• چهارشنبه / ۲ مهر ۱۳۹۹ / ۱۰:۱۹
  • دسته‌بندی: حوادث، انتظامی
  • کد خبر: 99070201159
  • منبع : نیروی انتظامی جمهوری اسلامی

هفته دفاع مقدس فرصتی برای ارتقای بصیرت، ایثار و فداکاری

هفته دفاع مقدس فرصتی برای ارتقای بصیرت، ایثار و فداکاری

فرمانده یگان های ویژه ناجا با بیان اینکه هفته دفاع مقدس فرصتی برای ارتقای بصیرت، ایثار، فداکاری است، گفت: در دوران دفاع مقدس آموخته ایم که نباید از تهدیدات دشمن ترسید بلکه باید ایستاد و تهدیدات را به فرصت تبدیل کرد.

به گزارش ایسنا سردار حسن کرمی در مراسم صبحگاه مشترک که به مناسبت آغاز هفته دفاع مقدس در ستاد فرماندهی یگان های ویژه ناجا برگزار شد، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره همه رزمندگان و شهدای گرانقدر انقلاب و دوران دفاع مقدس اظهار کرد: رزمندگان دفاع مقدس که ایثارگرانه در آن دوران با انگیزه، علاقه، آگاهی و با بصیرت در میدان دفاع از انقلاب و کشور حاضر شدند و پیروزی های زیادی را در آن جنگ ناجوانمردانه کسب کردند، مایه افتخار برای همه مردم و نیروهای مسلح هستند.

وی ضمن درود بر روح بلند و ملکوتی امام راحل گفت: آن مجاهدت های دلیرانه رزمندگان در سایه رهبری حکیمانه امام راحل بوده است. امیدواریم خداوند توفیق خدمتی صادقانه را در سایه رهنمودهای مقام معظم رهبری به ما سربازان انقلاب عنایت بفرماید تا بتوانیم راه شهدا را با اخلاص ادامه بدهیم.

فرمانده یگان های ویژه ناجا افزود: مردم و نظام هرگز آن همه فداکاری ها و از خود گذشتگی های رزمندگان و جوانان را فراموش نخواهند کرد. جنگی ناجوانمردانه توسط رژیم بعث عراق با حمایت همه کشورهای مستبد جهان بر ایران تحمیل شد اما ایستادگی همین مردم با غیرت پس از هشت سال به جهان ثابت کرد که هیچ دشمنی نمی تواند حتی ذره ای از این آب و خاک را تصاحب کند.

کرمی ادامه داد: شاید در ذهن نسل جوان که دوران هشت سال دفاع مقدس را درک نکرده اند این سوال شکل بگیرد که چرا این جنگ اتفاق افتاده است؟ در آیات قرآن کریم نیز در خصوص دفاع در مقابل جنگ های تحمیلی اشاره شده است. ایران اسلامی در آن هشت سال دفاع مقدس نه تنها آغاز کننده جنگ نبود بلکه فقط از آب، خاک، جان و ناموس خود دفاع کرد و در آن زمان به تازگی در مقابل رژیم طاغوت به پیروزی رسیده بود و مردم و مسئولان به دنبال رسیدگی به امور کشور بودند، چگونه می توانستند آغاز کننده جنگ باشند؟

فرمانده یگان های ویژه ناجا با بیان اینکه دشمنان قسم خورده انقلاب اسلامی نتوانستند پیروزی مردم را بر رژیم دست نشانده خود تاب بیاورند، گفت: استقامت و پایداری مردم شریف ایران و پشتیبانی از بنیانگذار کبیر انقلاب خاری شد در چشم دشمنان. همین باعث شد تا با تحریک و تجهیز رژیم بعث عراق و حمله به ایران دوباره بخواهند به این کشور چیره شوند اما باز هم ایستادگی و حضور همه جانبه مردم اجازه نداد به اهدافشان برسند.

پس ازگذشت چندین سال از جنگ تحمیلی، دفاع همچنان باقی است

کرمی با تاکید بر اینکه پس از گذشت چندین سال از جنگ تحمیلی، دفاع همچنان باقی است، تصریح کرد: آن زمان دشمن با جنگ سخت و در حال حاضر با انواع تحریم ها و جنگ نرم به دنبال ضربه زدن به ایران است اما با هوشیاری و بصیرت مردم و مسئولان که همانند هشت سال دفاع مقدس نگذاشت ذره ای از این آب و خاک به دست دشمن بیافتد، اکنون نیز نقشه های شوم دشمنان خنثی شده است.

وی ادامه داد: ما در دوران دفاع مقدس آموخته ایم که نباید از تهدیدات دشمن ترسید بلکه باید ایستاد و آن تهدیدات را به فرصت تبدیل کرد. این مقاومت مردم ایران در مقابل همه مشکلات نشات گرفته از دوران دفاع مقدس است که امروز ایران اسلامی در منطقه و فرا منطقه در همه عرصه ها حرف اول را می زند.

کرمی در پایان تاکید کرد: در کنار آموزش های نظامی، سبک زندگی معنوی و آشنایی با راه و منش شهدا می تواند با بهره بردن از خاطرات رزمندگان، جانبازان و خانواده معظم شهدا تاثیر بسزایی در ارتقای بصیرت، ایثار و فداکاری کارکنان داشته باشد و هفته دفاع مقدس بهترین زمان برای انجام این مهم است.

به گزارش پایگاه خبری پلیس در پایان این مراسم از تعدادی از رزمندگان هشت سال دفاع مقدس که در جبهه های نبرد حق علیه باطل حضوری پررنگ داشته اند، با اهدا لوح و هدیه تقدیر به عمل آمد.

یگان ویژه ناجا با اقتدار، هیمنه اراذل و اوباش را در هم می شکند

فرمانده یگان های ویژه ناجا با بیان اینکه با اقتدار، هیمنه اراذل و اوباش را در هم می شکنیم، گفت:آینده پژوهی و اشراف اطلاعاتی با استفاده از روش های نوین در دستور کار این پلیس است.

سردار کرمی در جلسه ای که با حضور سردار اسکندر صفری - جانشین رئیس پلیس اطلاعات و امنیت عمومی ناجا  - برگزار شد، با بیان اینکه در ایام بسیار با شکوهی قرار داریم که یادآور روزهای سخت توام با پیروزی های مختلف مردم و رزمندگان است، اظهار کرد: این ایام روزهای خاطره انگیزی را برای ملت شریف ایران بازگو می کند، در این مسیر انسان های بزرگی با دست خالی در مقابل دشمن تا دندان مسلح ایستادند تا ما امروز در کمال امنیت و آرامش زندگی کنیم.

وی ادامه داد: مقام معظم رهبری دوران دفاع مقدس را به زیبایی و با درایت خاص خود ترسیم کردند. ما باید خدا را شاکر باشیم که زیر سایه چنین رهبری حکیم در حال خدمت به مردم و کشور هستیم.

فرمانده یگان های ویژه ناجا با تاکید بر اینکه مردم با بصیرت وآگاه باید مراقب توطئه ها و دسیسه های دشمنان باشند، گفت: دشمن با انواع حربه ها به دنبال خدشه دار کردن دستاوردهای انقلاب به خصوص دفاع مقدس در نگاه مردم و جهانیان است. ما به عنوان نیروهای مسلح و وارثان دفاع مقدس درکنار مردم باید با هوشیاری و با استفاده از ابزارهای مختلف مانند رسانه های دیداری و شنیداری و حتی فضای مجازی آن همه فداکاری ها و ایستادگی های مردم و رزمندگان را در هشت سال دفاع مقدس برای جوانان بازگو کنیم تا دشمن نتواند به اهدافش برسد.

کرمی تصریح کرد: با درست قرار گرفتن در مسیر انقلاب و با اشرافیت کامل اطلاعاتی توسط نیروهای مسلح به خصوص نیروی انتظامی که وظیفه تامین امنیت کشور را بر عهده دارد مانند گذشته می توانیم نقشه های شوم دشمنان و معاندان ایران اسلامی را در نطفه خفه کنیم.

وی مقوله اشراف اطلاعاتی را مورد تاکید قرار داد و اظهارکرد: اشراف اطلاعاتی با استفاده از روش های نوین و با تجزیه و تحلیل به موقع و صحیح، می تواند کمک شایانی در انجام مطلوب ماموریت های پلیسی کند. این مهم در یگان های ویژه با توجه به وظیفه خطیری که بر عهده دارد از اهمیت خاص و ویژه ای برخوردار است.

کرمی ادامه داد: یگان های ویژه با برگزاری جلسات و تعامل با سایر دستگاه های امنیتی، توانسته اشراف اطلاعاتی خوبی را در سطح کشور به دست آورد. یگان ویژه در انجام ماموریت ها چشم و گوش بسته عمل نمی کند. قبل از انجام هر گونه ماموریتی نسبت به کسب اطلاعات مختلف مانند جفرافیای منطقه، جمعیت و... به همراه تجزیه و تحلیل اقدام می کند. انجام این مهم یکی از دلایل موفقیت این نیرو در ماموریت هاست.

وی در ادامه سخنان خود به موضوع آینده پژوهی که یکی از ارکان اصلی در انجام بهینه ماموریت های پلیسی است، اشاره کرد و گفت: این مقوله مهم و اساسی به طور جد در سطح نیروی انتظامی به خصوص در یگان های ویژه برنامه ریزی می شود و در حال اجراست.

پایگاه خبری پلیس، فرمانده یگان های ویژه ناجا طرح مقابله با اراذل و اوباش را از مهم ترین ماموریت های یگان های ویژه برشمرد و تاکید کرد: یگان های ویژه در کنار سایر پلیس های تخصصی با اقتدار در مقابل هر کس که بخواهد امنیت و آرامش مردم را خدشه دار کند، می ایستد. پیامی هم برای آن دسته از اراذل و اوباشی که فکر می کنند می توانند با آرامش و امنیت مردم بازی کنند، داریم. مخلان نظم و امنیت این را بدانند ما به عنوان پلیس ویژه جمهوری اسلامی ایران با اقتدار، اشراف اطلاعاتی و شناسایی دقیق اراذل و اوباش هرگز نخواهیم گذاشت کسی امنیت مردم را برهم بزند. هیمنه این افراد را در هم می شکنیم.

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.