• سه‌شنبه / ۸ مهر ۱۳۹۹ / ۱۱:۱۶
  • دسته‌بندی: اصفهان
  • کد خبر: 99070805860
  • منبع : نمایندگی دانشگاه اصفهان

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان:

آتش‌نشانان اصفهانی خواستار یکسان سازی وضعیت هستند

آتش‌نشانان اصفهانی خواستار یکسان سازی وضعیت هستند

ایسنا/اصفهان مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان با اشاره به تجمع روز گذشته آتش‌نشانان اصفهان مقابل استانداری، گفت: خواسته اصلی آتش‌نشانان یکسان سازی وضعیت قراردادی است و هیچ چیز خارج از قانون نمی خواهند.

محسن گلابی امروز (سه شنبه_۸مهرماه) در نشست خبری با گرامیداشت روز آتش‌نشانی و ایمنی، اظهار کرد: آتش‌نشان تنها در یک رسته تخصص ندارد، بلکه از اعماق زمین تا مرتفع ترین نقاط خدمات می دهد و در کوتاه ترین زمان باید برای امدادرسانی حاضر باشد.

وی با بیان اینکه آتش‌نشان باید صبور باشد، افزود: سرعت در انجام ماموریت ها بسیار مهم و خطرات این شغل بسیار زیاد است.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان با بیان اینکه در ۶ ماه اول سال جاری میانگین زمان حضور ماموران آتش‌نشانی به محل حادثه به ۳ دقیقه و ۵۳ ثانیه رسیده است، گفت: طی این مدت کاهش ۲ درصدی آمار کل حوادث نسبت به مدت مشابه سال قبل را داشته ایم.

۸۷ درصد مزاحمت تلفنی با آتش نشانی

وی اعلام کرد: به طور متوسط روزانه بیش از یک هزار و ۱۴۸ و گاهی حتی تا ۲ هزار تماس در روز داریم که ۸۷ درصد مزاحمت های تلفنی و بیش از ۵۰ درصد با تلفن های عمومی رایگان است.  

گلابی با اشاره به وقوع ۳ هزار و ۸۹ مورد حادثه در فصل تابستان، خاطرنشان کرد: تیرماه با ۱ هزار و ۱۰۹ مورد بیشترین حوادث در طول سال را دارد، همچنین بیشترین میزان حوادث مربوط به فاصله زمانی ۱۲ ظهر تا ۶ عصر و کمترین فاصله مربوط به ساعات ۱۲ شب تا ۶ صبح است.

وی با بیان اینکه طی یک سال اخیر موفق به نجات جان ۴ هزار و ۵۰۱ نفر در حوادث مختلف شده ایم، تصریح کرد: یک هزار و ۹۶۲ نفر از این حادثه دیدگان زن و ۲ هزار و ۵۳۹ نفر مرد بودند، علاوه بر اینکه ۴۱ درصد حادثه دیدگان در رده سنی جوانان و ۲۰ درصد نجات یافتگان کودکان و نوزادان بودند.

به گزارش ایسنا، مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان با اشاره به ۱۶۳ مورد حوادث اتفاق افتاده برای کودکان در ۶ ماه گذشته، تصریح کرد: این آمار ۲۷ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش داشته، ضمن اینکه بیشترین حوادث محبوس شدن کودک در اماکن، خودرو، گیر کردن کودک در اشیا و وسایل منزل بوده است.

وی به دریافت ایزو ۱۷۰۲۰ از سوی سازمان آتش‌نشانی اصفهان اشاره و تصریح کرد: ماموران آتش‌ نشانی از پارک های بازی بازدید کرده و عیوب آن را اطلاع می دهند.

افزایش ۱۸ درصدی رؤیت مار در شهر اصفهان

گلابی از افزایش ۱۸ درصدی رؤیت مار در شهر اصفهان خبر داد و گفت: طی ۶ ماهه امسال شاهد کاهش ۱۰ درصدی آمار تصادفات رانندگی، کاهش ۱۵ درصدی آمار حریق وسایل نقلیه، کاهش ۹ درصدی حریق منزل و کاهش ۳۴ درصدی آمار حوادث آسانسور بودیم.

وی تاکید کرد: باتوجه به بلندمرتبه سازی در شهر اصفهان باید عملیات های بیشتری در ارتفاع انجام دهیم و نیاز به تجهیزات بیشتری داریم.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان با بیان اینکه هم اکنون ۲۵ ایستگاه آتش نشانی در شهر اصفهان داریم که در افق ۱۴۰۴ باید به ۴۰ ایستگاه برسد، گفت: یکی از ایستگاه مهم در ابتدای چهارباغ است که با وسعت خوبی در حال احداث است و ۴۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

وی با یادآوری اینکه بخش عمده تجهیزات آتش‌نشانی خرید خارجی است که خرید آن فرایند خودش را دارد، گفت: قیمت اقلام مورد نیاز افزایش زیادی داشته، اگرچه توانسته ایم با همه مشکلات هر ماه تقریبا دو خودرو اضافه کنیم، ضمن اینکه ۶ دستگاه موتور سنگین خریداری و به دنبال اضافه کرده ایم.

گلابی تاکید کرد: مشکلی برای خرید تجهیزات نداریم، اما مشکل اصلی پروسه طولانی خرید است که بیش از یک سال طول می کشد. درحالی که آتش‌نشانی باید مستثنی شود، در عین حال که از همه تولیدکنندگان و صنعتگران برای بومی سازی تجهیزات مورد نیاز دعوت کرده ایم.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان، در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به تجمع روز گذشته آتش‌نشانان اصفهان مقابل استانداری، توضیح داد: درخواست اصلی آتش‌نشانان این است که پرداخت ها براساس قانون باشد و هیچ چیز خارج از قانون نمی خواهند، در حالی که تفاوت هایی با آتش نشانان در شهری مثل تهران می بینند، درحالی که آتش و حادثه همان است.

وی با یادآوری اینکه در سازمان آتش نشانی چندین مدل همکاری اعم از قراردادی، پیمانی و شرکتی با آتش نشانان داریم، تاکید کرد: خواسته آتش‌نشانان اصفهان یکسان سازی وضعیت قرارداد همکاری با سازمان است وگرنه حقوق همه آنها پرداخت شده است.

گلابی با اشاره به اینکه بسیاری از آتش نشانان چندین سال‌ سابقه فعالیت دارند، اظهار کرد: درخواست تبدیل وضعیت آتش نشانان اصفهان با هماهنگی استانداری اصفهان انجام شده و پیگیری می شود که امیدواریم به نتیجه برسد.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری با تاکید براینکه مشکلات ما گاهی در بیراهه بروکراسی های اداری گم می شود، ‌تصریح کرد: برای عنوان های شغلی ماموران آتش‌نشان پیگیری ها و هزینه های زیادی داشتیم تا همکارانمان جزو گروه مشاغل سخت و زیان آور قرار گیرند.

داوطلبان زن آتش‌نشان در تست‌های ورزشی رد شدند

 وی پیرامون جذب آتش‌نشان زن در اصفهان، گفت: گفته می شد در شهرهایی که آتش‌نشان زن داشتیم هم موفق نبوده و عملا تعطیل شده و مشکلات و موانع زیادی مطرح شد، با این وجود ما همه مشکلات را پذیرفتیم و فراخون جذب آتش نشان خانم داشتیم که عده ای در گزینش های علمی پذیرفته شدند، اما همه در تست های ورزشی رد شدند.  

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان با اشاره به درخواست جذب ۴۶۰ آتش‌نشان، گفت: قصد داریم تعدادی از این افراد از بانوان باشند تا در برخی ماموریت ها به کارگرفته شوند.

وی با بیان اینکه حدود ۲ سال است شبانه روزی ایمنی بازار اصفهان را پیگیری می کنیم، خاطرنشان کرد: دادستان اصفهان در این زمینه حمایت زیادی داشتند، اما هنوز به نتیجه مطلوب نرسیده ایم و متولیان مختلفی باید وارد عرصه شوند.

گلابی با اشاره به اینکه پاساژ ایفل و تخت جمشید در چهارباغ و پاساژ جعفری در خیابان مجلسی که سال ها قبل ساخته شده چطور می توانند ایمنی را رعایت کند؟ افزود: به خاطر وضعیت اقتصادی و اشتغال تعطیلی این پاساژها سخت است، اما ما همه مسایل و ضرورت ایمن سازی پاساژها را گزارش می کنیم.

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.