• دوشنبه / ۲۹ دی ۱۳۹۹ / ۱۶:۰۳
  • دسته‌بندی: خبر بازار
  • کد خبر: 99102921466
  • خبرنگار : 30054

کانتکت سنتر چیست و چه تفاوتی با مرکز تماس (کال سنتر) دارد؟

کانتکت سنتر چیست و چه تفاوتی با مرکز تماس (کال سنتر) دارد؟

امروزه بسیاری از کسب و کارها و سازمان ها به منظور پاسخگویی هر چه بهتر به مشتریان و مراجعین، بخشی به عنوان مرکز تماس ایجاد کرده و از این طریق نسبت به برقراری ارتباطات تلفنی اقدام می کنند.

به گزارش ایسنا،بنابراعلام تلینا، هر مرکز تماس شامل بخش های مختلف نرم افزاری و سخت افزاری مختلفی از جمله زیر ساخت شبکه و اینترنت، سرور، مرکز تلفن، گوشی، هدست، اپلیکیشن های متنوع، میز کانتر و... است.

اصلی ترین بخش در هر مرکز تماس، حضور نیروهای آموزش دیده و متخصص به منظور پاسخگویی هر چه بهتر به ارباب رجوع است. سازمان ها از طریق بخش منابع انسانی اقدام به جذب افراد با توانایی های ارتباطی متنوع می کنند و بعد از طی دوره آموزشی در جایگاه مناسب به خدمت می گیرند.

اما راه اندازی مرکز تماس چه منافع و محدودیت هایی به دنبال دارد؟

مرکز تماس قلب تپنده سازمان به شمار می رود. در بسیاری از کسب و کارها همیشه اولین ارتباط به منظور خرید یا دریافت خدمات از طریق ارتباط تلفنی انجام می شود.

مهم ترین مزیت داشتن مرکز تماس برای سازمان ایجاد سازوکار مناسب به منظور بالا بردن کیفیت سرویس دهی تلفنی، بالا بردن رضایتمندی مشتری، تسریع در امور مشتریان و در نهایت ارائه خدمات روابط عمومی مطلوب محسوب می شود. اما راه اندازی مرکز تماس برای برخی کسب و کارها و سازمان ها امری هزینه بر است.

هزینه جذب و استخدام نیرو، آموزش، مدیریت، زیرساخت های نرم افزاری، سخت افزاری و مکان فیزیکی و بسیاری دیگر از هزینه های جاری مجموعه ها را به این نتیجه می رساند تا به راهکار دیگری جز مرکز تماس هم بی‌اندیشند.

کانتکت سنتر چیست و چه کمکی به کسب و کارها می کند؟

کانتکت سنتر شباهت بسیار زیادی به کال سنتر دارد با این تفاوت که از امکانات بیشتری بهره می برد. به دلیل آنچه در بخش مزایا و محدودیت های کال سنتر گفته شد سازمان‌ها به این نتیجه رسیده اند که امور مربوط به کال سنتر خود را به شرکت دیگری که بصورت تخصصی در این زمینه فعالیت می کنند محول کنند.

کانتکت سنترها در حقیقت به کال سنتر بسیار بزرگ با امکانات و نیروهای آموزش دیده‌ای گفته می شود که با عقد قرارداد با سازمان اقداماتی نظیر پاسخگویی تلفنی، تبلیغات، معرفی محصول، سنجش رضایتمندی مشتری، خدمات جمع‌آوری، تجزیه و تحلیل داده‌های آماری را ارائه می‌دهند.

کانتکت سنتر چه امکانات بیشتری نسبت به کال سنتر در اختیار قرار می دهد؟

. امکان استفاده از خطوط تلفن متنوع

. استفاده از اپراتورهای آموزش دیده و مسلط به زبان ها و گویش های مختلف

. استفاده از چت، ایمیل و پیامک متنی

. امکان پاسخگویی در ساعات کاری مختلف

. کاهش هزینه های جاری

. تفکیک اپراتورها بر حسب تماس های ورودی و خروجی

. پشتیبانی از سیپ ترانک

انتهای رپرتاژ آگهی