خبرنگار: 90133

برای دسترسی به اخبار قدیمی‌تر، در منوی مربوطه سال و ماه را محدود کنید.
برای دسترسی به اخبار قدیمی‌تر، در منوی مربوطه سال و ماه را محدود کنید.
 • کنسرت مجازی ارکستر خواجوی کرمانی

  کنسرت مجازی ارکستر خواجوی کرمانی

  کنسرت مجازی ارکستر خواجوی کرمانی شامگاه دوشنبه ۲۰ مردادماه در کاروانسرای گنجعلیخان شهر کرمان برگزار شد. این کنسرت با شعار «تو قهرمان منی» به رهبری "میر امیر میری" با اجرای "وحید تاج" و سرپرستی ارکستر سهیل حسنی سعدی به کادر درمان تقدیم شد. این برنامه به صورت آنلاین از چند پیچ اینستاگرام و آپارت پخش شد.

 • شکست تیم فوتبال مس کرمان برابر آلومینیوم اراک

  شکست تیم فوتبال مس کرمان برابر آلومینیوم اراک

  تیم فوتبال صنعت مس کرمان در هفته‌ی سی وسوم از مسابقات لیگ آزادگان در ورزشگاه باهنر کرمان دریک بازی حساس که می‌توانست با جشن صعودش همراه باشد. با نتیجه یک بر صفر مغلوب آلومینیوم اراک شد و با 60 امتیاز با تفاضل گل کمتر نسبت به آلومینیوم به رده سوم جدول رفت تا امیدش برای به صعود به لیگ برتر کم رنگ شود ومنتظر اما واگرها در هفته پایانی لیگ بماند.

 • مراسم مجازی گرامیداشت روز خبرنگار-کرمان

  مراسم مجازی گرامیداشت روز خبرنگار-کرمان

  مراسم مجازی گرامیداشت روز خبرنگار شب گذشته در موزه هنرهای معاصر صنعتی کرمان برگزار شد. در این مراسم که به صورت آنلاین از اینستاگرام و آپارت پخش می‌شد تعدادی از مسولین از جمله: فدایی استاندار کرمان ، علیزاده مدیر کل ارشاد ، علیرمضانی مدیر کل صدا و سیما، سرهنگ نظری جانشین فرمانده سپاه ثارا... کرمان و نژاد حیدری مدیر عامل خانه مطبوعات و مجاز مدیر خانه مطبوعات جنوب و ... حضور داشتند. در این مراسم خدادی معاون مطبوعاتی وزیر ارشاد هم در ارتباط تصویری سخنان کوتاهی را بیان کرد.

 • صعود تیم فوتبال صنعت مس رفسنجان به لیگ برتر

  صعود تیم فوتبال صنعت مس رفسنجان به لیگ برتر

  تیم فوتبال صنعت مس رفسنجان که این فصل از رقابت‌های لیگ آزادگان فصل خوبی را پشت سر گذاشته بود و در بیشتر هفته‌ها در صدر جدول قرار داشت عصر دیروز با برتری یک بر صفر مقابل فجر سپاسی شیراز 63 امتیازی شد و در فاصله دو هفته مانده به پایان رقابت‌ها به عنوان تیم اول به رقابت‌های لیگ برتر راه یافت. پس از این بازی که بدون حضور تماشاگران برگزار می‌شد بازیکنان و افرادی که که ورزشگاه حضور داشتند با در دست گرفتن بنرهای سلام مردم رفسنجان به لیگ برتربه شادی پرداختند.

 • دیدار فوتبال تیم صنعت مس رفسنجان با فجر سپاسی شیراز

  دیدار فوتبال تیم صنعت مس رفسنجان با فجر سپاسی شیراز

  تیم فوتبال صنعت مس رفسنجان در هفته سی و دوم از مسابقات لیگ آزادگان در ورزشگاه شهدای مس رفسنجان به مصاف فجر سپاسی شیراز رفت که این بازی با برتری یک بر صفر به سود مس رفسنجان پایان یافت و مس رفسنجان با این برد 63 امتیازی شد و به عنوان تیم اول به لیگ برتر صعود کرد.

 • «زندگی» در تنگنا
 • دیدار فوتبال تیم صنعت مس کرمان با سپید رود رشت

  دیدار فوتبال تیم صنعت مس کرمان با سپید رود رشت

  تیم فوتبال صنعت مس کرمان در هفته سی و یکم از مسابقات لیگ آزادگان در ورزشگاه امام علی (ع) کرمان به مصاف سپیدرود رشت رفت که این بازی با برتری یک بر صفر به سود تیم صنعت مس کرمان پایان یافت.

 • طنین ارکستر سازهای ملی خواجوی کرمانی در کاروانسرای گنجعلیخان کرمان
 • دیدار فوتبال صنعت مس کرمان و نود ارومیه

  دیدار فوتبال صنعت مس کرمان و نود ارومیه

  تیم فوتبال صنعت مس کرمان در هفته بیست و هشتم از مسابقات لیگ آزادگان در ورزشگاه امام علی (ع) کرمان به مصاف نود ارومیه رفت که این بازی با تساوی صفر بر صفر پایان یافت.

 • هنر محیطی در تعامل با مخاطب شکل می‌گیرد

  کریم اله خانی:

  هنر محیطی در تعامل با مخاطب شکل می‌گیرد

  یک هنرمند، هنر محیطی کرمان می گوید: هر اثر هنری نشات گرفته از دغدغه‌های هنرمند است و در مجموعه اخیرم با عنوان شینار به گوشه‌ایی از زندگی عشایر و ارزش‌های این نوع زندگی در تقابل آن با زندگی ماشینی پرداخته‌ام . "تمام ناتمام" یکی از این آثار است که در منطقه ای که قبلا عشایر به آنجا کوچ می‌کرده‌اند در قالب چیدمان ارایه شد.

 • چیدمان هنر محیطی تمام ناتمام

  چیدمان هنر محیطی تمام ناتمام

  چیدمان هنر محیطی "تمام نا تمام" از مجموعه "شینار" توسط "کریم‌ اله‌خانی" جمعه 20 تیر در روستای حسن آباد حوالی ماهان اجرا شد . این اثر درباره کوچ عشایر است و همانطور که در استیتمنت آمده اثر حاضر در محلی ارایه شده که در گذشته عشایر از آنجا کوچ کرده‌اند و اثر از لحظه‌ای آغاز می‌شود که مخاطب برای رسیدن به لوکیشن تعریف شده برنامه ریزی می‌کند.این چیدمان نمودی است از زندگی معاصر و بی توجهی انسان معاصربه ارزش‌ها. چیدمان قصد دارد ما را از اثر به موثر برساند، هر چند کوتاه و گذرا!!!

 • اجرای طرح ماسک اجباری - کرمان

  اجرای طرح ماسک اجباری - کرمان

  در روزهای که آمار مبتلایان کرونا در استان کرمان به بیشترین حد خود رسیده و اکنون ۳۱۴ نفر در بیمارستان‌ها این استان بستری هستند. زنگ هشدار را در کرمان به صدا در آورده و برای همین با توجه به طرح اخیر که از ۱۵ تیر ماه استفاده از ماسک در کشور اجباری شده همه توصیه به استفاده از ماسک می‌کنند که با این ساده‌ترین راه مقابله با این ویروس کشنده بتوان جلوی شیوع این بیماری را گرفت. اما با همه این‌ها هنوز عده‌ی این را جدی نمی‌گیرند.

 • دیدار فوتبال صنعت مس کرمان و صنعت مس رفسنجان

  دیدار فوتبال صنعت مس کرمان و صنعت مس رفسنجان

  تیم فوتبال صنعت مس کرمان بعد از نزدیک به چهار ماه تعطیلی مسابقات فوتبال به دلیل شیوع کرونا در هفته بیست و هفتم از مسابقات لیگ آزادگان در ورزشگاه امام علی (ع) کرمان به مصاف صنعت مس رفسنجان رفت که این بازی با تساوی صفر بر صفر پایان یافت.

 • گویا کرونایی نیست
 • مرگ خاموش محیط زیست
 • روزهای کرونایی کرمان

  روزهای کرونایی کرمان

  کرونا نزدیک سه ماه است که میهمان ایران و جهان شده و در این مدت تاثیرات زیادی بر زندگی مردم و شهرها داشته است.این روزها بعد از بازگشایی بیشتر صنف‌ها خیابان‌های شهر چهره جدیدی به خود گرفته‌؛ مردمی که با ماسک به دنبال کار روزانه‌اندو در کنار کسانی که کرونا را تمام شده می‌پندارند خیابان‌های شهر را با چهره‌ی جدیدی روبرو کرده؛ چهره‌ای که آن را بیشتر در فیلم‌ها دیده بودیم. این گزارش تصاویری ازمردم شهر کرمان در روزهای کرونایی را نشان می‌دهد.

 • تمرین تیم فوتبال صنعت مس کرمان

  تمرین تیم فوتبال صنعت مس کرمان

  عصر سه شنبه ۶ خرداد، تمرین تیم صنعت مس کرمان در زمین تمرین مجموعه شهدای مس بعد از نزدیک به سه ماه تعطیلی با حضور بازیکنان و کادر فنی آغاز شد. به دنبال منفی شدن نتایج تست کرونای بازیکنان تیم صنعت مس کرمان و براساس مجوز ستاد کرونا که پیش تر اعلام کرده بودند تیم‌ها می‌توانند تمرینات خود را از ۱ خرداد آغاز کنند. تیم صنعت مس در رده دوم لیگ آزادگان قرار دارد و از شانس های صعود به لیگ برتر است.

 • تخم مرغ‌های رنگی در بازار

  تخم مرغ‌های رنگی در بازار

  هر ساله درایام نوروز توسط شهرداری طرح‌های توسط گروهی از هنرمندان بر روی تخم مرغ‌های بزرگ نقش می‌بنند و در سطح شهر جانمایی می‌شوند و هر کدام به قسمتی از شهر می‌روند؛ این روزها اما اگر به بازار مس‌گرهای کرمان بروید این تخم‌مرغ‌ها را در کنار هم می‌بینید، تاق‌های بازار مس‌گرها هر کدام به رنگی و نقشی در آمده‌اند و توجه هر رهگذری را جلب می‌کند؛ گروهی عکسی با یادگار می‌گیرند و گروهی از کنارشان رد می‌شوندو این‌گونه با سفر تخم‌ مرغ‌ها همراه می‌شوند.

 • کرمان در شیب صعودی کرونا

  کرمان در شیب صعودی کرونا

  بنابر اعلام کمیته اپیدمیولوژی وزارت بهداشت منتشر شده در پایگاه اطلاع رسانی وزارت بهداشت، روند صعودی یا شروع پیک در ۱۵ استان مشاهده می‌شود که کرمان هم جزو این استان‌ها است. بر طبق آمار منتشر شده آخرین آمار کرونا در استان کرمان ۱۰۸۸ نفر است. با این حال این روزها خیابان‌ها و بازارهای کرمان شلوغ است و زندگی به روال عادی جریان دارد است و فاصله گذاری اجتماعی رعایت نمی‌شود در شهر کرمان فقط گروهی را میبینی که با ماسک در مکان های شلوغ تردد می‌کنند و انگارماسک را تنها راه فرار می‌بیینند.

 • مراسم احیای شب نوزدهم ماه مبارک رمضان -کرمان-2

  مراسم احیای شب نوزدهم ماه مبارک رمضان -کرمان-2

  مراسم احیا شب نوزدهم ماه مبارک رمضان، با توجه به توصیه‌های ستاد ملی کرونا مبنی بر رعایت فاصله گذاری اجتماعی و تعطیلی اماکن مذهبی به بصورت محدود در مسجدامام خمینی(ره) کرمان برگزار شد.

 • بهار بر سردر خانه‌ها
 • ادبیات کرونایی

  ادبیات کرونایی

  از زمان شیوع ویروس کرونا در کشور همه زندگی مردمان شهرهای درگیر کرونا ،تحت تاثیر قرار گرفته است .چهره‌ی شهرها هم جدا از این مطلب نیست و به هر طرف که نگاه می کنید نشانه ای از این تغییر مشاهده می شود.یکی از این تغییرات بیلبوردهای تبلیغات محیطی در شهر کرمان است که با توصیه‌های بهداشتی و شعارهای سلامت همراه شده که ادبیاتشان مختص روزهای کرونایی است.

 • «در خانه ماندگان»
 • سکوت خیابان‌های کرمان در پی شیوع کرونا
 • کرمان در شرایط «کرونایی»

  در خانه بمانیم

  کرمان در شرایط «کرونایی»

  با ورود ویروس کرونا به استان کرمان باعث به وجود آمدن وضعیت اضطراری و اعمال محدودیت‌هایی از جمله تعطیلی اصناف غیرضروری بازار و خیابان‌های اطراف آن شده است و با این‌که تنها چند روز به آغاز سال نو نمانده بازار تعطیل و خلوت شده است .اعمال محدودیت‌های ترافیکی و زوج و فرد کردن خیابان های منتهی به بازار از جمله محدودیت‌هایی دیگریست که اعمال شده است.

 • ضدعفونی بازار کرمان توسط گروهی از جوانان

  ضدعفونی بازار کرمان توسط گروهی از جوانان

  بر طبق آمار وزارت بهداشت تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در استان کرمان به ۴۰ تن رسید که این امر موجب نگرانی‌های مردم این شهر شد. در همین راستا شب گذشته (سه شنبه۲۰ اسفند) گروهی از جوانان این شهر در حرکتی خودجوش با جمع آوری کمک‌های نقدی و تهیه لوازم ضدعفونی بازار میوه فروشان، قدمگاه کرمان و میدان مشتاق را ضدعفونی کردند.

 • «درختان» قربانی توسعه شهری
 • دیدار تیم‌های فوتبال استقلال و گل گهر

  دیدار تیم‌های فوتبال استقلال و گل گهر

  در چارچوب هفته بیست و یکم لیگ برتر فوتبال کشور، پنجشنبه ۸ اسفند ماه، دو تیم فوتبال استقلال و گل گهر به دیدار یکدیگر رفتند. این دیدار با نتیجه یک بر صفر به سود گل گهر به اتمام رسید. گفتنی است به دلیل پیشگیری از شیوع ویروس کرونا این دیدار بدون حضور تماشاگران برگزار شد.

 • پیشگیری از ابتلا به کرونا

  پیشگیری از ابتلا به کرونا

  با شیوع کرونا ویروس در ایران و اعلام تشخیص بیماران مبتلا به این ویروس در کرمان، شاهد تقاضای عموم مردم برای رعایت مسائل بهداشتی برای جلوگیری از سرایت بیشتر این ویروس هستیم. با این حال همچنان برخی از شهروندان به فعالیت‌های روزمره‌ی خود می‌پردازند با این تفاوت که از ماسک و دستکش استفاده می‌کنند.

 • دیدار صنعت مس کرمان و گل ریحان البرز

  دیدار صنعت مس کرمان و گل ریحان البرز

  تیم فوتبال صنعت مس کرمان در هفته بیست و پنجم از مسابقات لیگ آزادگان در ورزشگاه امام علی (ع) کرمان به مصاف گل ریحان البرز رفت که در پایان به برتری دو بر صفر دست یافت.