• دوشنبه / ۲۲ دی ۱۳۹۹ / ۰۸:۴۶
  • دسته‌بندی: آموزش
  • کد خبر: 99102216170
  • خبرنگار : 71567

داوطلبان آزمون دستیاری دست به دامان توییتر شدند

حواشی آزمون دستیاری ۱۴۰۰ و گوش‌هایی که بدهکار نیستند!

حواشی آزمون دستیاری ۱۴۰۰ و گوش‌هایی که بدهکار نیستند!

اعتراض داوطلبان چهل و هشتمین دوره آزمون دستیاری به زمان برگزاری آزمون و همچنین تغییر منابع برخی رشته‌ها در حالی از سوی مسئولان وزارت بهداشت رد شد که بعد از گذشت حدود یک ماه همچنان این اعتراضات ادامه دارد. به طوریکه روز گذشته هشتک‌های (#آزمون _ پُرتخلف و #تعویق_دستیاری_ اسفند) به یکی از ترندهای اصلی توییتر تبدیل شد و داوطلبان از طریق فضای مجازی خواستار ایجاد ۹ماه فاصله آزمون با تاریخ اعلام منابع درسی و رفرنس‌های اعلامی شدند.

به گزارش ایسنا؛ زمان برگزاری چهل و هشتمین دوره آزمون دستیاری، تغییر زودتر از موعد منابع برخی رشته های این آزمون این روزها به یکی از مهم ترین و پربحث ترین موضوعات آموزش پزشکی در فضای مجازی تبدیل شده است، موضوعی که داوطلبان تلاش دارند به شیوه های مختلفی درخواست خود مبنی بر تغییر زمان برگزاری این آزمون و اعلام فاصله زمانی کافی بین اعلام منابع و زمان برگزاری امتحان را به گوش مسئولان و تصمیم گیران آموزش پزشکی برسانند.

روز گذشته نیز داوطلبان معترض با هشتک (آزمون _ پرتخلف و تعویق_دستیاری_ اسفند) که به یکی از ترندهای اصلی توییتر تبدیل شد، خواستار ایجاد  ۹ ماه فاصله آزمون با تاریخ اعلام منابع درسی و رفرنس های اعلامی شدند.

طی هفته های گذشته تعدادی از داوطلبان آزمون دستیاری تخصص پزشکی در تماس با ایسنا نسبت به تصمیم وزارت بهداشت به زمان برگزاری این آزمون در اسفندماه و همچنین تغییر منابع برخی رشته های آن اعتراض کردند.

این داوطلبان معتقد هستند؛ زمان غیرقانونی برای برگزاری آزمون دستیاری دوره ۴۸ در روز ۷ اسفند ۹۹ اعلام شده است و در طی  ماه های گذشته با توجه به شرایط ناشی از همه گیری بیماری کرونا بر روند امور جاری و برنامه ریزی های قبلی، طی مکاتباتی با معاونت آموزشی وزارت بهداشت درخواست شد تا عطف به مصوبات پیشین و روال حاکم بر نحوه برگزاری آزمون دستیاری طی سال های گذشته جهت فراهم شدن شرایط قانونی منطبق بر مصوبات پیشین جهت برگزاری آزمون با موکول شدن زمان برگزاری آزمون به زمان مناسب تری در سال ۱۴۰۰ موافقت شود، اما این پیگیری ها به نتیجه مورد نظر داوطلبان معترض دست نیافت.

بر اساس تاکید داوطلبان آزمون دستیاری عدم رعایت فاصله قانونی بین زمان اعلام رسمی منابع و تاریخ برگزاری آزمون یکی از موارد تخلف وزارت بهداشت در برگزاری این آزمون است. در واقع بر اساس قانون و مصوبه آیین نامه اجرایی نشست ٦٦ شورای آموزش پزشکی و تخصصی وزارت بهداشت منابع اعلام شده ٩ ماه بعد از ابلاغ مرجع آزمون شناخته خواهند شد. در نامه ۱۶ اردیبهشت سال ۹۹  معاونت آموزشی وزارت بهداشت «جدول زمان بندی آزمون های وزارت بهداشت در سال ۹۹» اعلام شد و تاریخ ۷ اسنفد سال ۹۹ به عنوان تاریخ برگزاری آزمون دستیاری دوره ۴۸ تعیین شد.

در واقع به شکل بی سابقه ای منابع آزمون، چندین ماه پس از تعیین تاریخ آزمون و در تاریخ ۳۰ شهریور سال جاری مجدد اعلام شد. بر این اساس مدت زمان بین اعلام رسمی منابع و تاریخ برگزاری آزمون تنها ۵ ماه می باشد که تخلف است.

همچنین در نامه ۳۱ شهریور ماه سال ۹۹  دبیر شورای آموزش پزشکی عمومی ابلاغ شده است که با توجه به زمان کمتر از ٩ ماه تا آزمون دستیاری، منبع درس قلب منبع قبل خواهد بود. این نامه تایید کننده این موضوع است که فاصله اعلام منابع تا آزمون باید حداقل ٩ ماه باشد. ضمن اینکه در پیش نویس شماره ٧ دستور کار نود و سومین نشست شورای آموزش پزشکی و تخصصی ۷ دی ماه سال ۹۹  تاکید شده با توجه به پاندمی کووید_ ١٩، زمان برگزاری آزمون دوره قبل در مرداد ماه سال جاری و زمان اعلام مراجع آزمون: زمان برگزاری چهل و هشتمین دوره آزمون پذیرش دستیاران رشته های تخصصی بالینی از اسفندماه ٩٩ به اردیبهشت ماه سال١٤٠٠ موکول  شود.

بر این اساس، در جلسه مذکور علی رغم نظر موافق دبیرخانه شورای آموزشی پزشکی و تخصصی بر تعویق آزمون دوره ۴۸ و برگزاری آن در اردیبهشت ماه ۱۴۰۰،این مصوبه به دلایل نامعلوم لغوشد. در مصوبه جدید تمامی دلایل ارائه شده از سوی داوطلبین از جانب خود وزارت بهداشت تایید شده است و تصویب آن به سرانجام نرسید. اگر چه مصوبات فوق زمان برگزاری آزمون با فاصله ی ٩ ماه از زمان اعلام منابع باید اوایل تیر ۱۴۰۰ باشد و نه حتی اردیبهشت اما همین تعویق حداقلی نیز اعلام نشده است.

داوطلبان آزمون دستیاری معتقدند تغییر منابع برخی دروس از دیگر ابهامات و مشکلات چهل و هشتمین آزمون دستیاری است. به گفته آنان، در اطلاعیه اعلام منابع آزمون دوره قبل (دوره ۴۷)  منابعی برای برخی دروس معرفی شده است.

۱. در درس جراحی، ضمن معرفی ویرایش سال ۲۰۱۳ کتاب لارنس به عنوان منبع درس جراحی برای نخستین بار، در تبصره ای برای آزمون دوره بعدی ویرایش سال ۲۰۱۹ کتاب لارنس پیشنهاد شده است.

۲. در درس زنان، ضمن معرفی ویرایش ۱۰ (سال ۲۰۰۸) کتاب دنفورث به عنوان منبع درس زنان، در تبصره ای برای آزمون دوره بعدی ویرایش سال ۲۰۱۹ کتاب بکمن برای نخستین بار پیشنهاد شده است.

۳. در درس فارماکولوژی، ضمن معرفی ویرایش ۱۰ (سال ۲۰۱۳) کتاب کاتزونگ به عنوان منبع درس فارماکولوژی، در تبصره ای چنین ذکر شده: "در صورتی که منبع نامبرده به روز رسانی و در دسترس نباشد از سال آینده منبع مناسب و به روز جایگزین تعیین خواهد شد".

۴. در درس پاتولوژی، ضمن معرفی ویرایش ۹ (سال ۲۰۱۳) کتاب رابینز به عنوان منبع درس پاتولوژی، در تبصره ای چنین ذکر شده: "در صورتی که منبع نامبرده به روز رسانی و در دسترس نباشد از سال آینده منبع مناسب و به روز جایگزین تعیین خواهد شد".

۵. در درس رادیولوژی، ضمن معرفی ویرایش ۷ (سال ۲۰۱۳) کتاب آرمسترانگ به عنوان منبع درس رادیولوژی، در تبصره ای چنین ذکر شده: "در صورتی که منبع نامبرده به روز رسانی و در دسترس نباشد از سال آینده منبع مناسب و به روز جایگزین تعیین خواهد شد".

۶. در درس گوش، حلق و بینی، ضمن معرفی ویرایش ۳ (سال ۲۰۱۰) کتاب Behrbohn به عنوان منبع درس گوش، حلق وبینی، در تبصره ای چنین ذکر شده: "در صورتی که منبع نامبرده به روز رسانی و در دسترس نباشد از سال آینده منبع مناسب و به روز جایگزین تعیین خواهد شد".

در منابع اعلامی برای آزمون دوره ۴۸، ضمن تحقق موارد اعلامی برای دروس زنان و جراحی، منابع ۴ درس پاتولوژی، رادیولوژی، فارماکولوژی و گوش، حلق و بینی، تغییری رخ نداده و عینا مطابق منابع دوره ۴۷ با تبصره های فعلی تکرار شده است. معاونت آموزشی وزارت بهداشت، ضمن استناد به اطلاعیه اعلام منابع دوره ۴۷ ، اعلام می کندکه بسیار قبل تر در مورد تغییرات منابع اطلاع رسانی  کرده است. 

داوطلبان معتقد هستند؛  اطلاعیه مورد استناد وزارت بهداشت اطلاعیه رسمی اعلام منابع آزمون دوره ۴۷ بوده و مخاطبین آن شرکت کنندگان در آزمون دوره ۴۷ بودند. ابلاغ و اعلام منابع آزمون دوره ۴۸ باید مطابق قوانین و مقررات و در قالب اطلاعیه رسمی برای شرکت کنندگان در آزمون دوره ۴۸، نه ماه قبل از برگزاری آزمون اعلام گردد. پس استناد وزارت بهداشت به آن اساسا باطل است.

همچنین تغییر رفرنس آزمون برای دروس زنان و جراحی خلاف قانون و مصوبات پیشین است. بنابراین اعلام تغییر منابع دو درس جراحی و زنان حتی در اعلام منابع دوره ۴۷، کاملا خلاف قانون بوده است. در ۴ درس پاتولوژی، رادیولوژی، فارماکولوژی و گوش، حلق و بینی که در تبصره های اعلامی به لزوم بروزرسانی یا تغییر آنها اشاره شده است،

بر این اساس، به روزرسانی دو منبع دروس فارماکولوژی و پاتولوژی ویرایش ۱۲ (سال ۲۰۱۸) کتاب فارماکولوژی کاتزونگ به عنوان منبع درس فارماکولوژی و ویرایش ۱۰ (سال ۲۰۱۷) کتاب پاتولوژی رابینز به عنوان منبع درس پاتولوژی) بیش از یک سال و مدت ها است که در دسترس قرار دارد.

بنابراین تبصره های اعلامی وزارت بهداشت منبع دو درس فارماکولوژی و پاتولوژی با توجه به بروزرسانی منابع اعلامی باید بروزرسانی می شد و با توجه به عدم بروزرسانی جدید برای منابع دو درس رادیولوژی و گوش، حلق و بینی باید منابع جایگزین معرفی می شد.

بر اساس رای صادر شده از سوی نودمین نشست شورای آموزش پزشکی و تخصصی مورخ ۱۱ آذر سال ۹۷ حداقل مدت زمان اعتبار منابع اعلام شده برای آزمون دستیاری مدت ٢ سال است، حال آنکه به گفته داوطلبان، ظرف مدت یک سال رفرنس درس جراحی که از دروس مهم و کلیدی آزمون می باشد از کتاب لارنس ٢٠١٣ به کتاب لارنس ٢٠١٩ تغییر یافته است. رفرنس درس جراحی در سال ۹۸ و برای آزمون دوره ۴۷ برای نخستین بار به کتاب  لارنس ۲۰۱۳ تغییر پیدا کرده بود اما دبیرخانه ویرایش ۲۰۱۹ این کتاب را به عنوان رفرنس درس جراحی برای سال ۹۹ و دوره ۴۸ اعلام نموده است.

همچنین در رای صادره در هشتاد و دومین نشست شورای آموزش پزشکی و تخصصی در تاریخ ۲۰ بهمن ۹۴  تاکید شده است تغییر کتاب مرجع قبل از ٣ سال جایز نیست و همچنین الزامی است عنوان کتب مرجع و درسنامه های منبع آزمون جامع پیش کارورزی و پذیرش دستیاری یکسان باشد. یعنی طبق قانون سه سال تفاوت بین اعلام و اعمال منبع جدید رعایت خواهد شد، اما در نهایت تعجب این تغییر یک سال زودتر رخ داده و کتاب بکمن به عنوان رفرنس آزمون سال جاری (۱۳۹۹) اعلام شده است.

 عدم رعایت فاصله قانونی بین زمان برگزاری آزمون

طبق مقررات و آیین نامه های آموزش دستیار تخصصی، بند پ ماده ١٢، آزمون دستیاری تخصصی پزشکی باید با روندی مشابه کنکور سراسری فقط یکبار در سال در بهمن و یا اسفند برگزار شود. همچنین با توجه به شرایط شیوع کرونا و تعویق های مکرر آزمون دوره قبل (دوره ۴۷)، این آزمون که قرار بود در اسفند ٩٨ برگزار شود، در نهایت بنا به مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا در تاریخ۱۶ مرداد سال ۹۹ برگزار و نتایج آزمون نیز نهایتا در مهر ماه اعلام شد.

بر این اساس فاصله زمانی برگزاری آزمون دوره ٤٦ با آزمون دوره ٤۷، حدود ۱۷ ماه بوده است. با توجه به تاریخ فعلی آزمون، مدت زمان بین تاریخ اعلام نتایج آزمون قبلی و تاریخ برگزاری آزمون فعلی کمتر از ۵ ماه می باشد. همچنین فاصله ی آزمون دوره ٤٨ با آزمون دوره بعدی نیز ١٢ ماه خواهد بود. 

تاکید قانون گذار بر برگزاری آزمون یک نوبت در سال در بهمن یا اسفند ماه، دو وجه اساسی دارد. اول مشخص نمودن تاریخ برگزاری آزمون ها و دوم حفظ فاصله منطقی بین مدت زمان برگزاری آزمون ها. اعلام اینکه آزمون دوره ۴۷، به دلیل مصوبه ستاد کرونا با ۵ ماه تاخیر برگزار گردیده است و آزمون دوره ۴۸ مطابق قانون در زمان مقرر اسفند ماه برگزار می گردد، واضحا نافی رعایت مدت زمان منطقی بین برگزاری دو آزمون می باشد و خلاف مصوبات است.

اگر چه وزارت بهداشت با انتشار اطلاعیه ای بر موضع خود مبنی بر عدم تغییر زمان برگزاری چهل و هشتمین آزمون دستیاری تاکید دارد، اما به نظر می رسد که مسئولان آموزشی وزارت بهداشت به دلیل اشتباهات فاحش در این اطلاعیه در خصوص تاریخ برگزاری آزمون دستیاری قبلی( که آن را اردیبهشت ماه اعلام کرده بود) هنوز به طور دقیق و کامل متوجه خواسته و مطالبه دانشجویان این آزمون نشدند.

اطلاعیه ای پر ابهام

 معاونت آموزشی وزارت بهداشت در اطلاعیه ای اعلام کرد؛ "برای شفاف شدن بیشتر موضوع در مورد علل مطرح شده در خصوص تعویق امتحان "دوره ۴۸ آزمون پذیرش دستیاری" توسط برخی از داوطلبین، توضیحات زیر ارائه می شود که خیلی از ابهامات مطرح شده را رفع می کند.

برخی با اشاره به مصوبات و آیین نامه های دوره های آموزش دستیار تخصصی، که در آن ذکر شده است" آزمون یکبار در سال در بهمن یا اسفند برگزار می شود"، ایراد می گیرند که برگزاری آزمون دستیاری در اسفند ۹۹ غیر قانونی است. اتفاقا برگزاری این آزمون در اسفند ۹۹ دقیقا عمل به این قانون است و باید در نظر داشت که آزمون برگزار شده در اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۹، در حقیقت آزمون به تعویق افتاده اسفند ماه ۹۸ به علت شرایط خاص اپیدمی کووید-۱۹ در کشور بوده است. بنابراین امسال طبق آیین نامه امتحان پذیرش دستیار یکبار و در اسفند ماه ۹۹ برگزار خواهد شد.

در مواردی که معترضین به برگزاری آزمون، به رای صادره هشتاد و دومین نشست شورای آموزش پزشکی پزشکی و تخصصی تاریخ ۲۰ بهمن سال ۹۴  در خصوص منابع آزمون اشاره می کنند، علاوه بر اینکه منابع در کمیته های تخصصی بر اساس حداقل یادگیری مورد انتظار از پزشکان عمومی تعیین شده است، همانگونه که ذکر شده منابع هر سال تعیین و اعلام می شود که امسال هم این اتفاق افتاده است.

همچنین هیچ اقدامی در مورد تغییر کتاب مرجع قبل از سه سال رخ نداده است. در مورد یکسان بودن منابع آزمون پیش‌کارورزی و پذیرش دستیار نیز، منابع دوره ۴۸ پذیرش دستیار و شهریور ۱۴۰۰ پیش‌کارورزی نیز که مربوط به یک نیمسال تحصیلی است یکسان می‌باشد. 

در مورد استناد به نامه شماره ۴۶۴ دبیرخانه شورای آموزش پزشکی عمومی به تاریخ ۳۱شهریور سال ۹۹، ذکر شده است منابع همچنان به شرح لیست پیوست، ارسال شده است.

در خصوص اشاره به رای صادر در نودمین نشست شورای آموزش پزشکی و تخصصی مورخ ۱۱ آذر ۹۷ ذکر شده حداقل اعتبار منابع برگزاری آزمون به مدت ۲ سال است و این مصوبه مغایرتی با منابع اعلام شده برای دوره ۴۸ آزمون پذیرش دستیار ندارد. کمااینکه، در منبع اعلام شده جهت دوره ۴۷ به صراحت اعلام شده است که از دوره ۴۸، منبع زنان تغییر پیدا می‌کند و نام و اطلاعات کتاب‌شناختی منبع اعلام شده برای این دوره، به طور کامل آورده شده است.

با در نظر گرفتن موارد فوق الذکر، مشخص می شود که اعتراضات وارده در خصوص آزمون دستیار تخصصی مبنای قانونی موجهی ندارد و باید این واقعیت را در نظر گرفت که تغییر تاریخ آزمون و موکول کردن آن به سال بعد مشکلات زیادی را با توجه به تلاقی با ماه مبارک رمضان و زمان انتخابات ریاست جمهوری می تواند به همراه داشته باشد.

ضمن اینکه زمان زیادی لازم است تا به اعتراضات داوطلبان رسیدگی شود و این ممکن است کار اعلام به موقع نتایج آزمون و شروع تحصیل دستیاران را با مشکل مواجه سازد. به ویژه اینکه بعضی از رشته ها نیاز به زمان کافی برای انجام مصاحبه دارند و تاخیر در برگزاری آزمون مشکلات زیادی را برای این دسته از داوطلبان ایجاد خواهد کرد.

همچنین داوطلبانی که قبول شده اند باید فرصت کافی داشته باشند که برای اقامت در شهر هدف و تحصیل فرزندان خود برنامه ریزی نموده و شرایط را فراهم نمایند اما هرگونه تاخیر در برگزاری آزمون با کاستن فرصت لازم برای فراهم آوردن زمینه اقامت، خود آسیب های جدی برای پذیرفته شدگان به همراه خواهد داشت. بنابراین بهترین تصمیم در این زمینه، برگزاری آزمون پذیرش دستیار تخصصی در تاریخ اعلام شده است.

به گزارش ایسنا،به نظر می رسد تصمیمات و سیاست گذاری‌ها در آموزش پزشکی کشور بیشتر  به صورت هیجانی و بدون برنامه ریزی دقیق صورت می‌گیرد، به همین جهت ما در آموزش پزشکی هر از  چندگاهی شاهد اعتراضات و حواشی ناشی از این تصمیمات ناگهانی و متناقض مسئولان هستیم. شاید مسائلی نظیر دانشجوی تقلبی، ساز وکار انتقال دانشجویان به داخل کشور، نمره آزمون زبان، فروش صندلی نمونه ای کوچک از حواشی آموزش پزشکی در سال های اخیر باشد.

بنابراین با توجه به موارد و مستندات فوق و اینکه بسیاری از داوطلبان آزمون دستیاری( از جمله پزشکان عمومی) به عنوان سربازان خط مقدم نظام سلامت به ویژه در مواجه با بیماران مبتلا به کرونا ویروس هستند و ماه‌ها به دلیل خدمت به مردم در خط مقدم جبهه سلامت در پیک بیماری کرونا از مطالعه دور شده یا به دلایلی فرصت مطالعه را از دست داده‌اند، لازم است مسئولان وزارت بهداشت سازوکاری در نظر بگیرند تا بی‌عدالتی در حق داوطلبان این آزمون صورت نگیرد و این آزمون سرنوشت ساز نیز همانند سایر آزمون‌ها اعم از  کارشناسی ارشد( ۳۰و۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۰)، دکترای تخصصی علوم پایه پزشکی و بهداشت و دندانپزشکی و داروسازی ( سوم و چهارم تیرماه ۱۴۰۰)  در سال آینده برگزار شود، تا داوطلبان با مطالعه منابع اعلام شده، با آمادگی بیشتری در جلسه آزمون حاضر شوند.
 

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
avatar
۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۱۰:۰۵

ممنونم که این خبر رو پوشش دادین. باور کنین عدم تعویق امتحان فقط به علت بی تدبیری و لجبازی بعضی مسئولان محترم در معاونت آموزش وزارت بهداشت فقط میتونه تفسیر بشه. آخه گناه کادر درمانی که صبح تا شب پیگیر درمان هموطن هامون توی پاندمی کروناست چیه؟ چکار کردیم که مستحق این رفتار و ظلم هستیم؟

avatar
۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۱۱:۳۲

سلام ممنون از پیگیری شما...انشالله مسئولین از خواب غفلت بیدار شده..و خواسته به حق ما رو انجام دهند

avatar
۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۱۴:۳۹

بله همین طوره

avatar
۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۱۰:۱۵

متاسفانه فردي به اسم ع . ح كه حقيقتا .... نبرده و احتمالا دليل اصرارش به برگزاري اين امتحان در تاريخ ٧ اسفند پيش فروش كردن سوالات ازمون و صندلي ها با قيمتي عنگفت است. البته براي نورچشمي ها. كاش انقدر بيشرف نباشيم

avatar
۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۱۰:۳۳

بسیار ممنون از خبرگزاریتون انقد دقیق پوشش داد و امیدوارم صدامون به گوش مسئولین و دیگر رسانه ها برسد

avatar
۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۱۰:۳۵

ممنون از خبر رسانی شفاف و خوبتون، واقعا انصاف نیست این شکل برخورد با پزشکانی که در خط مقدم کرونا قرار دارن و کمرشون زیر بار این همه فشار خم شده و حتی به حق قانونی خودشون هم نرسن، واقعا آزمون دستیاری جوابگوی 5 ماه نیس،باید سنجش پزشکی جوابگوی این نا حقی و مطالبه به حق باشه، انشاله خدا هم کمکمون میکنه

avatar
۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۱۰:۳۵

واقعا قشر جامعه پرشکی مظلومه. ما مستحق این بی عدالتی نیستیم. آقای دکتر نمکی شرایط ما رو درک کنید. #تعویق_دستیاری_اسفند حق ماست. نگذارید این ناحقی به نام شما ثبت بشه. حرمت این سختی کشیدن ما رو نگه دارید لطفا.

avatar
۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۱۰:۳۵

سلام ممنون از پوشش خبری این ظلم و ناحقی تازه هنوز بعضی موسسات دارن کتابا رو میرسونن فک کنین ۴۰ روز مونده ب ازمون ما باید دنبال مطالب جدید باشیم. حتی ب خودشون زحمت اینک این همه تخلف مرتکب شدن رو هم نمیدن و میگن آزمون عقب نمیفته ب همین راحتی آقایون شما زدین زیر مصوبات قانونی خودتون و بی مسئولیتی تون داره با سرنوشت این همه جوون بازی میکنه.حداقل ب مصوبات خودتون احترام بذارین!

avatar
۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۱۰:۳۶

دلایل کاملا مشخص و قانونی داریم برای خواسته مون علت اینهمه مخالفت با ما چیه؟ مگه چیزی جز رعایت قوانین و حق طبیعی خودمون رو خواستیم؟ فقط میخوایم حقمون ضایع نشه

avatar
۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۱۰:۳۶

کدام مسئولین!!؟ واقعا ازین بدتر نمیشە مدیران وزارت بهداشت در زیرپا گذاشتن قوانین جسارت خاصی پیدا کردەاند گوششون بدهکار نیست! حاضر نیستن بە قوانین عمل کنن. جناب حقدوست بە عنوان معاون آموزشی نامنظمترین مدیر چندین سال گذشتە بودە کە حتی داوطلبین رو تحقیر و تهدید کردە! خداییش نهادهای نظارتی کجا هستند؟

avatar
۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۱۰:۳۷

كاش به گوش مسئولين برسه اين كمترين لطفي بود كه در حق پزشكانتون ميتونستيد بكنيد.البته لطف كه نه، حق قانوني خودمون. واقعا متاسفم. معلوم نيست چي پشت پرده وجودداره كه انقدر به برگزاري امتحان در اين تاريخ غير قانوني اصرار دارن.

avatar
۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۱۰:۳۸

ما پزشکا مستحق این همه ظلم نیستیم... ممنون از ایسنا که صدای ما شد.

avatar
۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۱۰:۳۸

ممنون که صدای مارو شنیدین و انتقال دادین واقعا اوج بی انصافیه زمان امتحان هنوز خیلیاز کتابها چاپ نشده یا بدستمون نرسیده که بخونیم اونایی هم که تازه چاپ شده تسلط نداریم

avatar
۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۱۰:۴۱

واقعا مسئولین محترم چه پاسخی در برابر این تخلفات دارند؟؟؟؟ ظلم اشکار تر از این؟؟؟؟؟ سه خصلت است که در هر کس باشد (آثارش) به خود او بر مى گردد: ظلم کردن، فریب دادن و تخلّف از وعده!!!!!(حضرت محمد ص) کاش مسئولین حداقل به دستورات اسلام عمل کنند!

avatar
۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۱۰:۴۱

من موندم چطور شما همه جزئیات رو اطلاع دارید ولی مسئول آزمون در جریان نیست!

avatar
۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۱۰:۴۲

لطفا صدای مارو برسونین

avatar
۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۱۰:۴۲

با سلام ممنون از پوشش این خبر امیدواریم هر چه سریعتر رسیدگی شه ، واقعا خسته ایم،من الان ۵ روزه با همسرم کرونا مثبت شدم واقعا انقدر درک شرایط اینهمه جوان پزشک معترض؟!

avatar
۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۱۰:۴۳

با سلام متشکرم که صدای ما شدید، امیدوارم مسولین محترم کمی واقع بینانه یه این موضوع نگاه کنند و ما رو از حق مسلم خودمون منع نکنند. در این شرایط سخت کرونایی تحمل این قبیل مشکلات برای ما پزشکان خیلی سخت هست واقعا

avatar
۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۱۰:۴۳

ممنون پوشش این خبر و رسوندن صدای ما...علنا داره با آینده ما بازی میشه و کسی پاسخگو نیست و وزارت بهداشت خودش را به نشنیدن میزنه!واقعا زشته برای وزارت بهداشت مگه این قشر زیرمجموعه خودشون نیس ک اتفاقا این روزا به شدت خسته هست!ولی بجای اینکه همدردی و همراهی کنند و حق طبیعی مارو بدن با تخلفاتشون با اعصاب و روان ما بازی کردند

avatar
۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۱۰:۴۳

دیگه خسته شدیم بابا از هر دری پیگیری کن ولی آخرم آقایون رو بی قانونی خودشون اصرار دارن و کسی هم ازشون بازخواست نمیکنه واقعا مسخره است

avatar
۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۱۰:۴۴

واقعا برگزاری یک ازمونی که همه در یک شرایط مساوی توش شرکت کنند انقدر سخته؟بخدا خیلی از ماهایی که سال اولمونه همین یکیار فرصت داریم وقت بذاریم و بخونیم و امتحان بدیم که اون هم از سر لجبازی در زمان مناسب برگزار نمیشه.لطفا این ازمون پر تخلف رو عقب بندازید

avatar
۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۱۰:۴۴

باور کنید این فاصله ۹ ماهه کاملا قانونی است و در مصوبات قبلی بوده، و این زمان برای مطالعه منابعی است که تغییر کرده و ما حتی کتاب این منابع رو هنوز به طور کامل در دسترس نداریم و ۴۰ روز دیگه ازمون داریم. به نظر شما برای پرحجم ترین ازمون جهان این مدت زمان ۹ ماهه ای با توجه به اینکه تمام بار کرونا بر دوش پزشکان بوده و این درخواست کاملا قانونی است خواسته ی زیادی حساب میشه؟؟؟

avatar
۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۱۰:۴۵

با تشکر از شما به خاطر پوشش این خبر متاسفانه صدای ما رو کسی نمیشنوه و همه در برابر برگزاری این ازمون پرتخلف سکوت کردن از وزیر محترم و بازرسی وزارتخونه انتظار میره جلوی بی قانونی و تخلفات معاونت اموزشی بایستند

avatar
۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۱۰:۴۶

با سلام لطفا لطفا به موارد تخلفات دقت لازم رو عنایت فرمائید و ما پزشکهای آسیب دیده این ایام کرونا نباید برای خواسته به حقمون بجنگیم..لطفا عدالت برقرار کنید

avatar
۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۱۰:۴۶

مرداد نه اردیبهشت خدایی فک کردین با کی طرفین پشت سر هم دلیلای بچگانه میارین #مخاطب_خاص

avatar
۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۱۰:۴۸

درخواست ما پزشکان خط مقدم کرونا یک خواسته کاملا قانونی و به حق طبق قانون نوشته خودتان است، 5 ماه از زمان اعلام منابع ابدا پاسخگوی آمادگی برای آزمون مهمی چون دستیاری نیست، خواهشا دست از لجبازی بردارین و کمی منصف باشید

avatar
۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۱۰:۴۸

همین که وزارت بهداست و معاونت آموزش نمیدونه که تاریخ امتحان قبلی کی بوده!!! کاملا در تصمیماتش میشه بهش پی برد؟!! نکته دیکه ای میمونه واقعا؟!!!!

avatar
۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۱۰:۴۹

ممنونم كه حرف دل ما رو پوشش داديد من خودم يك ماه درگير بيماري كرونا بودم يك ماه از پنج ماه رو بخاطر همين بيماري از دست دادم ما دائم با اين بيماري سر و كار داريم مدارك رو واسه معاونت آموزش هم فرستادم تا حالا بارها درخواست داديم منتها توجهي نشد ايا عمل به قانون بالاتر از هرچيزي نيست ولي بهضي مسئولين از روي لج بازي و ابا بهانه ماه مبارك رمضان و انتخابات به درخواست ما توجهي نميكنند آقاي مسئول شما قراره مجري قانون باشي نه اينكه بخواي فقط حرفت رو به كرسي بنشوني

avatar
۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۱۰:۴۹

سلام و خسته نباشید با تشکر از پوشش این خبر به عرض می رساند داوطلبین آزمون دستیاری که سربازان خط مقدم مبارزه با بیماری کرونا هستند خواهان اجرای آیین نامه های مصوب شده وزارت بهداشت می باشند. درخواست پیگیری این موضوع از شخص وزیر محترم بهداشت جهت مداخله و پایان دادن به این بی عدالتی و تخلف می باشیم

avatar
۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۱۰:۴۹

سپاس از شما بابت پوشش خبر. متاسفانه قانون گریزی از قوانینی که خود وزارت خونه تصویب کرده به شدت ناراحت کننده هست. و بدتر از اون اینکه هیچ یک از مسئول زیر بار این اشتباه نمیرن و بیشتر قصد فرار به جلو دارن با یک سری حاشیه پردازی های دروغ

avatar
۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۱۰:۴۹

واقعا اجرتون با خدا که این اخبار رو پوشش دادید آخه هیچ کس به فکر پزشکان عمومی جان بر کف نیست واقعا وزارت بهداشت بر طبق قانون خودش عمل کنه .... که اینقدر فشار روحی و استرس بهمون وارد نکنه ...

avatar
۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۱۰:۴۹

به خدا که ما خسته شدیم از این همه عدم توجه به خواسته هامون. امیدوارم گوش شنوا پیدا شه و خواسته منطقی ما رو گوش کنه و به اجرا دربیاره. خواسته مهلت ۹ ماهه از زمان تعیین منابع تا زمان ازمون کاملا قانونی و کاملا شدنی است. چرا باید برای چیزی که قانون گفته اینقدر بجنگیم. ماه رمضان و انتخابات ریاست جمهوری رو بهانه قرار ندین که خواسته ما رو نبینین.

avatar
۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۱۰:۵۰

آفرین به سرویس علمی و دانشگاهی ایسنا و آفرین به این خبرنگار و دبیر که اینقد قوی، دقیق و مستند از حقوق ما دستیاران دفاع کردند، مخلصیم ایسنا

avatar
۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۱۰:۵۲

برگزاری آزمون در اسفند ماه مسلما برخلاف قوانینی است که در خود وزارت بهداشت و معاونت آموزشی تصویب شده است. آزمون باید به تعویق بیفتد و فاصله ۹ ماهه اعلام رسمی منابع تا برکزاری آزمون باید رعایت شود.

avatar
۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۱۰:۵۳

تو رو خدا برا یه بارم که شده آقازاده بازیو ول کنین ،یا برا هر کی که میخاین صندلی بزارین ،ما هم تعویق بدین ،به خدا همه از ته دل راضین فقط در حق این بچه ها که جز خدا کسیو ندارن بیشتر ازین ظلم نکنین

avatar
۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۱۰:۵۳

من مخالف تعویق هستم.... من هم خودم شیفت شب اورژانس هستم... ولی دوست ندارم آزمون به تعویق بیفته

avatar
۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۱۰:۵۳

قانون شکنی و بازی با اعصاب و روان پزشکان جوان را در این شرایط سخت پاندمی، کنار بگذارید و دست از لجاجت برای نقض قوانین بردارید و ب فکرِ این کشور و آینده جوانان باشید ک نه تنها اینجا مسئولید بلکه در برابر خدا نیز مسئول خواهید بود.

avatar

از سرویس علمی و دانشگاهی ایسنا بابت پوشش این خبر ممنونیم. پوشش این خبر قوت قلبی برای ما پزشکان خسته بود. امیدوارم بازم در کنار ما باشین... هیچ کدوم از مسئولین صدای ما رو نمی شنوند در خواست ما بر حقه. در کشوری که دم از اجرای قانون میزنن. در یک وزارت خانه مهم قانون رو زیر پا گذاشتن. گناه ما پزشکان جوان اینه که بدون هیچ چشم داشتی توی این شرایط کرونا خدمت کردیم شهید دادیم و صدآیی از ما در نیومد. ما رو مظلوم گیر آوردن مسئولینی که این پیام رو میخونین خدا جای حق نشسته. یک روزی هم شما سر و کارتون به ما میرسه. با پافشاری بر این امتحان سراسر تخلف بیشتر از این روح و روان بچه های پزشک رو خراب نکنین. ما خودمون به انداز کافی سختی داریم میکشیم.

avatar
۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۱۰:۵۵

متاسفم براي تصميم گيري هاي اشتباه و خود خواهانه معاونت اموزشي

avatar
۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۱۰:۵۵

آقای دکتر حق دوست اگر از قانون نمیترسی از خدااااااااا بترس ،داری ظلم میکنی به یه جمع خسته و کمر شکسته با دلایل و بهانه های غیر قابل قبول این حق این جماعت نبود واقعن دسستون درد نکنه خوب پاداشی دادین ما که نمیگذریم امیدوارم خدا هم ازتون نگذره .!!!!!

avatar
۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۱۰:۵۷

ایسنا، ممنون كه پوشش داديد. رفرنس زنان و جراحى رو عوض كردن يعني ٤٢ سوال از ٢٠٠ سوال ازمون، و اين فاصله كم اعلام منبع و ازمون!!چرا بايد با لجاجت عده اي آينده ما تحت شعاع قرار بگيره؟!بعد براشون عجيبه كه ٣٠٠٠ پزشك مهاجرت كردن؟؟

avatar
۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۱۰:۵۸

پاسخ پزشکانی که جان بر کف به ویژه در ایام کرونا به مردم ایران خدمت میکنند و شیفت های طاقت فرسای مراکز کرونا را در سراسر ایران پوشش میدهند، لجبازی و قهر و مقاومت نیست. آزمون دستیاری برای آنان سرنوشت ساز است. نباید با دلایل و توجیهات غیر قابل قبول با سرنوشت آن ها بازی شود.

avatar
۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۱۰:۵۹

سپاس ایسنا. عدم تعویق آزمون دستیاری هیچ دلیلی ندارد به جز لجبازی معاونت آموزشی، واقعا تو این شرایط سخت دلیل این حجم از لجبازی و پزشک ستیزی متوجه نمیشیم

avatar
۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۱۱:۰۱

شما صدای ما باشین، ما واقعا خسته ایم

avatar
۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۱۱:۰۱

ای کاش که مسئولین گوش شنوا میشدن برای حرفامون...در ازای خط مقدم کرونا بودن نه حقوق اصافه ای درخواست کردیم و نه حق اضافه ای، فقط خواستیم همان قانون مصوب خودشان بلکه کمتر، را اجرا کنند.

avatar
۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۱۱:۰۱

ممنونم از پوشش خبری ایسنا... از هر طرف و از هر وجهی بخواهید به این موضوع نگاه کنید ظلم آشکار معاوت آموزشی را در حق تمامی دانشجویان علوم پزشکی و بالاخص پزشکان عمومی میبینید...با ما مثل برده ها رفتار میشود,به لحاظ کاری حداکثر فشار رو تحمیل میکنند و به لحاظ زمان مطالعه قانون شکنی میکنند و حتی قوانین مصوب شده خودشان را رعایت نمیکنند.باید به این وضعیت اسفناک رسیدگی شود. از روی ما خجالت نمیکشید؟ از روی رهبر عزیزمون خجالت بکشید که ما را جهادگران راه خدا نامیده اند. لعنت خدا بر انسان های لجباز و منفعت طلب. البته که ما حقمان را میگریم ولی روسیاهی برای قوم ظالمین میماند.

avatar
۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۱۱:۰۱

خوب بود قبل از این همه جنجال و حواشی وزارت بهداشت خودش با فرزندان خودش راه میومد. جناب وزیر به جای ارجاع دادن مجدد شکایت به معاونت آموزشی خودشون به موضوع ورود میکردن. اما متاسفانه از سر لجبازی یک نفر و تنها یک نفر اینهمه استرس به ما وارد شد.

avatar
۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۱۱:۰۲

مرسی از سرویس دانشگاهی ایسنا بابت انتشار این خبر. واقعا با آینده ی این همه پزشک دارند بازی می کنند اونم تو این شرایط سخت کرونا ک هممون درگیر شدیم و خود بیماری باعث اختلال تو روند درس خوندنمون شد.اگر بازم رفرنسا رو از قبل مشخص می کردند ک کتابا آماده بود یک چیزی نه الان تو این فاصله کم تا امتحان هنوز کتاب معتبری واسه بعضی درسا نداریم.

avatar
۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۱۱:۰۳

لطفا شما صدای ما باشید نمیدونیم دیگه به کجا حرفمونو بزنیم و اعتراض به حقمونو بگیم .لطفا نذارین حق هزاران پزشک پایمال شه

avatar
۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۱۱:۰۳

ممنون بخاطر این خبر درخواست ما فقط اجرای قوانین و آیین نامه های مصوب خودشون هست. مسئولین حتی در وزارت بهداشت مثل اینکه حتی نمیدونن آزمون دستیاری ۴۷ در ۱۶ مرداد ماه برگزار شده و عمدا یا سهوی تکرار میکنن ک اردیبهشت بوده این آزمون.

avatar
۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۱۱:۰۳

سپاس از ایسنا بابت پوشش این خبر. بیچاره دانشجو و پزشک عمومی که همیشه مظلوم واقع میشه .الانم از سر لجبازی و خودخواهی و با زیرپا گذاشتن قوانین اونم زمانی که افرادی که این ازمون رو دارند خط اول مقابله با کرونا هستند ما رو تحت فشار روحی و روانی گذاشتن .

avatar
۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۱۱:۰۴

ممنونم باعث اطلاع رسانيتون متاسفانه صداي ما داوطلبان رو نميشنوند و براي شركت در يكي از مهمترين آزمونهاي زندگيمون به اينهمه مشكل برخورديم

avatar
۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۱۱:۰۵

طبق قانون باید فاصله بین امتحان و اعلام منابع حداقل ۹ ماه باشه که با بی تدبیری و لجاجت شخص معاون آموزشی وزارت بهداشت ۵ ماه شده!تنها درخواست ما از اینا رعایت مصوبه های خودشونه نه بیشتر!

avatar
۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۱۱:۰۵

چنین به نظر میرسد برخی مسیولین وزارت خانه به دنبال تقلب گسترده در امتحان دستیاری هستند! که حاظر نیستن امتخان رو به تایم قانونی خود ینی بعد از انتخابات واگذار کنن! شائبه این وجود دارد که جناحی خاص در واپسین روزهای خود در وزارت خانه میخواهد نورچشمی ها را در حد توان در رشته های تخصصی زور چپان کنند با فروش سوال و صندلی. واقعا جای سوال است. آقایان چه کاسه ای زیر نیم کاسه تان هست که ازمون رو با وجود این همه نقض مواد قانونی میخواهی با عجله و ضرب العجل در اسفند برگزار کنید؟ دستتان برای ما رو شده!

avatar
۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۱۱:۰۶

وجدانن صدای ما باشید و فک نکنید همچی تموم شده...ما قوی تر برمیگردیم حقمونو بگیریم... به ما میگن تنبل در صورتی که فقط خود سهمیه ایشون توی این مدت کم و فشار بیمار میتونن برسن به امتحان... #عدالت آزموزشی

avatar
۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۱۱:۰۶

سلام ممنونم از اینکه صدای ما شدین معاونت وزارت بهداشت سعی دارند که این امتحان رو با تخلفات واضح از قوانین و مصوبات وزارت بهداشت برگزار کنند و اصلا برای قانون هیچ ارزشی قائل نیستن!مشخص نیست در پس این همه لجاجت و تخلف از قوانین چه هدف و منفعت شخصی رو دنبال می کنند؟ّاگر کسی زورش به این بی عدالتی میرسه کمکمون کنه ما چندین هزار پزشک عمومی داوطلب این آزمون فقط خواستار اجرای ``قانون`` هستیم.

avatar
۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۱۱:۰۶

ممنون که بالاخره یک گزارش از این همه اعتراض جامعه پزشکی منتشر کردین. به امید پی‌گیری های بیشتر. و به امید قانون‌مند شدن مسئولین. #آزمون_پرتخلف

avatar
۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۱۱:۰۷

باسلام.بی عدالتی ، فساد قانونی و مدیریتی در معاونت آموزشی وزارت بهداشت غوغا میکند.برگزاری امتحان در اسفند ماه به جهت منافع شخصی برخی افراد فاسد در این معاونت میباشد.جهت عادی سازی موضوع معاون این وزارت خانه به دروغ به رسانه ها میگوید امتحان قبلی در اردیبهشت برگزار شده .در حالیکه که امتحان دوره قبل ۱۶ مرداد ماه برگزار شد و منابع امتحان فعلی ۴/۵ ماه مونده به امتحان برگزار شد.خواستار ورود نهاد های امنیتی و قضایی به موضوع و بررسی عملکرد شخص فاسد معاون آموزشی این نهاد قانون گریر میباشیم.

avatar
۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۱۱:۰۷

ضمن تشکر از ایسنا، جالبه که بدونید آزمون دندان پزشکی با وجود اینکه تیر ماه قرار بود برگزار شه تعویق خورد و به مهر ماه 1400 منتقل شد، درحالیکه فاصله قانونی هم بین اعلام منابع و ازمونشون وجود داشت، علت این عدم همراهی با پزشکان خسته و علت عدم تبعیت از قانونی که خود قانون گذار ان هستند و چیزی جز بازی با سرنوشت پزشکان خسته نیست برایمان قابل درک نیست

avatar
۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۱۱:۰۷

واقعا متوجه این همه فشاری که روی داوطلبا هست نیستن؟ تو شرایطی که خیلی از مشاغل و ادارات تعطیل شد و ساعت کاریشون کم شد ما نه تنها تعطیل نشدیم و ساعت کاریمون کم نشد، تازه ساعت کاریمون اضافه هم شد توی این بحران، خیلی هامون کرونا مثبت شدیم و به خانواده هامونم منتقل کردیم، خیلی هامون الان ناقلیم، با این شرایط توی فاصله 6 ماهه چطور ما آماده شیم برای آزمون تازه منابع رو هم عوض کردن همه اینها به کنار، چرا از مخالف مصوبه های خودتون عمل میکنید، چرا اینهمه صدای درخواست و اعتراض مارو توجه نمیکنید؟ چیکار کنیم که شما متوجه شرایط ما بشید؟

avatar
۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۱۱:۰۹

ممنون خانم مرادی که اینقدر جامع و دقیق به این موضوع پرداختین و امیدوارم که انعکاس این مطالبه در خبرگزاری های رسمی باعث اتخاذ تصمیمات مناسب توسط مسؤلان امر بشه. ما فقط اجرای قانون تصویبی خود وزارت بهداشت رو میخوایم نه بیشتر. #آزمون_پرتخلف #تعویق_دستیاری_اسفند

avatar
۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۱۱:۰۹

ممنون از پوشش خبر.وزارت خانه دیگه خیلی بیقانون شده.معلوم نیست چه تعداد صندلی دستیاری میخان بفروشن حالا که اخر ریاستشونه.که میخان امتحانو با عجله با این همه موانع قانونی برگزار کنن در اسفند

avatar
۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۱۱:۱۱

خیلی ممنون، لطفا پیگیری کنید ک حق داوطلبان پایمال نشه، فعلا ک وزارت بهداشت اصرار به تخلف داره

avatar
۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۱۱:۱۱

ممنون از نشر این تخلفات وزرات بهداشت خواستار عمل نمودن وزرات خانه به مصوبات خود هستیم !

avatar
۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۱۱:۱۲

تو این ازمون. کلی تخلف صورت گرفته حداقل کاری که میتونن بکن برای پزشکایی که این مدت درگیر پاندمی کووید بودن اینه که به این اعترضات توجه کنن و آزمون رو به تعویق بندازن

avatar
۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۱۱:۱۳

متشکرم از پوشش این خبر بسیار مهم و البته مغفول! امیدوارم مسئولان به مقام شامخ جان بر کف های نظام سلامت احترام بگذارند و در این شرایط سخت، با یک تصمیم عاقلانه و به دور از کشمکش های شخصی، حق این عزیزان رو ضایع نکنند. ان شاءالله این آزمون به تعویق می افتد تا ظلم عده ای در تاریخ ثبت نشود.

avatar
۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۱۱:۱۴

واقعا دلم برا خودمون میسوزه که از همه طرف باید تخت فشار باشیم و هیچ کس حرفمونو خریدار نباشه ،آقای مسئول تو رو جون همون آقازاده ای که به خاطر اون با این همه داوطلب داری بازی میکنی ،حرف مارو بشنو و تعویقو انجام بده ،همه داوطلبان حاضریم بیایم امضا کنیم که هر کسیو هر رشته ای و هر دانشگاهی که خواستین ببرین، ولی دست از سر ما بردارینو ،از خر شیطون پیاده بشین خیلی ممنونم از لطفی که میکنین

avatar

منم دیدم مصوبات رو و اینکه مسئولان الان دارن بر خلافش عمل میکنن و چه بسا در مواردی دروغ میگن برای توجیح تخلفاتشون...

avatar
۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۱۱:۱۷

ضمن تشکر و قدردانی از سرویس علمی و دانشگاهی خبرگزاری محترم ایسنا ما پزشکان جوان خواستار اجرای عدالت و قانون هستیم.خواهشمندیم طبق مصوبه وزارت بهداشت فاصله ۹ ماه از اعلام رسمی منابع تا تاریخ آزمون رعایت شود.

avatar
۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۱۱:۱۹

باسلام،متاسفانه بيشتر از ٤ ماه هست كه به اين بي عدالتي معترضيم اما شخص وزير بهداشت كوچكترين واكنشي رو نشون نداده.انگار فقط جلوي دوربين ها ما رو سرباز خودشون ميدونن و دوستمون دارن اما متاسفانه دريغ از ذره اي حمايت

avatar
۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۱۱:۱۹

ممنونم از اطلاع رساني ایسنای عزیز. واقعا ما مورد ظلم قرار گرفته ايم.چندين تخلف صورت گرفته ولي پاسخ درستي نميدهند.از طرفي در حال حاضر كادر درمان در بدترين شرايط خود به سر ميبرد،ما انتظار حمايت بيشتري از مسئولين داريم

avatar
۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۱۱:۱۹

ممنون از پوشش دهی خبر.. انشالا.. ک مسئولین تغییر عقیده بدن

avatar
۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۱۱:۲۰

ممنون از اینکه خواسته مارو ب گوش مسولان میرسانید ب امید همراهی مسولان عزیز

avatar
۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۱۱:۲۰

تاریخ آزمون رو به اردیبهشت ماه تغییر بدید 😐

avatar
۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۱۱:۲۲

چرا نباید برای ازمونی به این مهمی که سالی یکبار برگزار میشه مسئولان امر دقت بیشتری کنن تا اینطوری با سرنوشت جوانان این کشور بازی نشه. یک سال عمر یک جوان چیز کمی هست؟ اسیب روحی و بقیه مسائل به کنار. گناهش گردن کیه؟

avatar
۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۱۱:۲۲

کسی نیست برای احقاق حق این پزشکا کاری بکنه و به دادمون برسه؟ما هنوزم همون پزشکایی هستیم که تو خط مقدم‌کرونا بودیم چی شد که دیگه کسی مارو نمیبینه و به خواسته ی به حقمون توجه نمیکنه

avatar
۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۱۱:۲۴

ممنون ایسنا که صدای ما شدید لطفا بهمون کمک کنین حقمون پایمال نشه این همه ی اینده ی هزاران پزشکه

avatar
۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۱۱:۲۴

نهایت لجبازیهه...ببینین خسته ایم مگه شماها هم رشته ی ما نیستین تو این شرایط پر از تنش شما هم به ما استرس وارد کنین ما چیزی جز فاصله ۹ ماهه از زمان اعلام رفرانس نمیخوایم

avatar
۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۱۱:۲۵

تعجیل در برگزاری امتحاناون هم با این همه تخلف قانونی عجیبه.پشت پرده چه خبره؟

avatar
۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۱۱:۲۵

واقعا ممنون و باعث امیده که صدامونو شنیدید.لطفا مسولین به خواسته مون توجه کنن .ما واقعا میخوایم حق و عدالت رعایت شه همین

avatar
۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۱۱:۲۶

واقعا چی میشه گفت؟! برای نقض واضح قانون خود وزارت بهداشت دست به دامن خبرگزاریها شدیم ولی متاسفانه با لجاجت معاون محترم آموزشی نمیتونیم به حق قانونی خودمون برسیم و با بهانه های مختلفی مثل زمان انتخابات ریاست جمهوری و ماه مبارک رمضان موجه میشیم حل آنکه هم آزمون جامع وزارت علوم هفته اول خرداد ماه برگزار خواهد شد، هم آزمون لیسانس به پزشکی قراره دهه اول خرداد برگزار بشه

avatar
۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۱۱:۲۸

واقعا دیگه توانی برامون نمونده ما فقط میخوایم طبق قانون رفتار شه حداقل تعویق امتحان تا اردیبهشت تنها خواسته اییه که ما داریم و واقعا خواسته ی به حقیه.لطفا کمی هم مارو ببینید

avatar
۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۱۱:۳۰

چرا کسی که تو وزارت نشسته به ما نگاه نمیکنه که آیندمون داره راحت از دست میره.شما چتون شده من یه جوون این مملکتم .من تو کرونا هم دچارش شدم و هم با بیماری به داد مردمم رسیدم .میخوام فقط عدالتو رعایت کنین من هنوز یه سری از جزوات مهمو ندارم تازه انتشاراتیا دارن میدم بیرون و من خسته تر از همیشه م

avatar
۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۱۱:۳۱

بسیار جای تاسفه که بخواد صدای هزاران پزشک و دانشجو شنیده نشه

avatar
۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۱۱:۳۱

لطفا کمک کنین بهمون واقعا توانی نداریم و نا امیدیم 😔

avatar
۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۱۱:۳۱

واقعا دم سرویس علمی و دانشگاهی ایسنا گرم که این خبرو به گوش همه رسوندین. یکی نیست که بیاد به حرف ما گوش بده خودشونو زدن به خواب مسئولین هرچی هم داد میزنیم بیدار نمیشن.ما خیلی خسته ایم از همه طرف فشار فشار.دیگه کشش نداریم.آخه آدمای بی انصاف حداقل اینهمه میگین کادر درمان کادر درمان بیاین به دردشون گوش بدین.ما فقط حق خودمونو میخوایم نه بیشتر.اینهمه دروغ که به همه میگین چیه.یکم فکر کنین یکم خداروشاهد بگیرین ب کاراتون.

avatar
۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۱۱:۳۱

لطفا کمک کنین بهمون واقعا توانی نداریم و نا امیدیم 😔

avatar
۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۱۱:۳۲

‏یک آزمون و این‌همه تخلف؟! واقعاً در آزمون۴۸دستیاری قرار است چه اتفاقی بیافتد که معاون آموزشی وزارتخانه با دنیایی تخلف و تخطی از آئین‌نامه‌ها و ضوابط، اصرار به برگزاری این ‎#آزمون_پرتخلف در ۷اسفند۹۹ را دارد؟

avatar
۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۱۱:۳۲

ممنون از انتشار این خبر ، وقتی ما پزشکا داریم تمام تلاشمونو برای هموطنانمون میکنیم حداقل کاری که وزارت بهداشت میتونه برای ما بکنه یکم وقت دادن برای درس خوندنه ، رشته ای که قبول میشیم آینده ما رو تعیین میکنه به تعویق نیوفتادن امتحان فقط بخاطر لجبازی با مایی که جونمونو کف دستمون گذاشتیم بی انصافیه حداقل به فکر آیندمون باشید

avatar
۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۱۱:۳۳

ممنون بابت پوشش خبریتون.ما واقعا از هر راهی داریم سعی میکنیم صدامونو به گوش مسولین برسونیم اما کسی توجه ایی نداره لطفا به دادمون برسین

avatar
۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۱۱:۳۴

فقط خود خدا باید کمکمون کنه و لاغیر

avatar
۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۱۱:۳۵

خدایا شاهد این همه ظلم بنده هات ب ما باش ما فقط خواستیم عدالت اجرا بشه همین

avatar
۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۱۱:۳۶

سلام الان که این مطلب رو مینویسم لجبازی و عداوت وزارت بهداشت و معاونت آموزشی با سربازان خط مقدم کرونا دیگه رمق و توانی برای من باقی نگذاشته اما از خدا میخواهم در صورت ادامه این دشمنی این عداوت و دشمنی وزارت بهداشت و معاونت آموزشی را به خود آنها برگرداند

avatar
۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۱۱:۳۸

تمام تلاشمونو کردیم تا کسی صدامونو بشنوه ممنون که این خبرو نوشتین و تو اوج بی انگیزگی امیدمون شدین

avatar
۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۱۱:۴۰

شاید اونایی که تو وزارت خونه نشستن و دارن بهمون نگاه میکنن نمیخوان عدالت اجرا بشه.این ظلم تا کجا قراره ادامه داشته باشه مگه ما کم گذاشتیم تو کرونا مگه ما تلاشمونو نکردیم چرا دارین مجازاتمون میکنین با چیزی که حتی حق نیست

avatar
۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۱۱:۴۱

سلام.سپاسگزارم از حسن توجه شما به دغدغه پزشکان عمومی وجوان کشور که خط مقدم مبارزه با کرونا ودرگیر شرایط سخت در جبهه خط سلامت هستن و علی رفم همه سختی ها تا حدامکان وباتمام توان بین کشیک های سخت کرونایی مشغول مطالعه برای آزمون هستند.ولی متاسفانه بی کفایتی و عدم توجه به مصوبات قانونی خود وزارت بهداشت از طرف معاونت آموزشی که معلوم نیست پشت پرده این همه مخالفت با قانون و بدیهیات برای تعویق آزمون و برگرداندن آزمون به سرموعد قانونی خودش دقیقا چی هست ؟با بی تدبیری و اصرار بر اون با سرنوشت هزاران داوطلب آزمون اینگونه بازی می کنند.ومتاسفیم که دکتر نمکی به اعتراضات ما که سرباز های خودشون مارو خطاب میکردن وامروز به ما بی توجه هستن

avatar
۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۱۱:۴۲

ممنون از اينكه صداي هزاران پزشك بي دفاع را به گوش مسئولان رسانديد، خواسته ي ما پزشكان كاملا به حق و قانوني است، ما فقط مي خواهيم معاونت آموزشي وزارت بهداشت به قوانين و مصوبات تصويب شده اد طرف خودشان پايبند باشند. آيا رعايت فاصله زماني ٩ ماه بين اعلام رفرنس ها و تاريخ برگزاري آزمون دستياري طبق مصوبات وزارت بهداشت خواسته غير قانوني و غير منطقي است؟

avatar
۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۱۱:۴۵

واقعا ممنون که صدای ما رو شنیدین ، نامه ای هم در سایت کارزار خطاب به معاونت آموزشی نوشته شده که بیشتر از ۵۰۰۰ نفر با اسم و فامیل اون رو امضا کردن و مخالفت خودشون را با اسفند اعلام کردن ، اونم نه به علل شخصی ، بلکه با توجه به قانونی که خودشون قبلا تصویب کردن ، حتی حاضر به اجرای قانون خودشون هم نیستن ، از طرفی هم به دیوان عدالت اداری شکایت شده ، ولی همون طور که میدونین توی دادگاه روال کار طول میکشه و ممکنه رای تعویق آزمون به تاریخ اعلام شده هم نرسه ، خواهش میکنم که پیگیری کنین ، از استرس مردیم ، اینم پاداش همه ی روزهایی بود که حتی یک دقیقه هم مراکز کرونا از پزشک خالی نبود ...

avatar
۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۱۱:۴۶

امیدوار هستیم که صدای ما به گوش یک مسئول با وجدان برسه و به این بی عدالتی ها رسیدگی بشه. حق ما این نیست ،این همه ظلم و تخلف

avatar
۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۱۱:۴۸

همه امتحانای دیگه9 ماه حداقل فرصت داشتن پس شرایط خاص کرونایی فقط برای ماست؟حدود 7 ماه مونده به شروع سال تحصیلی باید امتحان بگیرن؟جواب امتحان قبلی اواخر مهر اعلام شد بابا انصاف داشته باشید! الحق که پزشکای عمومی بدبخترین قشر تو این جامعه ان

avatar
۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۱۱:۴۸

‏به چه قیمتی این همه دروغ و بی عدالتی واضح؟ از هزاران وجدان بیدار جامعه پزشکی خجالت نکشیدید؟ برگزاری یک ‎#آزمون_پرتخلف به این همه خفت و خواری می‌ارزد؟

avatar
۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۱۱:۵۰

کاش فقط ۱٪به فکر ارامش ماهم بودند .الان استرس بیمارستان کافیه واقعا . برای گرفتن حق قانونیمون چرا باید انقدر اذیتمون کنن😔

avatar
۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۱۱:۵۱

جامعه پزشکی با اعتراض وسیع خود به ‎#آزمون_پرتخلف فصل شکوهمندی از یک اتحاد و همدلی کم‌سابقه در تادیه حقوق خود را آغاز کرده و البته تا محقق نشدن مطالبه به حقمان محکم ایستاده ایم‎

avatar
۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۱۱:۵۳

ممنون ، ولی گوش شنوایی در وزارت بهداشت وجود نداره . بدجوری به میزهای خود دلبسته اند

avatar
۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۱۱:۵۳

مسئولین عزیز لطفا فکری برای ما کنید

avatar
۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۱۱:۵۴

خیلی ممنون پوشش دادید خبر رو.به نظر قلدری و خلاف قانون عمل کردن و گفتن اینکه قانون هرآن چیزی هست که من میگم از مسولان بالایی به خرده پاها هم سرایت کرده به نحوی که معاونت آموزشی وزارت بهداشت علی رغم تمام مستندات قانونی خود وزارت و علی رغم مصوبه و نظر کمیسیون آموزشی مبنی بر تعویق قانونی آزمون؛ برای خودش حق وتو قائل شده وبا لج بازی و رفتارهای کودکانه دنبال به کرسی نشاندن حرف خودشون هستند وآینده و زندگی ۱۴هزارنفر رو به مسخره گرفتند.مسولان محترم سعی کنید آدم باشید براتون خوبه؛ این مقامهایی که دارید رفتنیه و موقتی.

avatar
۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۱۱:۵۴

متاسفانه اصرار شخص معاون آموزشی وزارت بهداشت بر عدم اجرای قانون، علیرغم مصوبه‌ی اولیه شورای آموزش پزشکی تخصصی، علت اصلی مشکلات هست.

avatar
۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۱۱:۵۵

برگذاری دستیاری دوره ۴۸ در اسفند ماه ۹۹ عین تخطی از قوانین مصوبه. اونم در شرایطی که پزشکا تحت بیشترین استرس و فشار به خاطر پیک سوم کرونا بودن. امیدوارم جناب وزیر به این موضوع رسیدگی کنن و اجازه ندن لجبازی یک نفر باعث ضایع شدن حق چند هزار داوطلب آزمون بشه

avatar
۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۱۱:۵۶

باید گفت فقط دنبال پر کردن هر چه سریعتر سربازخونه ی وزارت بهداشت هستن ، اصلا قانون یعنی چی ؟!!! اینا گفتن دیوان عدالت هم از خودشونه و رای خلاف ما نمیده ، اینم از دولت حقوقدانها !!! دست مریزاد که صدای ما شدین .

avatar
۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۱۱:۵۶

واقعا اینهمه اشتباه فاحش اگر عمدا باشه قبولش راحتتره تا اینکه بگیم یه عده بابت این کارا حقوق میگیرن و اینجوری روح و روان مارو به بازی میگیرن

avatar
۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۱۱:۵۶

چرا یکبار دیگه با معاونت آموزشی تماس گرفته نمیشه مبنی بر اینکه اطلاعیه صادره از طرف اونا جز دروغ چیزی نیست

avatar
۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۱۱:۵۷

یعنی حتی نمیدونن که آزمون امسال مرداد برگزار شده و اردیبهشت نبوده ؟ اینا فقط میخوان ما ها رو عصبی کنن

avatar
۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۱۱:۵۹

واقعا تنها راه استعفاي معاونت آموزشي و تعويق امتحان هست اين ظلم آشكار در حق هزاران داوطلب بايد ديده بشه

avatar
۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۱۱:۵۹

سلام لطفا به داد ما برسید واقعا با اینهمه تخلف بازهم میگویند که امتحان قبلی در اردیبهشت بوده !!! خود را بخواب زده اند که امتحان پیشین در ۱۶مرداد برگزار گردیده و رفرنس ها در ۵ ماه مانده به امتحان با تغییرات عظیم اعلام شده این درد است و در کشوری زندگی میکنیم که کسی درد مردم را نمیبیند!!! آقایان شما برای ما وزیر و معاون هستید مگر نه؟؟؟

avatar
۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۱۱:۵۹

بزای من برای دردهایم برای ما برای اینهمه تنهایی،ای کاش خدا کاری بکند...ما پزشکان عمومی ناامید از هر طرف خسته تن و با روحی زخمی،هم چنان پایبند به سوگند ایستاده ایم ... کاش کسی هم پایبند به قوانین میایستاد ....

avatar
۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۱۱:۵۹

سلام وقتتون بخیر ممنون از همراهی‌تون،شاید اسمش یه امتحان باشه ولی در اصل بحث آینده کاری و اجتماعی عده زیادی هست که به خاطر یه سری لج و لجبازی‌ها داره از بین میره،الان بالای ۴ ماهه داریم با دلایل منطقی التماس مسئولین میکنیم که این امتحان رو سر وقت قانونی خودش(۹ ماه بعد از اعلام رسمی منابع) بگیرن،ولی اصلا انگار نمیشنون،تو این شرایط اقتصادی با تغییر غیرقانونی منابع فقط باز مالی بیشتر رو دوش ماها گذاشتن! امتحان برای ماست پس چرا حرفامون شنونده نداره ....

avatar
۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۱۱:۵۹

با تشکر از خبرگزاری ایسنا، بالاخره یکی پیدا شد دقیقا بی طرفانه حرف مارو انعکاس بده، ما چیز زیادی نمیخایم، فقط میخایم قوانینی ک خودشون گذاشتن رو خودشون اجرا کنن

avatar
۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۱۲:۰۰

با سلام و سپاس بابت نشر این خبر به حق و به جا توسط بخش علمی و دانشگاهی خبرگزاری محترم ایسنا، که شاید صدای ما هزاران پزشک زحمتکش ایرانی که یک سال با افتخار در صف اول کرونا خستگی ناپذیر جنگیدیم را به گوش مسئولین محترم مان برساند، ما نه به دنبال ترحم و دلسوزی هستیم و نه خواستار کوچکترین ارفاق و یا خواسته نامعقولی، که فقط و فقط به دنبال احقاق حق بدیهی و طبیعی مان در برگزاری آزمون دستیاری ۴۸ طبق قانون و با رعایت فاصله ۹ ماه از زمان انتشار منابع تا امتحان را میباشیم، با تشکر

avatar
۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۱۲:۰۰

تعویق امتحان دستیاری

avatar
۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۱۲:۰۱

سلام خيلي ممنون كه اين خبر رو پيشش دادين..واقعا وزارت بهداشت به قوانين خودش هم عمل نميكنه و ما فقط خواستار حق قانوني خودمون هستيم و لجبازي مسئولين مربوطه با آينده هزاران پزشك در خط مقدم مبارزه با كرونا بازي ميشه و اين ظلم حق ما نيست.!!

avatar
۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۱۲:۰۱

من فقط میخوام بدونم چجور روشون شده بگن آزمون 47 اردیبهشت برگزار شده؟ واقعا خبر ندارن یا قضیه چیز دیگه ایه؟

avatar
۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۱۲:۰۲

خیلی ممنون که صدای ما شدین.. پزشکان عمومی دقیقا همون کسانی هستن که خط اول درمانن. همینا قراره بعد از این آزمون، متخصص باشن همون متخصص هایی که شما مریضاتونو میبرین پیششون و میگین ما پیش متخصص میریم پیش عمومی نمی ریم... چرا باید انقدررر از همه جهت تحت فشار باشه یه پزشک عمومی. گناهش چیه که حقشو باید با خواهش و تمنا بگیره! باباااااا این امتحان سختترین امتحان دنیاست. چرا هیچکی نمیفهمه هنوز برای زنان و جراحی و خیلی از درسایی که رفرنسشون عوض شد یه کتاب تست درست درمون نیومده! ما از رو چی بخونیم؟ خوبه همه شیفتامونو کنسل کنییم بشینیم تو خونه برای خوندن؟ کی مریضاتونو ببینه!! ؟

avatar
۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۱۲:۰۴

من از این همه اصرار متعجبم موندم چرا تلاش دارند بگن‌ ما اشتباه نمیکنم، باور کنید تلاش بر اصلاح صرفا دلیل بر افزایش مقبولیت خواهد شد نه این اصرار بر اشتباه

avatar
۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۱۲:۰۴

متاسفانه معاونت محترم آموزشی دانشگاه فکر میکند پزشکان داوطلب امتحان دستیاری دوره ۴۸دانشجو و یا اینترن آنها هستند که هر کاری خواستند با آنها بکنند و صدای کسی هم بلند نشود نخیر آقای معاون وزیر قانون ۹ماه فاصله قانون است و نمیتوان از آن سرپیچی کرد،اینکه سال بعد مصادف است با ماه مبارک رمضان یا انتخابات ریاست جمهوری ،اینها همه ناهی این نیست که به قانون عمل نکنیم ،با عمل به قانون ۹ماه فاصله و تعویق امتحان دستیاری نشان دهیم که قانون ملاک ماست

avatar
۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۱۲:۰۶

با سلام و تشکر از پوشش خبری شما ان شالله صدای هزاران داوطلب آزمون دستیاری به گوش شنوای مسیئولین برسه و منصفانه رفتار کنن

avatar
۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۱۲:۰۶

چرا هیچ کس جلوی این ظلم رو نمیگیره؟ جواب یک سال خدمت ما تو اپیدمی این بود؟ لطفی ازتون نخواستیم فقط به قوانین خودتون پایبند باشید. چرا منابع رو دیر اعلام کردید؟ حالا که دیر اعلام کردید چرا آزمون رو عقب نمیندازید که ۹ ماه فاصله قانونی رعایت بشه؟ چطور ۹ ماه فاصله رو کردید ۵ ماه؟ از حق الناس نمیترسید؟ از بازی با سرنوشت چند هزار داوطلب نمیترسید؟ چرا وزیر صدای ما رو نمیشنوه ؟ مگه ایشون نبود که روزی ما رو سرباز خودش نامید، الان کجاست ؟ چرا هیچ پاسخی به این همه پزشک نمیده؟ این مملکت دیگه جای موندن نیست.شرم بر شما

avatar
۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۱۲:۱۰

امیدواریم که پیگیری ها نتیجه بخش باشه ممنون که خبرش رو رفتین

avatar
۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۱۲:۱۲

واقعا برخوردهای غیرمنطقی و اظهار نظرهای عجیب و غریب معاونت اموزشی وزارت بهداشت ارامش داوطلبان رو کاملا به هم زده! خیلی عجیبه طوری رفتار میکنن ظاهرا انگار نه میدونن چه زمانی ازمون قبلی برگزار شده نه میدونن چه زمانی رفرنس ها رو اعلام کردن و نه حتی متوجهند که وقتی سال ویرایش یک کتاب عوض میشه به معنی تغییر رفرنس هست و کاملا برنامه ی درسی افراد رو تحت تاثیر قرار میده! برای اعلام نتایج این ازمون که الکترونیکی هست قاعدتا حدود ۶ ماه زمان میخوان!!! ولی به داوطلب ازمون به این مهمی ففط ۵ ماه زمان برای درس خوندن میدن! طوری هست که انگار عزیزان از ۸ اسفند ماه به تعطیلات عید میرن و بعد از اون هم به خاطر ماه رمضان سر کار نخواهند اومد و دم انتخابات هم قرار هست کاری نکنند!!! امیدواریم بالاخره در مجموعه ی وزارت بهداشت کسی صدای حق و عدالت رو بشنوه و جوابگوی هزاران پزشکی باشه که توی این شرایط سخت از همه طرف تحت فشار هستن...

avatar
۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۱۲:۱۲

خیلی ممنونیم که با نشر خبر صدای جمع کثیری از پزشکان شدین..متاسفانه ظلم بزرگی در حق داوطلبین دوره ۴۸ شده و تاسف برانگیزه که گوش شنوایی نیست..دل خوشیم به اینکه وزیر محترم بخاطر مشغله های پاندمی فرصت بررسی مشکل ما را تاکنون نداشته اند و امیدواریم با اتخاذ یک تصمیم قانونی جلوی بی قانونی عمل کردن زیردستانشون را بگیرند.

avatar
۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۱۲:۱۸

دست مریزا به این رسانه دانشجویی...

avatar
۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۱۲:۱۹

یک آزمون و این همه تخلف ؟! کلا هم از نظر معاونت آموزشی که انگار اتفاقی نیفتاده ...

avatar
۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۱۲:۲۲

ما توقع زیادی و بی جایی از مسئولین نداریم، فقط میخوایم که قوانین نوشته شده ی خودشون و لازم الاجرا بودن اونها رو بهشون یادآوری کنیم، همین. متاسفانه این موضع گیری باید برعکس باشه

avatar
۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۱۲:۲۲

با وجود این همه قانون که همه نشون میده که آزمون نباید ۷ اسفند برگزار بشه چرا مخالفت میشه با تعویق آزمون؟!!!!! بی تدبیری و بی کفایتی مسئولین برگزاری امتحان دستیاری

avatar
۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۱۲:۲۴

یک بار هم که شده مسئولین شجاعانه اشتباهشونو قبول کنند و با تعویق امتحان دستیاری به اعتراض بر حق جامعه پزشکی پاسخ بدن...بالاخره از پشت میز رفتنی هستن مسئولین...

avatar
۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۱۲:۳۱

من از شرکت کننده های دوره قبلیم که استریت امتحان دادم و با اینکه رتبه‌ام سه رقمی شد چیزی که میخواستم قبول نشدم به دلایلی مثل سهمیه آزاد بودن! و موندم برای این امتحان ولی تا اقدام کردم برای فارغ التحصیلی و شروع طرح که بتونم این دوره شرکت کنم شد آذر! چون دانشگاهها تعطیل بود و من و خیلی دانشجوهایی که استریت بودن ۲ ماه معطل فارغ التحصیلی بودیم و بماند که دنبال جا واسه طرح گشتنو پیدا کردنو به یه دوره ثبت نام به زور رسیدن هم این بین بود! نهایتا تازه آذر تونستیم به یه ثباتی برسیم! این فاصله احمقانه اس چون حتی منی که ۱۰ دور دوره قبل خوندم و الان شاید ذهنیت بیشتری داشته باشمم به خاطر شرایطی که گفتم نمیرسم ۴-۵ دور بخونم کسی که بار اول امتحانش باشه چجوری تو ۵ ماه باید به آمادگی برسه؟! فارغ از اینکه ۲ تا درس اصلی با دوره ۴۷ حتی تفاوت پیدا کرده و ما داوطلبای همون دوره‌ام لنگ میزنیم تو اونا!

avatar
۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۱۲:۳۳

ممنون از پیگیری ، لجبازی این افراد داره با سرنوشت ما بازی میکنه ، متاسفم برای خودم ک جوونیم رو توی این کشور پای درس خوندن و مفت کاری برای کسانی گذروندم ک حتی جواب سوالاتمون رو هم نمیدن ! بهمون فهموندن اشتباه کردیم !

avatar
۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۱۲:۳۴

ممنون برای پوشش خبر.این روزها برای کادر درمان و خانوادشون خیلی سخت بوده.برگزاری آزمونی با این حجم از تخلف،ظلم آشکار به پزشکان هست. امیدواریم مسئولین تا دیر نشده صدای مارو بشنوند

avatar
۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۱۲:۳۵

ممنون برای پوشش خبر.این روزها برای کادر درمان و خانوادشون خیلی سخت بوده.برگزاری آزمونی با این حجم از تخلف،ظلم آشکار به پزشکان هست. امیدواریم مسئولین تا دیر نشده صدای مارو بشنوند

avatar
۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۱۲:۳۶

دکتر حقدوست به کی قول دادی برای ۷اسفند که اینجور غیرمنطقی و غیرمعقول عمل میکنی و اینهمه داوطلب رو بیچاره کردی؟؟؟؟

avatar
۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۱۲:۳۸

دستتون درد نکنه که صدای اعتراض ما رو شنیدین . باور کنید تخلفات خیلی واضح و مبرهن است ولی جای تعجب داره که در کمال بی عدالتی و بی انصافی زیر بار نمیرن و حتی تهدید میکنن که اگر به دیوانم شکایت کنین فایده ای نداره !! یا مصاحبه میکنن میگن دیوان عدالت اداری بعضی حکماش با ما منافات داره ! کی اقای وزیر میخواد صدای ما رو هم بشنوه پس ؟ صدای به اصطلاح سربازانش؟!! ما برای شوآف کردنتون فقط لازمیم ایا ؟

avatar
۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۱۲:۳۸

امیدوارم این نظرات به گوش مسئولین برسه و با تعویق امتحان دستیاری ما هم به حق خودمون برسیم. فاصله کم بین اعلام منابع و امتحان ضربه‌ی بزرگی زده و ما با وجود اینکه یک ماه به امتحان مونده هنوز درگیر منابع تغییر پیدا کرده هستیم. امیدوارم مسئولین صدای مارو بشنون

avatar
۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۱۲:۳۹

واقعا در این شرایط کرونا که ما یکساله داریم تو بیمارستانهای سانتر کرونا کشیک می‌دیم کاش مسولین استرس های مضاعف رو به ما تحمیل نکنن و امتحان رو عقب بندازند، این امتحان آینده ی ما رو تعیین می‌کنه چرا فقط باید با فاصله ۵ ماهه از اعلام رفرنس برگزار بشه؟

avatar
۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۱۲:۴۰

چند ماهه داريم اعتراض ميكنيم ولي يه پاسخ درست نشنيديم از مسئولين مربوطه...

avatar
۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۱۲:۴۳

تو روخدا صدای مارو به گوش مسولین برسونین ما داریم می میریم از استرس واقعا این حق ما نیست که با ایندمون اینجوری بازی شه

avatar
۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۱۲:۴۴

ما واقعا نمیدونیم دیگه چه جوری صدامون و برسونیم تقریبا من و همه دوستام داریم زیر فشار له میشیم و فقط یه خواسته قانونی داریم اونم تعویق امتحان طبق زمان قانونی اعلامی خودشون هست وقتی رفرنس ها مهر ماه اعلام شد ما مطمین شدیم که امتحان عقب میافته ولی نمیدونیم چرا و به چه علت این اتفاق تا الان نیافتاده هنوز کتاب های امتحان ما به دستمون نرسیده خواهش می کنیم صدای ما باشید

avatar
۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۱۲:۴۴

کاش مسئولین کمی با انصاف بودن پزشکان واقعا تو این جامعه مظلومن

avatar
۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۱۲:۴۷

ممنون از پوشش خبر، ولی متاسفانه سرنوشت داوطلبان بازیچه لجبازی مسئولین شده ما به دور از هر گونه حاشیه فقطخواهان تعویق آزمون هستیم

avatar
۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۱۲:۴۷

کاش یکی بود درد این قشرو میفهمید.ما واقعا نیاز داریم بهمون توجه کنین .ماها هر کدوم تو این یه سال برای کرونا همه زندگیمونو گذاشتیم وسط حالا فقط میخوایم باتوجه به قانون حداقل دوماه امتحان تعویق بیفته

avatar
۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۱۲:۴۸

ما نمیخوایم کاری خلاف قانون انجام شه فقط میخوایم با توجه به قانون بهمون جواب بدین

avatar
۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۱۲:۴۹

کاش متوجه میشدین ما برای مردم جنگیدیم و از جون مایه گذاشتیم تو کرونا.من عزیز ترین آدم زندگیمو از دست دادم چون خودم ناقل بودم این حق ما نیست

avatar
۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۱۲:۵۱

همه ما تعريق اين ازمون پر از تخلف رو خواستاريم

avatar
۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۱۲:۵۴

حق کرونایی که این همه تو بوق و کرنا کردن،که اندازه اجاره یه ماهمونم نمیشه.... با این وقت کم مطالعه و لجبازی بی دلیلشون هم فشار رو روی ما زیاد کردن.... الان اینه حمایت از مدافعان سلامت؟! چرا فقط همش شعار میدیم!؟ ما نخوایم حمایت بشیم کیو باید ببینیم؟ کاش حداقل قانون خودشونو رعایت میکردن! ۹ماه فاصله بین دو آزمون

avatar
۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۱۲:۵۵

اگر آزمون رو به تعویق نیندازن این آزمون غیرمنصفانه ترین آزمون ممکن هست

avatar
۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۱۲:۵۶

ازمون پر از تخلف و باز هم سکوت مسئولین فقط وقتی میخان بیگاری بکشن میگن اینا سرباز های خط مقدم مبارره با کرونا هستن...

avatar
۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۱۲:۵۷

تورو خدا ما آنقدر خواهش و التماس کردیم خسته شدیم نمیدونم چرا اما یک نقض قانون آشکار داره اتفاق میفته و عجیبه که هیچ کس اقدامی نمیکنه به خدا حق ما بعد این همه کشیک های سنگین توی این روزا این نبود پس چی شد هی می گفتن باید هوای کادر درمان رو داشت توروخدا یه آدم با وجدان به داد ما برسه ما فقط خدارو داریم

avatar
۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۱۳:۰۰

واقعا این همه زیر پاگذاشتن قوانین و نیز ظلم و اجحاف در حق جان برکفان این روزهای کشور توسط عده ای مسئول کارنابلد را چگونه تفسیر کنیم. قانون در کشور بایستی حکم فرما باشد و نه عقاید کسی که برای مدت محدودی در پست ریاست قرار دارد.

avatar
۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۱۳:۰۰

خواسته ما فقط اجراي قانونه نه چيز ديگري.ولي متاسفانه شده لج و لجبازي مسئولين وزارت خونه.مسئوليني كه حتي اطلاعي از تاريخ آزمون قبل ندارن،اطلاعي از آيين نامه و مصوبات خودشون ندارن.من پزشك احترام و ترحم نخواستم قانون اجرا بشه.تو اين اوضاع استرس كشيك كرونا استرس آزمون و آينده ام رو اضاف نكنيد.آقاي مسئولي كه تو اتاقت نشستي و حتي از ترس كرونا كسي رو راه نميدي من پزشك عمومي بايد كشيك و استرس كرونا رو با استرس زمان كم تا آزمون رو تحمل كنم تا شما حرف نادرستت رو بر اساس لجاجت با بقيه به كرسي بشوني .آقاي حقدوست معاونت محترم لطفا عدالت رو اجرا كن و قانون.

avatar
۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۱۳:۰۰

واقعا برگزاری این آزمون در تاریخ تعیین شده ظلم بزرگی به تعداد زیادی از داوطلبین هست ضمن تشکر ویژه از شما بابت پوشش این خبر

avatar
۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۱۳:۰۱

تشکر بابت پوشش این خبر.با این شرایط کرونا ،دیراعلام شدن رفرنس ها و اینکه هنوز واسه درسای ماژوری مثل زنان و جراحی تست دردسترس نیست از مسئولین خواهش میکنیم با تعویق موافقت کنن.اینده ما به این آزمون بستگی داره .

avatar
۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۱۳:۰۲

سلام ممنون از پیگیریتون این بی انصافی هست که الان مدافع سلامتیم و اینطور باهامون برخورد شد

avatar
۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۱۳:۰۳

صدای پزشکان جوان مظلوم باشید ظلم و دروغ آشکار معاونت بهداشت بی سابقه است آزمونی که در مرداد برگزار شده را تکذیب میکنند

avatar
۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۱۳:۰۳

با سلام نه دانشجوی تنبل هستیم نه کرونا بهانه ما هست ایندفعه مشکل ما اینه ک شما قوانین خودتونو زیر پا گذاشتین و در عرض ۵ ماه بعد اعلام رفرنس مسخاین ازمون بگیرید..

avatar
۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۱۳:۰۴

ممنون كه صداي جامعه هستيد براي قدرداني از اين قشر هم شده پيگير مطالبه به حقشون باشيد پزشك عمومي و دانشجوي سال آخر پزشكي خط اول ويزيت بيماران كرونايي در اين روزا هستن،ياورشان باشيم ان شاالله مسئولين نيز اين اعتراض به حق اين قشر را بشنوند و مشكل را برطرف كنن سپاس

avatar
۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۱۳:۰۵

خواهشا امتحان به تعویق بیاندازید

avatar
۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۱۳:۰۷

کاش نظرات مارم بذارین تا مسولین بدونن ما واقعا ناراصی ایم بابت این تصمیم ناعادلانشون

avatar
۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۱۳:۲۳

مسئولین از مهاجرت ۳۰۰۰ پزشک ناراحتن! یکی از دلایل اصلیش همین استرس‌ها و اذیت‌ها و بی‌قانونی‌های معاونت آموزشی‌ه،چه در زمان دانشجویی و چه بعدش برای آزمون دستسری فقط بی‌قانونی‌ه و حق‌خوری...

avatar
۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۱۳:۲۴

تشکر میکنم از این خبرنگار باهوش ایسنا، اگر چه امیدی نداریم گوشی برای شنیدن صدای ما وجود داشته باشد اما همین که لااقل صدای ماشدید سپاسگزاریم.

avatar
۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۱۳:۲۵

خواهشا شما رسانه ها فریادرس ما جماعت پزشک مظلوم‌و‌سرکوب شده عدالت باشید..ظلم بی حد و اندازه معاونت آموزشی وزارت بهداشت رو رسانه ای و پیگیری کنید..

avatar
۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۱۳:۲۶

سرنوشت و زندگی هزاران نفر به این چندماه تعویق گره خورده ، دکتر حقدوست چ میدونه چه بسا پزشک با هزاران مشکل پشت در تعویق مونده ک اگه تعویق رقم نخوره مسیر زندگیشون دچار چ مشکلاتی خواهد شد ... ما یک سال تمام وقت گذاشتیم و درس خوندیم منتها با دیر اعلام کردن منابع مارو از تلاش دلسرد کردن و چه بسا الان هم منابع تغییر یافته به دستمون نرسیده و عملا تلاش و زحمت یه ساله ما با بی برنامگی های دوستان مسول به فنا میره ممنون از پیگیری شما🙏

avatar
۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۱۳:۳۶

اجرای قوانین حق ماست، تغیر رفرنس چند درس که دوتاش ماژوره و اعلام اونا به فاصله ۵ ماه از امتحان نهایت ظلمه به کسانی که در بحران کرونا بیشتر وقتشون صرف خدمت به هموطنان شده و آنچنان فرصتی برای درس خوندن نداشتن

avatar
۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۱۳:۴۴

ممنونم از پوشش این خبر‌. واقعا هیچ دلیل منطقی برای عدم تعویق وجود نداره.

avatar
۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۱۳:۵۲

ممنون به خاطر پوشش این خبر. واقعا تصمیمات بی فکر مسئولین با سرنوشت هزاران نفر بازی می کنه اونم توی شرایط فعلی کرونا که کادر درمان و به خصوص پزشکان بیشتر از همه آسیب دیدند اما کسی به کوچکترین خواسته قانونی پزشکان بهایی نمیده

avatar
۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۱۳:۵۵

چقد دقیق توضیح داده شده.خدا رو شاهد میگیرم دارن کمرمون رو خرد میکنن زیر بار تخلفات این آزمون هیچ خدایی رو هم بنده نیستن

avatar
۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۱۳:۵۸

ممنون از پوشش خبری تون....خسته نباشید...امیدوارم این امتحان به تعویق بیفته🙏🌹

avatar
۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۱۴:۰۱

سلام و خسته نباشید اعلام رفرانس ، نه اردیبهشت ۹۹ ... نه مرداد ۹۹ حتی بعد آزمون دستیاری دوره ۴۷ ... بلکه در تاریخ ۳۱ شهریور ۹۹ درست ۵ ماه و ۷ روز مونده به امتحان دستیاری دوره ۴۸ !!!! این اعلام دیرهنگام وزارت بهداشت رثمقصر کی بوده ؟! من پزشک ؟! میگن واسه همست ، آیا آقایون مسئول میدونن واسه همه چه استرس و فشار روحی درست کردن ؟! ما باید تاوان اشتباهاتشون رو بدیم ؟! هر جا هر کس اشتباهی میکنه باید از اشتباهش برگرده و اصلاحاتی انجام بده برای برقراری عدالت و آرامش و انصاف و قانون ... دلیل این لجبازی ها چیه ؟! میخواین ما رو از بین ببرین ؟! هیچ میدونین من و همسرم هر دو پزشکیم و به خاطر این فشار های عصبی که معاونت آموزشی وزارت بهداشت برای ما درست کرده زندگیمون داره از هم میپاشه ؟! اصلاً وزارت بهداشت با سلامت روح و روان و استرس و فشار آشنایی داره ؟!

avatar
۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۱۴:۱۳

طبق مصوبات قانونی آزمون باید در زمان مناسب برگزار شود و دلایلی که توسط معاونت آموزشی مطرح شده اعم از وجود ماه رمضان در اردیبهشت یا مشکل در اسکان داوطلبان نباید مانع رسیدگی به اعتراض گسترده و به حق داوطلبان شود.لذا از وزیر محترم انتظار میرود هرچه سریعتر به این تخلفات رسیدگی کنند .باتشکر

avatar
۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۱۴:۱۸

لطفا رسیدگی بشه،این ظلم در حق همه پزشکان است

avatar
۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۱۴:۲۰

ناشران هنوز رفرنس های جدید تازه دارن چاپ میکنن ، و هنوز رفرنس جراحی 3-4 و رفرنس زنان رو چاپ نکردن و هنوز بدستمون نرسیده اونوقت ۴-5 هفته دیگه امتحان داریم !! دو تا رفرنس ماژور و اصلی !! دردمون رو به کی بگیم ، چه کسی به داد این بچه ها میرسه؟؟

avatar
۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۱۴:۲۲

سلام وقت بخیر ممنون از شما بله متاسفانه هیچگونه حمایتی از پزشکان عمومی که خط اول کرونا هستند صورت نمیگیرد چه از نظر مالی و چه از نظر اینکه لااقل دلگرمی برامون باشن در شرایطی همچو این امتحان و صرفا فقط یک سری شعار در راستا از حمایت داده میشه و ملت عزیز ایران هم فکر می کنند که بهترین شرایط رو برای پزشکان در نظر گرفته اند درحالیکه ما جز اذیت چیزی در این مدت ندیدیم... امتحانی که ۳۰ رفرنس سنگین مختلف داره رو ۵ ماه قبل ازمون منابعشو اعلام کرده اند و با فاصله ۶ ماه از ازمون قبلی برگزار می کنند برخلاف تمام مصوبات قبلی خود وزارت خانه و متاسفانه هیچ توجهی هم به خواهش و تمناهای ما صورت نمیگیره که فقط این رو از مسئولین وزارت خونه خواستیم که به قانون برگردند... ما در اینروزا طبق سوگندی که خوردیم کشیک ها و شیفت هارو برای درس خواندن ترک نگفتیم و با اینکه تعداد پزشکی که کرونا گرفت حین خدمت بیشتر از دیگر دوستان و همکاران عزیز کادر درمان هستش و خیلی از عزیزانمون رک هم در این راه از دست دادیم اما وزارت خونه هیچ حمایتی نکرد - وسط زمستون در شهر های شمالی کشور در این سرمای سوزناک میخواهند با باز نگه داشتن پنجره ها پروتکل هارو رعایت کنند؟ چرا هیچکس صدای مارو نمیشنوه؟!

avatar
۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۱۴:۲۴

ای کاش مسولین وزارت بهداشت برای این تخلف پاسخگو باشن

avatar
۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۱۴:۲۵

چند ماهه داريم اعتراض ميكنيم ولي يه پاسخ درست نشنيديم از مسئولين مربوطه...

avatar
۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۱۴:۲۶

ممنونیم که این خبر رو پوشش دادین و حمایت خودتونو نشون دادین

avatar
۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۱۴:۳۱

ممنون از حمایتتون

avatar
۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۱۴:۳۸

ممنون از حمايتتون،فقط ما خواهان عدالتيم و حمايت از كادر درماني كه يكساله داريم بي سلاح و بدون هيچ امكانات و پاداش و حتي پرداخت حقوق بموقع جونمونو بدست گرفتيم و داريم ميجنگيم،فقط رعايت قانون!

avatar
۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۱۴:۳۸

بسیار سپاس از توجه و انتشار کامل خبر.

avatar
۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۱۴:۴۶

اى كاش واقعا صداى ما شنيده ميشد و اى كاش به حق پاسخ گو بودند، اى كاش كمى هم واقع بينانه از جانب ما به اين قضيه نگاه ميكردند، واقعا خسته هستيم در اين اوضاع كرونا حداقل حق قانونى ٩ماه مطالعه رو بهمون بدن

avatar
۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۱۴:۵۸

ایشالا نتیجه بخش باشه 🥺🥺🥺😔😔😔😔ما هممون ازین اوضاع خسته ایم و کسی هم پشتمون نیست

avatar
۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۱۵:۰۲

ممنون از ایسنا بابت اینکه این خبر رو پوشش داده. خواهشا مارو تنها نزارین

avatar
۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۱۵:۰۵

تورو خدا نظرات مارو ثبت کنین واقعا این حجم از ظلم و بی عدالتی رو به گوش همه برسونین

avatar
۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۱۵:۰۷

سلام امیدوارم که برای یکبارهم که شده ازما حمایت بشه اینکه انقدر مقاومت میکنن درمقابل چیزی که خودشون به عنوان قانون وضع کردن جای سوال داره امیدوارم صدای ما رو دوس داشته باشن که بشنون

avatar
۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۱۵:۱۳

پس مدیر عزیز کی نظرات رو منتشر میکنید؟

avatar
۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۱۵:۳۳

به خدا قسم فقط حقمون رو میخوایم وزارت لجبازی نکند

avatar
۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۱۵:۳۷

ممنون از پوشش کامل خبر ،متاسفانه پس از یک سال مبارزه در خط مقدم با بیماری کووید ۱۹ ،پس از ای همه خستگی و استرس ،تنها خواسته معقول و کاملا به حق و قانونی ما با لجاجت از طرف برخی مسئولینی که خودشان در این مدت درگیری خاصی با این شرایط نداشته اند نادیده گرفته شده ،امیدواریم در روزهای باقی مانده اقای وزیر محترم و سایر مسئولین فکری به حال این قضیه کنند.

avatar
۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۱۵:۵۳

سلام من خواهش ميكنم زمان برگزاري امتحان رو عقب بندازين گناه كادر درمان چيه اخه؟؟ الان تمام دنيا مديون تلاش هاي كادر درمانه خواهشا به خواسته ي ما هم اهميت بدين يه كم

avatar
۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۱۶:۰۳

تورو خدا صدامونو بشنوید

avatar
۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۱۶:۰۳

نظرم توهین آمیز ،کذب ،همراه با بی احترامی و یا مخالفت با قوانین این سرزمین نیست .می خواهم قانون در این کشور در تمام زمینه ها اجرایی شود که نمی شود.در انتظار اینکه ایسنای محترم نظر بی ارزشم را تأیید کند و مسئولین شاید نگاهی بیندازند و بی تفاوت عبور کنند .

avatar
۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۱۶:۱۱

چرا نظرات رو منتشر نمیکنید؟

avatar
۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۱۶:۱۴

سلام دوستان ایسنا از وجدان شما ممنونم من پزشکی هستم که قرار بود این دوره در امتحان شرکت کنم اما وقتی امتحان قبلی به مرداد معوق شد مطمئن شدم امتحان بعدی طبق قانون سال آینده و در 1400برگزار میشه و فرصت برای مطالعه برای امتحان بعدی خواهد بود، بهمین خاطر از فرودین شبانه روزی در اورژانس های تنفسی و کرونا کار کردم چون احساس میکردم باید کنار مردمم باشم، از تیرماه هم نصف روز درس میخوندم و نصف روز در بیمارستان مشغول ویزیت بیماران کرونا اما ناباورانه مهرماه وزارت بهداشت هم دو رفرنس اصلی رو تغییر داد که حتی ترجمه اش چاپ نشده و هم امتحان رو اسفند اعلام کرد ،تمام برنامه های زندگیم نابود شد من نامزد کردم و قرار بود امتحان این دوره تکلیف زندگیم مشخص بشه با این حساب دیگه نمیتونم نتیجه کسب کنم اگه اسفند باشه و باید دوره بعدی امتحان بدم که نتیجش میشه جنگ اعصاب با نامزدم که غیر پزشکه و نمیدونه علاقه من به عنوان پزشک برای کسب مهارت بیشتر رو که مطمئنم نتیجش جدایی چون همین بارروهم کلی کلنجار رفتم ،واقعا زندگیم داغون شد این اقای دکتر نمکی که شعارگونه میفرمایند فرزندان من و فلان و بهمان الان کجان ،من پزشک چه گناهی کردم که بعد تحصیل دوسال باید تبعید شم روستا بعد هم برای کار تو محل زندگیم چند سال تو جاهای دور امتیاز جمع کنم برای مطب تو محل زندگیم ،هیچ دختری هم این شرایط رو تحمل نمیکنه ،بعد این اقایون از اول هیئت علمی میشن نه طرح میرن نه امتیاز جمع میکنن و راحت تو شهر خودشون کار میکنن خسته شدیم بخدا یه زندگی سالم نمیتونیم داشته باشیم ،من جوون چه گناهی کردم که نمیتونم بخاطر این قوانین خلاف قانون اساسی محل کارو زندگیم رو باید وزارت بهداشت تعیین کنه کدوم رشته اینطوریه ،بچه های شریف و امیرکبیر رو کدومشون رو تبعید کردن طرح مناطق محروم ؟ بعد همه این ماجراها تو 30سالگی نامزد کردم و اومدم امتحان بدم اینم فشار روحی و اذیت و آزار واقعا به جایی رسیدم که میخوام برم هر خراب شده ای جز اینجا،منی که برای مردمم از جونم این چند ماه مایه گذاشتم درحالیکه یه ماسک استاندارد به من نداده وزارت بهداشت و مجبور شدم با هزینه سنگین از دوستانم در خارج بخوام برام بیارن لطفا صدای ما باشید ،ما اون پزشکانی که امثال مجید حسینی ها با تخریبشوون دنبال معروفیتن نیستیم ،مثل من هزاران پزشک هستن که سرخورده شدن و دارن میرن ، با

avatar
۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۲۰:۳۱

عجیب است. شما به عنوان پزشک عمومی دنبال ترجمه ی کتاب تخصصی هستید؟!!!!

avatar
۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۱۶:۱۸

باسلام.ممنون از اینکه مشکل پزشکان رو بازگو کردید.واقعا این فاصله کوتاه بین اعلام رفرنس و آزمون فشار و استرس زیادی به ما وارد کرده.حجم منابع دستیاری خیلی زیاده نمیشه در این فاصله کوتاه 5 ماه مطالعه مناسبی داشت.

avatar
۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۱۶:۲۹

فاصله دوامتحان طبق قانون باید۹ماه باشدوتغیی رفرنس هم دیراعلام شده

avatar
۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۱۶:۴۵

اینقدر لجاجت نکنید تو رو خدا تعویق بندازین این آزمون لعنتی رو

avatar
۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۱۶:۴۶

مرسی بابت پوشش خبر هوتی کادر درمان رو داشته باشید ن پول خواستیم ن پاداش ن هیچ امتیازی به قوانین خودتون عمل کنید

avatar
۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۱۶:۵۶

مرسی که موضوع مارو مطرح کردین بخدا چیز زیاد یا غیرقانونی نمیخوایم فقط میگیم فرصت برای درس خوندن کا باید حداقل ۹ماه باشه رو بهمون بدن حتی کمترش ولی این اسفند نباشه اخه هنوز کتاب هم نداریم!!! کیشیک کرونا میدیم خونوادمون درگیر شدن فقط یه خواسته ی قانونی و به حق داریم

avatar
۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۱۷:۱۵

اگر به حاکمیت قانون اعتقاد دارن آقایان، باید تعویق بیفتد... طبق آیین نامه خودشان فاصله قانونی بین اعلام منابع و آزمون حداقل باید ۹ ماه باشد که وزارتخونه لطف کردن اوایل مهرماه تازه منابع را اعلام کردند. اگر اینقدر علاقه داشتن به برگزاری‌زودهنگام، کمی زودتر از خوتب بیدار میشدند منابع را تابستان اعلام میکردند.

avatar
۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۱۷:۱۹

صدای اعتراض ما در شبکه های خارجی هم پخش شد اما خبری از صدا و سیمای ... نیست درخواست ما تعویق آزمون دستیاری پرتخلف

avatar
۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۱۷:۲۰

واقعا متاسفیم که این همه آدم خواستار تعویق امتحان هستند ولی کو گوش شنوا...

avatar
۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۱۷:۲۱

بین این همه فشار کاری و شیفتهای کرونا و بی مسئولیتی مسئولین داریم له میشیم. چیز زیادی ازشون نمیخوایم فقط به مصوبات خودشون پایبند باشن.

avatar
۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۱۷:۲۲

ما خواهان تعویق بحق هستیم لطفا کمی توجه

avatar
۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۱۷:۲۲

خواهش می کنیم آزمون رو به تعویق بندازید،هنوز فرصت نکردیم رفرنس های جدید رو مطالعه کنیم،فشار کاری مون خیلی زیاده،خواهش می کنیم با ما پزشکای زحمت کش همکاری کنید،خدایی ما پزشکا خیلی زحمت می کشیم.خواهش می کنیم آزمون رو تعویق کنید

avatar
۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۱۷:۲۵

با این شرایطی که برای پزشکان بوجود آوردین ۳۰۰۰ نفر که از خیلی وقت پیش اقدام به مهاجرت کردند رفتند و تعداد زیادی هم در حال تلاش برای رفتن واقعا چه سیاستی پشت این ناراضی نگه داشتن و فراری دادن پزشکان دارن مسئولین گرامی تا چه حد میخاین پیش برین ولی ما باز با این شرایط موندیم و اینه دستمزد تلاشمون ..منتی نمیزاریم وظیمون رو انجام دادیم واز شما تو این شرایط خواسته ای که داریم انجام وظیفه اییکه بر عهدتون هس رو میخایم همین .واقعا خواسته زیادی هس ؟؟

avatar
۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۱۷:۳۰

واقعا متوجه این همه لجبازی در برابر منطق و حق نمیشم ، چطور میخوان جواب خدای خودشون رو بدن !

avatar
۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۱۷:۳۶

ممنون بابت اینکه شما ب خواسته ما توجه کردین... این روزها هیچکس نمیخواد صدای ما رو بشنوه..و هیچکس نمیخواد این همه تخلفی که کردن رو ب گردن بگیره و برای جبرانش اقدام کنه...ما تنها حق قانونی خودمون رو میخواهیم و گفتیم با تمام این تخلف ها یه فرجه بیشتر برای مطالعه داده بشه ولی مسئولین گرامی بجای اینکه حمایت کنن فقط و فقط لجبازی میکنن....امیدوارم کمی بیشتر تامل کنن تا حق الناسی ضایع نشه

avatar
۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۱۷:۴۸

سلام ممنونم که این خبر را انتشار دادید.انشاله که مسوولین دلسوز موارد ذکر شده را با دقت بیشتری بررسی کنند.تا اجحافی در حق مدافعین سلامت ایجادنشود.که در برابر اجحاف حق در پبشگاه خدا مسوول خواهیم بود

avatar
۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۱۷:۴۹

این خواسته‌ی قانونی و برحق ماست که براساس قوانین وزارت بهداشت از ما آزمون گرفته بشه

avatar
۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۱۸:۰۸

#تعویق_دستیاری_اسفند

avatar
۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۱۸:۱۳

تعویق دستیاری اسفند ۹۹

avatar
۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۱۹:۲۷

خواهان حمایت

avatar
۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۱۹:۳۴

سلام لطفا از کادر درمان در عمل حمایت کنید!!! بسیاری از شرکت کنندگان در آزمون دستیاری همان اینترن هایی هستند که کشیک کرونا می دهند و همزمان درس میخوانند. خواهش میکنم لطفا با تعویق امتحان دستیاری موافقت کنید باتشکر

avatar
۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۱۹:۴۳

کاش صدای ما به گوش مسولین برسه واقعا دیگه هیچ امیدی نداریم

avatar
۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۲۰:۰۰

امیدوارم مسئولین برگزاری این امتحان اجباری نکنن وبه درخواست این همه دواطلب توجهم کنن

avatar
۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۲۰:۰۸

اینکه مسئولین این حوزه در روز روشن و چشم در چشم واقعیت آشکاری مثل تاریخ امتحان رو به دروغ عنوان می‌کنند و حتی در مقابل دادخواهی و خواسته به جای داوطلبان با اعتماد به نفسی که مشخص نیست از کجا نشات گرفته حتی شکایت به دیوان را هم رد شده میدانند، بخوانید تا آخر ماجرا را...، آقای وزیر بهداشت، آقایان و خانوم های مسئول! چطور این همه ظلم و نا حقی را می‌بینید و سکوت میکنید؟ کار را به جایی رسانده اید که من جوان ایرانی با وجود مشکلات زیاد و عشقی که به وطن دارم با شنیدن سخنان و صدای بر حق همکارانم در رسانه های مزدور و پلید عربستانی بیش از پیش نا امید بشم از اصلاح اوضاع... حقوق های نداده مان، کارانه های با تاخیرمان پیش کش! روحیه حق طلبی را با این کارها در جوانان نکشید! خواهش میکنم نکشید!

avatar
۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۲۰:۱۴

سلام خیلی ممنون ک خواسته های مارو انعکاس میدید و امیدواریم مسئولین محترم ترتیب اثر بدهند واقعا ما هم از لحاظ روحی و هم از لحاظ جسمی خسته ایم و خدا جای حق نشسته....

avatar
۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۲۰:۲۵

با سلام وقتی وزارت بهداشت اینگونه با همکاران خود و جهادگران سلامت برخورد می‌کند و هیچگونه اهمیتی به آنها نمیدهد آیا میشود در سطوح و موضوعات وسیع دیگر انتظار مدیریت صحیح از آنها داشت؟؟

avatar
۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۲۰:۲۷

والا دیگه خسته شدیم از بی عدالتی وزارت و معاون آموزشی .... انصاف هم خوب چیزیه .... والا .... ما که از شما نمیگذریم ... این بود پاداش تلاش کادر جان بر کف درمان ..... ممنون از خبرگزاری شریف ایسنا اجرتون با شهدا

avatar
۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۲۰:۵۰

سلام خیلی ممنون که این خبر رو منتشر کردید، امیدوارم مسئولین هم اطلاع پیدا کنن یا اگه اطلاع دارن کاش چشمهاشون رو باز کنن، به خدا که نهایت ظلم رو در حق کادر درمان میکنن، درخواست ما منطقی و ساده هست منتها دلیل مقاومت مسئولین رو اصلا نمیفهمیم، انشاالله که به نتیجه ای که میخوایم برسیم

avatar
۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۲۰:۵۴

چند روز مونده به امتحان،من هنوز دارم زنگ میزنم به موسسات مختلف برای کتاب!!!!تازه اونا میگن اواسط دی ماه،حاضر میشه!!!!

avatar
۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۲۱:۴۶

ما که از مهر داریم ازشون خواهش میکنیم که حداقل به قانون خودشون عمل کنن، به روشون نیاوردن و بی‌مهری کردن. همین که این خبر رو گذاشتین برامون دلگرم کننده‌ست که بالاخره یکی صداومون رو شنید... واقعا ممنون

avatar
۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۲۱:۵۳

ممنونممم که صدای ما رو شنیدید🌺🌺

avatar
۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۲۱:۵۵

ممنون از شما برای پوشش این خبر...شما بگید ک من و همسرم ک تا ۱۶مرداد درگیر امتحان قبل بودیم و بعد از امتحانم محرم و صفر بود تازه تونستیم اوایل ابان ازدواج کنیم...ایا حقمون نیست ک از فرصت مناسبی برای امتحان دستیاری بعدی برخوردار باشیم..اخه چرا طبق قانون عمل نمیکنن ک با زندگی امثال ما بازی نشه...یه زوج جوان دیگه ب چ امیدی زندگی کنن..نه عروسی داشتیم ن ماه عسلی حالا هم ک با لجبازی مسئولین باید بریم سر امتحان

avatar
۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۲۲:۳۳

سلام.ممنون از شما برای پوشش این خبر. واقعا مایه تاسفه که ما پزشکان جوان باید قوانین نوشته شده به دست مسیولین رو اینظور در این شرایط پر از استرس با متوسل شدن به دنیای مجازی به گوش همین مسیولین برسانیم. کاش قانون واقعا قانون باشه به طور شفاف نه اینکه با توجیه کردن ازش قانون بسازند. انقدر استرس و شرایط زندگی رو واسه ما سختتر نکنید این حق ما و وظیفه وزارت بهداشت هست...

avatar
۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۲۲:۵۵

درود بر شرف همه بروبچه های ایسنا

avatar
۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۲۲:۵۹

کاش یکی پیدا میشد جلوی این همه تخلف رو میگرفت....اینم دستمزد پزشکان عمومی بخاطر خط مقدم مبارزه با کرونا واینهمه استرس وخستگی طی یک سال گذشته...حتی حق مسلم خودمون یعنی مدت زمان حداقلی برای مطالعه رو بهمون نمیدن....مهر نتایج دوره قبل اعلام شده وما تازه متوجه شدیم رشته ای که میخواستیم رو نیوردیم(اونم باتوجه به نتایج غیرقابل پیش بینی امسال)خیلی هامون مثل من حداقل یک ماه درگیر ابتلا به کرونا بودیم....خیلیهامون درگیر شیفت وطرح واینترنی توی این موقعیت...رفرنس ها هم که الان ۳/۵ماهه اعلام شده وماهنوز مطالب وتستهای مربوطه رو ۴۰روز مونده به امتحان کامل دراختیار نداریم‌....بدتر ازهمه روحیه خسته و اینهمه حاشیه واقعا تمرکزی برامون نمونده.....کی میخواد حق مارو ازین آدما بگیره؟؟؟

avatar
۱۳۹۹-۱۰-۲۳ ۰۰:۰۱

سپاسگزاریم که صدای ما را شنیدید کاش مسئولین بزرگوار درک کنند پزشکان جوان زیر بار چه استرسی هستند از طرفی کشیک های طاقت فرسا در خط مقدم مبارزه با کرونا از سویی استرس ازمون بزرگی همچون ازمون رزیدنتی که ازمونی سرنوشت ساز میباشد و تخلفات قانونی بیشمار در این آزمون که باری مضاعف بر دوشمان میباشد کاش از خواب غفلت بیدار شوند و بدانند بهرحال جواب این همه ظلم اشکار به این تعداد پزشک بیدفاع را خواهند داد 😔😔😔

avatar
۱۳۹۹-۱۰-۲۳ ۰۲:۱۳

امیدوارم وزارت بهداشت صدای اعتراض ما رو بشنود.ما خواسته غیرقانویی نداریم.

avatar
۱۳۹۹-۱۰-۲۳ ۰۶:۱۹

امشب کشیک بودم با خوندن این گزارش خستگیم در رفت فقط باید بگیم مرادی جاااااان دمت گررررررررررم من که عاشقت شدم خداااایی...

avatar
۱۳۹۹-۱۰-۲۳ ۰۸:۴۵

این آقایون وزارت بهداشت حرف آخرشون به بچه های پزشک اینه : هر کی نمیخواد جمع کنه بره ماهم تا حدی توان داریم که دنبال حقوقمون باشیم ، دیگه وقتی متخصص 45ساله مطب رو بسته داره درس میخونه برای امتحان آمریکا که از اول بره شروع کنه دیگه ما جوجه ها که جلوی شما مدیران قدرتمند وزارت بهداشت عددی نیستیم

avatar
۱۳۹۹-۱۰-۲۳ ۰۹:۲۲

سلام و تشکر از خبرگزاری ایسنا و زحمات خبرنگار و دبیر محترم خبر با توجه به این درخواست عظیم و حجم کامنت ها امکان پیگیری جدی جهت جلوگیری از این فاجعه وجود داره؟ متاسفانه کاری کردند که ما دستمون به هیچ یک از مسئولین نرسه

avatar
۱۳۹۹-۱۰-۲۳ ۰۹:۳۹

ممنونم از پیگیری شما ... 🙏🙏

avatar
۱۳۹۹-۱۰-۲۳ ۰۹:۴۵

فقط از اقاي حقدوست و هاشمي سوال كنيد با خردسال طرف هستن كه ميان ميگن ازمون ارديبهشت بود !!!اقا بخدا ما نخاستيم بهمون لطف كنن فقط حق قانونيمونو بدن

avatar
۱۳۹۹-۱۰-۲۳ ۱۰:۲۱

این همه ظلم و بی قانونی و بی عدالتی حق الناس بززگی گردن اقایون تصمیم گیرنده و چطوری میخوان جواگو باشن در محضر خدا #تعویق-دستیاری

avatar
۱۳۹۹-۱۰-۲۳ ۱۲:۴۱

با تشکر از‌شما، خواهش میکنم از طریق وزیر پیگیری کنین.دکتر نمکی اصلا صدای ما رو نمیشنوه.نمیدونم چجوری تو تلویزیون از کادر درمان تشکر میکنن در‌حالی که اصلا حتی صدای ما رو نمیشنون و هیچ پاسخی نمیدن. درصورتی که ما پزشکان عمومی خط اول مبارزه با کرونا بودیم و بیشترین شهدای سلامت از پزشکان عمومیه. واقعا مایه تاسف و خجالته. من عاشق خدمت به وطن بودم اما الان حس میکنم دیکه این مملکت جای موندن نیست. واقعا بعد یک سال مجاهدت اینطور‌ باید حقمون رو کف دستمون میذاشتن؟ حتی اگه قانونی هم نبود مستحق تعویق امتحان به خاطر این شرایط کرونا و درگیری بیش از حد بودیم.حالا که بحث قانون هم درمیانه و ما حتی از حق قانونی خودمون هم محرومیم. مگه حقوق بیشتر خواستیم؟ این چه ظلمیه که با سرنوشت ما میکنید؟ خواهش میکنم شما نه از‌طریق معاونت خودرای آموزشی، بلکه از طریق وزیر کمکمون کنید

avatar
۱۳۹۹-۱۰-۲۳ ۱۴:۱۸

با سلام و تشکر از شما. خواهشمندیم تا رسیدن به نتیجه به حق ما داوطلبان این موضوع رو پیگیری کنید. مسیولین در رادیو و تلویزیون اعلام میکنند که استرس سیستم ایمنی رو مختل و ابتلا به کرونا رو زیاد میکنه. اعلام میکنند در هوای سرد با معضل تجمعات در محیطهای بسته ریسک بیماری و انتقال آن افزایش پیدا میکنه و .... اما انگار قشر پزشک عمومی از تمام این حرفها مستثنی هست و نیروی فولادی هم از لحاظ جسمی و هم روانی دارد که اینجوری باهامون دارن رفتار میکنند!!!

avatar
۱۳۹۹-۱۰-۲۵ ۱۲:۴۷

تخلفات غیرقانونی و فساد معاونت آموزشی وزارت بهداشت نیازمند ورود فوری نهاد های امنیتی و قضایی جهت بررسی علت و پشت پرده این حجم از بی قانونی ها رو میطلبه.

avatar
۱۳۹۹-۱۰-۲۵ ۱۶:۵۹

#تعویق آزمون دستیاری