بازار سرمايه

برای دسترسی به اخبار قدیمی‌تر، در منوی مربوطه سال و ماه را محدود کنید.
 • کدام بازار برای سرمایه‌گذاری مردم جذاب است؟

  کدام بازار برای سرمایه‌گذاری مردم جذاب است؟

  با وجودی که از اواخر سال گذشته سیر صعودی شاخص های بورس، این بازار را به محلی جذاب برای سرمایه های نهفته مردم تبدیل کرد، اما تداوم بیماری کرونا، افزایش نرخ تورم، تشدید تحریم ها و ... موجب شده این روزها طلا و سکه و ارز دوباره به بازاری جذاب برای مردم جهت افزایش دارایی هایشان تبدیل شود.

 • افزایش قیمت سکه ربطی به بانکها ندارد

  در گفت‌وگو با ایسنا مطرح شد

  افزایش قیمت سکه ربطی به بانکها ندارد

  مدیرعامل کارگزاری بانک رفاه کارگران گفت که نقش بانک‌ها در معاملات گواهی سپرده سکه این است که موجب نقدشوندگی، ایجاد شفافیت و تکمیل زنجیره خدمات رسانی شرکت‌های فعال در بازار سرمایه می‌شوند و بانک‌ها در این زمینه درآمدزایی نمی‌کنند. همچنین، عامل تاثیرگذار بر اختلاف قیمت بین بازار فیزیکی و بازار گواهی سپرده سکه، اشتیاق خریدی است که در بازار فیزیکی وجود دارد و به دلیل عدم پاسخگویی عرضه، این افزایش قیمت در بورس خودش را نشان می‌دهد.

 • ۱۰۰ شرکت صنعتی و معدنی در بورس عرضه می‌شود

  ۱۰۰ شرکت صنعتی و معدنی در بورس عرضه می‌شود

  معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) از انتشار ۱۴۵۰ میلیارد تومان اوراق در سال جاری از سوی سه شرکت بزرگ صنعتی خبر داد و اعلام کرد که امسال ۱۰۰ شرکت بزرگ صنعتی برای تامین مالی از طریق عرضه اولیه یا انتشار اوراق در بازار بورس حضور می‌یابند.

 • تعداد بورسی‌ها به بیش از ۴۸ میلیون نفر رسید!

  تعداد بورسی‌ها به بیش از ۴۸ میلیون نفر رسید!

  جذابیت بازار سرمایه به آزادسازی سهام عدالت و به تبع آن ورود مشمولان سهام عدالت به بازارسرمایه به یکدیگر گره خورده تا این روزها بازار سرمایه بیش از هر زمان دیگری میزبان کدهای جدید بورسی باشد؛ به طوری که آخرین آمار حاکی از آن است که تعداد بورسی‌ها به بیش از ۴۸ میلیون نفر رسیده است.