• شنبه / ۲۱ فروردین ۱۴۰۰ / ۱۶:۲۰
  • دسته‌بندی: خبر بازار
  • کد خبر: 1400012111001
  • خبرنگار : 30054

مراحل واردات کالا از چین؛

صفر تا صد هزینه های مربوط به خرید کالا از چین 

صفر تا صد هزینه های مربوط به خرید کالا از چین 

یکی از موضوع‌ های دارای اهمیت در دنیای اقتصادی امروز، واردات کالا است.

به گزارش ایسنا، بنابراعلام آسان تجارت، همه کشورهای جهان حتی کشورهای کمونیستی واردات و صادرات کالا را انجام می‌دهند. (البته کشورهای کمونیستی خیلی کم) می‌توانید صدها و هزاران کشتی، کامیون و قطار باربری را ببینید که در حال جابه جایی کالا هستند. با واردات و صادرات کالا است که محصولات مفید و کاربردی دیگر کشورها را می‌توان استفاده کرد. معمولا کشورهایی مانند ترکیه، قطر، چین و دبی از اصلی‌ترین کشورهایی هستند که محصولات آنها به ایران وارد می‌شود. اما واردات کالا از چین چگونه انجام می‌شود؟ بهترین روش واردات از چین چیست؟ با ما همراه باشید تا به پاسخ سوالتان دست یابید. 

واردات کالا از چین 

همان طور که ذکر کردیم واردات کالا از مقوله‌های مهم در دنیای امروز است. واردات کالا از چین نیز از اهمیت زیادی برخوردار است. به همین منظور ابتدا لازم است برای وارد کردن کالا از چین، جنس دلخواه را انتخاب کرده و بعد از آن فروشنده جنس را پیدا کرد.  

برای انتخاب جنس، باید شرایط کشور مورد نظر و کشور مقصد را در نظر بگیرید و بعد از آن به سراغ فروشنده بروید. قبل از انتخاب جنس، باید قیمت آن را در کشورهای دیگر جستجو کنید و ببینید چه کالاهایی محبوبیت بیشتری دارند. البته شرکت‌های زیادی هستند که در انتخاب فروشنده می‌توانند بازرگانان را راهنمایی کنند. انواع فروشنده در چین عبارتند از مونتاژ کار، شرکت‌های بزرگ و کوچک و شرکت‌ های وارد کننده. 

قوانین واردات از چین و تعرفه گمرکی 

بعد از اینکه با فروشنده بر سر قیمت به توافق رسیدید و پیش فاکتور دریافت کردید، بهتر است در مورد تعرفه آن کالا در گمرک و شرایط واردات کالای مذبور اطلاعات کسب کنید. تعرفه ورود کالا و دیگر موارد را بررسی کنید و با بودجه مورد نظر را تحلیل کنید. پس از آن در مورد پرداخت مبلغ نهایی کالا با فروشنده صحبت کنید. 

لازم است در مورد سایر موارد مانند چگونگی انتقال کالا، زمان ارسال کالا، حمل و تحویل بار نیز با فروشنده توافق کنید. البته ضروری است در مورد استانداردهای واردات و مجوزها و دیگر مواد اطلاعات کافی داشته باشید. در ضمن باید کارت بازرگاتی به نام خودتان نیز تهیه کنید. اگر در این زمینه اطلاعاتی ندارید و کارت بازرگانی نیز ندارید، نگران نباشید شرکت بازرگانی آسان تجارت در تمام این مراحل شما را همراهی و راهنمایی خواهد کرد.  

دیگر مراحل وارد کردن کالا از چین  

انجام سفارش در وزارت بازرگانی

قبل از پرداخت، دریافت ایران کد به علاوه مجوزهای اولیه استاندارد

پیگیری تولید کالا و بررسی قبل از انجام حمل و نقل

هماهنگی جهت حمل کالا

گرفتن اسناد مربوط به تأمین ارز و اسناد بازرسی

گرفتن مجوزهای مربوط از سازمان‌ های مرتبط بعد از ورود کالا به کشور

پرداخت هزینه ی حقوق و عوارض گمرکی و دیگر هزینه های مربوط به ترخیص کالا

بعد از حمل کالا به انبار، پرداخت تعهدات ارزی و مالیاتی

بهترین روش واردات از چین؛ شرکت بازرگانی آسان تجارت 

اگر در هر کدام از مراحل ورود کالا به کشور سردرگم هستید و نیاز به راهنمایی دارید، اصلا نگران نباشید. شرکت بازرگانی آسان تجارت از بهترین شرکت‌ها در زمینه واردات کالا از چین و دیگر کشورها است. این شرکت بازرگانی دارای پرسنل و کادر ایرانی مجرب است که در کشور چین و در شهر گوانجو مستقر هستند. این شرکت می‌تواند در مواردی مانند منبع یابی کالا، مذاکره، عقد قرارداد، بازرسی کالا و امکان دریافت کالا، انبارداری، انجام خدمات حمل و نقل کالا ( دریایی و هوایی به مقصد بنادر ایران و یا امارات) و ترخیص کالا شما را با کمترین هزینه همراهی کند. 

همچنین خدمات گسترده شرکت بازرگانی آسان تجارت فقط به همین موارد محدود نمی شود و این شرکت در زمینه تحویل گرفتن کارتن ها و پالت های مشتریان از تولیدکنندگان و فروشنده های چینی، بازرسی کمیت و کیفیت کالا، شمارش کالا در زمان بارگیری، بسته بندی و انبارداری و در نهایت ارسال کالا نیز خدمات می دهد. 

به طور کلی خدمات شرکت بازرگانی آسان تجارت در دسته بندی زیر قرار می گیرند: 

وارد کردن کالا، خرید، حمل و ترخیص کالا، خدمات کارگو در گوانجو، شنزن، ایوو، شانگهای 

پیدا کردن منبع، تولیدکنندگان و فروشنده های چینی و انجام توافق واردات کالا به صورت خرده و عمده 

تحویل گرفتن کالا و شمارش آن از ساپلایرهای چینی 

فرستادن مترجم مسلط به فرهنگ و زبان چینی در زمان بازدید از نمایشگاه ها، کارخانه جات و در زمان توافق و بستن قرارداد 

بسته بندی و انبار داری و ارسال کالا به شکل خرده بار(LCL)  و بار کامل کانتینر( FCL)  بسمت بنادر ایران و دبی  

پیک آپ محموله هاوانجام آماده سازی برای حمل 

ارسال هوایی کارگو و اکسپرس همه کالاها 

خدمات بازرسی کالا در مبدأ و صادر کردن گواهی بازرسی کالا  O.I 

ارسال هوایی از گوانجو به تهران یا دبی 

ترخیص کالا از گمرک چین و ترانزیت آن 

امکان خرید از وب سایت های Alibaba ، Aliexpress، Taobao و …. 

سخن آخر 

اگر قصد وارد کردن کالا از چین یا هر کشور دیگری را دارید، اصلا نگران نباشید. همان طور که دیدید بهترین روش  واردات از چین انتخاب یک شرکت بازرگانی معتبر و انجام عملیات واردات کالا توسط آنهاست. همین الان با شرکت  بازرگانی آسان تجارت تماس بگیرید تا در مورد واردات کالا از چین شما را راهنمایی کنند. 

انتهای رپرتاژ آگهی