برای دسترسی به اخبار قدیمی‌تر، در منوی مربوطه سال و ماه را محدود کنید.
 • معاهده رویتر

  معاهده رویتر

  به تاریخ میلادی، تابستان ۱۸۷۲ در چنین روزی معاهده‌ای میان دولت ایران و یک شرکت انگلیسی متعلق به سرمایه‌داری یهودی به نام ژولیوس رویتر امضا شد که به مناسبت نام طرف خارجی آن را قرارداد رویتر نامیدند.

 • اسحاق جهانگیری از کی‌روش تا شیخ سلمان

  اسحاق جهانگیری از کی‌روش تا شیخ سلمان

  مصطفی آجرلو، اسحاق جهانگیری را مسبب ورود مهدی تاج به فوتبال می‌داند و تاج، متهم به نداشتن توانایی کافی برای اداره فوتبال است. با فرض بر صحیح‌بودن این ادعا، اسحاق جهانگیری حتی اگر نقشی هم در این زمینه داشته، احتمالا تاوانش را چند برابر داده است! تاوانی که احتمالا برای خودش شیرین است چون با نگاهی که به ورزش و این مقوله دارد، احتمالا از سختی‌هایی که در این مسیر متحمل شده، دلسرد نشده است.

 • کاری جز وزارت بلد نیستم!

  کاری جز وزارت بلد نیستم!

  «یک کارتابل در یک دست و یک سیگار در دست دیگرش بود و از عرض خیابان آزادی عبور می‌کرد تا به آن وزارت (کار و امور اجتماعی) برود در پاسخ به خبرنگار صدا و سیما که سوال کرد قصد دارید من‌بعد چه کار کنید؟ با مزاح و ملاحت گفت: «کاری جز وزارت بلد نیستم!»

 • ژنرال در تنگنا

  ژنرال در تنگنا

  هر چند با حمایت مدیران سپاهان از قلعه‌نویی، فعلا آب‌ها از آسیاب افتاده و بین قلعه‌نویی و هواداران سپاهان آتش‌بس اعلام شده، اما بازی حساس این تیم برابر صنعت نفت همچنین استقلال می‌تواند آبستن حوادثی جدید در این تیم باشد.

 • تأثیر اخبار تلخ روی روح و روان مردم

  دور زدن مشکل و واگذار کردن آن به پردازش‌های ناشیانه در شبکه‌های اجتماعی یا مواجهه مستقیم با واقعیت و تلخ کردن اوقات مردم؟ راه میانه دیگری نیست که هم از کنار واقعیت‌ها رد نشویم و هم غمی به غم‌های مردم نیفزاییم؟

 • صفحه نخست روزنامه‌های پنجشنبه

  صفحه نخست روزنامه‌های پنجشنبه

  انتخاب مهرداد بذرپاش به ریاست دیوان محاسبات کشور، اعلام جزئیات پرداخت وام ودیعه مسکن و همچنین خبرها از بازار ارز تیتر عمده بیشتر روزنامه‌های پنجشنبه را تشکیل داده است.

 • محافظت از سلامت کبد با اصلاحات غذایی

  محافظت از سلامت کبد با اصلاحات غذایی

  رژیم غذایی مدیترانه ای از جمله بهترین رژیم های غذایی برای مراقبت از سلامت کبد محسوب می شود. در حقیقت، رژیم غذایی مدیترانه ای به عنوان یکی از سالم‌ترین رژیم های غذایی در جهان شناخته می شود.

 • سفر محرمانه چرچیل به ایران

  سفر محرمانه چرچیل به ایران

  مسافرت چرچیل در همه جا محرمانه و سری انجام گرفته است چنانکه هنگام ورود به تهران بدون تشریفات و خیلی ساده بود و استقبالی از او بعمل نیامد و جز وزیرمختار انگلیس و چند نفر از کارمندان سفارت کسی دیگر در فرودگاه نبود و نیز برای اینکه این مسافرت کاملاً به‌ طور ناشناس انجام گیرد، چرچیل از فرودگاه تا تهران با اتومبیل کرایه‌ای وارد شد و در عمارت ییلاقی سفارت انگلیس در قلهک اقامت جست.

 • پسران صدام

  پسران صدام

  «هم عدی و هم قصی زمان حمله آمریکا در عراق بودند و در لیست‌سیاه مهاجمان جای داشتند. پیش از سقوط بغداد به موصل گریختند، همان‌جا در درگیری‌های بعدی با مهاجمان کشته شدند و این‌چنین بود که پرونده زندگی انصافا جنایت‌بارشان در چنین روزی از تابستان ۲۰۰۳ بسته شد.»

 • نه، این امضای یحیی نیست

  نه، این امضای یحیی نیست

  یحیی تیمی را گرفت که در آن رادوشوویچ در حضور بیرانوند فیکس شده بود؛ تصمیمی که اگر گل‌محمدی هم جسارت گرفتنش را داشت، شاید پرسپولیس الان از ۲ بازی آسیایی برابر الدوحیل و الشارجه امتیازات بیشتری داشت. یحیی تیمی را گرفت که در آن کنعانی‌زادگان به شکلی غیرمنتظره به یک ستاره آماده و مطمئن تبدیل شده بود؛ تیمی که در آن قبح استفاده گردشی از جلال حسینی ریخته بود و دیگر مدیرعامل باشگاه آن را «بی‌حرمتی به بزرگ‌ترهای تیم» تفسیر نمی‌کرد؛ تیمی که ضد حمله زدن را از حمله کردن و فوتبال به‌اصطلاح مالکانه یحیی بهتر بلد است. نه؛ با احترام به گل‌محمدی و همه ستایشگران این روزهای او، پرسپولیس یحیی را بعدها خواهیم دید.

 • آیا واکسن کرونا، یک امید واهی است؟

  آیا واکسن کرونا، یک امید واهی است؟

  کارشناسان معتقدند دست‌ کم تا یک‌ سال دیگر واکسن کرونا در دسترس عموم نخواهد بود.

 • سکوت و سکون ۱۹ ماهه یک دانشجومعلم

  «مجتبی ... صدامو می‌شنوی؟ ... مادر، صدامو می‌شنوی؟» ۱۹ ماه است که جواب مجتبی به این سوال مادر، سکوت است و نگاه خیره به سقف.

 • ناممکن‌های انتخاباتی

  انگار خاصیت سال انتخابات است که هر روز گزینه‌ای از قول تحلیلگر و کنشگر سیاسی یا گمانه‌زنی ناظران رسانه‌ای مطرح می‌شود و گاه این گزینه‌ها چنان دور از ذهن‌اند که حتی بعضا خود ناظران و کنشگران عالم سیاست هم به دیده تردید در آن می‌نگرند.

 • نوبت عمل زیبایی حیوان خانگی!

  فرم دادن به بینی، بزرگ کردن چشم، صاف کردن و کشیدن پوست، برداشتن چربی، تیز کردن گوش افتاده، بوتاکس، خالکوبی و ... از جمله عمل هایی است که برخی برای زیباتر شدن حیوانشان انجام می دهند.

 • نیمکت‌های لیگ برتر در آستانه انفجار

  از بین ١٦تیم لیگ برتری برای فصل بعد فقط جایگاه یحیی گل‌محمدی مستحکم است و احتمالا بار دیگر شاهد شکسته شدن ‏رکورد جابه‌جایی مربیان باشیم.

 • بعد از کرونا چه کاره شدم؟

  بعد از کرونا چه کاره شدم؟

  این که آدم مدت‌ها تلاش کند و ذره‌ذره پول جور کند تا کاری را که دوست دارد راه بیندازد و بعد یکهو یک ویروس بیاید و تمام اینها را دود کند و به هوا بفرستد، واقعاً غم‌انگیز است.

 • آیا میرسلیم در مجلس منزوی شده است؟

  آیا میرسلیم در مجلس منزوی شده است؟

  واکنش‌های اخیر خود میرسلیم هم به‌ نوعی حاکی از این دلخوری نسبت به جایگاهش در مجلس است تا جایی که برخی گفته‌اند او در مجلس منزوی است اما خودش در واکنش گفته که من منزوی نیستم؛ مجلس تازه شروع شده و عجله‌ای ندارم.

 • صندلی‌بازی در لیگ برتر فوتبال ایران!

  واقعاً انتظار پیشرفت از این فوتبال و سبقت گرفتن از ژاپن و کره داریم یا چشممان به گلخانه خارجی است؟ این‌ که لژیونرها به داد تیم ملی برسند.

 • لشکر مخالفان واکسن کرونا

  لشکر مخالفان واکسن کرونا

  «این افراد معتقدند که اگر با یک روش یا تفکری مخالفند باید با تمام آن مخالف باشند. به همین دلیل هم با واکسن مخالفند، زیرا معتقدند که این واکسن به نوعی دستاورد دنیای مدرن است و با الگوی فکری آنها در تضاد و تناقض است.»

 • پذیرش داوطلبی بذرپاش از اساس غیرقانونی است

  نامه احمد توکلی به محمدباقر قالیباف

  پذیرش داوطلبی بذرپاش از اساس غیرقانونی است

  رئیس هیات‌مدیره دیده‌بان شفافیت و عدالت با ارسال نامه‌ای به رئیس مجلس از او خواست تا در مورد انتخاب مهرداد بذرپاش به عنوان یکی از منتخبان ریاست دیوان محاسبات تجدید نظر کرده و کمیسیون برنامه و بودجه را از ادامه بررسی صلاحیت وی بازدارد.

 • نقدی بر سخنان امام‌جمعه پردیسان

  نقدی بر سخنان امام‌جمعه پردیسان

  سخنان امام‌جمعۀ منطقه‌ای در قم موضع رسمی تلقی نمی‌شود و هر کس حق دارد آرزویی داشته باشد و بیان کند یا نکند و حرف دل برخی هم هست اما چون دورنمای خطرناکی ترسیم می‌کند و بوی تهدید یا تحدید جمهوریت از آن به مشام می‌رسد جا دارد به نکاتی اشاره شود.

 • صفحه نخست روزنامه‌های چهارشنبه

  صفحه نخست روزنامه‌های چهارشنبه

  سفر نخست‌وزیر عراق به تهران و دیدارهای او با رهبر معظم انقلاب و رئیس‌جمهوری ایران تیتر یک بیشتر روزنامه‌های صبح چهارشنبه است.

 • کودک قهرمانی که تصویرش هزاران بار بازنشر شد

  /داستان عکس/

  کودک قهرمانی که تصویرش هزاران بار بازنشر شد

  «بریجر واکر» ۶ ساله همیشه خواهرش را دوست داشته و از او مراقبت می‌کرده است. والدین آنها از رابطه خاص و صمیمانه فرزندانشان همیشه خرسند بوده‌اند اما عمق این رابطه خاص چند روز پیش به همه ثابت شد و بسیاری از رسانه‌های جهان از فداکاری این پسر آمریکایی نوشتند.

 • ۶ علت اصلی ریزش مو

  وقتی شانه سرمان پرمو می‌شود، به هول‌وهراس می‌افتیم که چرا؟

 • تشکیل حزب توده

  محمدرضا پهلوی فردای تاجگذاری فرامینی جدید صادر ‌کرد برای جبران صدمات حکومت پدرش و یکی از آنها عفو عمومی بود. برای همین زندانیان سیاسی آزاد شدند و بیست‌وهفت نفر از اعضای جوان‌تر گروه پنجاه‌وسه نفر که در سال ۱۳۱۶ زندانی‌ شده بودند، در خانه سلیمان‌میرزا اسکندری دور هم جمع شدند و سازمانی سیاسی را تأسیس کردند.

 • در این روستا زباله پیدا کنید جایزه می‌گیرید

  وجود روستای بدون زباله «کهن‌کهور» در بخش مرکزی شهرستان مهرستان سیستان و بلوچستان واقعیت دارد. مردم این روستا برای از بین بردن زباله هایشان و تمیزی روستا نه منتظر دهیاری مانده اند نه کمک‌ها و بودجه‌های دولتی. خودشان آستین‌های همت را بالا زده‌اند و حالا به‌عنوان تنها روستای بدون زباله معرفی شده‌اند.

 • «بریجر» را دیدیم اما «حوا» و «آسیه» را نه!

  «بریجر» را دیدیم اما «حوا» و «آسیه» را نه!

  ماجرای پسر بچه‌ شش ساله‌ آمریکایی که جان خودش را برای نجات خواهرش از دست یک سگ به خطر انداخت، به سرعت در شبکه‌های اجتماعی دنیا مورد توجه قرار گرفت و چندین چهره معروف از جمله بازیگر نقش «اسپایدرمن» برای او پیام فرستاده و «بریجر واکر» را یک قهرمان خطاب کردند.

 • روایت تنها بازمانده انفجار مرگبار مین در ایلام

  روایت تنها بازمانده انفجار مرگبار مین در ایلام

  بی‌پولی و مشکلات مالی، گرمای تابستانی شهر مرزی و بیکاری ناشی از کرونا، سه مرد مرزنشین را به زیر خاک کشاند.

 • قیمت‌های نجومی لوازم خانگی زمینی

  «وقتی واردات نداریم چطور در بازار این میزان از تنوع برند داریم. من اصلاً فکر نمی‌کردم لوازم خانگی از لهستان یا اسلواکی وارد کنیم...»

 • کی‌روش بله، برانکو نه؟

  کی‌روش بله، برانکو نه؟

  چرا هنر مصالحه فوری با کی‌روش، از برانکو و کالدرون دریغ شد تا امروز پرسپولیس با چنین مشکلات بزرگی مواجه باشد؟