برای دسترسی به اخبار قدیمی‌تر، در منوی مربوطه سال و ماه را محدود کنید.
 • پاسخ‌های همیشگی احمدی‌نژاد

  مصاحبه‌ای که به‌تازگی با محمود احمدی‌نژاد با محوریت موسیقی منتشر شده، موجب واکنش‌هایی شد که بیشتر درباره گفته‌های رئیس دولت‌های نهم و دهم بود اما این مصاحبه از منظر روزنامه‌نگاری و ضرورت‌ها و مشخصه‌های مصاحبه، نیز قابل بررسی است.

 • تقوایی این روزها حال خوشی ندارد

  احمد طالبی‌نژاد:

  تقوایی این روزها حال خوشی ندارد

  گرچه درست نیست به این صراحت بگویم اما بگذارید، بگویم این روزها ناصر تقوایی حال خوشی ندارد چون حال خوش از خلق کردن و کار کردن ناشی می‌شود. ناصر تقوایی الان هیچ کاری نمی‌کند مگر این که اطرافیانش مدعی باشند او می‌نویسد. بله او سال‌هاست که می‌نویسد اما برای کشوی میز و نوشته‌هایش را انبار می‌کند.

 • موج سواری سودجویان بر اطلاعات نادرست کرونا

  موضوعی که متخصصان از آن حرف می‌زنند مبتنی بر الگوی زیست پزشکی است؛ این که باید ماسک بزنیم و ... درست است ولی مادامی که به حرف سایر متخصصان علوم انسانی و اجتماعی گوش نکنیم، موفق نمی شویم. باید ببینیم آنها به ما چه می‌گویند؛ باید به این متخصصان میدان داده شود.

 • رو در رو با صاحبخانه‌هایی بی‌رحم!

  به طور قطع افزایش اجاره مطابق با درصدی از تورم با چاشنی انصاف دور از انتظار نیست اما اینجا ما به سراغ صاحبخانه هایی رفتیم که منصفانه عمل نکردند؛ اگرچه در همین روزها هم تعداد مالکان با انصاف و بخشنده کم نیست.

 • استعفای علی امینی

  در بهار ۱۳۴۱، هنگامی که شاه به واشنگتن رفته و امینی در مکه به زیارت خانه خدا مشغول بود، کندی تصمیم خود را گرفت و میان شاه و نخست‌وزیر، اولی را برگزید. انتخاب کندی موضع و روحیه شاه را تقویت کرد و او جبهه‌ای از دشمنان امینی و کسانی که از او زخم‌خورده و متنفر بودند، تشکیل داد. امینی که حمایت امریکا را از دست داده بود و اداره کشور را با وجود فشارهای داخلی دشوار بلکه ناممکن می‌دید، تابستان ۱۳۴۱ در چنین روزی از مقام خود کناره‌گیری کرد.

 • روایت تازه از ماجرای مردی که دخترش را به کما فرستاد و خودکشی کرد

  هانیه خود را سپر مادرش کرد

  «یوسف معتاد شده بود دیگر همه او را طرد کرده بودند. حتی همسرش هم از دستش خسته شده بود. برای همین دست به این اقدام زد؛ نه می‌توانست ترک کند و نه می‌توانست این رفتارها را تحمل کند. همه اینها دست به دست هم داد تا یوسف این کار وحشتناک را بکند. حالا هم ‌هانیه در کماست ولی ما امید داریم که هر چه زودتر برگردد.»

 • اینستاگرام؛ شمشیر دو دم فوتبال ایران

  اینستاگرام؛ شمشیر دو دم فوتبال ایران

  به این ترتیب سرخابی‌ها مدام در صفحات این فرد فرصت‌طلب به هم بد و بیراه می‌گویند؛ اما سود اصلی را خود او می‌برد؛ کسی که برای پیج‌های داغ و پربازدیدش تبلیغات گران‌قیمت می‌گیرد و از زندگی لذت می‌برد!

 • ۱۶ دلیل تاری دید

  ۱۶ دلیل تاری دید

  دید تار، غیرشفاف و نامتمرکز یکی از شایع‌ترین مشکلات مربوط به بینایی است و به طور معمول، دلیلی برای نگرانی محسوب نمی شود.

 • خنداندن مردم این‌روزها «خیلی سخت» است

  علیرضا خمسه:

  خنداندن مردم این‌روزها «خیلی سخت» است

  اسمش که می‌آید ناخواسته حس خوبی همراه با لبخند بر لبانمان جاری می‌شود؛ کسی که ۴دهه کارش خنداندن مردم بوده و هست. هنرمندی که لبخند را درمان دردها می‌داند و از آن دسته کمدین‌هایی است که برای همه نسل‌ها خاطره‌ساز بوده.

 • فرهاد؛ «شو من» یا «الهام‌بخش»؟

  فرهاد؛ «شو من» یا «الهام‌بخش»؟

  رقابت‌های لیگ برتر فوتبال ایران در حالی به ایستگاه بیست‌وپنجم رسیده که وضعیت یکی از تیم‌های مطرح و محبوب ایران همچنان مبهم است؛ ابهام درباره شرایط مدیریتی، اقتصادی و صدالبته ورزشی. استقلال که با آوردن استراماچونی ایتالیایی می‌رفت تا به ناکامی‌اش در بردن لیگ برتر آن‌هم بعد از چندین سال پایان دهد، با جدایی ناگهانی او دوباره به ورطه همیشگی پرسش‌های بی‌پاسخ رسید: اینکه آیا می‌تواند مثل رقیب دوباره لبخند رضایت را بر لبان هوادارانش بنشاند یا خیر؟

 • «بابا» تعطیلی ندارد

  «بابا» تعطیلی ندارد

  «توی این وضعیت بد اقتصادی ما را فراموش کرده‌اند. مسئولین هیچ فکری برای نیروهای خدماتی مدارس نمی‌کنند و سال‌هاست نیروی جدیدی وارد سیستم نشده... انگار مطالبات ما برای کسی مهم نیست» این درد دل سرایداری در یکی از مدارس تهران است که ناراحت و مأیوس می‌خواهد صدایش به گوش مسئولین برسد.

 • ابوالقاسم سرحدی‌زاده که بود

  ابوالقاسم سرحدی‌زاده که بود

  در کشوری که بازنشستگی برای سیاستمدارانش معنای چندانی ندارد، حاشیه‌نشینی یک سیاستمدار از سن کمتر از ۶۰ سالگی مورد استثنایی است. آن هم کسی با سوابق ابوالقاسم سرحدی‌زاده که دو دوره تجربه وزارت و سه دوره نشستن بر کرسی نمایندگی مجلس را در کارنامه داشته باشد.

 • کرونا پوست‌تان را نکَند!

  در دوران شیوع کووید-۱۹ و رواج ضد عفونی‌ کردن، چطور با پوستمان مهربان‌ باشیم؟

 • رشیدی، سخت‌گیر اما دوست‌داشتنی

  رشیدی، سخت‌گیر اما دوست‌داشتنی

  داود رشیدی در کارش بسیار با سواد بود. به معنی درست کلمه، جدی و سخت‌گیر هم بود که شاید برخی درک درستی از این خصوصیت نداشته باشند.

 • چگونه با سکوت زندگی‌مان را متحول کنیم؟

  وقتی در زندگی خود سکوت و آرامش خود را تقویت می‌کنید، می‌توانید ضرورت‌ها و مصالح آن را بهتر تشخیص دهید. وقتی در سکوت به خود گوش فرا دهید، زندگی‌تان وضوح بیشتری خواهد داشت و شما تصمیمات بهتری خواهید گرفت. سکوت بزرگ با شما صحبت می‌کند، چرا گوش نمی‌کنی؟

 • شاهی که گریخت

  شاهی که گریخت

  مشهور است که در گوشه‌ای از ساختمان سفارت نشسته بود و گاهی با صدای بلند و گاهی هم بی‌صدا اشک می‌ریخت. می‌دانست با فرار از میدان و پناهندگی به سفارتخانه یک دولت بیگانه، خودش را بی‌آبرو و سلطنت را بی‌اعتبار کرده است و دیگر راه برگشتی هم برایش وجود ندارد. برای دلداری به خود و نزدیکانش می‌گفت اگر به اینجا پناه نمی‌آوردم حتما کشته می‌شدم و دشمنانم من را زنده نمی‌گذاشتند.

 • نابغه بی‌جوراب

  نابغه بی‌جوراب

  لوب آهیانه‌ای اینشتین (قسمتی از مغز که مربوط به پردازش اطلاعات بساوایی، حسی و ادراکات دیداری است) در مقایسه با یک مغز متوسط، ١٥‌درصد بزرگ‌تر است. البته این تنها موردی نبود که کسی مثل اینشتین را از دیگران متمایز می‌کرد!

 • سرحدی‌زاده؛ مرد زندان و دغدغۀ کارگران

  سرحدی‌زاده؛ مرد زندان و دغدغۀ کارگران

  مهم‌ترین وجه اشتهار ابوالقاسم سرحدی‌زاده به لحاظ تاریخی، وزارت کار و امور اجتماعی در دولت میرحسین موسوی و ارایۀ لایحۀ قانون کار به مجلس شورای اسلامی است و تصویب آن در مجلس و اشکالات شرعی شورای نگهبان و رد آن.

 • اعتراف‌های «جوجه زورگیر»!

  جوان ۱۸ ساله ای که به خاطر قیافه و اندام ریزش از سوی شاکیان لقب «جوجه زورگیر» گرفته است، در همان دقایق اولیه دستگیری در حالی به ۱۴ فقره زورگیری های مخوف از شهروندان و عابران اعتراف کرد که مدعی است فریب همدست سابقه‌دار و حرفه‌ای فراری‌اش را خورده است!

 • تخفیف بده، تیم بگیر!

  بدون شک یکی از انگیزه‌های اصلی یک مربی شاغل در تیم لیگ برتری برای رفتن به تیم دیگر مسائل مالی است. البته اقدام باشگاه‌ها هم که سراغ سرمربی شاغل در تیم دیگری می‌روند نیز در نوع خود قابل تأمل است. با این حال این‌ طور که از مذاکرات باشگاه‌ها با گزینه‌های مربیگری به گوش می‌رسد، رقابت بین چند گزینه فقط به مسائل مالی مربوط می‌شود و هر کسی تخفیف بیشتری بدهد، می‌تواند روی نیمکت بنشیند!

 • لاکچری‌بازان در شوی کرونایی

  ایونت ماسک‌های لاکچری و کرونایی در سایه رونمایی از کالکشن‌های تابستانی پوشاک در پایتخت برگزار می‌شود.

 • دلار، دشمن یحیی و سرخ‌ها

  دلار، دشمن یحیی و سرخ‌ها

  شاید بتوان افزایش قیمت دلار را یکی از بزرگ‌ترین مشکلات یحیی گل‌محمدی روی نیمکت پرسپولیس دانست.

 • ماجراهای زنوزی در هفت پرده

  الگوی ناخوشایند خصوصی‌سازی در فوتبال ایران

  ماجراهای زنوزی در هفت پرده

  این مطلب می‌کوشد در هفت پرده، ماجراهای یکی از معدود باشگاه‌های خصوصی فوتبال ایران را واکاوی کند؛ به این امید که مرور این شبهات در فرآیند گذار فوتبال ایران از مرحله مالکیت دولتی به کار بیاید.

 • ایران ۱۴۰۰ از دید علی ربیعی

  ایران ۱۴۰۰ از دید علی ربیعی

  با کدام اندازه اقتصادی و چه ظرفیت‌هایی وارد قرن جدید می‌شویم؟ کشورهای جهان و منطقه به چه میزان به تولیدات داخلی ما وابستگی دارند؟ چه روش‌هایی برای تبدیل ظرفیت‌های انسانی، فنی و علمی کشور برای افزایش مزیت‌هایمان داریم؟ چقدر ساختار نهادهای اجتماعی - فرهنگی ما متناسب با ایرانی درجایگاه بالاتر است؟ ذهنیت جامعه و از همه مهم‌تر، ذهنیت نخبگان ما تا چه حد ظرفیت انطباق با کسب مزیت در دنیای پیش‌ رو را دارد؟

 • داستان خواندنی کتابفروش زاهدانی

  داستان خواندنی کتابفروش زاهدانی

  تنها یک آرزو دارد؛ عمر طولانی. نه برای اینکه بیشتر زندگی کند و از بودن در این دنیا لذت ببرد بلکه برای اینکه بیشتر کتاب بخواند و هر روز به معلوماتش اضافه شود. اهالی خیابان امیرالمؤمنین(ع) زاهدان سالهاست او را می‌شناسند. پیرمردی با محاسن سفید که هر روز در پیاده رو بساط کتابش برپاست. 15 سالی هست که زندگی‌اش به کتاب گره خورده و شکر خدا کرونا هم نتوانسته او را از کتابخوانی و کتابفروشی جدا کند.

 • برنامه «کوتاه مدت»و«میان مدت» برای فضای مجازی

  برنامه «کوتاه مدت»و«میان مدت» برای فضای مجازی

  امروزه دنیا در یک پیچ تاریخی قرار گرفته و یکی از مهم‌تریـن پیشران های این پیچ، فناوری اطلاعات و ارتباطات به‌عنوان یک فناوری تحول آفرین و پیدایش زیست بوم فضای مجازی است که با تأثیر فزاینده خود در حال شکل دادن به تمام عرصه‌های زندگی حقیقی است به نحوی که امروزه فاصله بین مجاز و حقیقت در این فضا به صفر رسیده است.

 • «نه اعلیحضرتا، این انقلاب است!»

  «نه اعلیحضرتا، این انقلاب است!»

  ماجرای فتح زندان باستیل که به چنین روزی از تابستان ۱۷۸۹ برمی‌گردد یکی از مهم‌ترین حوادث منتهی به انقلاب فرانسه است.

 • در دوره کرونا از این ۱۰ رفتار بپرهیزید

  در دوره کرونا از این ۱۰ رفتار بپرهیزید

  در دوره کرونا هر رفتار پرخطری که به شیوع بیشتر ویروس کمک کند رفتاری ضد ارزش محسوب می‌شود؛ حتی اگر آن رفتار به جای آوردن یکی از فروع مهم دینی مثل حج و زیارت باشد.

 • حکایت یک ازدواج سیاسی

  بسیاری این ازدواج را تصمیم انگلیس می‌دانند و بعضی تمایل شاه ایران برای داشتن ولیعهدی دو رگه، هرچه باشد نمی‌توان شرایط منطقه و وضعیت سیاسی دو کشور را در این وصلت بی‌تأثیر دانست.

 • عجایب منحصر به‌ فرد زندگی «راسپوتین»

  کشیش مخصوص تزار در قرن بیستم، هموفیلی را درمان کرد و پس از مرگ، از جای خود برخاست و دوید!