• شنبه / ۲۱ فروردین ۱۴۰۰ / ۱۶:۲۱
  • دسته‌بندی: کهگیلویه و بویراحمد
  • کد خبر: 1400012111003
  • خبرنگار : 50223

معاون دانشگاه علوم پزشکی یاسوج خبر داد

۸۱۴ کرونایی مثبت طی روز جمعه در کهگیلویه و بویراحمد

۸۱۴ کرونایی مثبت طی روز جمعه در کهگیلویه و بویراحمد

ایسنا/کهگیلویه و بویراحمد معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت‌: از یک هزار و ۹۹۵ تست روز گذشته استان، ۸۱۴ تست مثبت شده که این آمار از ابتدای شیوع کروناویروس تاکنون در استان بی سابقه بوده است.

محمدمهدی بانشی روز شنبه ۲۱ فروردین ماه در نشست ستاد کرونای استان، افزود: دیروز یک هزار و ۲۸۲ مراجعه کننده داشتیم که رکورد بالای ۱۰۰۰ نفر مراجعه کننده نیز شکسته شد.
وی اظهار کرد: هم اکنون ۴۲۶ بیماری قطعی و مشکوک کرونایی در بیمارستان های استان بستری هستند که از این تعداد ۱۱۱ نفر مثبت کرونایی قطعی است.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج خاطرنشان کرد: از ابتدای شیوع کروناویروس تاکنون ۴۰ هزار و ۱۷۳ نفر به این بیماری ویروسی مبتلا شدند و ۴۸۶ فوت ناشی از کروناویروس در استان کهگیلویه و بویراحمد داشته ایم.
بانشی تصریح کرد: در ۲۰ روز فروردین ماه ۱۴۰۰ ۲۴ فوت ناشی از کروناویروس در استان داشته ایم که با توجه به روند صعودی کرونا این آمار در ۱۰ روز آینده افزایش پیدا می کند.
وی ادامه داد: همچنین طی ۲۰ روز فروردین ماه ۷۴۲۶ نفر مثبت کرونایی در سطح استان کهگیلویه و بویراحمد داشته ایم که این تعداد ۱.۵ برابر ماه قبل بوده است.
به گزارش ایسنا، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج عنوان کرد: تاکنون از ۲۲ درصد جمعیت استان کهگیلویه و بویراحمد تست کروناویروس  گرفته شد.
انتهای پیام