برای دسترسی به اخبار قدیمی‌تر، در منوی مربوطه سال و ماه را محدود کنید.
 • چرا روحانی گفت هم «عزاداری» و هم «سلامت»

  چرا روحانی گفت هم «عزاداری» و هم «سلامت»

  در شرایط بحران و آن هم بحرانی نوپدید چون پاندمی کرونا، هر تصمیمی می‌تواند مناقشه‌برانگیز باشد و بهترین انتخاب‌ها هم حتی نمی‌توانند بی‌نقص‌ترین باشند.

 • تنگه چارزبر چگونه مرصاد شد؟

  تنگه چارزبر چگونه مرصاد شد؟

  در مجموع عمده قوای منافقین امکان عبور از تنگه چارزبر را پیدا نکردند.‌ در چنین وضعیتی منافقین چاره را در فرار دیدند و حین فرار به خاک عراق کشته شدند. تعدادی هم با خوردن قرص‌های سیانور به زندگی خود پایان دادند و برخی به روستاهای اطراف فرار کردند که با کمک رزمندگان اسلام و مردم ۶۰ نفر از آنان نیز دستگیر شدند. در بین دستگیرشدگان برخی از سران شاخص منافقین مانند سعید شاهسوندی، فرهاد الفت و مهدوی نیز حضور داشتند. تا آخرین لحظه عملیات، مسعود رجوی رئیس منافقین وارد صحنه عملیات نشد.‌

 • صفحه نخست روزنامه‌های سه‌شنبه

  صفحه نخست روزنامه‌های سه‌شنبه

  کرونا، کنکور سراسری و سخنان حسن روحانی در دیدار با تولیدکنندگان و فعالان صنایع پتروشیمی و فولاد تیتر بیشتر روزنامه‌های صبح سه‌شنبه تهران را به خود اختصاص داده‌اند.

 • کلید شادی در مغز ما

  کلید شادی در مغز همه ما هست. فقط کافی است کمی تنوع به فعالیت‌هایمان در منزل اضافه کنیم یا وقتی خانه را به مقصد جایی ترک می‌کنیم، راه‌های جدید را امتحان کنیم.

 • سی عبارت از ویلیام شکسپیر

  سی عبارت از ویلیام شکسپیر

  «بهترین انسان­‌ها آنهایی هستند که کم حرف می­‌زنند.»

 • افروغ: برپانشدن عزاداری محرم شدنی نیست

  افروغ: برپانشدن عزاداری محرم شدنی نیست

  «نمی‌توان به مردم گفت مراسم عزاداری امام حسین(ع) را برپا نکنند. چنین امری شدنی نیست ولی می‌توان این مسأله را مدیریت کرد. باید برپایی مراسم و حفظ موارد بهداشتی را با یکدیگر جمع و ادغام کرد. نباید این موضوع را رها کرده یا این که بگویند مراسمی نباشد. مخصوصا درباره عزاداری‌های امام حسین(ع) که تاریخ می‌گوید اگر منعی برایش وجود داشته باشد، واکنش‌های تندی به همراه خواهد داشت. در اینجا علما باید وارد قضیه شده و آگاهی‌بخشی کنند و شرایط خاص کرونایی را برای رعایت فاصله فیزیکی و موازین بهداشتی و همنوا با مسئولان بهداشتی کشور، گوشزد کنند.»

 • روبسپیر، گیوتین و انقلاب

  روبسپیر و همفکرانش ۲۶ جولای میدان نزاع را به مخالفان واگذار کردند ۲۷ جولای به زندان افتادند و روز ۲۸ام هم زیر تیغ گیوتین رفتند (سال۱۷۹۴). روبسپیر آخرین اعدامی آن روز بود و مرگ یاران نزدیکش را به چشم دید. زمانی که نوبت به خودش رسید با شجاعتی حیرت‌انگیز از سکو بالا رفت و مردانه تسلیم واقعیتی شد که می‌دانست، تغییرپذیر نیست.

 • چرا تماشای تلویزیون بیش از ۲ساعت در روز مرگبار است

  آنهایی که بیشتر از ۲‌ ساعت تلویزیون در روز تماشا کرده بودند، به طرز عجیبی به میزان بیشتری دچار بیماری‌های قلبی و عروقی مانند حملات قلبی و مغزی شده بودند یا از این بیماری‌ها جان خود را از دست داده بودند.

 • ۵ مار منحصربه‌فرد ایران

  آن چه در ادامه می‌خوانید شرح مختصری بر حیات و ویژگی‌های زیستی چندگونه از منحصربه‌فردترین مارهای ایران است.

 • حال دماوند خوب نیست

  حال دماوند خوب نیست

  حال دماوند پیش از این و حتی قبل از انتشار خبر درست یا غلط وقف‌شدن هم چندان مساعد نبود. دست‌درازی‌ها و بی‌مهری‌هایی که به این قله در این سال‌ها شده موجب شده تا بسیاری از دوستداران طبیعت نگرانی دائمی درباره این قله داشته باشند.

 • یادداشت فرامرز قریبیان برای سالروز تولد کیمیایی

  یادداشت فرامرز قریبیان برای سالروز تولد کیمیایی

  فرامرز قریبیان بازیگر پیشکسوت سینما، برای سالروز تولد مسعود کیمیایی کارگردان کهنه‌کار سینمای ایران یادداشتی منتشر کرد.

 • شستا حکم توقیف اموال فدراسیون فوتبال را گرفت

  شستا حکم توقیف اموال فدراسیون فوتبال را گرفت

  دردسرهای پرونده بدهی دومیلیون یورویی فدراسیون فوتبال به شرکت شستا روزبه‌روز بزرگ‌تر می‌شود و حالا تبدیل به بحرانی شده که مدیران فدراسیون هیچ راه‌حل درستی برای آن ندارند.

 • دود از کنده بلند می‌شود

  کرونا هم نتوانست ورزش صبحگاهی را از پیرمردها بگیرد.

 • حال و روز رانندگان در روزهای کرونایی

  حال و روز رانندگان در روزهای کرونایی

  آمار فوتی‌های روزانه کرونا همچنان سه رقمی است. خیلی‌ها مثل راننده‌های تاکسی که تا چند هفته پیش تنها نگرانی‌شان دخل و خرج و هزینه‌های زندگی‌شان بود و از نبود مسافر گلایه داشتند، حالا عمده هم و غمشان ابتلا به کرونا شده است؛ ترسی که وادارشان کرده ساعت کاری اغلبشان کمتر شود، چرا که هم دیده و هم شنیده‌اند راننده‌ای که تنها سرمایه‌اش را برای زنده‌ماندن هزینه کرده اما در نهایت راهی بهشت زهرا شده است.

 • کمی امان بدهید!

  کمی امان بدهید!

  بیش از ۱۰۰ هزار استقلالی مطلقا بی‌اعتنا به مضمون پیام آقای مدیرعامل در اینستاگرام با هشتگ «استراماچونی را برگردانید» خواهان بازگشت سرمربی ایتالیایی روی نیمکت تیم محبوب‌شان شده‌اند. ۱۰۰ هزار کامنت که لحظه به لحظه هم بر تعدادش افزوده می‌شود.

 • یک کیف‌قاپ مدعی شد: کرونا باعث شد سرقت کنم!

  یک کیف‌قاپ مدعی شد: کرونا باعث شد سرقت کنم!

  تفاوت زیاد قد دو برادر کیف‌قاپ خشن که هنگام سرقت، طعمه‌هایشان را مجروح می‌کردند، سرنخ مهمی برای دستگیری آنها به دست پلیس داد.

 • صفحه نخست روزنامه‌های دوشنبه

  صفحه نخست روزنامه‌های دوشنبه

  کرونا، دماوند و لواسان پرکاربردترین واژگان و موضوعات در میان تیترهای روزنامه‌های امروز چاپ تهران هستند.

 • کارهایی که چین برای نجات اقتصادش در بحران کرونا انجام داد

  کارهایی که چین برای نجات اقتصادش در بحران کرونا انجام داد

  در حالی که آمریکا هر روز هزاران مورد از ابتلای جدید به ویروس کرونا را ثبت می‌کند و خدا می‌داند چه تعداد از مبتلایان به این ویروس را بدون آزمایش و تشخیص و ثبت بیماری رها می‌کند، شمار موارد ثبت‌شده روزانه از ابتلا به ویروس کرونای جدید در چین به عددی دو رقمی سقوط کرده است.

 • چرا ادامه لیگ برای پرسپولیس مهم است

  چرا ادامه لیگ برای پرسپولیس مهم است

  برای این که پرسپولیس هم مثل لیورپول و رئال مادرید به لیگ ادامه بدهد، شکستن رکوردهای باقیمانده و کسب بالاترین امتیاز تاریخ لیگ هم می‌تواند انگیزه مهمی برای شاگردان یحیی باشد.

 • قرنطینه چاقتان نکند!

  برای در امان ماندن از امواج شدید ابتلا به بیماری‌های مرتبط با افزایش‌وزن و کم‌تحرکی ناشی از فاصله‌گذاری اجتماعی چه کار باید کنیم؟

 • برای طارمی جوک تازه بسازید!

  برای طارمی جوک تازه بسازید!

  «در این که خود او با گاف‌های گاه به گاهش به این طیف پاس گل می‌دهد، شکی نیست اما کار ما باید مچ‌گیری از جوان بوشهری باشد که آن طرف دنیا به نام «ایران» شناخته می‌شود؟ به چه قیمت؟ یک پوزخند ساختن و چند لایک؟»

 • پوکر اشتباهات

  ۴ خطای رقبا بود که ۴ بار پرسپولیس را قهرمان لیگ برتر کرد. در این مطلب، چهار خطای بزرگ سایر مدعیان را در این چهار سال مرور می‌کنیم؛ اشتباهاتی که چهار قهرمانی پی در پی سرخپوشان را به دنبال آورد و امروز حتما بسیاری از هواداران استقلال، سپاهان و تراکتور به آن ایمان دارند.

 • بخشی از کوه دماوند وقفی شد

  بخشی از کوه دماوند وقفی شد

  سازمان جنگل‌ها از صدور سند وقف یک برش از کوه دماوند به‌ نام سازمان اوقاف خبر داد.

 • وضعیت «چین و آمریکا» از نگاه سریع‌القلم

  وضعیت «چین و آمریکا» از نگاه سریع‌القلم

  «هر چند در بسیاری از مسائل داخلی آمریکا، جو بایدن و دونالد ترامپ با هم متفاوتند و دیدگاه‌های حزبی را نمایندگی می‌کنند اما در عمدۀ مسائل بین‌المللی، حاکمیت سیاسی آمریکا از اجماعِ دو حزبی (Bipartisan) برخوردار است.»

 • ۴ باور غلط درباره کرونا

  ۴ باور غلط درباره کرونا

  فرضیات زیادی در مورد کووید-١٩ وجود دارد؛ بیماری ناشی از ویروسی جدید و خاص. ضروری است بدانیم چه گفته‌هایی در مورد این ویروس درست است و چه چیزهایی نادرست.

 • این جوان فقط چند روز تا اعدام فاصله دارد

  این جوان فقط چند روز تا اعدام فاصله دارد

  مرگ را با چشم خودش دید، آن هم سه بار. آن طنابی را که برای کشتنش از آسمان آویزان شده بود، دید. از نزدیک لمسش کرد. مرگ در تمام وجودش ریشه دواند. سعی کرد نفس‌های آخرش را بشمارد. دنیا را برای آخرین بار ببیند. آسمان، زمین، مردم و در آخر آن طناب کشنده را چند بار نگاه کرد و به سمت مرگ قدم برداشت. اما درست در میان جدالش با عذاب مرگ و زندگی به او مهلت دادند. او را نبخشیدند، فقط برای نفس‌کشیدن کمی دیگر به او فرصت دادند.

 • سیاسیون جنبه‌های انقلابی‌گری را مشخص کنند

  رئیس جهاد دانشگاهی:

  سیاسیون جنبه‌های انقلابی‌گری را مشخص کنند

  توسعه علم و فناوری بعد از پیروزی انقلاب اسلامی به مهم‌ترین مسأله کشور تبدیل شد و در ۱۶ مرداد سال ۱۳۵۹ جهاد دانشگاهی تشکیل شد تا با بهره‌گیری از نیروی متخصص داخلی برای حذف وابستگی‌های علمی و فرهنگی و استقرار نظام آموزش عالی مبتنی بر ارزش‌های اسلامی در سطح دانشگاه اقدام کند.

 • اظهارات زنی که همسرش را کشت و خانه را آتش زد!

  اظهارات زنی که همسرش را کشت و خانه را آتش زد!

  «من و همسر دومم معتاد بودیم و روزگار خوبی نداشتیم. او همواره مرا کتک می‌زد و از خانه بیرون می‌کرد تا جایی که دیگر همه همسایگان مرا بدون حجاب دیده بودند! از سوی دیگر هم پدرم مرا در خانه‌اش نمی‌پذیرفت و مدعی بود که باید با همسرم زندگی کنم ولی کارد به استخوانم رسید. از این همه فشار در زندگی خسته شدم تا اینکه او را کشتم و جسد و خانه‌اش را به آتش کشیدم.»

 • حکایت اولین پوکر قهرمانی در لیگ ایران

  حکایت اولین پوکر قهرمانی در لیگ ایران

  قهرمانی‌های پرسپولیس چه راز و رمزی دارد و تا چه زمانی ادامه خواهد داشت؟

 • مشوق‌های امیرکبیر برای حمایت از «فرزندآوری»

  مشوق‌های امیرکبیر برای حمایت از «فرزندآوری»

  یکی از مهم‌ترین عوامل رشد همه‌جانبه کشور، وجود نیروی انسانی کافی در زمینه‌های مختلف است. از این‌رو، کاهش جمعیت می‌تواند آسیب سختی به ساختارهای فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی یک مملکت وارد کند.