برای دسترسی به اخبار قدیمی‌تر، در منوی مربوطه سال و ماه را محدود کنید.
 • جشن تولد چرچیل در تهران!

  جشن تولد چرچیل در تهران!

  روزولت، چرچیل و استالین در چهار روز اقامت در تهران استراتژی مشترک «پس از جنگ» را تعیین کردند و درباره سرنوشت جنگ جبهه دوم اروپا، ورود ترکیه به جنگ، لهستان و مرزهای آن، وضعیت جنایتکاران جنگی پس از جنگ، طرح تقسیم آلمان و وضعیت خروج نیروهای متفق از ایران بحث و گفت‌وگو کردند.

 • مرصاد به روایت هاشمی و صیادشیرازی

  مرصاد به روایت هاشمی و صیادشیرازی

  «بعد از مدتی خواهید دید که چگونه مجاهدین خلق به اعماق خاک خودشان نفوذ خواهند کرد و همین‌طور پیوستن مردم ایران به صفوف آنها را خواهید دید».

 • ‌برای حمایت واقعی از «اعدام نکنید» چه باید کرد

  ‌برای حمایت واقعی از «اعدام نکنید» چه باید کرد

  در چند روز گذشته و پس از اعلام خبر محکومیت سه نفر از متهمان اغتشاشات آبان سال ۱۳۹۸ به اعدام، موضع‌گیری‌های متعدد و متفاوتی از سوی گروه‌های مختلف اجتماعی مطرح شد. از یک‌ سو برخی این حکم را پاسخ مناسبی به اعمال اغتشاش‌گران مبنی بر سلب امنیت مردم در آبان ۱۳۹۸ می‌دانستند که با ورود در میان مردم معترض، سعی در به‌حاشیه‌کشاندن اعتراضات مردمی داشتند و از سوی دیگر برخی با درج هشتگ اعدام نکنید، نظر منفی خود را درباره حکم قضائی صادرشده بیان کردند.

 • مشقت‌های در خانه ماندن در دوره درمان کرونا

  وقتی دکتر توی چشم‌هایش نگاه کرد و گفت باید دوهفته توی خانه قرنطینه بشود اولین فکری که به ذهنش رسید این بود که چطور می‌تواند در یک آپارتمان کوچک ۶۰ متری طوری خودش را قرنطینه کند که همسر و فرزندش درگیر کرونا نشوند.

 • پشت پرده قطع شبانه ۳۰۰۰ نهال

  پشت پرده قطع شبانه ۳۰۰۰ نهال

  ماجرای قطع درختان و نهال‌های میوه در یکی از روستاهای شهرستان مینودشت به قصه‌ای پر غصه برای باغدارانی تبدیل شده که از چندین سال قبل به ثمر نشستن محصول در باغ خود را ندیده‌اند.

 • ایاصوفیه و عبور ترکیه از لاییسیته

  ایاصوفیه و عبور ترکیه از لاییسیته

  تبدیل دوبارۀ «ایاصوفیا»ی استانبول به مسجد و برگزاری نماز جمعه در آن پس از ۸۶ سال در حضور رجب طیب اردوغان و شروع رسمی مراسم با قرائت قرآن از جانب او مهم‌ترین خبر دیروز - جمعه - سوم مرداد ۱۳۹۹ بود اما سیمای جمهوری اسلامی توجه چندانی به این خبر نشان نداد؛ به گونه‌ای که در اخبار ساعت ۱۴ شبکۀ اول، حتی یک کلمه هم دربارۀ آن گفته نشد. این در حالی بود که برخی از رسانه‌های معتبر جهان به‌صورت مستقیم، مراسم را پوشش می‌دادند.

 • ۵ دلیل جدی احساس تشنگی مداوم

  ۵ دلیل جدی احساس تشنگی مداوم

  احساس تشنگی شدید و مداوم اغلب یکی از نخستین نشانه های دیابت است.

 • هیچ‌وقت، وقت خداحافظی نیست

  هیچ‌وقت، وقت خداحافظی نیست

  همه امیدواریم کریمی برگردد و روز افتتاحیه کنار دانش‌آموزان این مدرسه باشد؛ پسرانی که حتما از تماشای آقای شماره هشت لذت خواهند برد. او که یکی از چراغ‌های روشن این سرزمین است.

 • بانک اولین

  بانک قشون پهلوی (سپه) با سرمایه یک میلیون تومان از اول فروردین ۱۳۰۴ در تهران شروع به‌ کار کرد.

 • نکاتی درباره ازدواج مجدد بعد از طلاق

  «با لباس سفید می‌روی و با کفن برمی‌گردی» از آن ضرب‌المثل‌هایی است که این روزها از نظر بعضی‌ها بدجوری منسوخ شده است.

 • کمبود شدید معلم و همه راه‌حل‌های روی میز

  کمبود شدید معلم و همه راه‌حل‌های روی میز

  برای چندمین سال متوالی کمبود معلم گریبان مدارس و دانش‌آموزان را گرفته و آموزش و پرورش برای تامین نیرو در سال تحصیلی پیش‌رو به مشکل برخورده است.

 • عجیب‌ترین تالار بورس جهان، زیر یک درخت!

  عجیب‌ترین تالار بورس جهان، زیر یک درخت!

  «همه چیز از اولین کد بورسی شروع شد!» این روزها تب و تاب ورود به بورس در همه جا مشاهده می شود و همه از پیر و جوان و کودک گرفته تا نوزادان چند ماهه کد بورسی دارند.

 • زلزله همه چیز را ویران نخواهد کرد

  زلزله همه چیز را ویران نخواهد کرد

  چرا تنها نقل قول‌ها یا اخباری از زلزله تهران در رسانه‌ها منعکس می‌شود که بازنمایی تصویری آخرالزمانی است و ارائه این تصویر چه تبعاتی برای مردم مضطرب تهران خواهد داشت؟ مسئولان مقصرند یا رسانه‌ها؟

 • بازگشت قهرمانانه یحیی

  بازگشت قهرمانانه یحیی

  اگر برانکو ۹ سال بعد - ۲۰۱۵ - پخته‌تر از بار پیش به ایران بازگشت و این بار محبوب و ماندگار رفت، یحیی هم بعد از هفت سال پخته‌تر به خانه برگشت.

 • میانبری به نام زرنگی

  میانبری به نام زرنگی

  این روزها تعداد کسانی که به بی‌قانونی تفاخر می‌کنند، بیشتر شده است.

 • در دوران کرونا چطور «نه» بگوییم

  پاندمی کرونا ادامه دارد و طبیعی است که نمی‌توان همه را راضی نگه داشت. در این دوران چطور «نه» بگوییم؟

 • /طنز/

  جومونگ: کمرم شکست

  تنش در روابط سیاسی ایران و کره‌جنوبی بر سر پول‌های بلوکه شده به تلویزیون هم کشیده شد.

 • سبک زندگی رانتی بچه‌پولدارهای کشورهای نفتی

  سبک زندگی رانتی بچه‌پولدارهای کشورهای نفتی

  این که روکش خودروی بچه‌پولدارهای کشورهای نفتی طلاست یا باغ‌ وحش خانگی دارند. به‌ طور قطع در زندگی شخصی بیل گیتس و جف بیزوس صاحب مایکروسافت و آمازون و فرزندان آنان که ده‌ها میلیارد ثروت دارند چنین وضعی را نمی‌بینیم. این رفتارها محصول اقتصادهای رانتی است.

 • فاجعه در راه است

  فاجعه در راه است

  اگر به وضعیت کادر درمان کشور رسیدگی نشود، مصیبت‌هایی جدی و فاجعه‌ای بزرگ در آینده به چند دلیل در انتظار نظام سلامت ایران و کادر درمان کشور است.

 • حفظ برجام، مهم‌ترین آزمون اروپا

  علی ربیعی در یادداشتی نوشت:

  حفظ برجام، مهم‌ترین آزمون اروپا

  «همسایگان دورتر ما در اروپا می‌توانند به لوکوموتیو توسعه ملحق شوند؛ البته اگر اعتماد به نفس خود را بازبیابند و در برابر نیروهای واپسگرای جهان تک‌قطبی که با خطرناک‌ترین شیوه‌های ممکن، می‌کوشند راه را بر توفان تغییرات گریزناپذیر سد کنند، بایستند. حفظ برجام، مهم‌ترین آزمون آنهاست. ایران منتظر آنها نخواهد ماند اما اگر بخواهند، ایران را آماده برای همکاری و مشارکت در مسیر ساختن دنیای بهتر خواهند دید.»

 • صفحه نخست روزنامه‌های شنبه

  صفحه نخست روزنامه‌های شنبه

  ماجراجویی جنگنده‌های آمریکایی و ایجاد اخلال در مسیر پرواز هواپیمای مسافربری ایرانی و واکنش‌ها به این اقدام تیتر بیشتر روزنامه‌های صبح شنبه را به خود اختصاص داده است.

 • چرا سر «نوید محمدزاده» جنجال به پا شد؟

  چرا سر «نوید محمدزاده» جنجال به پا شد؟

  نوید محمدزاده اولین هنرمند ایرانی نیست که وارد عرصه تبلیغات شده و عطری با نام خودش تولید و به بازار عرضه کرده و یا به قول بعضی‌ها «چهره‌فروشی کرده» است. با این حال چندماه است که نوک پیکان انتقادات به سمت اوست و هر روز رسانه‌ای یا منتقدی، چیزی درباره او می‌نویسد. اما آیا واقعا نوید محمدزاده مرتکب اشتباه شده است؟

 • جعبه ابزار دراگان

  جعبه ابزار دراگان

  اگر قرار باشد گرفتاری‌های تیم ملی را بشماریم، کاغذ کم می‌آوریم ولی ما امیدواریم.

 • قفقاز چگونه از ایران جدا شد؟

  صلح گلستان با اقتدار نظامی روس حاصل نشد، بلکه روس‌ها این صلح را با دریافت تمام اطلاعات سپاه ایران از انگلیسی‌ها و سپس با همراهی‌های دیوانیان هواخواه انگلیس به ایران تحمیل کردند. به‌ عبارت‌ دیگر پیروزی روس در پایان ۱۰ سال جنگ، پیروزی نظامی نبود، بلکه آنان با بازی سیاسی و مساعدت همه‌جانبه سر گور اوزلی به صلح گلستان و تصرف سرزمین‌های قفقاز رسیدند.

 • قدیمی‌ترین بستنی‌فروشی تهران

  سال قبل، وقتی اکبر جعفری برای یافتن کسب‌وکار آبرومندانه پا به تهران گذاشت، کسی تصورش را هم نمی‌کرد که مرد جوان ملایری بعدها یکی از مشهورترین ساکنان پایتخت شود. او بعد از فرازونشیب‌های بسیار، نخستین بستنی‌ساز ایران لقب گرفت و این خوراکی خوشمزه فرنگی را بومی کرد و طولی نکشید که شهرت بستنی اکبر مشتی عالم‌گیر شد.

 • کرونا ازدواج‌ها را ساده کرد

  کرونا ازدواج‌ها را ساده کرد

  این روزها با شروع بیماری کرونا، خیلی از زوج‌های جوان برای آغاز زندگی مشترک نمی‌توانند مراسم عروسی بگیرند. برخی از خانواده‌ها مراسم عروسی را با ساده‌ترین شکل و بدون تشریفات آنچنانی، این سنت الهی را اجرا کردند و بعضی همچنان بلاتکلیف مانده‌اند. البته عده‌ای از خانواده‌ها هم از خیر مراسم عروسی می‌گذرند.

 • تسخیر مجلس، نان و رودررویی شاه و قوام

  تسخیر مجلس، نان و رودررویی شاه و قوام

  احمد قوام ۱۱ ماه پس از سقوط رضاشاه در تالار کاخ مرمر منتظر ورود محمدرضا شاه بود تا رسماً به نخست‌وزیری منصوب شود. اما در همان لحظه ورود به شاه جوان می‌گوید: «عالیجناب ماشاءالله بزرگ شده‌ایدها»؛ سخنی که بر شاه گران تمام می‌شود.

 • هنوز هم عاشق پرسپولیس هستم و یک روز برمی‌گردم

  ایمون زاید:

  هنوز هم عاشق پرسپولیس هستم و یک روز برمی‌گردم

  ایمون زاید این روزها در آمریکاست. در تنسی فوتبال بازی می‌کند و در حال یادگیری است تا به زودی وارد عرصه مربیگری شود.

 • سردار آزمون، سردار فوتبال روسیه!

  سردار آزمون، سردار فوتبال روسیه!

  او به نسل متفاوتی تعلق دارد. متولد سال ۱۳۷۳. یعنی یک سال بعد از جام‌جهانی ۱۹۹۴ به دنیا آمده.

 • سی عبارت از مهاتما گاندی

  سی عبارت از مهاتما گاندی

  «ارزشِ داشتنِ آزادی به این است که فرصت اشتباه کردن در آن نیز وجود داشته باشد.»