• چهارشنبه / ۱۸ فروردین ۱۴۰۰ / ۱۴:۱۳
  • دسته‌بندی: خراسان جنوبی
  • کد خبر: 1400011808990
  • خبرنگار : 50028

یک مسئول خبر داد:

اتصال ۱۰۱۰۰ خانوار روستایی خراسان جنوبی به شبکه ملی اطلاعات

اتصال ۱۰۱۰۰ خانوار روستایی خراسان جنوبی به شبکه ملی اطلاعات

ایسنا/خراسان جنوبی مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات خراسان جنوبی از اتصال ۱۰۱۰۰ خانوار روستایی خراسان جنوبی به شبکه ملی اطلاعات در سال ٩٩ خبر داد.

مصطفی بهی، امروز چهارشنبه ۱۸ فروردین به رسانه‌های گروهی، توسعه شبکه همراه روستایی را از دیگر برنامه‌های این اداره کل در سال گذشته اعلام کرد و افزود: با احداث و راه اندازی ۲۱ سایت، پوشش همراه در سطح ۲۹ روستای استان برقرار و ۲۵۰۰ خانوار روستایی از سرویس تلفن همراه بهره مند شدند.

به گزارش ایسنا، وی با اشاره به احداث یا ارتقاء ۶۱ سایت ارتباطی در سال ۹۹ گفت: برای توسعه شبکه ملی اطلاعات در سطح روستاها طی سال گذشته ۱۳ سایت و ۲۵ میکرو سایت جدید نسل چهار احداث و ۲۵ سایت همراه روستایی نیز به نسل چهار ارتقا پیدا کردند که با اجرای این سایت ها، ۱۰۱۰۰خانوار در ۱۰۱ روستای استان از سرویس اینترنت پرسرعت همراه و خدمات شبکه ملی اطلاعات بهره‌مند شدند.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات خراسان جنوبی تصریح کرد: برای توسعه شبکه پهن باند و ارتقاء کیفیت ارتباطات روستایی نیز طرح توسعه شبکه فیبر نوری روستایی طی سال گذشته به میزان ۱۷۰ کیلومتر در سطح استان اجرا شد که با اجرای آن ۹ مرکز تلفن ثابت و ۲۱ سایت همراه روستایی به شبکه پهن باند پایدار و مطمئن متصل شدند.

وی با اشاره به تامین اعتبار پروژه های ارتباطی روستایی از محل منابع دولتی اظهار کرد: برای اجرای پروژه های توسعه ارتباطات روستایی استان در سال گذشته اعتباری بالغ بر ٩٠ میلیارد تومان از محل منابع طرح توسعه ارتباطات وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات هزینه شده است.

رئیس کارگروه دفاتر پیشخوان خدمات دولت و بخش عمومی غیردولتی، در خصوص تاسیس دفاتر جدید در سطح استان گفت: برای تسهیل دسترسی هم استانی‌ها به خدمات دستگاه‌های اجرایی و کاهش مراجعات به ادارت، سال گذشته مجوز فعالیت ۱۷ دفتر پیشخوان شهری و ۱۲ دفتر ICT روستایی صادر شد.

وی خاطرنشان کرد: از ۱۷ دفتر پیشخوان شهری، ۸ دفتر در بیرجند، ۳ دفتر در قائن، ۳ دفتر در فردوس، ۱ دفتر در بشرویه، یک دفتر در اسدیه و ۱ دفتر در طبس و از ۱۲ دفتر ICT روستایی ۵ دفتر در روستاهای شهرستان بیرجند و ۷ دفتر در روستاهای شهرستان قائنات برای ارائه خدمت، تاسیس شده است.

انتهای پیام