برای دسترسی به اخبار قدیمی‌تر، در منوی مربوطه سال و ماه را محدود کنید.
 • جریمه متخلفان کرونایی ممکن است؟

  جریمه متخلفان کرونایی ممکن است؟

  دیروز در ستاد ملی مقابله با کرونا تصمیمــــاتی برای برخورد یا متخلفان پروتکل های بهداشتی گرفته و پیشنهاد شد که می تواند برای مقابله با مشکلات کارساز باشد.

 • زورآزمایی با وزنه کرونا

  وزنه‌ها را با دقت ورانداز می‌کند. اینجا همه جوره‌اش پیدا می‌شود، از مدل‌های حرفه‌ای و باشگاهی گرفته تا نیمه حرفه‌ای و خانگی. مشتری‌ها هم این روزها بیشتر خانگی هستند، حتی حرفه‌ای‌ها که دیگر انگار باید عطای باشگاه را به لقایش ببخشند و تمرین را به خانه ببرند. اما همین فقره هم خیلی ارزان تمام نمی‌شود. هرچه حرفه‌ای‌تر هم باشی، خرجت بیشتر است.

 • ۵ ماده غذایی که نباید قبل از ورزش مصرف کنید

  مصرف مواد غذایی مناسب قبل از پرداختن به فعالیت‌های ورزشی برای افراد فعال و ورزشکار یک نکته مهم است اما دانستن این‌ که چه مواد غذایی‌ای را نباید قبل از ورزش مصرف کرد هم به همان اندازه برای داشتن یک تمرین ورزشی عالی کلیدی است.

 • بازی «تاج و تخت» در تاریخ

  تابستان سال ۱۹۹۶ میلادی در چنین روزی اولین جلد از مجموعه رمان‌های ترانه یخ و آتش، با عنوان بازی تاج و تخت منتشر شد.

 • «شلیل شبرنگ» چگونه به تهران رسید؟

  «شلیل شبرنگ» چگونه به تهران رسید؟

  ۱۳۷ سال پیش، تهرانی‌ها میوه‌ای به نام شبرنگ یا شفرنگ را نمی‌شناختند.

 • پیشگامان معماری مدرن ایران

  پیشگامان معماری مدرن ایران

  تا قبل از ورود آرشیتکت‌های تحصیل‌کرده و سفارش به آنها برای شکل‌گیری مؤسسات تمدنی جدید (به نقل و تعبیر حسین محجوبی اردکانی)، کارها به معماران تجربی سپرده می‌شد یا از نقشه‌های آماده استفاده می‌شد؛ یعنی نقشه‌های آماده را از دیگر کشورها می‌آوردند و معمار تجربی بر اساس آن بنا را می‌ساخت.

 • درمان کرونا فقط با ٥‌ هزار تومان؟!!

  درمان کرونا فقط با ٥‌ هزار تومان؟!!

  «تبلیغ و ترویج داروی منسوب به امام کاظم(ع) در این روزهای کرونایی از سوی برخی از طرفداران طب سنتی افزایش یافته و باعث شده عده‌ زیادی آن را ‏معجونی برای درمان و پیشگیری از کرونا بدانند و برای خریدنش به عطاری‌ها مراجعه کنند؛ دارویی که از قدیم در قوطی تمامی ‏عطارها وجود داشته و اما حالا ادعای تأثیر آن در بهبود کرونا فروشش را بیشتر کرده.‏»

 • تحقیقات تازه در پرونده فروش خانه دکتر مصدق

  دادسرا یک‌ بار دیگر پرونده فروش خانه مصدق را برای تحقیقات بیشتر در دست گرفت تا مشخص شود فروش این خانه تاریخی و ارزشمند یک کلاهبرداری معمولی بوده است یا جرمی سازمان‌یافته؟ همچنین دادسرا باید مشخص کند برای وسایل عتیقه خانه چه اتفاقی افتاده است.

 • یا الان یا هیچ‌وقت

  یا الان یا هیچ‌وقت

  مجیدی درست به یکی از بزنگاه‌ها رسیده؛ جایی که تیم او ظرف ۹ روز ۲ بار باید مقابل سپاهان قلعه‌نویی قرار بگیرد. هر دو مسابقه هم بسیار حساس و سرنوشت‌ساز هستند؛ اولی در لیگ روی سهمیه و نایب‌قهرمانی تأثیر مستقیم دارد و دومی در حذفی تکلیف چهارمین تیم حاضر در نیمه‌نهایی را مشخص می‌کند. فرهاد مجیدی اگر قرار است نفسی به‌راحتی بکشد و یک اعتبار درست و حسابی جمع کند، یکی از بهترین میانبرها برای او موفقیت در این دو بازی است.

 • چرا بنی‌صدر از رجوی و منافقین فاصله گرفت؟

  چرا بنی‌صدر از رجوی و منافقین فاصله گرفت؟

  رجوی و بنی‌صدر در فرانسه گروه موسوم به «شورای ملی مقاومت» را تشکیل دادند اما همکاری آنها در فرانسه از دو سال تجاوز نکرد.

 • همزاد پرحاشیه پهلوی دوم

  همزاد پرحاشیه پهلوی دوم

  دکتر مصدق نخست‏وزیر وقت در ۱۰ مرداد ۱۳۳۱ دستور به خروج اشرف پهلوی از ایران داد. به دستور او، اشرف پهلوی خواهر دوقلوی شاه، ایران را ترک کرد و روانه اروپا شد. دکتر مصدق با مداخله بستگان و نزدیکان شاه در امور کشور شدیدا مخالف بود.

 • پایان‌نامه‌هایی جعلی، پست و مقام‌هایی واقعی

  «در سال ۲۰۱۴، یک عضو فرهنگستان علوم ایران برآورد کرده بود که هر ساله حدود پنج‌ هزار پایان‌نامه که برابر با ۱۰‌درصد پایان‌نامه کارشناسی‌ارشد و دکترای ارائه‌شده در کشور است، از بازار خریداری می‌شوند.»

 • چه شد که ۲ سال پر باران داشتیم؟

  چه شد که ۲ سال پر باران داشتیم؟

  چه شد که ناگهان این قدر باران بارید؟ آیا باید به این زمستان و بهارهای پر برف و باران عادت کنیم؟ یا خشکسالی‌ها همچنان دست از گلوی سرزمین ما برنداشته است؟

 • عاقبت «شومن‌بازی»

  عاقبت «شومن‌بازی»

  پرسپولیس فقط تا ۱۶مرداد یعنی یک روز پیش از بازی با ذوب‌ آهن و مراسم اهدای جام فرصت دارد طلب بیش از یک میلیون دلاری برانکو را بپردازد، وگرنه سه پنجره نقل‌وانتقالاتی این تیم تا زمان تسویه بدهی بسته خواهد شد. به علاوه برانکو و کالدرون بدهی معوق مالیاتی دارند و در صورتی که به ایران بیایند، تا زمان پرداخت بدهی به اداره مالیات حق خروج از کشور را نخواهند داشت. بنابراین بدیهی است که دعوت باشگاه از آنها صرفا جنبه نمایشی دارد.

 • سلامت و عزای امام حسین(ع)

  سلامت و عزای امام حسین(ع)

  امیدوارم کسانی که همواره با احساسات عجیب و غریب بر برگزاری مراسم عزاداری پای می‌فشردند به اظهارات رهبری دقت کنند که فرمودند باید تابع نظر کارشناسی بود. در واقع در چنین مسائلی نباید از مداح و نوحه‌خوان و منبری‌ها پرسید که چه کنیم، بلکه باید از کارشناس سوال کرد!

 • کرونا از نمای نزدیک

  یادداشتی از علی ربیعی

  کرونا از نمای نزدیک

  «داشتن نظام اقتصادی ضعیف و ناتوان از حمایت اجتماعی مؤثر از اقشار آسیب‌پذیر اقتصادی که تأثیر تحریم‌های اقتصادی آن را مضاعف و فشار زیادی به آن وارد کرده است، حالا روی تلخ خودش را بیشتر به ما نشان می‌دهد. اگر اقتصاد بدون تحریم و تاب‌آورتری داشتیم حالا دغدغه نان کمتر بود و بیشتر می‌شد بین دغدغه نان و جان به نفع جان توازن قوی‌تری ایجاد کرد.»

 • صفحه نخست روزنامه‌های شنبه

  صفحه نخست روزنامه‌های شنبه

  بیانات مقام معظم رهبری به مناسبت عید سعید قربان درباره برگزاری سوگواری ماه محرم در روزهای فراگیری بیماری کرونا و همچنین تحریم‌های آمریکا به تیتر نخست روزنامه‌های صبح شنبه تهران تبدیل شده‌اند.

 • بازی با جان برای ۵۰ تومان!

  نمی‌شود که از یک طرف مدام از مردم خواست در خانه بمانند و تردد نکنند و از طرف دیگر برای کوچک‌ترین کارهای اداری آنها را روانه همان خیابان و فضاهای سربسته و دربسته اداری کرد. کرونا هر مصیبتی که داشت و دارد به تسهیل انجام کارها از طریق اینترنت کمک کرد و خوب است تمام نهادهای دولتی ملزم شوند که قسمتی از راه حل باشند نه بخشی از مشکل!

 • سردرگمی انتخاباتی آمریکایی‌ها

  سردرگمی انتخاباتی آمریکایی‌ها

  در حالی بابت نگرانی از شیوع کرونا، درخواست‌ها برای برگزاری انتخابات پُستی در آمریکا افزایش یافته، که ترامپ بدلیل افزایش احتمال تقلب، مخالف آن است و حتی طرح تعویق انتخابات را مطرح کرده است.

 • آشنایی با دلایل بی‌اشتهایی و خستگی

  علائم افسردگی می‌توانند به روش‌های مختلفی در افراد مختلف نمایان شوند. در برخی افراد، افسردگی می‌تواند موجب خستگی و بی‌اشتهایی شود.

 • کرونا با اقتصاد فوتبال ایران چه کرد؟

  کرونا با اقتصاد فوتبال ایران چه کرد؟

  اقتصاد شکننده فوتبال ایران، حالا با یک مشکل بزرگ دیگر به اسم همه‌گیری ویروس کرونا مواجه شده است. مرور مسابقات اخیر لیگ برتر در دوران کرونا، به وضوح اصل کاهش درآمدها و افزایش هزینه‌ها را در این شرایط خاص نشان می‌دهد.

 • ۷ فایده علمی چرت بعدازظهر

  ۷ فایده علمی چرت بعدازظهر

  در پاسخ به فواید بسیار چرت زدن، شرکت‌های بزرگی مانند فیسبوک، گوگل و نایک اتاق‌های چرت زدن را در محل کار گنجانیده و کارمندان خود را ترغیب به استفاده از آنها می‌کنند.

 • در خانه با شاد و بی‌ شاد

  از زبان و به قلم خود دانش‌آموزان بخوانیم که تجربه‌شان از شاد چیست و تحصیل دور از مدرسه برای‌شان چه حال و هوایی دارد. آن چه می‌خوانید به قلم سه دانش‌آموز نوشته شده است.

 • سرنوشت فرقه‌ها

  پیشه‌وری بعد از یک سال تأکید بر این که فقط دو راه پیش پایش است - «پیروزی یا مرگ» - در آخر در مسیر مهاجرت و تبعید پیش رفت. اما سرنوشت قاضی محمد، رهبر فرقه کردستان با اعدام به پایان رسید. ارتش ایران نهایتاً در ۲۴ آذر ۱۳۲۵ او و بسیاری از همرانش را دستگیر و در میدان مرکزی مهاباد اعدام کرد.

 • می‌خواهم دیده شوم

  می‌خواهم دیده شوم

  چرا در چند وقت اخیر پیشکسوتان سرخابی‌مانند هواداران متعصب رفتار می‌کنند؟

 • سیاست و مرگ بیسمارک

  سیاست و مرگ بیسمارک

  بیسمارک تا ۱۸۹۰ در قدرت باقی ماند و پروس کوچک را به امپراتوری آلمان، یعنی به یکی از قدرت‌های بزرگ زمانه تبدیل کرد. در گام‌های بعدی اصلاحاتش، حکومت را بیشتر از قبل در انحصار گروهی از نخبگان درآورد و اثرگذاری مردم عادی را کمتر کرد. حتی راه فعالیت سوسیالیست‌های آلمان را - که او بسیار از آنان می‌ترسید - بست و تا جایی که برایش ممکن و شدنی بود مانع نقش‌آفرینی‌شان شد. دولت او برای مهارت تبعات این سخت‌گیری، نظام تامین اجتماعی پیشرفته‌ای ایجاد کرد، بیمه بیکاری و سوانح و بازنشستگی کارگران را به‌ عهده گرفت و دستمزدهای آنان را هم افزایش داد.

 • طارمی یا صادقیان؟ آینده را ما می‌سازیم

  طارمی یا صادقیان؟ آینده را ما می‌سازیم

  این روزها دو بازیکن ۲۸ ساله پیشین پرسپولیس خبرساز هستند؛ یکی مهدی طارمی است که در اولین فصل حضورش در اروپا مشترکا با دو نفر دیگر آقای گل لیگ پرتغال شده و در آستانه یک ترانسفر بزرگ قرار دارد، دیگری هم پیام صادقیان است که گوشی موبایلش را دست گرفته و با کلیدواژه قهرمانی چهارم برای استقلالی‌ها کری می‌خواند.

 • اسیدپاشی در پاتوق عمو شاهرخ

  پسر جوان که نقشه قتل دوستش را در سر داشت، وقتی نتوانست آن را عملی کند، تصمیم به اسیدپاشی گرفت. او حالا می‌گوید که از قربانی اسیدپاشی کینه به دل داشته و به همین دلیل نقشه انتقام‌جویی کشیده است.

 • نقش علی لاریجانی در قرارداد ۲۵ساله ایران و چین

  نقش علی لاریجانی در قرارداد ۲۵ساله ایران و چین

  آقای لاریجانی نقش ویژه‌ای در قرارداد راهبردی ایران و چین دارد و او برای پیگیری این قرارداد مهم، مد نظر رهبر انقلاب بود تا بتواند مناسبات ایران و چین را در این قرارداد مدیریت کند تا سندی اجرایی و عملیاتی به ثمر بنشیند. او فردی مطمئن نزد رهبر انقلاب است.

 • دریغا بدرالزمان قریب

  دریغا بدرالزمان قریب

  دکتر میرجلال‌الدین کزاری، ادیب و پژوهشگر معاصر زبان و ادب فارسی، به مناسبت درگذشت بدرالزمان قریب یادداشتی را در اختیار بخش هنر و ادبیات روزنامه اعتماد گذاشت.