برای دسترسی به اخبار قدیمی‌تر، در منوی مربوطه سال و ماه را محدود کنید.
 • نقدی بر اظهارات تازه علیرضا منصوریان

  نقدی بر اظهارات تازه علیرضا منصوریان

  علیرضا منصوریان در یک مصاحبه زنده، ایرانیان را «فرنگ‌پرست» خوانده است. شاهد مثال او برای اثبات حرفش فرصت دادن هواداران فوتبال ایران به مربیان خارجی و آستانه تحمل پایین‌شان در مقابل نتایج مربیان داخلی است.

 • بگویید اصلاح‌طلبان هم بیایند و مجوز بگیرند

  دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر:

  بگویید اصلاح‌طلبان هم بیایند و مجوز بگیرند

  :شما به اصلاح‌طلبان بگویید اگر خواستند امر به معروف کنند، بیایند و مجوز بگیرند. ما از همه حمایت می‌کنیم. همان‌ طور که اصلاح‌طلبان ممکن است خطا کنند، انقلابی‌ها و اصولگرایان نیز ممکن است خطا کنند. امکان خطا برای همه وجود دارد ولی نه حق امر به معروف را ساقط می‌کند و نه تکلیف را. ما در ستاد احیای امر به معروف نظارت استصوابی نداریم.»

 • برنده بهارستان سرخ

  با کمال تأسف شهربانی این تظاهرات را به گلوله بست و کشتار وحشتناکی انجام داد و این تصور در حزب به وجود آمد که یعنی مصدق برای استقبال از هریمن این‌ طور کشتار می‌کند؟ در کل تاریخ سیاسی زندگی مصدق چنین چیزی سابقه ندارد، عملا خود دکتر مصدق پاسخ ما را داد، عاملان این تظاهرات را به محاکمه کشاند، دستور داد برایشان دادگاه تشکیل شود و اتفاقا این موضوع در کتاب خاطرات و تأملات خود مصدق نیز وجود دارد؛ می‌گوید من اینها را به محاکمه کشاندم اما نفوذ دربار سبب شد که تبرئه شوند. مصدق امتحان خوبی داد.

 • نوشداروی تقلبی کرونا؛ ۵۰۰ میلیون‌!

  نوشداروی تقلبی کرونا؛ ۵۰۰ میلیون‌!

  «ببین شما مثل آبجی خودم می‌مونی. اینجا دوای تقلبی زیاده. دو جور دوا داریم. بمدسیویر و رمدسیویر، ما بمدسیویر داریم که داروی پودریه و اصله. توی هر پکش شش تا هست. هر یک‌دونه‌اش بین ۹۰ تا ۱۰۰ میلیونه، دست پایین بگیرم، یک پک شش‌تاییش برای شما ۵۴۰ میلیون میفته.»

 • حذف کرونا بدون واکسن ممکن است

  حذف کرونا بدون واکسن ممکن است

  چهار متخصص از امکان حذف کووید-١٩ بدون واکسن سخن گفتند.

 • چرا فصل دوم «همسران» ساخته نشد؟

  چرا فصل دوم «همسران» ساخته نشد؟

  «چند نکته مهم باعث ساخته نشدن این فیلم شد. در وهله اول فردوس کاویانی تمایلی نداشت دوباره در نقش کمال بازی کند و بین مردم با این نقش شناخته شود؛ هر چند که مخاطبان او را با این نقش می‌شناختند ولی خودش از نقش خسته شده و به‌دنبال نوآوری بود. جدای از بحث بازیگران، نکته مهم دیگر رایت سریال بود که مدیران آن زمان تلویزیون اجازه چنین کاری یعنی ساخت نسخه سینمایی را نمی‌دادند.»

 • لیگ برتر، هر تیم دو سرمربی!

  لیگ برتر، هر تیم دو سرمربی!

  در نوزدهمین دوره لیگ برتر تاکنون ۳۴ سرمربی روی ۱۶ نیمکت نشسته‌اند؛ به طور متوسط هر نیمکت بیشتر از دو سرمربی! این اعداد و ارقام کاملا ویرانگر، ضد اقتصادی و غیر حرفه‌ای است؛ آن چه از مشکلات عمیق و جدی در حوزه مدیریت فوتبال ایران حکایت دارد.

 • دعوت به مراسم ویروسی!

  دعوت به مراسم ویروسی!

  حدود دو هفته پیش بود که در مراسم عروسی دوستش شرکت کرد. اصلاً تمایلی نداشت اما چه می‌شد کرد در برابر اصرار دوست صمیمی و گله‌مندی او از اینکه اگر به عروسی‌ام نیایی، دیگر نه من، نه تو و حسابی از دستت ناراحت می‌شوم. دلشوره هم داشت ولی بالاخره تصمیم گرفت دل را به دریا بزند و همراه شوهرش به مراسم برود.

 • چگونه آمریکا با شهادت سپهبد سلیمانی محکوم شد

  چگونه آمریکا با شهادت سپهبد سلیمانی محکوم شد

  استاد حقوق دانشگاه شهید بهشتی می‌گوید اگرچه دولت آمریکا هرگونه قطع‌نامه درباره به شهادت رساندن سپهبد قاسم سلیمانی را علیه خودش در شورای امنیت وتو خواهد کرد، ولی باید این موضوع در شورای امنیت مطرح شود تا دیدگاه‌های دولت‌ها و مواضع آن‌ها و حتی وتوی آمریکا در این باره در تاریخ ثبت شود و بررسی‌های لازم انجام شود.

 • روایتی تلخ از بخش کرونای بیمارستان کودکان

  روایتی تلخ از بخش کرونای بیمارستان کودکان

  «ایزوله - وارد نشوید.» اتاق، مخصوص کودکان مبتلا به کروناست، تا قبل از اسفند پارسال، بخش ایزوله طبقه همکف ساختمان شماره دو بیمارستان فوق‌تخصصی کودکان مفید، مخصوص بیماران ریوی بود. کودکان مبتلا به انواع بیماری‌های ریوی در هفت اتاق یک تا دو تخته این بخش بستری می‌شدند و از اول اسفند که کرونا به صورت رسمی در کشور شایع شد، همین بخش را به علت داشتن تهویه‌ای جدا از بخش‌های دیگر و داشتن شرایط ایزوله، تبدیل کردند به بخش کرونا. حالا بیماران ریوی را به بخش عفونی بیمارستان می‌برند.

 • حاشیه‌ای بر تصمیم خبرساز اردوغان

  حاشیه‌ای بر تصمیم خبرساز اردوغان

  چهار روز از صدور فرمان رییس جمهوری ترکیه برای تغییر کاربری موزه «ایاصوفیه» به مسجد می‌گذرد؛ فرمانی که در این مدت کوتاه واکنش‌های متعددی را در پی داشته است؛ یونان و روسیه را آزرده و پاپ فرانسیس نیز اعلام کرده که از این تصمیم رجب طیب اردوغان به شدت رنجیده است. اما چرا این اتفاق مهم است و چرا عده‌ای از مسجدشدن ایاصوفیه ناراحتند؟

 • چند کلام با «برنز»، دیپلمات نامرئی آمریکایی

  چند کلام با «برنز»، دیپلمات نامرئی آمریکایی

  راهبرد آقای ترامپ در مقابل عزم و اراده مردم ایران نیز چیزی جز تهدیدها و خط و نشان کشیدن‌های مکرر و ملال‌آور نیست، هرچند اگر تعرضی به ایران صورت بگیرد، همانند آنچه در عین‌الاسد اتفاق افتاد، بارها و بارها تکرار خواهد شد.

 • ۴ روش طبیعی برای درمان آکنه

  ۴ روش طبیعی برای درمان آکنه

  آکنه یک بیماری پوستی شایع است که تقریبا ۸۵ درصد افراد را در برخی از مراحل زندگی شان تحت تاثیر قرار می دهد. علائم شامل جوش هایی مزاحم می شوند که خلاص شدن از آنها می تواند دشوار باشد.

 • اولین جام جهانی فوتبال

  اولین جام جهانی فوتبال

  سال ۱۹۳۰ میلادی در چنین روزی، اولین دوره مسابقات جام جهانی فوتبال مردان با بازی همزمان تیم‌های فرانسه و مکزیک، امریکا و بلژیک شروع شد.

 • مخبرالسلطنه، میلسپو را اخراج کرد

  مخبرالسلطنه، میلسپو را اخراج کرد

  یکی از اقداماتی که در اولین سال‌های نخست‌وزیری مخبرالسلطنه انجام شد، اخراج میلسپو بود که در زمان دولت قوام به‌عنوان کارشناس مالی به استخدام ایران درآمده بود.

 • دام مالیاتی امیرکبیر برای دانه‌درشت‌ها

  دام مالیاتی امیرکبیر برای دانه‌درشت‌ها

  سازمان مالیاتی میرزاتقی‌خان شبانه‌روز فعال بود و حتی خود او، برخی شب‌ها به کمک حسابرس‌ها می‌رفت.

 • چشم‌هایی که می‌خشکد

  چشم‌هایی که می‌خشکد

  استفاده طولانی‌مدت از رایانه و گوشی‌های هوشمند برای بزرگسالان و نوجوانان در درازمدت عوارضی از خود برجا می‌گذارد که ممکن است در برخی موارد جبران‌ناپذیر باشد.

 • «سروان اعدامی» چگونه «سرلشکر شهید» شد؟

  «سروان اعدامی» چگونه «سرلشکر شهید» شد؟

  یکی از آموزنده ­ترین مباحث مرتبط با کودتای نقاب، تواب‌شدن تعدادی از کودتاگران بود. البته در این خصوص ذکر این نکته ضروری ‌است که تمامی کودتاچیان به اشتباه خویش در این حوزه، پی برده بودند و با اعتراف به­ جرائم مرتکب‌ شده، به ­دنبال کاهش بار سنگین خیانت از دوش خود بودند. لیکن این موضوع در خصوص تعدادی از آنان، متفاوت بوده و از اخلاص بیشتری برخوردار بودند.

 • اصلاح‌طلبان بر سر دوراهی

  اصلاح‌طلبان بر سر دوراهی

  استعفای محمدرضا عارف از شورای عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان هنوز در ابهام است که نام‌های جدیدی برای جایگزینی او به گوش می‌رسد؛ از بهزاد نبوی، محسن هاشمی و مجید انصاری تا عبدالله نوری.

 • نظر احمد توکلی درباره مذاکره با آمریکا

  نظر احمد توکلی درباره مذاکره با آمریکا

  احمد توکلی نظر خود را درباره مذاکره با آمریکا بیان کرد.

 • هشدارهای جدی مدیر پرستاری بیمارستان نورافشار

  هشدارهای جدی مدیر پرستاری بیمارستان نورافشار

  کرونا تا به حال بیش از ١٢‌ میلیون نفر را گرفتار و مهر فوتی بر شناسنامه بیش از ‏‏٥٠٠‌ هزار نفر در دنیا حک کرده است. مدیر پرستاری بیمارستان نورافشار معتقد است این ویروس ‏تا پایان امسال میهمان ناخوانده جامعه جهانی از جمله ایران است و برای مبارزه با آن، همه باید توصیه‌‏های بهداشتی را جدی بگیرند زیرا تلفات انسانی و بار اقتصادی، اجتماعی و روانی این بیماری روز به روز بیشتر خواهد شد.

 • ناگفته‌های مدیرعامل بهشت زهرا

  ناگفته‌های مدیرعامل بهشت زهرا

  بین مدیری که شعر می‌شناسد، ‌در خلوتش حافظ و سعدی می‌خواند، با نویسندگان و هنرمندان حشر و نشر دارد و اهل رسانه است، زیر دستش روزنامه و کتاب و مجله باز است، نویسنده و خبرنگار و ستون‌نویس می‌شناسد و مدام در کار و بارش تامل و تفکر می‌کند، با مدیری که اگرچه بی‌وقفه کار می‌کند و متعهد است اما کلا و جزئا تعلقی به ادبیات و رسانه و کتاب ندارد، تفاوت از زمین تا آسمان است.

 • محاسبه زیان فوتبال ایران از کرونا

  محاسبه زیان فوتبال ایران از کرونا

  محاسبه بدبینانه انجام‌شده با احتساب کف حضور تماشاگران در مسابقات، نشان می‌دهد تنها چهار تیم پرهوادار ایرانی می‌توانستند حداقل ۸ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان از حضور تماشاگران‌شان در مسابقات خانگی پایان فصل درآمد داشته باشند اما ویروس تاجدار این مختصر عایدی فوتبال ورشکسته ایران را هم به یغما برد.

 • عنایت، پسر شجاع ایران

  عنایت، پسر شجاع ایران

  در میان زبانه‌های آتش، انفجار، شیشه‌های شکسته، آه و ناله، داد و فریاد، ترس و وحشت، جوانی باغیرت و جنمی از شجاعت به نام «عنایت» با دستان پرتوان و گام‌های استوارش طبقه‌های ساختمان محبوس در خشم شعله‌های آتش را در می‌نوردد و جان ۱۱ زن و کودک را نجات می‌دهد.

 • سه اتفاق جدید در کرونای تابستانی

  سه اتفاق جدید در کرونای تابستانی

  جوانتر شدن سن بستری و مرگ، نگرانی و افسردگی کادر درمان و جامعه را به‌صورت مضاعف بالا برده و نیروی کار را بیکار می‌سازد. گمان نکنید برای کادر درمان مرگ یک جوان بیست تا سی ساله ساده و عادی است. اگر گوش‌ها تیز شود با مرگ هر جوان، کادر درمان پیرتر می‌شود.

 • فرزندم به دنیای کرونایی ما خوش آمده‌ای

  مادر شدن در دوره کرونا هم داستان خودش را دارد. مادرها به صف نشسته‌اند تا نوبت دکترشان برسد. باهم حرف می‌زنند و یکدیگر را دلداری می‌دهند. همه بدون استثنا ماسک بر صورت دارند و با هر کدام‌شان حرف می‌زنی درباره آینده مضطرب است. تقریباً همه‌شان یک سؤال واحد می‌پرسند بالاخره این ویروس می‌رود؟ اگر ماند، بچه‌شان باید در چنین فضایی رشد کند؟

 • وقتی مغز مه‌آلود می‌شود!

  وقتی مغز مه‌آلود می‌شود!

  آیا قادر نیستید تا کلیدهای خود را پیدا کنید؟ نام همسایه جدید خود را فراموش کرده‌اید؟ به یاد نمی‌آورید چرا به طبقه بالای خانه رفته‌اید؟ آیا قرار خود برای یک شام خانوادگی را فراموش کرده‌اید؟ این قبیل موارد به واسطه شرایطی که به نام «مغز مه‌آلود» شناخته می‌شود، شکل می‌گیرند.

 • کودتای نافرجام نقاب

  پاسداران همدان، گردان چتربازی را که قرار بود آغازگر عملیات باشند در جاده منتهی به پایگاه نوژه دستگیر کردند (این پایگاه به افتخار قهرمان شهید محمد نوژه به این نام خوانده می‌شد). دستگیرشدگان شمار دیگری از اعضای شبکه کودتا را لو دادند و تا جایی که می‌دانیم چند صد نفر، تابستان ۱۳۵۹ در چنین روزهایی دستگیر شدند و حداقل چند صد نفر دیگر هم یا گریختند یا اصلا شناسایی نشدند.

 • مشهورترین انگلیسی تاریخ معاصر

  مشهورترین انگلیسی تاریخ معاصر

  برخی معتقدند چرچیل از ‏اختلال روانی رنج می‌برد و برخی دیگر هم مخالف این عقیده‌اند‎.‎‏ بعضی از محققان معتقدند چرچیل از کودکی دچار ‏اختلالاتی نظیر کمبود توجه و بیش‌فعالی بوده که تا بزرگسالی با آن دست و پنجه نرم می‌کرده است.

 • ماجرای دعوت از اروپایی‌ها برای حضور در ایران

  چرخ اگر می‌گذاشت، شاید ایرانیان را روی دیگری (توسعه و عدالت و دادگستری) از قاجاریان به منصه ظهور می‌رسید که نشد. عباس میرزا شهزاده درس آموخته مکتب اندیشه و معرفت میرزا عیسی فراهانی (قائم مقام اول) اگر فرصت می‌یافت به قطع و یقین «شاه خوبان» می‌شد و ایران گلستان. او قابلیت و شایستگی فراوانی در مدیریت کلان جامعه داشت و «وفا و عهد نکو» را خوب آموخته بود، اما از بخت بد این مردمان، پیش از پادشاهی درگذشت. پس از او ایران و شاهان قاجار (هرچند همه ز نسل اویند، اما مویی به تن از او ندارند.) به اسارت روس و انگلیس درآمدند و هرگز از دامان این کژاندیشان سر به سلامت بیرون نبردند.