• چهارشنبه / ۳۰ مهر ۱۳۹۹ / ۱۱:۰۷
  • دسته‌بندی: مجلس
  • کد خبر: 99073022134
  • خبرنگار : 71234

اشتری در مجلس: نیروی انتظامی با تمام توان برای استقرار امنیت در میدان است

اشتری در مجلس: نیروی انتظامی با تمام توان برای استقرار امنیت در میدان است

فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد که نیروی انتظامی برای استقرار و حفظ نظم و امنیت و احساس امنیت با تمام توان در میدان است.

به گزارش ایسنا، سردار حسین اشتری در جلسه علنی صبح امروز (چهارشنبه) مجلس شورای اسلامی با تبریک ماه ربیع‌الاول و گرامیداشت هفته نیروی انتظامی به پیام مقام معظم رهبری در هفته نیروی انتظامی اشاره و اظهار کرد: پیام سراسر محبت مقام معظم رهبری برای کارکنان نیروی انتظامی باعث ارتقاء روحیه و دمیدن روحیه جدید در کالبد همکارانم شده است با این حمایت‌ها و هدایت‌های فرمانده معظم کل قوا بیشتر از گذشته برای نظم و امنیت در خدمت مردم خواهیم بود.

وی ادامه داد: گستره ماموریت‌های نیروی انتظامی بر کسی پوشیده نیست. نیروی انتظامی در اقصی نقاط کشور حضور فعال دارد در ۸۷۵۵ کیلومتر مرز، مرزبانان نیروی انتظامی حضور دارند و در شهرها و جاده‌ها و روستاها و هرکجا که مردم ساکن هستند نیروی انتظامی برای حفظ امنیت آنها حضور دارند. ماموریت‌های نیروی انتظامی تعطیل بردار نیست. ما به صورت شبانه روزی و در تمام ایام در خدمت مردم هستیم. نیروی انتظامی با بیش از ۱۰ هزار مقر ثابت و بیش از ۳۰ هزار گشت سیار همزمان در کشور در خدمت امنیت جامعه اسلامی هستیم.

سردار اشتری تاکید کرد: امنیت امروز را مرهون مجاهدت‌های همه رزمندگان اسلام، شهدای گرانقدر نیروهای مسلح، مجاهدت‌ها و تلاش‌های بی‌وقفه کارکنان خدوم نیروی انتظامی هستیم. باید این امنیت و آرامش را به عنوان بالاترین سرمایه برای مردم حفظ کنیم. نیروی انتظامی برای استقرار و حفظ نظم و امنیت و احساس امنیت با تمام توان و ظرفیت در میدان است و تا پایان جان برای امنیت مردم ایستاده است. بیش از ۱۳ هزار شهید و بیش از ۲۰ هزار جانباز موید این موضوع است.

فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران ادامه داد: نیروی انتظامی در دفاع مقدس و بعد از دفاع مقدس همچنان در حال مبارزه و مقابله با ناامن‌ کنندگان و مخلان نظم و امنیت و گروه‌های تروریستی و تمام کسانی است که می‌خواستند امنیت مردم را به مخاطره بیندازند. نیروی انتظامی خارج از هیاهوی سیاسی و خارج از گرایش به قومیت‌ها و گروه‌های مختلف مشغول برگزاری و ارتقاء نظم و امنیت در جامعه است و این کار را به پیروی از فرمان مقام معظم رهبری انجام می‌دهند مبنی بر این‌که امنیت و آرامش مردم خط قرمز نیروهای مسلح است. نیروی انتظامی با اقتدار توام با مهربانی، عدالت، هوشمندی و عقلانیت در حال مقابله و مبارزه و خدمت‌رسانی به مردم است. نیروی انتظامی ضمن این که وظیفه حفظ امنیت و ارتقاء احساس امنیت دارد یک نهاد خدمت‌گزار است در سال حدود ۷۰ میلیون خدمت به مردم ارائه می‌شود و شاید کمتر نهاد یا سازمانی باشد که مثل نیروی انتظامی ضمن انجام وظایف ذاتی و قانونی‌اش به مردم خدمت ارائه کند.

وی افزود: امروز رضایتمندی مردم و فرمانده کل قوا به همین جهت است که کارکنان خدوم نیروی انتظامی شبانه‌روز در حال خدمت هستند. امنیت بستر تحقق هر هدفی است که در کشور می‌خواهیم به آن برسیم، اگر امنیت نباشد ما در حوزه‌های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی به موفقیت نخواهیم رسید و سخت به نتیجه می رسیم باید همه برای ارتقاء امنیت تلاش کنند.

سردار اشتری با بیان اینکه در شرایط فعلی دو مسئله امنیت و سلامت به هم گره خورده است، افزود: شعار هفته نیروی انتظامی، با هم برای امنیت و سلامت است. در این مقطع حساس کشور و با توجه به شیوع ویروس منحوس کرونا که چند ماهی است مردم را گرفتار خودش کرده، نیروی انتظامی از همان ساعات اولیه در کنار مدیران بهداشت و درمان بود. از همان روز اول اقدامات خودمان را شروع کردیم و در حوزه بهداشت و درمان از تمامی ظرفیت ها استفاده و بیمارستان ها و مراکز درمانی را در اختیار بیماران قرار داده است و ابلاغ کردیم که هر کسی مراجعه کرد پذیرش شود.

فرمانده نیروی انتظامی درباره‌ی اقدامات برای مقابله و مبارزه با محتکران گفت: در روزهای اول شیوع کرونا یکسری افراد سودجو با سوءاستفاده اقلام مورد نیاز مردم را احتکار کردند، نیروی انتظامی ورود کرد و ده‌ها میلیون ماسک و اقلام مورد نیاز مردم را کشف کرد.

سردار اشتری ادامه داد: در فضای مجازی کانال هایی تشویش اذهان عمومی می کردند، بیش از 3 هزار تارنما شناسایی شدند و با تذکر، تماس تلفنی، احضار و بعضاً تشکیل پرونده و ارسال به مقام قضایی، آرامش در فضای مجازی ایجاد شد. در بحث فاصله گذاری اجتماعی که کار بسیار دشواری بود، نیروی انتظامی با کمک مسئولان سایر بخش ها و همچنین بسیج، ورود پیدا کرد و اقدام بزرگی را انجام داد و در حال حاضر نیز در حال اجرای این ماموریت است.

فرمانده نیروی انتظامی خاطرنشان کرد: برای ضدعفونی کردن معابر و محل های عمومی از همه تجهیزات استفاده کردیم و در حال حاضر نیز این اقدام ادامه دارد، افتخار می کنیم که در کنار عزیزان کادر درمانی خدمت می کنیم و فرموده مقام معظم رهبری را عمل کردیم مبنی بر اینکه نیروهای مسلح با تمام توان وارد شده و مصوبات ستاد ملی کرونا عملیاتی شود.

وی افزود: امروز افتخار ما این است که مجلسی انقلابی و مردمی داریم و خواسته ما این است که این مجلس پربرکت و نمایندگان مردم، بخشی از مشکلات قانونی و زیرساختی نیروی انتظامی را با دست باکفایتشان حل کنند که به هر میزان که به نیروی انتظامی توجه شود، اثرات بسیار خوبی در پی دارد.

فرمانده ناجا افزود: افزایش توان ناجا، تقویت زیرساخت ها و پایه اعتبارات این نیرو که ضعیف است، باید مورد توجه جدی قرار گیرد. ممکن است در این وضعیت که مشکلاتی به دلیل تحریم ها به وجود آمده است، اعتبارات و گشایش ها آنچنان نباشد، ولی نیروی انتظامی باید جزو اولویت ها قرار گیرد. امید است در برنامه های 1400 و برنامه هفتم توسعه، مجلس شورای اسلامی اهتمام و توجه بیشتری به زیرساخت ها و توان اولیه نیروی انتظامی داشته باشد. البته با توجه به تمام کسری ها، فشارها و کمبود اعتباراتی که وجود دارد، نیروی انتظامی از ماموریت های خود غافل نمانده است.

وی ادامه داد: نیروهای جان برکف انتظامی با تلاش مضاعف، روحیه جهادی و انقلابی و تبعیت از فرامین فرمانده معظم کل قوا و عشق و علاقه خدمت به مردم، وظایف خود را به طور کامل و به نحو احسن انجام داده تا خلأها را پر کند، اما اگر امکانات ما بیشتر شود، قطعاً تاثیرات چندبرابری در پی خواهد داشت که البته به صورت کامل به ریاست مجلس گزارش نیازمندی ها را تقدیم خواهم کرد.

فرمانده نیروی انتظامی گفت: در بحث معیشت کارکنان ناجا، درخصوص توجه به این قشر زحمتکش و خدوم باید عنایت ویژه ای شود، چرا که ما با کمبود منازل سازمانی در اقصی نقاط کشور به ویژه در نقاط مرزی مواجهیم، در حالی که یکی از عواملی که می تواند پشتیبان نیروها باشد، رفع دغدغه در این خصوص است.

فرمانده نیروی انتظامی با تقدیر و تشکر از خانواده کارکنان ناجا که با صبر و شکیبایی و با توجه به وضعیت معیشت، ماموریت های خود را به طور کامل و بهترین نحو انجام می دهند، تاکید کرد: لازم است قوانین مورد نیاز مورد توجه و عنایت قرار گیرد.

به گفته وی توسعه امنیت پایدار مردمی، بدون مشارکت مردم و تعامل مداوم و ثمربخش پلیس و مردم محقق نمی‌شود و تقویت پیوند با مردم در جهت مردمی کردن امنیت با عنوان یک عنصر موثر در پایداری امنیت مورد توجه نیروی انتظامی بوده است. ما نمی‌توانیم بدون مشارکت و همدلی مردم کارها را پیش ببریم، باید هم تشکر کنیم از اعتمادی که مردم عزیز به فرزندان خودشان در نیروی انتظامی دارند ولی باید این پیوند را بیشتر از گذشته کنیم.

فرمانده نیروی انتظامی ادامه داد: نیروی انتظامی مقتدر و باصلابت و با اقتدار برخاسته از قانون در مقابل گردن‌کشان و عوامل مخل امنیت می‌ایستد و در مواجهه با مردم و قربانیان جرم با رحمت و رأفت برخورد می‌کند، اقتدار ما برای هر شخص و هر گروهی است که قانون‌شکنی کنند، اقتدار ما برای کسانی است که مخل نظم و امنیت هستند و حتماً در مقابل اراذل، اوباش و گردن‌کشان و هر شخصی در هر موقعیتی که باشد و بخواهد به حقوق مردم تجاوز کند محکم می‌ایستیم و البته با مردم عزیز با رأفت و مهربانی برخورد خواهیم کرد.

سردار اشتری افزود: امید است مجلس یازدهم در این زمینه با حمایت‌های خود بتواند این توان و قدرت نیروی انتظامی را افزایش دهد. در خصوص موضوع ترافیک و راه‌ها در جهت کاهش تلفات و تصادفات جاده‌ای هم اقدامات خوب و موثری از سوی همکارانم انجام شده است و لازم است از تمام عزیزانی که در راه‌ها و مسیرها هستند به دلیل مدیریت خوب ترافیک تشکر کنم و امیدوارم با کاهش تلفاتی که صورت گرفته امسال بتوانیم این روند را با تجهیزات و امکانات بیشتر و هوشمندسازی پلیس که یکی از اهداف اولویت‌دار ما است، تداوم بخشیم و گام‌های موثری برداریم و ان‌شاءالله با حمایت‌هایی که صورت خواهد گرفت با افزایش تجهیزات و امکانات و به دست آوردن فناوری جدید بتوانیم هر چقدر که می‌توانیم این خدمت‌رسانی را افزایش داده و در کنار مردم عزیز باشیم.

وی اضافه کرد: امیدوارم نمایندگان با تصویب قوانین حمایتی و اعتباری از مأموران فداکار خدوم در صحنه عمل حمایت کرده و نسبت به رفع دغدغه‌های معیشتی آنها گام موثری برمی‌دارند. ان‌شاء الله ما بتوانیم خدمتگزار خوبی برای مردم عزیز و سربازی فداکار برای ولایت باشیم.

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.