برای دسترسی به اخبار قدیمی‌تر، در منوی مربوطه سال و ماه را محدود کنید.
 • تیم تخصصی اورژانس اصفهان در مقابله با ویروس«کرونا»

  تیم تخصصی اورژانس اصفهان در مقابله با ویروس«کرونا»

  نیروهای عملیات ویژه اورژانس اصفهان، خط اول مواجهه با بحران هستند. از آتش سوزی تا تصادف و بحران های طبیعی، همواره خودشان را باید به سرعت به محل برسانند. نیروهای عملیات ویژه اورژانس این روزها با تجهیزات محافظتی، خط اول مواجهه و مبارزه با کرونا هستند و وظیفه رسیدگی و انتقال بیماران مبتلا به کرونا را به مراکز درمانی معین در شهر اصفهان را دارند.

 • غربالگری در ورودی شهر همدان

  غربالگری در ورودی شهر همدان

  با اشاره به تمهیدات ویژه برای کنترل ویروس کرونا در استان همدان، برای مقابله با این بیماری، با همکاری دانشگاه علوم پزشکی و استانداری همدان مبادی ورودی استان توسط کارشناسان ایستگاه تست غرابالگری کرونا مستقر شده است تا ورودی‌های استان را کنترل و غربالگری کنند. چهار ایستگاه تست غربالگری کرونا از سوی جمعیت هلال احمر در ورودی‌های استان مسقر هستند. مسافرانی که از سمت استان‌های تهران قم و شمال وارد استان می‌شوند به طور ویژه مورد بررسی قرار خواهند گرفت.

 • ضدعفونی خیابان ولیعصر

  ضدعفونی خیابان ولیعصر

  عملیات ضدعفونی خیابان ولیعصر تهران، پیش از ظهر امروز ۱۶ اسفند، با همکاری سازمان اتش نشانی و سازمان مدیریت پسماند، از میدان تجریش تا میدان راه‌آهن صورت گرفت.

 • بیمارستان کوثر سمنان خط مقدم مبارزه با کرونا

  بیمارستان کوثر سمنان خط مقدم مبارزه با کرونا

  پس از اعلام شیوع ویروس کرونا در کشور از سوی وزارت بهداشت، بیمارستان کوثر دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان در لیست بیمارستان های رسیدگی به این بیماری قرار گرفت و به حالت آماده باش درآمد و اکنون بخشی از فعالیت های درمانی خود را به بیماران مشکوک به ویروس کرونا اختصاص داده است تا پس از درمان به جمع خانواده‌ بپیوندند.

 • جلسه « شیوع بیماری کرونا و تشریح اقدامات پیشگیرانه و کنترلی دولت جمهوری اسلامی ایران »

  جلسه « شیوع بیماری کرونا و تشریح اقدامات پیشگیرانه و کنترلی دولت جمهوری اسلامی ایران »

  جلسه « شیوع بیماری کرونا و تشریح اقدامات پیشگیرانه و کنترلی دولت جمهوری اسلامی ایران » با حضور ریچارد برنان، مدیر منطقه‌ای عملیات اضطراری سازمان جهانی بهداشت و سفرا و دیپلماتهای خارجی مقیم تهران، پنج‌شنبه ۱۵ اسفند در ساختمان شماره یک وزارت خارجه برگزار شد.

 • غربالگری و تب‌سنجی در ورودی‌ها و ترمینال‌های ارومیه

  غربالگری و تب‌سنجی در ورودی‌ها و ترمینال‌های ارومیه

  پس از شیوع ویروس کرونا در کشور از 8 اسفند ماه در ورودی های کلانشهر اورمیه و همچنین ترمینال های مسافربری ابن شهر اقدام به غربالگری و تب سنجی توسط کارشناسان بهداشت آغاز شده و همچنان ادامه دارد تا در صورت بالا بودن درجه حرارت بدن فرد به مراکز درمانی برای بررسی های بیشتر منتقل شوند.

 • زیست زیر سایه مالچ پاشی
 • ضدعفونی بازار وکیل شیراز برای جلوگیری از انتشار ویروس کرونا

  ضدعفونی بازار وکیل شیراز برای جلوگیری از انتشار ویروس کرونا

  بازار وکیل جنوبی و شمالی که از بناهای قدیمی شهر شیراز منطقه تاریخی و فرهنگی شیراز جهت پیشگیری از ویروس کرونا ضد عفونی شدند.

 • ضدعفونی معابر شهری اصفهان جهت پیشگیری از شیوع کرونا

  ضدعفونی معابر شهری اصفهان جهت پیشگیری از شیوع کرونا

  در پی گسترش ویروس کرونا در اصفهان، معابر و نقاط پرتردد مناطق پانزده گانه شهرداری با بهره گیری از ۲۵ اکیپ مجهز به طور روزانه ضد عفونی و پاک سازی می‌شوند.

 • استقرار و راه‌اندازی بیمارستان صحرایی در قزوین
 • مبارزه با کرونا در مرکز آموزشی درمانی کودکان حضرت امام حسین(ع) اصفهان

  مبارزه با کرونا در مرکز آموزشی درمانی کودکان حضرت امام حسین(ع) اصفهان

  پس از اعلام شیوع ویروس کرونا در کشور از سوی وزارت بهداشت، بیمارستان امام حسین(ع) در لیست بیمارستان های رسیدگی به این بیماری قرار گرفته و به حالت آماده باش درآمده و اکنون بخشی از فعالیت های درمانی خود را به بیماران مشکوک به ویروس کرونا اختصاص داده است تا پس از درمان به جمع خانواده‌ بپیوندند. اکنون بیمارستان امام حسین(ع) به عنوان بیمارستان تخصصی کودکان، خط مقدم مبارزه با کرونا در اصفهان است. مرکز آموزشی درمانی کودکان حضرت امام حسین(ع) اصفهان با میانگین ماهیانه ۲۸ هزار مراجعه کننده و پذیرش کودکان بیمار در زمینه گوارش، مغز و اعصاب، ریه، عفونی، کلیه با حضور پزشکان متخصص و فوق تخصص است.

 • ضدعفونی بازار بزرگ تهران

  ضدعفونی بازار بزرگ تهران

  باتوجه به شیوع گسترده ویروس کرونا، معابر عمومی بازاربزرگ تهران، امروز صبح با همکاری سازمان اتش نشانی تهران ضدعفونی شد.

 • وضعیت سفید بوشهر

  وضعیت سفید بوشهر

  پس از اعلام شیوع ویروس کرونا در کشور و درگیری استان‌های مختلف با این ویروس، بوشهر تنها استانی است که در وضعیت سفید قرار دارد و مردم برای پیشگیری از این ویروس نکات بهداشتی را رعایت میکنند.

 • تهران، همزیستی با کرونا

  تهران، همزیستی با کرونا

  دو هفته است که ایران درگیر ورود نوع تازه‌ای از خانواده ویروس‌های کرونا شده است؛ گونه‌ای که از آن با عنوان «کووید-19» یاد می‌کنند. تهران یکی از شهرهایی است که بیش از بسیاری از شهرهای دیگر درگیر بیماری ناشی از این ویروس است. یکی از دلایل این مساله، جمعیت زیاد پایتخت و تردد بالا در آن است. استفاده از دستکش و ماسک، از راه‌هایی است که شهروندان برای محافظت خود در برابر این ویروس برگزیده‌اند. این روزها سبک زندگی تهرانی‌ها مثل خیلی از ایرانیان در شهرهای دیگر، به نوعی همزیستی با این ویروس رسیده است.

 • ضد عفونی و تب سنجی در راه آهن کرمان و یزد

  ضد عفونی و تب سنجی در راه آهن کرمان و یزد

  در روزهای اخیر که شیوع ویروس کرونا تبدیل به مهم‌ترین مسئله کشور شده است، به منظور جلوگیری از فراگیری بیشتر آن، خودروهای آتش‌نشانی، ایستگاه راه آهن کرمان و تجهیزات داخلی سالن های ورودی و خروجی مسافران و داخل کوپه ها را روزی سه مرتبه ضدعفونی و گندزدایی می‌کند و در ایستگاه راه آهن یزد از مسافران تب سنجی صورت می گیرد.

 • بیمارستان خورشید، خط مقدم مبارزه با کرونا در اصفهان

  بیمارستان خورشید، خط مقدم مبارزه با کرونا در اصفهان

  پس از اعلام شیوع ویروس کرونا در کشور از سوی وزارت بهداشت بیمارستان های خورشید و عیسی بن مریم(ع) اصفهان در لیست بیمارستان‌های مرجع رسیدگی به این بیماری قرار گرفتند و به حالت آماده‌باش درآمدند. اکنون بیمارستان خورشید به عنوان یکی از دو بیمارستان تخصصی عفونی، خط مقدم مبارزه با کرونا در اصفهان است.

 • تب سنجی در ورودی اتوبان قم - تهران

  تب سنجی در ورودی اتوبان قم - تهران

  در پی شیوع ویروس کرونا، دانشگاه علوم پزشکی قم با همکاری بسیج استان اقدام به سنجش تب مسافران در عوارضی اتوبان قم به تهران کرده است. این اقدام با همکاری داوطلبانه مسافران انجام شده و در صورت بالا بودن درجه حرارت بدن فرد، توصیه به مراجعه به مراکز درمانی برای بررسی دقیق تر می‌شود.

 • آنتی‌ویروس

  آنتی‌ویروس

  بعداز شیوع ویروس کرونا و توصیه پزشکان به مردم برای قرنطینه اختیاری ۲ هفته‌ای خود در خانه، و خارج نشدن از منزل مگر به دلایل ضروری، به جهت حفظ سلامتی افراد و همچنین شکستن زنجیره انتقال این ویروس به سایرین، کوچه‌ها و خیابان‌ها و سطح شهرها به‌خصوص شهر مشهد که تا پیش از این اتفاق شهری پرهیاهو و پرجنب و جوش بود ، شکل و شمایلی دیگر به خود گرفته. شهری نسبتا خلوت و ساکت که با درک درست شهروندان از شرایط فعلی و انجام وظیفه درست مسئولان و نهادهای نظارتی، همه باهم از این شرایط به سلامت خواهیم گذشت.

 • کاشت دو اصله نهال میوه توسط مقام معظم رهبری

  کاشت دو اصله نهال میوه توسط مقام معظم رهبری

  به مناسبت روز درختکاری و هفته منابع طبیعی، حضرت آیت الله خامنه‌ای سه شنبه ۱۳ اسفندماه دو اصله نهال میوه غرس کردند.

 • ضدعفونی معابر و اماکن عمومی شهر اراک

  ضدعفونی معابر و اماکن عمومی شهر اراک

  در راستای مقابله و پیشگیری از گسترش ویروس کرونا، شب گذشته ۱۲ اسفندماه شهرداری اراک با همکاری نیروی انتظامی، سپاه روح الله، جهاد کشاورزی و دانشگاه علوم پزشکی تقاطع‌ها، پیاده‌روها و اماکن پر تردد سطح شهر را گندزدایی و ضدعفونی کرد. شهرداری این شهر هر شب اماکن عمومی نظیر ترمینال‌ها را نیز گندزدایی می‌کند.

 • ضدعفونی معابر شهر اهواز

  ضدعفونی معابر شهر اهواز

  در روزهای اخیر که شیوع ویروس کرونا تبدیل به مهم‌ترین مسئله کشور شده است، به منظور جلوگیری از فراگیری بیشتر آن، هر شب خودروهای آتش‌نشانی، خیابان‌ها و اماکن شهری کلانشهر اهواز را ضدعفونی و گندزدایی می‌کنند.

 • استقرار و راه اندازی بیمارستان صحرایی در قم

  استقرار و راه اندازی بیمارستان صحرایی در قم

  در پی شیوع ویروس کرونا و تکمیل شدن ظرفیت بیمارستان‌های اختصاص داده شده برای مبتلایان به این ویروس در شهر قم، بیمارستان صحرایی ۶۴ تخت‌خوابه شهید آیت الله صدر در ۳۸ کانکس با امکانات و بخش‌هایی نظیر اتاق عمل، آزمایشگاه، رادیولوژی، اورژانس، بستری خواهران و برادران و داروخانه توسط سپاه در بلوار شاهد قم در حال استقرار و راه‌اندازی است.

 • سمپوزیوم مجسمه سازی اصفهان

  سمپوزیوم مجسمه سازی اصفهان

  سمپوزیوم مجسمه‌سازی اصفهان از تاریخ سوم تا سیزدهم اسفندماه سال جاری به دبیری پیمان کریمی با حضور هنرمندانی از سراسر کشور در حال برگزاری است. این هنرمندان با استفاده از آهن‌آلات بازیافتی آثار هنری ماندگاری با امضای هنری برای اصفهان خلق می‌کنند تا در ایام نوروز در سطح شهر نصب شود. مراحل ساخت این آثار بازدید عمومی نداشته و پس از نصب در شهر به مجموعه مجسمه‌های شهری اصفهان اضافه می‌شود و بطور دائمی باقی خواهند ماند.

 • مراسم تشییع و خاکسپاری «سیامند رحمان»

  مراسم تشییع و خاکسپاری «سیامند رحمان»

  مراسم تشییع «سیامند رحمان» قهرمان پارالمیپک، از ورزشگاه دو هزار نفری سردار سرلشکر مهدی باکری به سمت آرامستان سلطان مصطفی با حضور مردم اشنویه استان آذربایجان غربی برگزار شد. «سیامند رحمان» قهرمان پارالمپیک لندن ۲۰۱۲ و پارالمپیک ریو ۲۰۱۶ و دارنده پنج طلا و یک نقره جهان بود. وی همچنین سه نشان زرین از بازی‌های پاراسیایی گوانگجو ۲۰۱۰، اینچئون ۲۰۱۴ و جاکارتا ۲۰۱۸ به‌دست آورد. همچنین نام وی با توجه به ثبت وزنه ۳۱۰ کیلوگرمی در سال ۲۰۱۶، در کتاب رکوردهای گینس به ثبت رسیده است.

 • بیمارستان سینای تبریز مرکز پذیرش بیماران مشکوک به کرونا

  بیمارستان سینای تبریز مرکز پذیرش بیماران مشکوک به کرونا

  ویروس کرونای جدید، آذربایجان شرقی را هم درگیر کرده و طبق آخرین آمارها منجر به فوت ۳ نفر و آلوده شدن ۲۸ نفر شده است. مرکز آموزشی درمانی سینای تبریز یکی از بیمارستان‌ها برای بستری کردن بیماران مبتلا به کرونا است و سربازان خط مقدم مبارزه با این ویروس در این مرکز آموزشی درمانی هم از هیچ خدمتی به بیماران مبتلا و مشکوک به کرونا دریغ نمی‌کنند.

 • ضد عفونی معابر شهر و مکان‌های عمومی ارومیه، سمنان و شیراز

  ضد عفونی معابر شهر و مکان‌های عمومی ارومیه، سمنان و شیراز

  در راستای مقابله و پیشگیری از گسترش ویروس کرونا، شب گذشته ۱۱ اسفندماه شهرداری ارومیه، سمنان و شیراز با همکاری دیگر ارگان‌ها تقاطع‌ها، پیاده‌روها و اماکن پر تردد سطح شهر را گندزدایی و ضدعفونی کرد.

 • ضدعفونی معابر شهر مشهد

  ضدعفونی معابر شهر مشهد

  در راستای مقابله و پیشگیری از گسترش ویروس کرونا، شب گذشته ۱۱ اسفندماه شهرداری مشهد تقاطع‌ها، پیاده‌روها و اماکن پر تردد سطح شهر را گندزدایی و ضدعفونی کرد.

 • ضدعفونی معابر و تاسیسات شهری همدان

  ضدعفونی معابر و تاسیسات شهری همدان

  به علت شیوع بیماری کورنا معابر و تاسیسات شهری، روزانه در سه نوبت صبح، ظهر و شب توسط شهرداری همدان ضدعفونی می‌شود.

 • رهاسازی ماسک‌ها و دستکش‌ها در معابر شهرها

  رهاسازی ماسک‌ها و دستکش‌ها در معابر شهرها

  پس از شیوع بیماری ویروس کرونا در کشور و استفاده فراگیر از دستکش و ماسک این روزها رهاسازی آنها معضل بسیار جدی شده است بطوری که در اکثر معابر، جوی‌های آب دستکش‌ها و ماسک‌های استفاده شده رها شده‌اند این در حالیست که این ماسک‌ها و دستکش‌های رها شده خود می‌تواند عامل سرایت این ویروس واگیردار باشند. این گزارش در حال بروز رسانی است.

 • بیمارستان رازی، خط مقدم مبارزه با کرونا در اهواز

  بیمارستان رازی، خط مقدم مبارزه با کرونا در اهواز

  پس از اعلام شیوع ویروس کرونا در کشور از سوی وزارت بهداشت بیمارستان رازی اهواز در لیست بیمارستان‌های مرجع رسیدگی به این بیماری قرار گرفت و به حالت آماده‌باش درآمد. اکنون بیمارستان رازی به عنوان تنها بیمارستان تخصصی عفونی، خط مقدم مبارزه با کرونا در خوزستان است.