• سه‌شنبه / ۷ بهمن ۱۳۹۹ / ۱۵:۱۰
  • دسته‌بندی: خبر بازار
  • کد خبر: 99110705034
  • خبرنگار : 30054

کسب نمره ۷ آیلتس از رویا تا واقعیت

کسب نمره ۷ آیلتس از رویا تا واقعیت

آزمون آیلتس تبدیل به یکی از دغدغه‌های اصلی افرادی که قصد ادامه تحصیل در کشورهای دیگر را دارند، شده است.

به گزارش ایسنا، بنابر اعلام سفیرمال، قیمت بالای این امتحان و سخت‌گیری دانشگاه‌ها در دادن پذیرش، میزان استرس داوطلبین آیلتس را افزایش داده و در نتیجه بازار کلاس‌های آنلاین و حضوری آیلتس این روزها حسابی داغ است.

انتخاب کارگاه آیلتس با اساتید خوب و مطرح، کلید موفقیت در این آزمون است چرا که هرچقدر هم دانش زبان انگلیسی شما خوب باشد، بدون دانستن نکات ریز آیلتسی نمی‌توانید نمره دلخواه‌تان در این آزمون را کسب کنید. به عبارت دیگر، لازمست نحوه پاسخگویی به سئوالات آیلتس به آن صورت که مد نظر ممتحین است بدانید تا در دام خطاهای رایج داوطلبین آیلتس نیفتید.

با توجه به بالارفتن تقاضا برای دوره‌های آیلتس، موسسه زبان سفیرگفتمان اقدام به برگزاری کارگاه‌های یک‌روزه و تک مهارتی آیلتس با نام تجاری Uni Skills کرده است تا با استفاده از تجارب بهترین اساتید آیلتس، نکات ضروری برای کسب نمره ۷ به بالا را در یک روز و در یک کارگاه فشرده در اختیار داوطلبین قرار دهد.

به همین دلیل مصاحبه‌ای داشتیم با خانم نازدی جلال‌خان، مدیر دپارتمان آزمون‌های بین‌الملل سفیر و متولی برگزاری این کارگاه‌ها، که در ادامه این مطلب به آن پرداختیم.

به عنوان کسی که سالهاست در زمینه امتحان آیلتس فعالیت می‌کنید، راجع به مهارت‌های که در آزمون آیلتس سنجیده می‌شوند توضیح دهید.

آزمون آیلتس یک آزمون تاییدیه سطح زبان انگلیسی است و همانند سایر آزمون‌های بین المللی، چهار مهارت اصلی Listening، Speaking، Reading و Writing را می‌سنجد. معمولا شرکت‌کنندگان ایرانی در مهارت Writing نمره کمتری در مقایسه با Speaking بدست می‌آوردند و با چالش‌های بیشتری در کسب نمره دلخواهشان مواجه می‌شوند.

چرا لازم است که کارگاه جمع بندی برای مهارت‌های آیلتس داشته باشیم؟

شرکت‌کنندگان آزمون آیلتس معمولا چندین و چند سال را به یادگیری زبان عمومی و ارتقاء آن اختصاص می‌دهند اما زمانی که به مرحله آمادگی برای آزمون آیلتس می‌رسند، معمولا با فرمت آزمون، نوع سوالات و تکنیک‌های پاسخ‌دهی کمتر آشنا هستند و همین امر باعث می‌شود که نتوانند نمره مورد نظرشان را کسب کنند.

بنابراین نیاز است تا علاوه بر مطالعه منابع آیلتس در کارگاه‌هایی با هدف یادگیری تکنیک‌ها و جمع‌بندی همه نکات کلیدی شرکت کنند تا علاوه بر یادگیری موارد فوق بتوانند در حضور اساتید خبره و با تجربه با راهکارهای موفقیت در آزمون آیلتس آشنا شده و  تمرینات لازم را انجام دهند و در نهایت بتوانند نمره مورد نظرشان را در مهارت‌های مورد سنجش در آزمون آیلتس کسب نمایند.

در مورد کارگاه Uni-skills و ویژگی های این کارگاه‌های یک ‌روزه مهارت آیلتس توضیح دهید.

کارگاه‌های یک‌روزه تک مهارتی آیلتس به نحوی طراحی شده‌اند که در کمترین زمان، بیشترین و مهمترین اطلاعات به شرکت‌کنندگان داده شود و داوطلبان بتوانند بدون هیچ نوع اتلاف وقت با تمرین‌های دقیق و اطلاعات موثق و به‌روز آماده شرکت در امتحان آیلتس و کسب نمره دلخواه‌شان در آن مهارت شوند.

اساتید این دوره بین ۱۵ تا ۱۹ سال سابقه تدریس آیلتس دارند و با زیر و بم و بایدها و نبایدهای آزمون آیلتس و نکات کلیدی کسب موفقیت در این آزمون آشنایی دارند و تجارب با ارزش تدریس خود که طی سالیان متمادی کسب نموده و بروز رسانی کرده‌اند را به بهترین وجه در اختیار شرکت‌کنندگان قرار می‌دهند.

در هر کارگاه یک دفترچه اختصاصی توسط استاد کارگاه تهیه شده و پس از کنترل کیفی توسط کارشناسان آموزش آماده چاپ می‌شود و برای بالا بردن سطح بهره وری هر کارگاه در اختیار شرکت‌کنندگان قرار خواهد گرفت.

مخاطبین ورکشاپ‌های یونی اسکیلز چه کسانی هستند؟

اکثر مخاطبین کارگاه یک روزه جمع‌بندی مهارت آیلتس سفیر، کسانی هستند که نیاز دارند تا در کوتاه‌ترین زمان، تمامی نکات لازم را بدون هیچ نوع اتلاف وقت یاد بگیرند و بتوانند تمرینات لازم را در خانه ادامه دهند.

این دوره را به شدت به کسانی که از دوره‌های طولانی خسته شده‌اند، یا نیاز به رفع اشکال و جمع بندی نهایی و یادگیری نکات کلیدی با بهترین اساتید را دارند،  پیشنهاد می‌کنم.

همچنین کارگاه‌های یک روزه تک مهارتی آیلتس برای کسانی مناسب هستند که دوره های آمادگی آزمون آیلتس را گذرانده‌اند ولی هنوز نتیجه دلخواه خود را بدست نیاورده‌اند و نیاز به راهنمایی اساتید مجرب دارند.

همچنین، این دوره برای کسانی مناسب است که در سایر استان‌های کشور بجز تهران، زندگی می‌کنند و کمتر امکان دسترسی به اساتید با تجربه آیلتس را دارند. بسیاری از شرکت کنندگان این دوره از شهرهای دور مانند بندرعباس، اصفهان، کرمانشاه، زاهدان، اردبیل، رشت، همدان و زنجان به تهران می‌آیند تا آموزش لازم را در یک روز و در محیطی حرفه ای کسب کنند.

این کارگاه‌ها برای چه سطحی از زبان‌آموزان مناسب هستند؟

در کارگاه‌های یک‌روزه جمع بندی مهارت‌های آیلتس، برای درک بهتر، تمام مطالب به زبان فارسی ارائه می‌شوند ولی به طور کل این کارگاه‌ها بیشتر برای شرکت‌کنندگان سطح Intermediate به بالا مناسب هستند.

در واقع، در ورک‌شاپ‌های آیلتس، اساتید مطالب کلیدی و نکات ریز و کاربردی ارائه می‌دهند تا زبان آموزان بتوانند پس از شرکت در این کارگاه‌ها نمره فعلی‌شان را ۱ تا ۱ و نیم نمره ارتقاء دهند و نمره‌ای بالاتر از ۷ را کسب نمایند. به عبارت دیگر، کلیه افراد فارغ از سطح‌ زبان‌شان می‌توانند از مطالب کارگاه نهایت استفاده را ببرند.

به طور کلی در کارگاه یک‌روزه مهارت آیلتس چه نکاتی خواهیم آموخت؟

به طورکلی در کارگاه یک‌روزه مهارت آیلتس، انواع سوالات مربوط به هر مهارت، نحوه پاسخ‌دهی به آن‌ها، زمان‌بندی، گرامر و لغت مورد نیاز برای کسب نمره بالاتر، ترفندهای لازم برای افزایش سرعت، نحوه نمره‌بندی هر مهارت و رفع اشکال و همچنین بایدها و نبایدها آموزش داده خواهد شد.

آیا کارگاه‌ها تعاملی هستند و در آن‌ها تمرین نمونه سوالات آیلتس انجام می‌شود؟

بله، تفاوت این کارگاه‌ها با کلاس در این است که کارگاه آیلتس  با نام اختصاصی Uniskills کاملا تعاملی بوده و شرکت‌کنندگان می‌توانند جدیدترین نمونه سوالات آیلتس را تمرین کنند تا هم اعتماد به نفس آنها بیشتر شود و هم با تغییرات روند آزمون و نمره‌دهی و نکات مد نظر ممتحنین آزمون آیلتس آشنا شوند. 

منابع یونی اسکیلز در طی برگزاری دوره شامل چه مواردی هستند؟

منابع تمرین در کارگاه‌های یک‌روزه یونی اسکیلز تمامی کتاب‌ها  و تست‌های جدید آزمون به انضمام جزوات اساتید این دوره است که بر اساس سالها تجربه ایشان در این زمینه تهیه شده است و با مطالعه این جزوات و منابع نتایج فوق العاده‌ای در انتظار شرکت‌کنندگان خواهد بود.

آیا شرکت در این دوره‌ها تضمین کننده کسب نمره دلخواه در آزمون آیلتس است یا خیر؟

مطالب این دوره به نحوی تهیه شده‌اند که اگر دانشجو تمام مطالب ارائه شده در کارگاه جمع‌بندی مهارت آیلتس را فرا بگیرد و به تمرین و تثبیت مطالب آموزش داده شده در منزل ادامه دهد، به طور قطع شاهد افزایش نمره خود در مهارت مورد نظر در آزمون آیلتس خواهد بود.

بازخورد دانشجویانی که در کارگاه‌های تک مهارتی Uni-Skills شرکت کرده‌اند، این بود که با مطالعه مطالب تدریس و پیشنهاد شده به نمرات ۷ و ۸ رسیده‌اند که این خود گویای موفقیت این کارگاه ها است.

در مورد اساتیدی که برای این کارگاه ها انتخاب می‌شوند توضیح دهید.

اساتید این دوره از با تجربه‌ترین و بهترین اساتید آیلتس حال حاضر هستند که تجربه ممتحن بودن در آزمون ماک آیلتس دپارتمان آزمون‌های بین المللی سفیر را نیز دارند. بی شک، تجربه آموزشی آنها بسیار ارزشمند بوده و داوطلبان شرکت در آزمون آیلتس می‌توانند از تجارب این اساتید به بهترین نحو استفاده نمایند.

و کلام آخر؟

به عنوان کسی که بیش از ۱۵ سال است در زمینه تدریس آیلتس فعالیت می‌کنم و سال‌ها ممتحن آزمون آیلتس بوده‌ام و با زیر و بم آزمون آشنا هستم، به داوطلبین آزمون آیلتس پیشنهاد می‌کنم حتما جهت آمادگی برای شرکت در آزمون آیلتس و استفاده از تجربیات ارزشمند با تجربه‌ترین اساتید که هدف آنها انتقال دانش با دقیق‌ترین و صحیح‌ترین اطلاعات در کمترین زمان و ارائه راهکار برای بدست آوردن نمره مورد نظر است، حتما در این کارگاه‌ها شرکت کنند. کارگاه های یک‌روزه تک‌ مهارتی سفیر بسیار هدفمند هستند و به همه داوطلبان شرکت در آزمون آیلتس توصیه می‌شوند.

انتهای رپرتاژ آگهی

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.