برای دسترسی به اخبار قدیمی‌تر، در منوی مربوطه سال و ماه را محدود کنید.
 • دستگیری ۷۳۱ مجرم در سی و نهمین مرحله از اجرای طرح رعد

  دستگیری ۷۳۱ مجرم در سی و نهمین مرحله از اجرای طرح رعد

  سی و نهمین مرحله «طرح رعد» سه شنبه ۴ آذر، پس از روزها کار اطلاعاتی و رصد فضای مجرمان به مرحله اجرا درآمد و در جریان آن ۷۱۳ سارق، مالخر، فروشنده مواد مخدر و مشروبات الکی و ... شناسایی و دستگیر شدند.

 • جلسه ویژه شورای عالی هماهنگی اقتصادی در حضور مقام معظم رهبری

  جلسه ویژه شورای عالی هماهنگی اقتصادی در حضور مقام معظم رهبری

  جلسه ویژه شورای عالی هماهنگی اقتصادی در حضور رهبر انقلاب آغاز شد. دیدار اعضای شورای عالی هماهنگی اقتصادی با رهبر معظم انقلاب اسلامی در حسینیه امام خمینی(ره) در حال برگزاری است.

 • اجرای محدودیت‌های دو هفته‌ای کرونایی ـ همدان

  اجرای محدودیت‌های دو هفته‌ای کرونایی ـ همدان

  از یکم آذرماه بر اساس مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا شهرهای دارای شرایط قرمز و نارنجی، محدودیت‌های دو هفته‌ای به منظور کنترل روند رشد بیماری کرونا همزمان با سراسر کشور در همدان نیز به اجرا درآمد و تنها فعالیت مشاغل ضروری امکان‌پذیر است . ورود خودروهای با پلاک غیربومی به همدان ممنوع و خروج خودرو با پلاک همدان به خارج از استان نیز ممنوع و همچنین تردد خودروهای شهری از ساعت ۲۱ تا ۴ صبح در تمامی شهرها ممنوع است.

 • بازدید نمایندگان اصناف از نحوه اجرای محدودیت های کرونایی

  بازدید نمایندگان اصناف از نحوه اجرای محدودیت های کرونایی

  نمایندگان اصناف و اماکن دوشنبه ۳ آذرماه در روز سوم اعمال محدودیت های کرونایی، از نحوه اجرای محدودیت های کسبه در سطح شهر تهران بازدید و با متخلفان برخورد کردند.

 • اجرای محدودیت‌های دو هفته‌ای کرونایی ـ رشت

  اجرای محدودیت‌های دو هفته‌ای کرونایی ـ رشت

  از اول آذرماه محدودیت‌های دو هفته‌ای به منظور کنترل روند رشد بیماری کرونا همزمان با سراسر کشور در شهر رشت نیز به اجرا درآمد. همه‌ی بازاریان و اصناف مشمول این طرح با وجود مشکلات اقتصادی فراوان به علت شیوع ویروس کرونا مغازه‌ها و واحدهای صنفی خود را در بازار قدیم و همچنین سایر نقاط شهر به خاطر حفظ سلامتی عمومی و کاهش آمار مبتلایان به کرونا تعطیل کرده‌اند. اکثر اصناف مرکز این شهر و همچنین بیشتر بازاریان مشمول طرح محدودیت‌ها شده‌اند و به همین دلیل مرکز شهر به حالت تعطیل و نیمه تعطیل درآمده است.

 • اجرای محدودیت‌های دو هفته‌ای کرونایی ـ بندرعباس

  اجرای محدودیت‌های دو هفته‌ای کرونایی ـ بندرعباس

  از یکم آذرماه محدودیت‌های دو هفته‌ای به منظور کنترل روند رشد بیماری کرونا همزمان با سراسر کشور در بندرعباس نیز به اجرا درآمد. همه‌ی بازاریان و اصناف مشمول این طرح با وجود مشکلات اقتصادی فراوان به علت شیوع ویروس کرونا مغازه‌ها و واحدهای صنفی خود را در بازار قدیم و همچنین سایر نقاط شهر به خاطر حفظ سلامتی عمومی و کاهش آمار مبتلایان به کرونا تعطیل کرده‌اند. اکثر اصناف مرکز شهر بندرعباس و همچنین بیشتر بازاریان مشمول طرح محدودیت‌ها شده‌اند و به همین دلیل مرکز شهر به حالت تعطیل و نیمه تعطیل درآمده است.

 • نخستین روز اجرای محدودیت‌های دو هفته‌ای کرونایی ـ اصفهان

  نخستین روز اجرای محدودیت‌های دو هفته‌ای کرونایی ـ اصفهان

  از امروز (اول آذر) در شهر اصفهان تنها فعالیت مشاغل ضروری امکان‌پذیر است و مدارس، مراکز آموزشی و اماکن ورزشی کاملا تعطیل خواهند بود. محدودیت‌های جدید کرونا به مدت دو هفته اعمال می‌شود و در این مدت، هر هفته وضعیت بررسی و در خصوص تمدید یا کاهش محدودیت‌ها تصمیم‌گیری خواهد شد. ادارات با یک‌سوم ظرفیت کارکنان و بانک‌ها نیز با ۵۰ درصد و به صورت نوبت‌کاری فعالیت می‌کنند. ورود خودروهای با پلاک غیربومی به اصفهان ممنوع و خروج خودرو با پلاک اصفهان به خارج از اصفهان نیز ممنوع و همچنین تردد خودروهای شهری از ساعت ۲۱ تا ۴ صبح در اصفهان ممنوع است.

 • بارش باران پاییزی در تهران

  بارش باران پاییزی در تهران

  پاییز امسال در ایران و بویژه در تهران، تا امروز که ۶۰ روز از آن می‌گذرد، برخلاف سال گذشته، فصلی کم‌بارش بوده است. با این حال، باران از شب گذشته تهران را فرا گرفته و طبق نقشه‌های هواشناسی قرار است تا دو روز آینده هم ادامه داشته باشد.

 • نخستین روز اجرای محدودیت‌های دو هفته‌ای کرونایی ـ شیراز

  نخستین روز اجرای محدودیت‌های دو هفته‌ای کرونایی ـ شیراز

  از امروز (اول آذر) در شهر شیراز تنها فعالیت مشاغل ضروری امکان‌پذیر است و مدارس، مراکز آموزشی و اماکن ورزشی کاملا تعطیل خواهند بود. محدودیت‌های جدید کرونا به مدت دو هفته اعمال می‌شود و در این مدت، هر هفته وضعیت بررسی و در خصوص تمدید یا کاهش محدودیت‌ها تصمیم‌گیری خواهد شد. ادارات با یک‌سوم ظرفیت کارکنان و بانک‌ها نیز با ۵۰ درصد و به صورت نوبت‌کاری فعالیت می‌کنند. ورود خودروهای با پلاک غیربومی به شیراز ممنوع و خروج خودرو با پلاک بومی به خارج از شهر نیز ممنوع و همچنین تردد خودروهای شهری از ساعت ۲۱ تا ۴ صبح در سطح شهر شیراز ممنوع است.

 • نخستین روز اجرای محدودیت‌های دو هفته‌ای کرونایی ـ اهواز
 • نخستین روز طرح محدودیت‌های کرونایی در تهران

  نخستین روز طرح محدودیت‌های کرونایی در تهران

  بالاخره بعد ازگذشت چند روز از افزایش آمار مبتلایان و مرگ‌ومیرهای ناشی از شیوع ویروس کرونا در ایران، مسئولان ستاد ملی کرونا مجاب شدند تا طرح محدودیت‌های دو هفته‌ای را در سراسر کشور اجرایی کنند. تا قبل از این، برخی از مسئولان تصمیم‌گیر حاضر به ایجاد محدودیت‌های بیشتر نشده بودند که باعث انتقاداتی شده بود. اما از امروز (شنبه) یکم آذر ماه با تصمیم ستاد ملی کرونا، محدودیت‌هایی از قبیل تعطیلی برخی مشاغل، اماکن و محدودیت در عبور و مرور به اجرا درآمد.

 • باران پاییزی در همدان

  باران پاییزی در همدان

  سامانه بارشی که از اواخر هفته گذشته در همدان باعث کاهش دمای هوا در این استان شده همچنان ادامه دارد. این سامانه بارشی قوی، امروز و امشب هم در این استان فعال خواهد بود اما از ظهر فردا از همدان خارج می شود. طی ۲۴ ساعت گذشته ایستگاه هواشناسی دانشگاه بوعلی سینا با ثبت ۳۴میلیمتر بارش بیشترین میزان بارش را در استان همدان ثبت کرده است.

 • نخستین روز اجرای محدودیت‌های دو هفته‌ای کرونایی ـ خراسان رضوی

  نخستین روز اجرای محدودیت‌های دو هفته‌ای کرونایی ـ خراسان رضوی

  از صبح امروز (اول آذر) در کل کشور محدودیت‌های نسبتا شدیدی برای جلوگیری از شیوع بیشتر ویروس کرونا اعمال شده است؛ محدودیت‌هایی که به گفته مسئولان، قرار است مناطقِ با سطح هشدار قرمز را عملا تعطیل و مناطق نارنجی را نیمه‌تعطیل کند. بدین ترتیب، اغلب مشاغل - به جز مشاغل سطح یک - به مدت دست‌کم دو هفته تعطیل خواهند بود و محدودیت‌هایی برای تردد خودروها در شهر و خارج از شهرها اعمال می‌شود. بر اساس اعلام ستاد ملی مقابله با کرونا، در مناطق قرمز، خودروهای شخصی از ساعت ۹ شب تا ۴ صبح حق تردد ندارند. البته پیش از این، از دو هفته قبل، محدودیت‌هایی برای کسب و کارها بعد از ساعت ۱۸:۰۰ اعمال شده بود.

 • خانه صمدیه لباف اصفهان
 • جلسه هیات دولت - ۲۸ آبان

  جلسه هیات دولت - ۲۸ آبان

  جلسه پرسش و پاسخ اعضای هیات دولت با خبرنگاران امروز، چهارشنبه ۲۸ آبان، با حضور تعدادی از وزرای دولت در نهاد ریاست جمهوری برگزار شد.

 • فرود پرندگان مهاجر در تالاب «آق گل»

  فرود پرندگان مهاجر در تالاب «آق گل»

  این روزها تالاب های آق‌گل ملایر، پیرسلمان اسدآباد، سد اکباتان همدان و سایر سدها و تالاب‌ها میزبان شمار زیادی از پرندگان آبزی و کنار آبزی هستند. پرندگان مهاجر نظیر چشیم، باکلان، حواصیل، اگرت بزرگ و کوچک، بوتیمار، لک‌لک، فلامینگو، انواع اردک ها و غازها و کاکائی در مسیر مهاجرت خود تالاب های همدان برای اتراق و استراحت انتخاب کردند. حضور پرتعداد پرندگان مهاجر در تالاب های این استان کم سابقه بوده و علت استقبال پرندگان از حضور در زیستگاه‌های آبی این استان تداوم پرآبی این تالاب‌ها در چند سال گذشته است.

 • رونمایی از کیت تشخیص سریع آنتی ژن کووید-۱۹با دقت ۸۵ درصدی

  رونمایی از کیت تشخیص سریع آنتی ژن کووید-۱۹با دقت ۸۵ درصدی

  معاون اول رئیس جمهور، سه شنبه ۲۷ آبان، در مراسم رونمایی از کیت تشخیص سریع آنتی ژن کووید-۱۹با دقت ۸۵ درصدی حضور یافت و از نمایشگاه دستاوردهای اجتماعی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) بازدید کرد و از نزدیک در جریان عملکرد سامانه پاسخگویی ۴۰۳۰ قرار گرفت.

 • جلسه بررسی نهایی دستورالعمل های «طرح جامع اعمال محدودیت‌های پویا درمقابله با کرونا»

  جلسه بررسی نهایی دستورالعمل های «طرح جامع اعمال محدودیت‌های پویا درمقابله با کرونا»

  جلسه بررسی نهایی دستورالعمل های «طرح جامع اعمال محدودیت‌های پویا درمقابله با کرونا» به ریاست حسن روحانی رییس جمهور، عبدالرضا رحمانی فضلی، سعید نمکی، محمدجواد آذری جهرمی، حسام‌الدین آشنا و محمود واعظی ۲۶ آبان، در نهاد ریاست جمهوری برگزار شد.

 • خط تولید داروی «رمدسیویر» ایران

  خط تولید داروی «رمدسیویر» ایران

  از زمان شیوع کرونا در دنیا داروهای متفاوتی برای درمان مبتلایان به این ویروس از سوی مراکز درمانی و آزمایشگاهی دنیا مورد تایید و تجویز قرار گرفته است. یکی از این داروها که در حال حاضر در مراکز درمانی ایران نیز تجویز می‌شود، «رمدسیویر» است. مدتی است که این دارو توسط شرکت‌های داروسازی ایرانی فرموله شده و در اختیار بیماران قرار می‌گیرد. شرکت سبحان آنکلوژی یکی از این شرکت هاست که دست به تولید این دارو زده است و حالا هرچه رمدسیویر تولید کند در اختیار مراکز درمانی قرار می‌دهد.

 • بازدید خبرنگاران از ایستگاه مترو برج میلاد

  بازدید خبرنگاران از ایستگاه مترو برج میلاد

  یکشنبه ۲۵ آبان ماه اصحاب رسانه از ایستگاه مترو برج میلاد بازدید کردند. این ایستگاه در عمق ۵۵ متری زمین، واقع در خط ۷ متروی تهران و در مجاورت برج میلاد قرار دارد و به گفته مدیر عامل مترو تهران در این هفته به بهره‌برداری میرسد.

 • پیدا شدن خانه تاریخی وحشی بافقی
 • جلسه علنی مجلس شورای اسلامی- ۲۵ آبان

  جلسه علنی مجلس شورای اسلامی- ۲۵ آبان

  جلسه علنی مجلس شورای اسلامی بیست و پنجم آبان جلسه علنی مجلس به ریاست محمد باقر قالیباف برگزار شد در این جلسه بررسی گزارش کمیسیون ویژه جهش و رونق تولید و نظارت بر اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی در مورد اصلاح مواد (۱) و (۷) قانون اجرای سیاست‌های کلی اصل چهل و چهارم (۴۴) قانون اساسی، لایحه یک فوریتی تمدید قانون مالیات بر ارزش افزوده و گزارش کمیسیون اصل نودم(۹۰) قانون اساسی در مورد مشکلات تأمین ارز و توزیع نهاده های دامی در دستورکار نمایندگان قرار گرفت.

 • وضعیت حاد کرونا در بیمارستان امیرالمومنین(ع) اهواز
 • جلسه ستاد ملی مبارزه با کرونا - ۲۴ آبان

  جلسه ستاد ملی مبارزه با کرونا - ۲۴ آبان

  جلسه ستاد ملی مبارزه با کرونا، شنبه ۲۴ آبان ماه به ریاست حسن روحانی رییس جمهوری و دیگر اعضای این ستاد در مجموعه سعدآباد برگزار شد.

 • اهدای خون در روزهای کرونایی

  اهدای خون در روزهای کرونایی

  با شروع پاندمی کرونا در ایران از اواخر سال گذشته، میزان اهدای خون روندی نزولی پیدا کرد. آمار اهدای خون به طور میانگین حدود ۲۰ درصد طی هشت ماه اخیر کاهش یافته است. با وجود اینکه کاهش میزان مراجعه هنوز به مرحله بحران نرسیده است، اما ادامه روند فعلی ذخایر خون را با بحران رو به‌رو می‌کند.

 • ضدعفونی شهری تبریز

  ضدعفونی شهری تبریز

  در راستای پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا، عملیات مه‌پاشی و ضدعفونی معابر شهری تبریز انجام شد. در این عملیات معبرهای شهری و مکان‌های عمومی همچون بازارچه شتربان، میدان صاحب الامر و ... توسط نیروهای عملیاتی سازمان آتش نشانی تبریز ضدعفونی شدند.

 • کرمان؛ حوالی ساعت ۱۸

  کرمان؛ حوالی ساعت ۱۸

  در پی افزایش بی‌سابقه تعداد مبتلایان و فوت‌شدگان بیماری کووید ۱۹، با تصویب ستاد ملی مبارزه با کرونا از سه‌شنبه ۲۰ آبان مشاغل گروه‌های ۲،۳،۴ از ساعت ۱۸ مشمول محدودیت زمانی برای فعالیت شدند. این طرح همزمان با سراسر کشور در کرمان آغاز شد و به مدت یک ماه ادامه دارد.

 • تکرار آبگرفتگی‌های وسیع اهواز در پی اولین بارندگی امسال

  تکرار آبگرفتگی‌های وسیع اهواز در پی اولین بارندگی امسال

  در پی ۱۴ میلیمتر بارندگی در شب گذشته، نقاط زیادی از اهواز دچار آبگرفتگی شده‌اند. در آذرماه سال گذشته با بارندگی حدود ۶۰ میلیمتری،  معابر و خیابان‌های اهواز غرق در آب شدند و فاضلاب شهری وارد منازل شد. در پی این وضعیت در همان زمان در قالب تفاهم‌نامه‌ای مقرر شد که استاندرای خوزستان، شرکت آبفا و شهرداری اهواز طرح ضربتی جمع‌آوری آب‌های سطحی را در ۵۷ نقطه فوق بحرانی اهواز اجرا کنند اما با وجود اینکه امسال نخستین بارش پاییزی در اهواز با تاخیر رخ داده است؛ به دلیل عدم تکمیل این پروژه، از شب گذشته با تنها ۱۴ میلیمتر بارندگی بسیاری از نقاط اهواز دچار اّگرفتگی شده‌اند.

 • مراسم تشییع اولین بانوی شهید مدافع سلامت اصفهان

  مراسم تشییع اولین بانوی شهید مدافع سلامت اصفهان

  مراسم تشییع و خاکسپاری خدیجه صبوحی نخستین بانوی شهید مدافع سلامت استان اصفهان امروز پنجشنبه ۲۲آبان ماه در مرکز بهداشت شماره یک اصفهان برگزار شد. پیکر این شهید مدافع سلامت پس از تشییع با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی در محل گلزار شهدای اصفهان به خاک سپرده شد.

 • حمایت جمعی از وکلا از دیپلمات بازداشت شده ایرانی

  حمایت جمعی از وکلا از دیپلمات بازداشت شده ایرانی

  جمعی از حقوقدانان و وکلای مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه، چهارشنبه ۲۱ آبان با حضور در مقابل نمایندگی سازمان ملل متحد در تهران بیانیه‌ای در حمایت از اسدالله اسدی دیپلمات بازداشت شده تحویل این دفتر دادند. این بیانیه توسط ۱۸۴۲ حقوقدان به امضا رسیده است.