برای دسترسی به اخبار قدیمی‌تر، در منوی مربوطه سال و ماه را محدود کنید.
 • آن تیر آتشین و مصدق

  آن تیر آتشین و مصدق

  مصدق با ذکر سوابق استعماری انگلیس بخشی از سخنرانی خود را به شعارهای سیاسی اختصاصی داد و در بخش دیگر از حقانیت ایران در ملی کردن نفت خود و این که محل رسیدگی به این دعوای تجاری شورای امنیت نیست، سخن گفت. به توصیه نماینده فرانسه با توجه با ماهیت حقوقی دعوا قرار شد رسیدگی به آن به بعد از حکم دادگاه لاهه موکول شود و این توصیه تصویب شد. دادگاه لاهه در گرمای آتشین تیر ۱۳۳۱ در لاهه تشکیل شد.

 • ماسک سالم، ماسک ناسالم؟

  ماسک سالم، ماسک ناسالم؟

  حتماً شما هم قبول دارید که ماسک دیگر به بخشی از لباس‌مان تبدیل شده؛ موضوعی که تا همین چند وقت پیش برایمان غیرقابل تصور بود. ماسک را فقط روی چهره برخی از کارکنان بخش صنعت دیده بودیم یا شاغلان در بعضی بخش های تحقیقاتی و کادردرمان، البته برخی هم زمانی که هوای شهرهای بزرگ کشور آلوده اعلام می‌شد هرازگاهی از ماسک استفاده می‌کردند.

 • قیمت‌ها در فوتبال ایران چقدر رشد کرده است؟

  قیمت‌ها در فوتبال ایران چقدر رشد کرده است؟

  «در این مطلب در مورد ارزندگی هیچ‌کدام از بازیکنان و مربیان اظهار نظر نکردیم. این فقط یک گزارش توصیفی برای انتقال مفهوم تورم در فوتبال ایران است که به سادگی می‌توان آن را به سایر باشگاه‌ها هم تعمیم داد.»

 • «چهار واقعیت اقتصاد کشور» به روایت «ایران»

  «چهار واقعیت اقتصاد کشور» به روایت «ایران»

  روزنامه ایران نوشت: «رئالیسم اقتصادی ایران چیست؟ شاید بسیاری از مردم از واقعیات یا همان رئالیسم اقتصادی ایران خبر نداشته باشند. از همین رو انتقادهایی را به دولت می‌کنند که در ظاهر محق هستند اما وقتی از واقعیات با آنها سخن گفته شود دیگر تنها این دولت نیست که مورد اتهام واقع می‌شود بلکه بخش مهمی از اتهامات و قصورات بر عهده کسانی قرار می‌گیرد که در بیرون خیمه زده‌اند – فشارهای بیرونی مانند تحریم – وبخش دیگر کسانی هستند که سعی می‌کنند از اتفاقات روی داده برای اقتصاد ایران سوء‌استفاده کنند مانند صادرکنندگان غیر متعهدی که از منابع ایران صادرات کرده‌اند اما ارز حاصل از آن را برنمی گردانند».

 • سبک قدیمی سوخت‌گیری را فراموش کنید

  سبک قدیمی سوخت‌گیری را فراموش کنید

  کرونا در پمپ‌ بنزین‌ها راحت‌تر انتقال می‌یابد، زیرا اکثر افرادی که امکان شست و شوی مرتب دست‌هایشان را در طول روز را ندارند، در این مکان حضور دارند. توصیه‌های بهداشتی برای ایده‌آل ترین حالت این است که هیچ یک از رانندگان و سرنشینان وسیله نقلیه با این محیط تماس نداشته باشند و از کارت بانکی تا کارت سوخت را به مسئول پمپ بنزین، برای سوخت‌گیری بسپارند.

 • انتقاد عباس عبدی از محسن رفیق‌دوست

  انتقاد عباس عبدی از محسن رفیق‌دوست

  چطور آقای رفیق‌دوست این خاطره را در همان زمان برای پیگیری مسئولان سیاسی و امنیتی منتقل نکرد؟ و اگر انتقال داد، چرا منجر به نتیجه نشد؟

 • چرا «شاخت» حرفش را تکرار نکرد؟

  چرا «شاخت» حرفش را تکرار نکرد؟

  اقتصاد با عدد سر و کار دارد اما زیرمجموعۀ علوم انسانی است چون موضوع آن «انسان» است و از جامعه و سیاست تأثیر می پذیرد.

 • صفحه نخست روزنامه‌های سه‌شنبه

  صفحه نخست روزنامه‌های سه‌شنبه

  کاهش نرخ دلار موضوع مشترک بسیاری از روزنامه‌های چاپ سه‌شنبه تهران است.

 • ۱۰ دلیل احساس دائمی سرما در انگشتان

  ۱۰ دلیل احساس دائمی سرما در انگشتان

  وقتی در یک روز سرد بیرون از محیط گرم خانه وقت می گذرانید، این که با احساس سرما در انگشتان خود مواجه شوید، شرایطی عادی است. اندام های انتهایی مانند انگشتان دست ها و پاها به طور معمول اندکی سردتر هستند زیرا بدن خون و گرمای بیشتر را ابتدا به سمت اندام های کلیدی مانند مغز، قلب و ریه ها هدایت می کند.

 • مرگ بروس‌ لی

  مرگ بروس‌ لی

  سینمای رزمی پیش از او هم وجود داشت اما او بود که به آن جان و اعتبار داد و میلیون‌ها تماشاگر از ملیت‌ها و فرهنگ‌های مختلف را در گوشه و کنار جهان مجذوب هنر خود کرد. چینی‌ها و نیز بیشتر مردم آسیا بروس لی را بسیار بیشتر از یک ستاره سینما دوست داشتند زیرا چنین به نظرشان می‌رسید که او با هنر و نبوغش، حیثیت‌شان را اعاده کرده و به حس تحقیری که غربی‌ها نسبت به مردم شرق داشتند پایان داده بود.

 • فرجام رضاشاه

  فرجام رضاشاه

  رضاشاه از ولیعهد پرسید: «آیا می‌توانی تاج و تخت را حفظ کنی؟» محمدرضا ساکت ماند و او بار دیگر اصرار کرد تا پاسخ بشنود: «من در حفظ تاج و تخت کوتاهی نکردم ولی نیروهایی قوی‌تر از من مرا شکست دادند. من سلطنت را برای تو حفظ کردم، آیا تو قادر هستی آن را حفظ کنی؟»

 • رمزگشایی از رابطه نابویایی با کرونا

  چرا از دست دادن حس‌های بویایی و چشایی در بیشتر مبتلایان به کووید-۱۹ دیده می‌شود؟

 • کاسبان نشت‌داده

  روزانه هزاران فایل شخصی اطلاعات از مبادی رسمی و غیر رسمی فروخته می‌شود؛ بی‌آن‌که روح کاربران از آنها خبر داشته باشد.

 • روح برانکو، هنر کالدرون، امانت‌داری یحیی

  روح برانکو، هنر کالدرون، امانت‌داری یحیی

  پیروزی پرسپولیس برابر فولاد، مجموع امتیازات این تیم در همه ادوار لیگ برتر را به عدد هزار رساند؛ مرزی که تا پیش از این تنها استقلال از آن عبور کرده بود. پروژه یحیی اما اینجا به پایان نمی‌رسد و او دو ماموریت بزرگ دیگر پیش رو دارد؛ اولی کسب عنوان قهرمانی در جام حذفی است که می‌تواند «دبل» فصل گذشته برانکو را تکرار کند و دومی صعود از مرحله گروهی لیگ قهرمانان.

 • شکست ارتش یک نفره

  شکست ارتش یک نفره

  آیا مسی برای بارسا، مثل نفت برای ایران است؟

 • آزمایش کرونا چند؟

  آزمایش کرونا چند؟

  بیمارانی که علایم کرونا دارند، علاوه بر اینکه سردرگم برای یافتن محلی به منظور انجام آزمایش‌های خون مربوط به کرونا هستند، حالا برای هزینه‌های این آزمایش‌ها هم با رقم‌های متفاوتی مواجهند؛ رقم‌هایی از ۳۰ تا ۲۰۰ هزار تومان که نشان از آشفتگی در هزینه‌های آزمایش‌های کرونا دارد.

 • طرح / تو فکر یک سقفم!

  گرانی در بازار مسکن و رویای خانه‌دار شدن، سوژه طرح زیر اثر محمدرضا میرشاه‌ولد قرار گرفته است.

 • جزئیات قتل هولناک یک صاحبخانه توسط مستاجرش

  جزئیات قتل هولناک یک صاحبخانه توسط مستاجرش

  او کنار آتش نشسته و دستانش را روی شعله‌ها گرفته بود تا گرم شود. من که نقشه قتل را از قبل برنامه‌ریزی کرده بودم به آرامی از کنارش برخاستم و پشت سرش قرار گرفتم. برادرزنم نیز نظاره‌گر این صحنه بود تا من کار را شروع کنم. در یک لحظه چاقو را بیرون کشیدم و ضرباتی به پشت گردنش زدم! «براتعلی» که هنوز گیج بود به پشت روی زمین افتاد و در همین حال برادرزنم کنار سر او زانو زد و بینی و دهانش را گرفت تا خفه شد و ...

 • ۶ عامل رکوردشکنی‌های بورس

  ۶ عامل رکوردشکنی‌های بورس

  رشد غیرمترقبه و بسیار سریع بورس در سال ۹۸ و ۹۹ از سایر موارد سرمایه‌گذاری مانند طلا، ارز، مسکن و اتومبیل، دارای علل متعددی است که به بسیاری از آنها در گزارشات و مقالات و مصاحبه‌ها اشاره شده است.

 • چند سوال درباره حادثه آتش‌سوزی کلینیک «سینا»

  چند سوال درباره حادثه آتش‌سوزی کلینیک «سینا»

  آتش‌سوزی مرکز درمانی «سینا» در شمال تهران اگرچه اولین مورد در این‌گونه آتش‌سوزی‌ها نبود و آخرین هم نخواهد بود، مسائل و مشکلات و مسئولیت‌های کارگزاران مدیریت شهری را بیشتر در معرض قضاوت افکار عمومی قرار داده است.‌

 • توضیحی درباره توقف اعدام سه جوان

  توضیحی درباره توقف اعدام سه جوان

  یک وکیل دادگستری به تبیین ابعاد مختلف پذیرش اعاده دادرسی پرونده سه جوان محکوم به اعدام پرداخت.

 • پرویز پرستویی نباید حرف بزند؟!

  پرویز پرستویی نباید حرف بزند؟!

  «علاوه بر حوزه تخصصی‌اش در دیگر حوزه‌ها جملات تأثیرگذار و اغلب تندوتیزی دارد که تعدادی از آنها ماندگار شده است. کاری که پرستویی در حوزه‌های دیگر می‌کند، زیاد مرتبط با این مطلب نیست؛ بلکه فقط اظهار نظراتش در حوزه ورزش تا حدودی زیر ذره‌بین قرار گرفته است. آیا پرویز پرستویی حق ندارد درباره ورزش و اتفاقاتی که در این حوزه رخ می‌دهد، اظهار نظر کند و حرف بزند؟»

 • یحیی گل‌محمدی یک «ویچ» کم دارد!

  یحیی گل‌محمدی یک «ویچ» کم دارد!

  با احترام فوق‌العاده برای برانکو که یک معمار در فوتبال ایران بود، می‌توان گفت یحیی گل‌محمدی اگر یک «ویچ» انتهای اسمش داشت امروز بسیار بیشتر در رسانه‌ها تحسین می‌شد.

 • «از شنیدن خبر مرگم شوکه نشدم»

  «از شنیدن خبر مرگم شوکه نشدم»

  موج جدید شیوع ویروس کرونا، باعث شد تعدادی از ورزشکاران و پیشکسوتان کشورمان نیز به این ویروس مبتلا شوند. در این میان هفته گذشته خبری درخصوص ابتلای محمدرضا طالقانی به کرونا و بستری شدن او در بیمارستان منتشر شد و پس از آن بی‌اخلاقی‌هایی در فضای مجازی شکل گرفت و چند بار شایعاتی مبنی بر درگذشت این پیشکسوت کشتی کشورمان منتشر شد. این در حالی است که رئیس اسبق فدراسیون کشتی بعد از چند روز بستری در بیمارستان به دلیل ابتلا به کرونا هم اکنون در منزل دوران قرنطینه را پشت سر می‌گذارد.

 • صفحه نخست روزنامه‌های دوشنبه

  صفحه نخست روزنامه‌های دوشنبه

  سفر محمدجواد ظریف به عراق و توقف حکم اعدام سه متهم حوادث آبان و اعاده دادرسی آنها در میان تیترهای بیشتر روزنامه‌های صبح دوشنبه تهران دیده می‌شود.

 • زندگی رویایی در «دره بهشت»! + تصاویر

  زندگی رویایی در «دره بهشت»! + تصاویر

  ساختمان­‌های مسکن مهر فاز ۸ شهر جدید پردیس از پشت کوه‌ها سر درآورده‌­اند؛ خانه­‌هایی دور، پشت کوه­‌های صبور که به آن «دره بهشت» می­‌گویند؛ پستی­‌ها و بلندی­‌هایی بدون پوشش گیاهی که تمامی ندارند و پنجره بسیاری از خانه‌ها به همین منظره باز می‌شود. ساخت و سازها همچنان ادامه دارد، بسیاری از ساختمان­‌ها خالی از سکنه‌اند و برخی از آنها هم فقط یک یا دو واحدشان سکنه دارد.

 • نسخه طبیعی برای دفع و پیشگیری از سنگ‌ کلیه

  نسخه طبیعی برای دفع و پیشگیری از سنگ‌ کلیه

  سنگ‌های کلیه می‌توانند یکی از دردناک‌ترین شرایطی باشند که در طول زندگی خود تجربه کنید. در حقیقت، افراد بسیاری درد ناشی از سنگ های کلیه را با درد ناشی از زایمان مقایسه می کنند.

 • فرار زولا از فرانسه

  فرار زولا از فرانسه

  رییس ستاد ارتش فرانسه به قاضی دادگاه گفته بود در این کشور یا جای ماست یا جای زولا و از این‌ رو تصمیم دادگاه مبنی بر محکوم کردن زولا از قبل قطعی بود و فقط درباره شدت مجازاتش هنوز تردید وجود داشت.

 • خاموشی تنورها

  حالا از این شغل قدیمی تقریبا نام و نشانی نمانده و تعداد تنورسازان کشور از انگشتان یک دست هم تجاوز نمی‌کند؛ تنورسازانی که این روزها به یمن وجود مجموعه‌های تفریحی - گردشگری و برای رساندن نان داغ سنتی به مشتریانشان هنوز گاه و بیگاه سفارش ساخت تنور گلی می گیرند.

 • نبرد «زورو» با ترامپ در قرن نوزدهم!

  نبرد «زورو» با ترامپ در قرن نوزدهم!

  هالیوود چگونه دشمن مبارز مشهور مکزیکی را از آمریکا به اسپانیا تغییر داد؟