• دوشنبه / ۲۳ فروردین ۱۴۰۰ / ۰۸:۵۰
  • دسته‌بندی: فرامنطقه ای
  • کد خبر: 1400012312204
  • خبرنگار : 71457

سودان: درصورت جنگ با اتیوپی پیروز خواهیم شد

سودان:  درصورت جنگ با اتیوپی پیروز خواهیم شد

عضو شورای حاکمیتی سودان اعلام کرد که کشورش از مناطق مرزی الفشقه که صحنه درگیری‌هایی میان نیروهای سودانی و اتیوپیایی است، کوتاه نخواهد آمد.

به گزارش ایسنا، به نقل از رویترز، شورای حاکمیتی سودان در بیانیه‌ای اعلام کرد که یاسر العطا، عضو این شورا طی سخنرانی مقابل افسران و سربازان در فرماندهی لشکر ۱۹ در شهر مروی گفت: سودان از مناطق الفشقه کوتاه نخواهد آمد، چراکه این مناطق متعلق به خاک سودان هستند.

وی افزود: ما خواهان ورود به جنگ با اتیوپی نیستم، اما اگر این جنگ بر ما تحمیل شود، ما پیروز خواهیم شد، چراکه ما بر حق هستیم.

العطا بر جانبداری نیروهای مسلح از گزینه مردم سودان و لزوم انجام وظایفشان جهت حفظ قومیت‌ و هویت ملت و رفع شائبه‌هایی که به وطن وارد شده، تاکید کرد.

وی با بیان اینکه نیروهای مسلح سوپاپ امن سودان و وحدت و امنیت آن هستند، تصریح کرد که ارتش با عرصه سیاسی بر اساس ملاحظاتی که منافع کشور را در نظر دارد و آن را به ساحل امن می‌رساند، تعامل کرده است.

العطا گفت که "نیروهای مسلح الگوی منحصر به فردی از قومیت‌گرایی در سطح عربی و آفریقایی هستند و همچنین ستون فقراتی هستند که در قبال تمامی تهدیدها، نه شکسته خواهد شد و نه سست می‌شود."

وی تصریح کرد که آنها در نهاد نظامی به هیچ وجه چشم طمعی نسبت به قدرت ندارند، بلکه خواهان یک سودان دموکرات و آزاد و رها از جنگ‌ها و نژاد پرستی‌ها هستند.

در پی استقرار مجدد ارتش سودان در منطقه مرزی الفشقه در نوامبر ۲۰۲۰ و اعلام بازپس گیری ۹۰ درصد از اراضی حاصل خیزی که تحت تصرف کشاورزان و افراد مسلح اتیوپیایی بود؛ روابط سودان و اتیوپی دچار تنش شدیدی شده است.

انتهای پیام