برای دسترسی به اخبار قدیمی‌تر، در منوی مربوطه سال و ماه را محدود کنید.
 • ویدئو/ مراسم «رژه خدمت ارتش» در سنندج و بوشهر

  ویدئو/ مراسم «رژه خدمت ارتش» در سنندج و بوشهر

  مراسم «رژه خدمت ارتش» به مناسبت روز ارتش در تهران و ۲۴ مرکز استان به صورت همزمان برگزار شد. در این رژه، نمونه‌هایی از تجهیزات رفع‌آلودگی، بیمارستان‌های سیار، خودروهای طراحی و بهینه شده و همچنین کمک‌های کارکنان ارتش برای مبارزه با ویروس کرونا از مقابل جایگاه ویژه عبور کردند. یگان‌های حاضر در این رژه، بلافاصله پس از عبور از جایگاه، برای ضد عفونی معابر و همچنین کمک به مناطق محروم اعزام شدند.

 • ویدئو / خدمت‌رسانی نیروهای ارتش در روز ارتش برای مقابله با کرونا

  ویدئو / خدمت‌رسانی نیروهای ارتش در روز ارتش برای مقابله با کرونا

  به دلیل شیوع ویروس کرونا، به جای رژه نیروهای مسلح که هر سال در روز ۲۹ فروردین به مناسبت روز ارتش برگزار می‌شد، امسال مراسم «رژه خدمت» در مرکز آموزش پشتیبانی نیروی زمینی برگزار و پس از آن برنامه‌های «ارسال تجهیزات بهداشتی و رفع آلودگی» و «کمک‌های مؤمنانه» اجرا شد. این برنامه در مناطق مختلف تهران از جمله محدوده راه‌آهن، ترمینال جنوب، شوش و سرای سالمندان، محدوده افسریه، پیروزی، مهرآباد و میدان رسالت به اجرا درآمد.

 • ویدئو / کرونا چه تاثیری بر محصول خوشبوی ارومیه گذاشت؟

  ویدئو / کرونا چه تاثیری بر محصول خوشبوی ارومیه گذاشت؟

  استان آذربایجان غربی با ۴۵ هکتار سطح زیر کشت بیدمشک و تولید سالانه بیش از هزار تن گل تر بیدمشک، قطب تولید این محصول است. بسیاری از شکوفه‌ها پس از برداشت، برای فروش به بازارهای محلی منتقل می‌شوند. به دلیل شیوع کرونا، امسال خرید و فروش و در نتیجه قیمت بیدمشک کاهش یافته و فعالان این حوزه را با مشکل مواجه کرده است. اغلب بازارهای محلی جمع‌آوری شده‌اند و تدبیر جایگزینی هم از سوی مسئولان برای فروش این محصول اتخاذ نشده است.

 • ویدئو / موسیقی فیلم؛ «استاکر»

  ویدئو / موسیقی فیلم؛ «استاکر»

  «استاکر» فیلمی فلسفی و معناگرایانه به کارگردانی «آندری تارکوفسکی» است که در سال ۱۹۷۹ اکران شد. موسیقی متن استاکر را «ادوارد نیکولایویچ آرتمیف» آهنگساز پیشکسوت روس ساخته است. آرتمیف برای آثار مختلفش جایزه هنرمند مردمی روسیه، سه جایزه «نیکا» و «مدال ویژه نقره‌ای سنت‌جرج» از جشنواره بین‌المللی فیلم مسکو را دریافت کرده است.

 • ویدئو / افتتاح طرح‌های آب و برق تهران با حضور رئیس‌جمهور

  ویدئو / افتتاح طرح‌های آب و برق تهران با حضور رئیس‌جمهور

  رئیس‌جمهور پیش از ظهر پنجشنبه (۲۸ فروردین) به صورت ویدئوکنفرانس چندین طرح بزرگ صنعت آب و برق استان تهران را با ارزش دو هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان افتتاح کرد. حسن روحانی در بخشی از صحبت‌های خود در این مراسم، تاکید کرد که «دولت، شرکت‌های خصوصی و دولتی، نهادها و همه بخش‌های کشور، با وجود جنگ همزمان با دو ویروس تحریم و کرونا، لحظه‌ای از تلاش و فعالیت در مسیر سازندگی ایران اسلامی باز نخواهند ماند.»

 • ویدئو / تدابیر پایگاه ارتش در بوشهر برای مقابله با کرونا

  ویدئو / تدابیر پایگاه ارتش در بوشهر برای مقابله با کرونا

  پایگاه شکاری شهید یاسینی بوشهر از زمان شیوع کرونا با تشکیل قرارگاه‌های زیستی، اقداماتی را برای مبارزه با این ویروس آغاز کرد. راه‌اندازی کارگاه‌های تولید محلول ضدعفونی و الکل و تولید روزانه هزار عدد ماسک، از جمله اقدامات این پایگاه است. نیروهای این پایگاه ارتش از آغاز این اقدامات، روزانه با استفاده از پنج هزار لیتر ماده ضدعفونی‌کننده و خودروهای مخصوص، به گندزدایی معابر شهری پرداخته‌اند.

 • ویدئو / از مقاومت کرونا در برابر گرما تا بررسی یک سیارک عجیب در فضا

  بسته اخبار علم و فناوری؛

  ویدئو / از مقاومت کرونا در برابر گرما تا بررسی یک سیارک عجیب در فضا

  در این شماره از بستۀ اخبار علم و فناوری ایسنا، خبرهایی دربارۀ احتمال شیوع بیماری سرخک به دلیل تاخیر در واکسیناسیون آن، مقاومت ویروس کرونا در برابر گرما و کمک پهپادها به تشخیص بیماران مبتلا به کرونا را مرور می‌کنیم و از دو خبر در حوزۀ فضا نیز مطلع خواهیم شد. با ما همراه باشید.

 • ویدئو / تشریح پنج گام دولت در مبارزه با کرونا

  ویدئو / تشریح پنج گام دولت در مبارزه با کرونا

  جلسه هیات دولت به ریاست رئیس‌جمهور، چهارشنبه (۲۷ فروردین) برگزار شد. حسن روحانی با برشمردن پنج گام دولت بویژه در دوره مبارزه با کرونا، تاکید کرد که با وجود مشکلات ناشی از تحریم‌های ضد ایرانی و ویروس کرونا، شرایط امسال کشور با پشتیبانی یکدیگر، تلاش و حضور مردم در صحنه و فداکاری بخش‌های کشاورزی، صنعت و خدمات، نسبتاً قابل قبول و مطلوب خواهد بود و شرایط سیاهی که دشمنان برای دلسرد کردن مردم ترسیم می‌کنند، کاملا دروغ و بی‌اساس است.

 • ویدئو / وضعیت تردد در تهران در آستانه اردیبهشت

  ویدئو / وضعیت تردد در تهران در آستانه اردیبهشت

  با وجود بازگشایی ادارات و سازمان‌ها، بعد از تعطیلات نوروز، به دلیل نگرانی مردم و تداوم طرح فاصله‌گذاری، خیابان‌های پایتخت هنوز از روزهای عادی خلوت‌تر است؛ اما در ساعاتی، برخی معابر افزایش ترافیک را تجربه می‌کنند. نیاز معیشتی مردم و عدم تعطیلی بسیاری از مشاغل، موجب تردد اجباری بسیاری از شهروندان در سطح شهر شده است. مطابق اعلام دولت، مشاغل کم‌ریسک در تهران، از پایان فروردین با اخذ مجوز بهداشت می‌توانند کسب‌وکار خود را بازگشایی کنند. در روزهای اخیر آمار شیوع کرونا نزولی بوده؛ اما با شیب ملایم. با این وجود تاکید شده عدم رعایت اصول بهداشتی و فاصله‌گذاری، می‌تواند تهران را وارد موج دوم شیوع کند.

 • ویدئو / از اظهارات ترامپ درباره قرنطینه تا کمک مالی به کشورهای کرونازده

  بسته اخبار بین‌الملل؛

  ویدئو / از اظهارات ترامپ درباره قرنطینه تا کمک مالی به کشورهای کرونازده

  در این بسته اخبار بین‌الملل ایسنا، ضمن مرور آمار ویروس کرونا در جهان، اخباری درباره اظهارات ترامپ درباره از سرگیری فعالیت‌های اقتصادی و برداشته‌شدن قرنطینه در آمریکا، اعطای وام توسط صندوق بین‌المللی پول به کشورها، آزادسازی زندانیان طالبان در افغانستان و سه خبر دیگر را مرور می‌کنیم.

 • ویدئو / سرریز شدن سد کبار در قم

  ویدئو / سرریز شدن سد کبار در قم

  سد کبار یکی از قدیمی‌ترین سدهای قوسی جهان با ارتفاع ۲۵ متر و طول ۵۵ متر و ظرفیت نیم میلیون مترمکعب است. این سد در سال‌های گذشته به مرز خشکی کامل رسیده بود اما پس از سیل سال گذشته و سرریز آب از دهانه نیلوفری آن، امسال برای نخستین‌بار است که مخزن سد پر شده و در حال سرریز شدن است. افزایش بارندگی در روزهای اخیر، اصلی‌ترین دلیل این مساله است.

 • ویدئو / برنامه دولت برای کمک به کسب‌وکارهای آسیب‌دیده از کرونا

  ویدئو / برنامه دولت برای کمک به کسب‌وکارهای آسیب‌دیده از کرونا

  جلسه ستاد اقتصادی دولت، سه‌شنبه (۲۶ فروردین) به ریاست رئیس‌جمهور برای بررسی آثار شیوع ویروس کرونا برگزار شد. حسن روحانی در این جلسه ضمن تشریح برنامه‌های دولت برای کمک به کسب‌وکارهای آسیب‌دیده از کرونا، گفت روند پرداخت تسهیلات از مبلغ ۵۲ میلیارد تومان به همه واجدان شرایط در کسب و کارهای ۱۰ رسته شغلی - مشروط به اینکه در دوران مبارزه با کرونا کارگران خود را اخراج نکرده باشند - از اردیبهشت آغاز می‌شود و تا پایان خرداد ادامه می‌یابد.

 • ویدئو / به صدا در آمدن بوق کشتی‌ها برای قدردانی از کادر درمان کشور

  ویدئو / به صدا در آمدن بوق کشتی‌ها برای قدردانی از کادر درمان کشور

  صبح امروز ۲۶ فروردین به پاس قدردانی از تلاش‌ و زحمات کادر بهداشت و درمانی کشور که در خط مقدم مبارزه با کرونا هستند، بوق کشتی‌ها در بندر بوشهر به صدا درآمد.

 • ویدئو / آخرین وضعیت جاده قم – اراک، بعد از سیلاب دیروز

  ویدئو / آخرین وضعیت جاده قم – اراک، بعد از سیلاب دیروز

  بارش شدید باران موجب جاری شدن سیلاب در جاده قم - اراک شد و این جاده را برای ساعاتی مسدود کرد. بر اثر این سیلاب که روز دوشنبه (۲۵ فروردین) رخ داد، چند خودرو در سیلاب گرفتار شدند و یک دستگاه وانت‌بار واژگون شد. برخی مسئولان و ساکنان محلی می‌گویند چنین سیلابی در سال‌های اخیر بی‌سابقه بوده است. به گفته پلیس راه، سیلاب از کارخانه متروکه چوب‌بری به داخل جاده وارد شد و تعدادی درخت شکسته را نیز وارد مسیر کرد. مدیرکل مدیریت بحران استانداری قم شب گذشته اعلام کرد این مسیر بازگشایی شده و تردد در آن برقرار است اما خودروها در هنگام تردد باید احتیاط کنند.

 • ویدئو / کرونا در بدن ما چه می‌کند؟

  ویدئو / کرونا در بدن ما چه می‌کند؟

  سندرم حاد تنفسی ویروس کرونای جدید می‌تواند باعث به وجود آمدن بیماری کووید-۱۹ شود؛ یک عفونت ویروسی واگیردار که به طور عمده، گلو و ریه‌ها را مورد حمله قرار می‌دهد و آلوده می‌کند. این ویروس در بدن انسان (میزبان) چه می‌کند و عملکرد واکسن (در صورت ساخته و استفاده شدن) در برابر آن چگونه خواهد بود؟ این ویدئو، به این پرسش‌ها پاسخ می‌دهد.

 • ویدئو / توضیح مسئولان درباره مشکلات اقتصادی کارگران روزمزد

  ویدئو / توضیح مسئولان درباره مشکلات اقتصادی کارگران روزمزد

  بعد از انتشار گزارشی درباره وضعیت معیشتی کارگران فصلی و روزمزد در قم در پی شیوع ویروس کرونا و گلایه‌های آن‌ها از وضع موجود، مدیرکل اداره کار تعاون و رفاه اجتماعی قم و مدیر روابط عمومی اداره کل تامین اجتماعی قم در گفت‌وگو با ایسنا درباره برنامه‌های دولت برای اقشار مختلف کارگران از جمله کارگران روزمزد و ساختمانی، توضیحاتی ارائه دادند.

 • ویدئو / گندزدایی مناطق شمال غرب تهران توسط سپاه و شهرداری

  ویدئو / گندزدایی مناطق شمال غرب تهران توسط سپاه و شهرداری

  رزمایش قرارگاه پدافند زیستی قدس سپاه محمد رسول‌الله (ص) تهران بزرگ با همکاری شهرداری تهران با هدف ضدعفونی و گندزدایی مناطق شمال غرب پایتخت، دوشنبه (۲۵ فروردین) برگزار شد.

 • ویدئو / بحران اقتصادی کرونا، از رکود ۲۰۰۹ وخیم‌تر می‌شود؟

  ویدئو / بحران اقتصادی کرونا، از رکود ۲۰۰۹ وخیم‌تر می‌شود؟

  گسترش بیماری کووید-۱۹ تأثیرات شدید و شوک‌آوری بر اقتصاد جهانی داشته است؛ آن هم تنها در یک بازۀ زمانی کوتاه. تأثیرات بلندمدت کووید-۱۹ به سرعت عمل در مهار این ویروس بستگی دارد. زمانی که مسئولان سلامت شهر ووهانِ چین در واپسین روز دسامبر سال گذشتۀ میلادی، مواردی از ابتلای بیماران به ذات‌الریه به دلایلی نامعلوم را گزارش می‌دادند، فقط فردی با قدرت ماورایی می‌توانست پیش‌بینی کند شیوع این بیماریِ ناشناخته، تا چه اندازه می‌تواند اقتصاد جهانی را با بحران روبه‌رو کند.

 • ویدئو / نذر سلامتی در روستاهای محروم جنوب دامغان

  ویدئو / نذر سلامتی در روستاهای محروم جنوب دامغان

  پویش نذر سلامتی به همت تعدادی از جوانان موکب رسانه‌ای فجر سمنان و خادمیاران آستان قدس رضوی در سمنان راه‌اندازی شده است. اعضای این پویش تاکنون ۱۱۰۰ بسته اقلام بهداشتی و ضدعفونی در روستاهای محروم جنوب شهرستان دامغان توزیع کرده‌اند. در این پویش از کمک‌های مردمی و خیران برای خرید این اقلام استفاده می‌شود.

 • ویدئو / جلسه ستاد ملی مبارزه با کرونا با حضور رئیس‌جمهور

  ویدئو / جلسه ستاد ملی مبارزه با کرونا با حضور رئیس‌جمهور

  رئیس‌جمهور در جلسه ستاد مدیریت و مقابله با کرونا، با بیان اینکه یکی از برنامه‌های فاصله‌گذاری هوشمند شروع کسب و کار هوشمند در تهران است، گفت: هر کسب و کار کم‌ریسکی که قرار است کار خود را شروع کند باید کدی را از سامانه مورد نظر وزارت بهداشت دریافت کند و امروز هم می‌گوییم آنانی که هنوز فرصت نکردند به این سامانه متصل شوند در همین یکی دو روز آینده این کار را انجام دهند.

 • ویدئو / از ادامه کمک‌های کره جنوبی به ایران تا هشدار درباره چرنوبیلی دیگر

  بسته اخبار بین‌الملل؛

  ویدئو / از ادامه کمک‌های کره جنوبی به ایران تا هشدار درباره چرنوبیلی دیگر

  در این شماره از بسته اخبار بین الملل ایسنا، اخباری درباره تازه‌ترین آمارهای ویروس کرونا در جهان، ادامه کمک‌های بشردوستانه کره جنوبی به ایران، افت قیمت نفت با وجود توافق کاهش تولید اوپک پلاس، هشدار درباره وقوع یک حادثه اتمی دیگر در اوکراین و دو خبر دیگر را مرور می‌کنیم. با ما همراه باشید.

 • ویدئو / وضعیت بیماران مبتلا به ایدز در شرایط کرونایی

  ویدئو / وضعیت بیماران مبتلا به ایدز در شرایط کرونایی

  طبق آمار وزارت بهداشت، ده‌ها هزار نفر در ایران به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و متاسفانه بیش از چهار هزار نفر هم بر اثر ابتلا به آن جان باخته‌اند. این اما همه ماجرا نیست؛ در لایه‌های زیرین اجتماع، اقلیتی وجود دارد که کرونا تهدیدی خطرناک‌تر برای آنها قلمداد می‌شود؛ بیماران اچ‌آی‌وی. با توجه به اینکه افراد مبتلا به اچ‌ای‌وی سیستم ایمنی ضعیفی دارند، بیش از دیگر افراد در خطر ابتلا به کووید۱۹ قرار دارند. در این گزارشی نگاهی داشته‌ایم به این قشر از مردم جامعه و مشکلاتی که ممکن است تهدیدی جدی برای آن‌ها باشد.

 • ویدئو / سرریز سد اکباتان همدان پس از بارش‌های اخیر

  ویدئو / سرریز سد اکباتان همدان پس از بارش‌های اخیر

  بارش‌های بهار امسال در استان همدان باعث افزایش حجم آب سد اکباتان و در نهایت سرریز شدن آن شد. از ابتدای سال آبی جاری تاکنون ۴۰۱ میلی متر بارش در استان همدان رخ داده است. با این حال بارش‌های امسال نسبت به میانگین بلندمدت که ۲۷۴ میلیمتربرآورده شده، ۶۵ درصد کاهش داشته است.

 • ویدئو / تولید ماسک در منزل توسط زنان سمنانی

  ویدئو / تولید ماسک در منزل توسط زنان سمنانی

  در پی شیوع ویروس کرونا از اواخر سال گذشته و در روزهایی ابتدایی سال جدید، گروه‌های مختلف مردمی به یاری مسئولان شتافتند. در این روزهای خانه‌نشینی که تعدادی از مردم در خانه مانده‌اند، گروهی از بانوان سمنانی در منازل خود به صورت گروهی و فردی اقدام به تولید ماسک می‌کنند. این ماسک‌ها پس از تولید و دوخت در منزل توسط بانوان سمنانی، برای بسته‌بندی و توزیع، تحویل مساجد و محل‌های مورد نظر می‌شود.

 • ویدئو / درددل کارگران روزمزد قم در روزهای کرونایی

  ویدئو / درددل کارگران روزمزد قم در روزهای کرونایی

  با شیوع کرونا یکی از اقشاری که شغل و درآمدشان دستخوش رکود شده، کارگران روزمزد هستند. نگرانی از ابتلا، موجب شده بسیاری از کارهایی که به این کارگران سپرده می‌شد، به روزهای پساکرونا موکول کنند. همین مساله درآمد این کارگران را تقریبا به صفر رسانده و رسمی نبودن شغل، نبود بیمه و سابقه شغلی و عدم ثبت حرفه و نامشان در سازمان‌های حمایتی و ارگان‌های صنفی، مزید بر علت شده است. دولت تلاش کرده با اعطای وام یا بسته‌های معیشتی، از اقتصاد خانواده‌ها حمایت کند و شاید نیاز باشد این کار با دقت و سرعت بیشتری ادامه یابد. در بخش دوم ویدئو سراغ مسئولان و توضیحات آنها رفته‌ایم و به زودی منتشر خواهد شد.

 • ویدئو / مستند آخرالزمان؛ جنگ جهانی اول - قسمت پنجم

  ویدئو / مستند آخرالزمان؛ جنگ جهانی اول - قسمت پنجم

  جنگ جهانی اول سال ۱۹۱۴ با درگیری نیروهای اتریش و مجارستان و صربستان آغاز شد. شروع این جنگ بر سر ترور ولیعهد امپراتوری اتریش - مجارستان توسط یک جوان صرب بود. جنگ بین متحدین امپراتوری آلمان (اتریش - مجارستان، عثمانی و بلغارستان) و نیروهای متفقین یعنی فرانسه، بریتانیا، روسیه (تا نوامبر ۱۹۱۷)، صربستان، ایتالیا، ایالات متحده آمریکا (از اوت ۱۹۱۷)، ژاپن و رومانی درگرفت. این جنگ چهار سال طول کشید و باعث کشته شدن میلیون‌ها نفر شد. مستند «آخرالزمان؛ جنگ جهانی اول»‌ به کارگردانی ایزابل کلارک و دانیل کستل در فرانسه ساخته و اولین‌بار سال ۲۰۰۹ پخش شد. در این ویدئو قسمت پنجم این مستند را مشاهده می‌کنید.

 • ویدئو / پویش مشاهنر؛ دلنوشته ساعد باقری برای تقدیر از کادر درمانی

  ویدئو / پویش مشاهنر؛ دلنوشته ساعد باقری برای تقدیر از کادر درمانی

  پویش «مشاهنر» با هدف کمک به ارتقای سلامت روان جامعه از ۹ فروردین آغاز شد. در این پویش، جمعی از هنرمندان طی ۱۰۰ روز آثار هنری مختلفی را در فضای مجازی منتشر می‌کنند. ساعد باقری، نویسنده، شاعر و گوینده، برای تقدیر از کادر درمانی در این روزهای کرونایی، متن و صوتی را منتشر کرده است.

 • ویدئو / تولید ماسک در جهاددانشگاهی استان کردستان

  ویدئو / تولید ماسک در جهاددانشگاهی استان کردستان

  در راستای مقابله با گسترش شیوع ویروس کرونا در کشور، کارگاهی برای تولید ماسک در استان کردستان با حمایت جهاد دانشگاهی مشغول به کار است و حدود سه هزار عدد ماسک را به طور روزانه تولید م توزیع می‌کند.

 • ویدئو / موسیقی فیلم؛ «سیکاریو»

  ویدئو / موسیقی فیلم؛ «سیکاریو»

  «سیکاریو» فیلمی اکشن و جنایی به کارگردانی «دنی ویلنوو» است که داستانی درباره جنگ مواد مخدر در مکزیک را روایت می‌کند. «سیکاریو» در زبان لاتین به معنای «قاتل» است. این فیلم برای بهترین فیلمبرداری، بهترین موسیقی فیلم و بهترین تدوین صدا نامزد دریافت جایزه اسکار شد. موسیقی فیلم سیکاریو را «یوهان یوهانسون»، موسیقیدان و آهنگساز فقید اهل ایسلند ساخته است. یوهانسون در عمر کوتاه کاری خود برای آثاری مثل «ورود»، «زندانیان» و «تئوری همه‌چیز» موسیقی متن نوشت و برای فیلم آخر جایزه گلدن‌گلوب دریافت کرد.

 • ویدئو / بارش برف بهاری در تهران

  ویدئو / بارش برف بهاری در تهران

  بارش برف بهاری و کاهش دما از صبح پنجشنبه (۲۱ فروردین) در تهران، جلوه دیگری به خیابان‌های خلوت این شهر داد. بارش این برف از ساعات اولیه صبح امروز در تهران و برخی دیگر از شهرهای ایران آغاز شد و بسیاری از شهروندانی را که این روزها به دلیل شیوع کرونا در خانه‌های خود مانده‌اند شگفت‌زده کرد.