• سه‌شنبه / ۲۴ فروردین ۱۴۰۰ / ۰۸:۲۶
  • دسته‌بندی: خراسان شمالی
  • کد خبر: 1400012413110
  • خبرنگار : 50046

ضریب اشغال واحدهای اقامتی خراسان شمالی به زیر ۲۰ درصد رسید

ضریب اشغال واحدهای اقامتی خراسان شمالی به زیر ۲۰ درصد رسید

ایسنا/خراسان شمالی مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان شمالی، گفت: ضریب اشغال واحدهای اقامتی در خراسان شمالی به زیر ۲۰ درصد رسید.

 به گزارش ایسنا به نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان شمالی، حبیب یزدان‌پناه اظهار کرد: طی سه‌ماهه اخیر که شامل تعطیلات و ایام نوروز نیز بود به ‌رغم افزایش سفر و ترددهای بین جاده‌ای نسبت به سال گذشته، اما تأسیسات و مراکز اقامتی با ۸۰ تا ۹۰ درصد ظرفیت‌های خالی مواجه شدند.

وی با اشاره به اینکه نوروز امسال هم به دلیل پیشگیری از شیوع ویروس کرونا و توصیه به خودداری از انجام سفرهای غیرضروری، دعوت به سفر در این ایام نداشتیم، افزود: اکثر مسافرانی که در این ایام وارد استان شدند به‌قصد دیدوبازدیدهای نوروزی بوده و اقامت خود را در هتل و مراکز تحت پوشش ما انتخاب نکرده بودند.

یزدان پناه عنوان کرد: هم‌زمان با شیوع ویروس کرونا، کسب‌وکارهای مرتبط با گردشگری و خدمات سفر از این موضوع ضررهای زیادی دیدند، هرچند که در قالب مصوبات ستاد ملی کرونا گشایش مقطعی و محدود در ایام نوروز به وجود آمد اما این تصمیم نیز تأثیری بر رونق کسب‌وکارهای این حوزه نداشت.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان شمالی، افزود: این استان دارای ۱۶۲ مرکز اقامتی، رفاهی و پذیرایی با ظرفیت بیش از ۱۲۰۰ تخت است که در سه‌ماهه بهمن، اسفند و فروردین‌ماه اخیر ضریب اشغال آن‌ها به زیر ۲۰ درصد رسید.

انتهای پیام