنعت هواپیمایی انتقاد کرد و گفت، آمادگی صهیونیستی برای دفاع در برابر تهدیدات پهپادها مناسب نیست و به همین دلیل این پهپادها تهدید امنیتی برای هواپیمایی مدنی محسوب می‌شوند.

وی تأکید کرد، با وجود هشدار ناظر کابینه رژیم صهیونیستی در سال ۲۰۱۷ مبنی بر اینکه در حال حاضر این رژیم هیچ پاسخی برای حل مناسب مشکل پهپادها ندارد، پلیس و سازمان هواپیمایی مدنی رژیم صهیونیستی هم  این مشکل را آن طور که باید حل نکردند و علاوه بر آن در سایه تهدیدی که ممکن است بخشی از حوادث امنیتی ناگهانی باشد، پلیس تدابیری برای مقابله با این پهپادها نیندیشیده است.

سبیلکین نوشت، ارتش صهیونیستی در مقایسه با نیاز ارائه شده در بخش عملیات، با کمتر از یک چهارم مبلغ مورد نیاز برای محافظت از اردوگاه‌ها و تاسیسات ارتش، به سیستم‌های ضد پهپادی مجهز شده است. در نتیجه گزارش ناظر بیانگر این نگرانی است که اگر اردوگاه یا تأسیسات وابسته به ارتش صهیونیستی با پهپاد تهدید شود، کادر امنیتی نخواهد توانست از رژیم صهیونیستی به درستی دفاع کند.

وی ادامه داد، در گزارش ناظر از عدم هماهنگی مرزهای امنیتی انتقاد شده است، با وجودی که در طرح پاسخ تکنولوژیکی به تهدید پهپاد ۸۷ میلیون شکِل (واحد پول اسرائیل) سرمایه گذاری شده است و بودجه اولیه برنامه ریزی شده برای این کار ۱۵۰ میلیون شکِل بود اما این طرح پاسخی به تهدید و اقدامات حفاظت امنیتی نداد زیرا آنچه امروز وجود دارد با توصیه‌های تیم ملی حفاظتی در برابر تهدید پهپاد در اداره نیروی هوایی همخوانی ندارد.

این نویسنده صهیونیستی در پایان نوشت، علاوه بر آن به دلیل اختلافات میان نیروهای هوایی و سازمان هواپیمایی مدنی، روند سازمان دهی برای بهره برداری از هواپیماهای بدون سرنشین به تأخیر افتاد و با پایان بررسی به ویژه در ژوئن سال ۲۰۲۰ مشخص شد که بیشتر هواپیماهای غیر پهپادی در رژیم صهیونیستی ثبت نشده‌اند و بیشتر خلبانان این هواپیماها ملزم به دریافت هیچ گونه مجوزی برای به پرواز درآوردن هواپیماهای خود در حریم هوایی این رژیم نشده‌اند.  

انتهای پیام