• دوشنبه / ۱۰ آذر ۱۳۹۹ / ۱۷:۴۲
  • دسته‌بندی: خراسان رضوی
  • کد خبر: 99091008043
  • خبرنگار : 50087

مالک باشگاه اشتادسازه خبر داد

تیم‌داری اشتادسازه مشهد در فوتبال

تیم‌داری اشتادسازه مشهد در فوتبال

ایسنا/خراسان رضوی مالک باشگاه اشتادسازه مشهد گفت: عجیب است که قهرمان فصل پیش لیگ برتر هندبال بانوان کشور، سالن تمرین استیجاری دارد.

سعید حسامی تکلو در نشست خبری باشگاه هندبال بانوان اشتادسازه که ظهر امروز برگزار شد، اظهار کرد: بانوان در تمام ابعاد جامعه سهیم و تاثیرگذار هستند اما توجه خاصی به آن‌ها نمی‌شود. قراردادهای بازیکنان در بین آقایان و بانوان بسیار متفاوت است.

وی افزود: به عنوان یک شهروند، سعی کردیم دین خود را به ورزش بانوان ادا کنیم. شرکت اشتادسازه در سال ۹۷ به منظور حمایت از یکی از تیم‌های هندبال استان، به این تیم اضافه شد تا حامی مالی باشد و به نوعی تمام هزینه‌های برگزاری بازی‌ها و رفت و آمد را پوشش دهد.

مالک تیم هندبال بانوان اشتادسازه عنوان کرد: در همین سال رتبه پنجم لیگ برتر را کسب کردیم. همین موضوع عاملی شد تا در فصل بعد قوی‌تر ظاهر شویم و با هدف قهرمانی وارد رقابت‌های لیگ شویم. هشت بازیکن ملی‌پوش به همراه پنج بازیکن بومی و مربی تیم ملی را جذب کرده‌ایم و پس از چند سال توانستیم چند هفته زودتر قهرمان شویم.

حسامی ادامه داد: اشتادسازه علی‌رغم کسب عنوان قهرمانی در فصل پیش، تیمی کم‌حاشیه بود و سعی کردیم جو خوب و حرفه‌ای برای بازیکنان ایجاد کنیم. روند حرفه‌ای بودن را دنبال کردیم که خوشبختانه موفقیت آمیز بود.  

تیم‌های آقایان و بانوان اشتادسازه در لیگ دسته یک والیبال

وی در خصوص تیم‌داری در لیگ دسته یک والیبال کشور توضیح داد: پیشنهاداتی از سوی هیات والیبال صورت گرفت که منجر شد اشتادسازه در لیگ دسته یک والیبال کشور در دو بخش آقایان و بانوان تیم‌داری کند. این دو تیم با نگرش بازیکن‌سازی برای ۱۰ سال آینده شکل گرفته و همچنین سعی داریم از اسپانسرینگ به مالکیت تغییر مسیر بدهیم. هدفمان بقا در لیگ دسته یک است تا برای فصل بعد در قامت یک مدعی ظاهر شویم.

مالک تیم هندبال بانوان اشتادسازه اضافه کرد: سعی کردیم امکانات اولیه یک باشگاه را در اختیار این دو تیم قرار دادیم. ۳۰ درصد مبلغ قرارداد بازیکنان تیم‌های بانوان و آقایان در والیبال و هندبال در بخش بانوان پرداخت شده و با تمام توان حامی این تیم‌ها هستیم.

حسامی گفت: ورزش هیچ منفعتی برای بخش خصوصی ندارد؛ در نتیجه بخش خصوصی باید به دنبال منافع جمعی باشد. بخش خصوصی در خراسان رضوی بسیار متمول است و باید از آن استفاده کرد اما هیچ حمایتی از این بخش نمی‌شود.

وی افزود: با نیت کمک به هندبال استان به این مقوله ورود کردیم. هیچ کمکی از هیچ ارگانی در استان به ما نمی‌شود. به عنوان قهرمان لیگ برتر هندبال کشور، سالن تمرین اختصاصی نداریم و باید دنبال یک سالن استیجاری باشیم. البته امسال کمک‌هایی از طرف فتاحی و قوچان‌نژاد برای تیم اشتادسازه صورت گرفت.

ورود اشتادسازه به فوتبال

مالک تیم هندبال بانوان اشتادسازه در خصوص تیم‌داری در رشته فوتبال بیان کرد: سال آینده، اشتادسازه به رشته فوتبال ورود می‌کند. در نظر داریم به صورت حرفه‌ای آکادمی‌های فوتبال و هندبال را در استان فعال کنیم. با یکی از تیم‌های اروپایی که در فوتبال و هندبال فعالیت دارد، مذاکره کردیم تا تعامل خوبی در این دو رشته ورزشی صورت گیرد. امیدوارم در این تعامل، بتوانیم از حداکثر دانش و توان این تیم اسپانیایی بهره گیریم.  

حسامی ادامه داد: با چهار باشگاه اروپایی صحبت کردیم که تا الان فقط یک تیم اعلام آمادگی کرده است. یک پکیج کامل شامل مربی پایه، بدنساز، آنالیزور و روانشناس به ایران می‌آیند، کلاس‌های آموزشی و استعدادیابی را برگزار می‌کنند و طبیعتا برخی امتیازات هم از طرف ما به این تیم داده خواهد شد. ۳۷۴ ساعت تفاهم آموزش حضوری مدیریتی ورزش داریم. همچنین در این تفاهم‌نامه ذکر شده که هر سال یک تورنمنت پنج جانبه برگزار شود.

وی خاطرنشان کرد: اگر مذاکرات با چهار تیم خارجی هم به نتیجه نرسد، آکادمی‌ها هندبال و فوتبال را راه‌اندازی می‌کنیم. با چند تن از افراد ورزشی استان در این زمینه صحبت کردیم و از آن‌ها در زمینه ارتقای سطح فوتبال و هندبال استان استفاده می‌کنیم.  

مالک تیم هندبال بانوان اشتادسازه در خصوص ساخت مجموعه ورزشی تشریح کرد: باشگاه اشتادسازه برنامه دارد تا یک مجموعه ورزشی کامل با تمام تجهیزات برای ورزش استان درست کند و بعد از اینکه چند سال در اختیار این تیم بود، به استان واگذار شود. تمام کمک مالی استان به اشتادسازه در فصل گذشته، ۱۰۰ میلیون تومان بود که برابر با یک پنجم قرارداد کل بازیکنان است.

حسامی با اشاره به اتفاقاتی که در خصوص تیم هندبال سربداران سبزوار رخ داد، توضیح داد: شعبان‌پور از من خواست که از تیم سربداران حمایت کنیم تا به رقابت‌های قهرمانی کشور در کیش اعزام شود. توافقات انجام شد تا هزینه اعزام و اسکان این تیم را تامین کنیم. پس از بازی اول، بازیکنان سر تمرین حاضر نشدند و با کم‌لطفی‌هایی که صورت گرفت تصمیم گرفتیم روی تیم اشتادسازه تمرکز کنیم.

وی افزود: در همین زمینه هم شکایت کردند و ما هم محکوم شدیم اما مستندات خود را ارائه کردیم. به فدراسیون هندبال اعلام کردیم یک ریال هم به تیم سبزوار نمی‌دهیم و اگر مجبور به این کار شویم، از لیگ برتر هندبال کنار می‌رویم.

مالک تیم هندبال بانوان اشتادسازه تصریح کرد: شرایط اقتصادی در تیم‌داری و اهداف آینده موثر است. اگر حمایت‌ها بیشتر شود، راه‌اندازی آکادمی‌ها در سه رشته والیبال، فوتبال و هندبال سریع‌تر رخ می‌دهد. نمی‌خواهیم در یک مقطع خاص حضور داشته باشیم و بنا داریم که با تکرار قهرمانی، پرقدرت به راه‌مان ادامه دهیم.

حسامی گفت: طبق قانون دولت موظف است محلی را برای ساخت سالن و تجهیزات به بخش خصوصی تخصیص دهد، به همین منظور به شدت دنبال زیرساخت تامین این مهم هستیم. پیشنهاد یک زمین ورزشی ۳۰ تا ۴۰ هکتاری داده‌ایم اما هنوز اتفاقی رخ نداده است. برای شروع این پروژه ۳۰۰ میلیارد تومان بودجه در نظر گرفتیم. ورزش در دنیا یک صنعت درآمدزاست که متاسفانه در ایران به آن توجه چندانی نمی‌شود.

برگزاری رقابت‌های قهرمانی کشتی و جودو

وی یادآور شد: دنبال این هستیم که برای اولین بار در ایران، مسابقات قهرمانی کشتی آزاد، فرنگی و جودو با حضور قهرمانان جهانی و المپیک و در اوزان آزاد برگزار کنیم. در همین زمینه هم صحبت‌هایی انجام شده و قصد داریم جوایز دلاری به برندگان بدهیم. هنوز چیزی مشخص نیست اما اگر بیماری کرونا نبود، بنا داشتیم در اردیبهشت ۱۴۰۰ این رقابت‌ها را برگزار کنیم.

مالک تیم هندبال بانوان اشتادسازه با اشاره به افزایش بودجه برای تیم‌داری و سایر اهداف، بیان کرد: سقف بودجه برای تیم‌ها و آکادمی‌ها ۶ میلیارد تومان است که این رقم در فصل پیش، ۲ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان بود. برای تیم هندبال سبزوار مبلغ ۹۶ میلیون و برای تیم هندبال اشتادسازه هم حدود d; میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان هزینه پرداخت کردیم.

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.