• شنبه / ۱۵ آذر ۱۳۹۹ / ۱۶:۵۴
  • دسته‌بندی: خبر بازار
  • کد خبر: 99091511577
  • خبرنگار : 30054

راهنمای انتقال تصویر دوربین مداربسته

راهنمای انتقال تصویر دوربین مداربسته

امر نظارت و کنترل محیط پیرامون از راه دور، از قابلیت هایی است که کاربران به آن نیاز دارند چرا که برخی از اماکن حساسیت بالایی دارند و نیاز به نظارت در تمام ساعات شبانه روز را دارند و امکان حضور فیزیکی در تمام ساعات وجود ندارد، بنابراین انتقال تصویر دوربین مداربسته، امری ضروری در افزایش امنیت محیط پیرامون محسوب می‌شود.

به گزارش ایسنا،بنابراعلام فراگستر الکترونیک، شرکت های نظارت تصویری شرایط لازم را برای انتقال تصویر دوربین مداربسته بر روی گوشی تلفن همراه یا لپ تاپ و تبلت فراهم کرده اند تا کاربران بتوانند با آرامش خاطر محیط پیرامون را نظاره کنند که در ادامه به تشریح انواع روش های انتقال تصویر دوربین مداربسته و نحوه ی آن می پردازیم.

اهمیت انتقال تصویر دوربین مداربسته

این روش، امکاناتی را فراهم می آورد تا کاربران به راحتی بتوانند با دسترسی به اینترنت یا با استفاده از شبکه داخلی، تصویر را تحت کنترل و مدیریت خود قرار دهند. انتقال تصویر دوربین مداربسته، مزایایی زیادی را به همراه دارد که عبارتند از :

. بسیاری از کارفرمایان و مدیران ادارات و شرکت ها، بدون حضور در این اماکن با استفاده از انتقال تصویر دوربین مداربسته، می توانند عملکرد کارمندان، پرسنل خود را مورد بررسی قرار دهند.

. والدین می توانند فرزندان خود را که در مدرسه یا مهدکودک حضور دارند با استفاده از این روش، از راه دور، نظاره کنند و آرامش خاطر و اطلاع بیشتری از وضعیت سلامتی آن ها داشته باشند.

. با استفاده از این روش، می توان در مواقعی که در منزل حضور نداریم، محیط پیرامون را مورد کنترل و نظارت قرار داد تا از وقایع در حال وقوع مطلع شد و در صورت وجود سارقین، نیروهای انتظامی را با خبر کرد و از اموال خود محافظت کرد. همچنین، می توان با نظارت محیط منزل و کنترل رفتار کودکان خود، در مواقع که در منزل حضور فیزیکی نداریم، بپردازیم.

. در برخی از اماکن حساس از جمله : پالایشگاه ها، چاه های نفت و گاز، تونل های زیر زمینی، لوله های گاز و ... که حضور انسان بسیار خطرناک است، می توان دوربین های مداربسته مناسب را نصب کرد با استفاده از فرآیند انتقال تصویر، تصاویر را بر روی گوشی تلفن همراه یا هر کلاینت مشاهده کرد.

. در برخی از دستگاه های ذخیره ساز و دوربین های مداربسته از جمله : برند داهوا، هایک ویژن و تیاندی، می توان تنظیمات لازم را در خصوص تشخیص حرکت، قابلیت های هوشمند ( از جمله : عبور از خط یا منطقه ممنوع، گم شدن اشیا، جای ماندن اشیا، پرسه زنی و ... ) یا تشخیص چهره را اعمال کرد و در صورت رخداد وقایع، هشدارهای لازم را بر روی برنامه انتقال تصویر گوشی تلفن همراه یا  لپ تاپ و یا کامپیوتر، دریافت کرد.

روش های انتقال تصویر دوربین مداربسته

در حال حاضر، سه روش معمول برای انتقال تصویر دوربین مداربسته، مورد استفاده قرار می گیرد که می توانند تصاویر را به شرط استفاده از اینترنت مناسب، از راه دور بدون هیچ وقفه ای در اختیار کاربران قرار دهند. این روش ها عبارتند از :

. انتقال تصویر دوربین مداربسته از طریق آی پی ثابت (IP Static)

در این روش نیاز است که کاربران یک آی پی ثابت (IP Valid)، از شرکت اینترنت دریافت کنند تا بتوانند فرآیند انتقال تصویر دوربین مداربسته را انجام دهند. در این روش، می بایست تنظیمات شبکه دستگاه ذخیره ساز یا دوربین IP و مودم که شامل فوروارد کردن پورت ها ( تنظیم پورت ها ) می شود را انجام داد، این پورت ها در هر برندی و در هر محیط و ابزاری متفاوت است به عنوان مثال شرکت های تولید کننده سیستم نظارت تصویر برای گوشی همراه، CMS و مرورگر وب پورت های جداگانه در نظر گرفته اند.

بنابراین با توجه به نیاز کاربر، می بایست پورت مناسب را فوروارد کرد. پس از آن نوبت به دانلود برنامه موبایل یا CMS انحصاری هر برند و اعمال تنظیمات لازم در آن ها برای مشاهده تصاویر، است.

. انتقال تصویر دوربین مداربسته با روش P۲P

این روش انتقال تصویر، بر مبنای IDیا سریال انجام می شود، تنها کافی است که تنظیمات مرتبط با انتقال تصویر را بر روی دستگاه ذخیره ساز اعمال کنید و تنظیمات مناسب انتقال تصویر P۲P را بر روی برنامه گوشی تلفن همراه برند مورد نظر اعمال کنید تا بتوانید تصاویر را بر روی گوشی مشاهده کنید.

. انتقال تصویر دوربین مداربسته با روش ساتا

این روش، توسط شرکت فراگستر ارائه شده است که سرعت قابل توجه و امنیت بالایی دارد و می توانید بدون وابستگی به سرورهای خارج از کشور، انتقال تصویر دوربین مداربسته را در کم ترین زمان ممکن دریافت کنید.

کلام آخر در خصوص راهنمای انتقال تصویر دوربین مداربسته

همانطور که در این متن شرح دادیم، انتقال تصویر دوربین مداربسته یک روش مناسب برای کنترل و نظارت تصاویر محیط پیرامون از راه دور است که سبب افزایش امنیت محیط و آرامش خاطر افراد می شود. این روش، نیازمند دسترسی به اینترنت مناسب است تا تصاویر را بدون وقفه از راه دور در اختیار کاربران قرار دهد.

انتهای رپرتاژ آگهی