• یکشنبه / ۲۲ فروردین ۱۴۰۰ / ۱۵:۲۶
  • دسته‌بندی: فارس
  • کد خبر: 1400012211850
  • خبرنگار : 50031

رئیس علوم پزشکی شیراز مطرح کرد:

تداوم اضافه کردن تخت‌های ویژه کرونا در فارس

تداوم اضافه کردن تخت‌های ویژه کرونا در فارس

ایسنا/فارس رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اشاره به اینکه روند صعودی مبتلایان به کرونا در فارس همچنان ادامه دارد، یادآور شد که تعداد تخت‌های بیمارستانی مختص بیماران کرونا در حال افزایش است.

دکتر مهرزاد لطفی یکشنبه ۲۲ فروردین در دویست و نود و نهمین نشست ستاد مدیریت بیماری کووید ۱۹ در دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: تدابیر و برنامه ریزی این ستاد در راستای افزایش تخت بیمارستان ها و مراکز درمانی فارس خبر داد.

او با اشاره به اعلام آمادگی تمامی بیمارستان های خصوصی و دولتی، مراکز درمانی دانشگاهی و غیردانشگاهی در استان فارس، برای خدمت رسانی به مراجعان به ویژه مبتلایان کووید۱۹، گفت: همچنان افزایش تخت های بستری و مراقبت های ویژه در فارس ادامه دارد.

لطفی با تاکید بر افزایش نمونه گیری در آزمایشگاه های تشخیصی مولکولی استان برای شناسایی بیشتر افراد مبتلا، افزود: مسوولان و اعضای ستاد مدیریت بیماری کووید ۱۹ در دانشگاه، تلاش کنند تا از تمامی ظرفیت ها در راستای کنترل بیماری و بهبود خدمت رسانی به مراجعان به ویژه بیماران کرونایی استفاده شود.

وی ضمن بررسی آمار نمونه های انجام شده آزمایش کرونا طی روز گذشته تاکنون در فارس؛ به بررسی آمار مبتلایان، موارد مرگ و میر، افراد بستری و بهبودیافته، روند خدمت رسانی به مبتلایان و موارد مشکوک در مراکز درمانی و عملکرد مراکز آزمایشگاهی تشخیصی کروناویروس پرداخت.

صدور بخشنامه محدودسازی مطب ها، درمانگاه ها و موسسات خصوصی و دولتی بر اساس بخشنامه وزارت بهداشت از سوی معاونت درمان دانشگاه از دیگر محورهای این نشست بود که از سوی رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز در دستور کار قرار گرفت.

دیگر معاونان و مدیران ارشد دانشگاه نیز در این نشست، ضمن اعلام گزارش وضعیت اکسیژن سازها و مصرف اکسیژن بیمارستان ها، آمار روزانه واکسیناسیون کارکنان در استان، آمار مبتلایان و افراد بستری در مراکز درمانی و بیمارستان های فارس، پیگیری افزایش تخت های بیمارستانی در مراکز درمانی دانشگاهی و غیردانشگاهی، شیوه خدمت رسانی به مبتلایان و مراجعان در بیمارستان های شیراز و شهرستان های استان، به بیان توضیحاتی درباره اقدامات حوزه خود در راستای کاهش آمار و اجرای مصوبات پیشین این ستاد پرداختند.

انتهای پیام