• چهارشنبه / ۱۴ آبان ۱۳۹۹ / ۰۹:۲۷
  • دسته‌بندی: کرمان
  • کد خبر: 99081408741
  • خبرنگار : 50187

رییس کل دادگستری استان کرمان:

نیروهای امنیتی و قضایی اجازه هیچ تحرکی به عناصر دست نشانده معاندین نخواهند داد

نیروهای امنیتی و قضایی اجازه هیچ تحرکی به عناصر دست نشانده معاندین نخواهند داد

ایسنا/کرمان رییس کل دادگستری استان کرمان با اشاره به تاکیدات ریاست قوه قضاییه در راستای حفظ امنیت مردم، گفت: نیروهای امنیتی، قضایی و انتظامی بر مبنای پیش بینی و پیشگیری تخصصی اجازه هیچ گونه تحرکی را به عناصر دست نشانده معاندین نخواهند داد.

"یدالله موحد" در آئین معارفه ریاست جدید دادگستری شهرستان جیرفت افزود: ریاست قوه قضاییه تاکید کرده اند که در حوزه امنیت مردم و جامعه نباید ذره ای کوتاه آمد و در این شرایط کنونی امنیت مردم از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

وی تاکید کرد: قضات، دادستان ها، نیروهای امنیتی و سایر دست اندرکاران حوزه امنیتی باید عزم خود را جزم کنند و هیچگونه خشونت و شرارتی را برنتابند زیرا دشمنان و معاندین تمام ظرفیت های تبلیغی، اقتصادی و فرهنگی خود را برای آسیب زدن به ملت تجمیع کرده اند و باید بیش از گذشته هوشیار بود و در عرصه دفاع از ملت و کیان نظام مقدس جمهوری اسلامی اقدام کرد.

نماینده عالی قوه قضاییه در استان کرمان با تاکید بر اینکه دستگاه قضایی باید پشتیبانی لازم از نیروهای  امنیتی را انجام دهد تا بتوانند بر مبنای پیش بینی و پیشگیری از  عهده مسئولیت های خود در دفاع از ملت برآیند گفت: قوه قضاییه به هیچ عنوان اجازه هیچ تحرکی را به عناصر دست نشانده معاندین نخواهد داد و قاطعانه و برمبنای فرمایشات رهبری در راستای منافع نظام و آرمان شهدا حرکت می کند.

موحد در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به این مطلب که قضاوت کار دشواری است، گفت: کار قضایی در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران دشوارتر از سایر مسئولیت ها است زیرا کارآمدی نظام قضایی جمهوری اسلامی ایران به این نظام اعتبار می بخشد و ضعف و سستی در این سیستم موجب بی اعتباری نظام خواهد شد.

رییس کل دادگستری استان کرمان ادامه داد: قوام، دوام و بقای هر حاکمیتی بستگی به عدالت گستری آن حکومت دارد و در مبانی و تعالیم دین مبین اسلام نیز این موضوع مطرح شده است.

موحد با اشاره به این مطلب که احقاق حق و اجرای عدالت به عنوان یکی از ارکان دین مبین اسلام از اهمیت و جایگاه بسیار رفیعی برخوردار است و به تبع آن در نظام مقدس جمهوری اسلامی نیز اهمیت فوق العاده ای دارد، اظهارداشت: افرادی که در این امر خطیر و مهم ایفای نقش می کنند و مسئولیت می پذیرند باید به این خطر و اهمیت این منصب واقف باشند و دقت کنند که به الزامات این منصب پایبند باشند.

وی گفت: کارگزاران دستگاه قضایی حقیقتا در شرایط فعلی مجاهدانه و ایثارگرانه در حال خدمت و تلاش هستند تا اعتماد عمومی به نظام قضایی کشور ارتقا یابد.

رییس کل دادگستری استان کرمان با اشاره به آغاز دوران تحولی در قوه قضاییه، بیان کرد: از حدود یک سال و نیم گذشته و متعاقب منشور گام دوم انقلاب که از سوی رهبری اعلام شده است، بنا است در قوه قضاییه تحول رخ دهد و محورهای سند تحول نیز مشخص شده است .

موحد با تاکید بر این موضوع که اگر بخواهیم همگام، همراه و همدل با سیاست ها و رویکردهای ریاست قوه قضاییه حرکت کنیم، باید وقت اداری و غیر اداری را در نظر نگیریم و متناسب با شرایط و مخلصانه وبرای رسیدن به رفاه و سعادتی که مد نظر نظام است، تلاش کنیم افزود: در این برهه حساس قوه قضاییه مسئولیت بسیار سنگینی بر عهده دارد و محورهای مدیریت تحولی قوه قضاییه در زمینه های مختلف از جمله در مقابله با فساد و فساد ستیزی در درون و برون این دستگاه مورد تاکید قرار گرفته است.

رییس کل دادگستری استان کرمان با اشاره به این مطلب که عزم راسخ دستگاه قضایی در میدان پرخطر مبارزه با فساد ملموس و قابل مشاهده است، اظهارداشت: تمامی دستگاه ها و قوای اجرایی و مقننه و مردم  باید همگام و پشتیبان جدی دستگاه قضایی در این زمینه باشند و تاکنون نیز مردم به خوبی از این حرکت پشتیبانی کرده اند و گام های بلندی در این زمینه برداشته شده است.

موحد یادآور شد: قوه قضاییه امروز عزم راسخ دارد که در دورن این قوه کرامت انسانی را ارتقا بخشیده و به حقوق انسانی،  اسلامی و شهروندی مردم بیشتر از گذشته احترام بگذارد.

وی با تاکید بر اینکه سند حفظ کرامت انسانی در دستگاه قضایی از افتخارات نظام قضایی جمهوری اسلامی و مبتنی بر فرمایشات ائمه معصوم (ع) و مبانی اسلامی و شرعی است یادآور شد: سند حفظ کرامت انسانی در دستگاه قضایی یک توصیه اخلاقی نیست بلکه یک دستور و فرمان اجرایی است و اجرای آن جزء الزامات دستگاه قضایی به شمار می رود و باید به شکلی اقدام شود که مردم به صورت ملموس احساس کنند که مفاد این سند در حال اجرا است.

نماینده عالی قوه قضاییه در استان کرمان، توجه به حقوق عامه را از دیگر اولویت های قوه قضاییه برشمرد و تاکید کرد: قوه قضاییه در زمینه ترک وظیفه و فعل و مسئولیت های ناشی از آن در اجرای اصل ۱۵۶ قانون اساسی بخشنامه ای صادر کرده است و هرگونه ترک وظیفه، اهمال و سهل انگاری در انجام وظایف که موجب تضییع حقوق و اموال عمومی شود، موضوع ماده ۵۶۸ قانون مجازت اسلامی باشد، قابل تعقیب کیفری است و مشمول مرور زمان نیز نمی شود.

موحد یادآور شد: قوه قضاییه، سازمان بازرسی کل کشور و دیوان عدالت ادرای به عنوان متولی حفاظت از حقوق عامه مسائل مربوط به ترک فعل ها را تعقیب می کنند زیرا این مسائه در نظام قضایی ما بسیار اهمیت دارد و نباید به سادگی از کنار آنها عبور کرد.

وی ضمن پاسداشت خدمات ارزشمند مرحوم حسین شکوهی نسب، از ایشان به عنوان جاهد فی سبیل الله یاد کرد و اظهارداشت: آن مرحوم شب و روز در جهت خدمت به محرومان و مردم با تمام توان کار می کرد و با فوت ایشان سرمایه ارزشمندی را از دست دادیم زیرا ایشان از مفاخر دستگاه قضایی استان کرمان به شمار می رفتند.

رییس کل دادگستری استان کرمان با تاکید بر این مطلب که سرمایه های ارزشمند انسانی در نظام قضایی کشور وجود  دارد، گفت: ظرفیت عظیمی از جوانان متدین و متشرع در نظام قضایی کشور خدمت می کنند و سختی کار قضاوت را بر دوش می کشند و باید قدردان آنها بود.

موحد افزود: کاهش اطاله دادرسی، تسریع دادرسی ها، کاهش جمعیت کیفری، اتقان و استحکام آرا و تکریم مراجعان از شاخص های تعیین شده از سوی قوه قضاییه است که باید برای رسیدن به این شاخص ها حرکت کنیم.

به گزارش ایسنا، در این آئین امام جمعه شهرستان جیرفت نیز گفت: این شهرستان به لطف خداوند دارای نعمت وفاق و همدلی مدیران و مسئولان است و اگر چه ممکن است تعداد پرونده های دادگستری در شهرستان جیرفت زیاد باشد، اما پرونده های اختلاف بین مدیران در حداقل است.

حجت الاسلام رضا سعادت فر افزود: همدلی بین مردم و مدیران در شهرستان جیرفت ظرفیت خوبی برای ایجاد ثبات و بقای امنیت در این منطقه به شمار می رود.

وی یاد و خاطره مرحوم شکوهی نسب رییس سابق دادگستری جیرفت را گرامی داشت و گفت: مردم این شهرستان با حضور گسترده در مراسمات ترحیم ایشان حق قدردانی و قدرشناسی نسبت به خادمان خود را ادا کردند.

امام جمعه شهرستان جیرفت با اشاره به این مطلب که براساس فرمایشات امام علی (ع)، ثمره و هدف از مدیریت بایستی رسیدن به فوض عظیم شهادت باشد، ادامه داد: یک مدیر موفق در نظام ولایی بایستی با عملکرد خود دعوت کننده مردم به حق و راه خدا باشد.

حجت الاسلام سعادت فر اظهار کرد: امروز نوع عملکرد هر یک از مدیران می تواند یک مبلغ برای نظام مقدس جمهوری اسلامی، اسلام، نظام ولایی و وجود ولی عصر (عج) باشد و یا نوع رفتار ما خدای ناکرده می تواند ضد تبلیغ و مبلغ برای طاغوت باشد.

وی پاسخگویی به مردم را یک وظیفه دانست و گفت: در یک دستگاهی هستیم که مردم به آن امید بسته اند و نوع رفتار ما در شرایط کنونی باید مبلغ اسلام، نظام ولایی و باعث دعای خیر برای امام عزیزمان باشد.

امام جمعه جیرفت از مساجد به عنوان یکی از مراکز حضور جدی مدیران و قضات در بین مردم دانست و عنوان کرد: برای تحقق امنیت و  عدالت واقعی در جامعه باید به احیای مساجد توجه ویژه ای صورت گیرد و اگر در شهری از رونق مسجد کاسته شود، به ورودی های دادگستری آن افزوده می شود.

حجت الاسلام سعادت فر تاکید کرد: طرح های زیادی به منظور استفاده از ظرفیت های مساجد در شهرستان جیرفت وجود دارد که باید در تعامل دستگاه های مربوطه اجرایی شوند.

به گزارش ایسنا، در این آیین اصغر مختاری ستایی به عنوان ریاست جدید دادگستری شهرستان جیرفت معرفی شد.

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.