• دوشنبه / ۲۳ فروردین ۱۴۰۰ / ۱۰:۳۰
  • دسته‌بندی: خراسان رضوی
  • کد خبر: 1400012312316
  • خبرنگار : 50071

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد:

با ناقضان شیوه‌نامه‌های بهداشتی برخورد می‌شود

با ناقضان شیوه‌نامه‌های بهداشتی برخورد می‌شود

ایسنا/خراسان رضوی معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: با ناقضان شیوه‌نامه‌های بهداشتی در سطح شهر به طور جدی برخورد می‌شود.

 مهدی قلیان با اشاره به شروع موج چهارم کرونا در کشور و قرمز شدن وضعیت شهر مشهد و تعدادی از شهرستان‌های زیر پوشش دانشگاه اظهار کرد: با توجه به اینکه دستورالعمل رعایت پروتکل‌های بهداشتی در موج چهارم به تمامی اصناف و اماکن، واحدها و سازمان‌های تحت پوشش دانشگاه ابلاغ شده است، با ناقضان شیوه‌نامه‌های بهداشتی ابلاغی برخورد جدی صورت خواهد گرفت.

وی در خصوص نحوه برخورد با متخلفان گفت: با توجه به حساسیت موضوع، در برخورد با متخلفان صنفی و دیگر رده های شغلی و سازمان‌ها، اخطارها ابتدا به صورت کتبی و در ادامه در صورت تکرار از طریق معرفی به مراجع قضایی صورت خواهد گرفت.

به گزارش وبدا، معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد خاطر نشان کرد : در حال حاضر ۴۰۰ نفر از کارشناسان بهداشت محیط و حرفه‌ای این معاونت در قالب ۱۵۰ تیم بازرسی به طور مستمر بر عملکرد بهداشتی واحدهای صنفی، اماکن عمومی و مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی نظارت دارند. همچنین در همین راستا نظارت های مشترکی با حضور کارشناسانی از اداره اماکن نیروی انتظامی، سازمان صنعت و معدن و اتاق اصناف، فرمانداری و قوه قضائیه در قالب تیم های مشترک در حال انجام است. 

انتهای پیام