• سه‌شنبه / ۱ مهر ۱۳۹۹ / ۱۰:۱۲
  • دسته‌بندی: حوادث، انتظامی
  • کد خبر: 99070100217
  • منبع : نیروی انتظامی جمهوری اسلامی

دفاع مقدس انسان ساز بود

دفاع مقدس انسان ساز بود

فرمانده مرزبانی نیروی انتظامی گفت: دفاع مقدس بسیار توانست جوان های ما را بسازد. این لایه دفاع مقدس برای من بسیار قابل توجه است. دفاع مقدس توانست جوانان ما و مردم ما را به گونه ای بسازد که نه تنها در دهه اول بلکه در دهه های بعد هم جزو حافظان اصلی انقلاب اسلامی باشند.

به گزارش ایسنا سردار احمدعلی گودرزی با اشاره به ارزش‌های گرانبها و بی بدیل  دفاع مقدس اظهارکرد: دفاع مقدس یکی از درخشان ترین صحنه های نقش آفرینی ملت مسلمان ایران است و هنوز ناگفته های بسیاری دارد که لازم است بیان شود تا نسل های آینده با ایثار و فداکاری ملت ایران و رزمندگان و فرماندهان دفاع مقدس بیشتر آشنا شوند.

وی افزود: حفظ ارزش های دوران دفاع مقدس ما را در حفظ و تداوم انقلاب یاری خواهد کرد و یقینا اینچنین است. در جنگ تحمیلی ناظر مجاهدت‌ها، تلاش و پیکار مخلصانه فرماندهان و رزمندگان بودیم. به عنوان کسی که پا به پای رزمندگان دفاع مقدس بودم، ناگفته هایی از آن دوران هم هنوز وجود دارد که شایسته است، در نوشته ها، رمان ها، فیلم ها و ... بیشتر به آن پرداخته شود.

فرمانده مرزبانی نیروی انتظامی تصریح کرد: در بُعد معنوی جنگ هشت ساله دفاع مقدس، جنگ بین ایمان و کفر بود و در صحنه های نبرد هر گاه بعد معنوی، ارتباط با خدا، اخلاص، بی توجهی به امکانات دنیوی و در یک کلمه توکّل قوی تر بود، موفقیت، پیروزی و سلحشوری خودش را بیشتر نشان می داد و اگر احیانا در بعضی مواقع ما به امکانات مادی، نیروی انسانی، کمیت، طرح و عملیات خودمان تا حدودی اعتماد می کردیم، با عدم موفقیت روبه رو می‌شدیم. شاید این ها به این دلیل بود که خداوند می‌خواست ما را متوجه کند که به کدام سمت و سو می‌رویم.

این رزمنده دوران دفاع مقدس افزود: در دوران دفاع مقدس توان ما به میزان امکاناتِ در دست ما نبود. توان ما به میزان اتصال و ارتباط با خداوند بود. در میدان رزم و مبارزه هر چه این اتصال قوی تر می‌شد، توانمندتر می شدیم و اقتدارمان افزایش پیدا می‌کرد. دفاع مقدس هشت ساله ما، تمام جنگ‌ها و غزوات و سریه های زمان پیامبر را در دل خود داشت. ما در جریان دفاع مقدس، بدر را دیدیم که یک عده قلیل چگونه بر یک عده کثیر غلبه می کردند. در دفاع مقدس اُحُد را دیدیم که اگر احیانا در یک محور، بعضی از نیروها توجه شان به دستور فرماندهی ضعیف می شود و یا خدای ناکرده غیر از آنچه که مسائل انقلاب و نظام و خدا می خواهد، چیز دیگری در دل بعضی ها رسوخ می کند، چه عواقبی دارد و هم حُنین را دیدیم که اگر جایی اعتماد ما به کمیت نیروی ما و امکانات بود، خدا چگونه ما را متنبه می ساخت.

وی ادامه داد: حاصل همه این ها این بود که نیروهایی ساخته شده اند که اکنون وقتی سراغ آنان می روید، آن بعد ارزشی و اخلاصشان بر همه چیز هویدا می شود و به این باور رسیده اند که تنها عامل پیروزی ما همان معنویت بود.

فرمانده مرزبانی ناجا تأکید کرد: فقط این نبود که معنویت رزمندگان بر دفاع مقدس اثر بگذارد، بلکه دفاع مقدس هم در معنوی کردن رزمندگان اسلام نقش داشت که شاید ما کمتر به آن توجه کرده‌ایم. بسیار توانست جوان های ما را بسازد. این لایه دفاع مقدس برای من بسیار قابل توجه است. دفاع مقدس توانست جوانان ما و مردم ما را به گونه ای بسازد که نه تنها در دهه اول، بلکه در دهه های بعد هم جزو حافظان اصلی انقلاب اسلامی باشند و در راه حفظ انقلاب، دیگران به تبعیت از آنها نقش آفرین باشند.

وی با اشاره به دستاوردها و محوریت های دفاع مقدس نیز خاطر نشان کرد: در دوران دفاع مقدس ما هشت سال بدون پشتوانه اطلاعاتی و آموزش های کلاسیک دنیا توانستیم به بهترین شکل دفاع را مدیریت کنیم، این سبب شد یک مجموعه ای از تجربیات، قوانین و توانمندی هایی را کشف کنیم و اکنون در دوره های آموزش جنگ، مبنای ما همان تاکتیک‌هاست؛ به فرموده مقام معظم رهبری، با شکل گیری ارتش بیست میلیونی انقلاب ما بیمه خواهد شد، این ها به برکت جنگ و دوران دفاع مقدس بود.

به گزارش پایگاه خبری پلیس گودرزی در پایان گفت: جمهوری اسلامی ایران در مانورهای نظامی، شگفتی‌های بزرگی را به دنیا نشان می‌دهد که همه‌ این توفیقات حاصل برکات دوران دفاع مقدس است. امروز می‌توان ثمره دفاع مقدس را همانند گذشته در مرزهای کشور دید؛ مرزهایی که با تجربه دفاع مقدس مدیریت و کنترل می‌شود و مرزبانانی که ادامه دهنده را رزمندگان دفاع مقدس در سرحدات کشور هستند و با اهدای خون و جان خود از کیان ایران اسلامی دفاع و پاسداری می‌کنند.

قدرتمندانه به تقویت تعاملات با کشورهای همسایه ادامه می‌دهیم

فرمانده مرزبانی ناجا از اجرای پایلوت مرزهای خراسان رضوی به طرح هوشمند سازی در کشور خبر داد و گفت: قدرتمندانه برای سیر صعودی امنیت در کشور، به تقویت تعاملات خود با کشورهای همسایه ادامه می‌دهیم و در شرایط سخت کرونایی نیز اجازه نخواهیم داد مرزها بسته شود.

 سردار احمدعلی گودرزی در مراسم تکریم و معارفه فرمانده مرزبانی استان خراسان‌رضوی با گرامیداشت هفته دفاع مقدس و شهدای هشت سال جنگ تحمیلی گفت: سربلندی و عزت امروز نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران از برکات هشت سال دفاع مقدس است و قدم به قدم این خاک گواه دلاوری‌های مردان و زنانی بوده که خالصانه برای حفظ این خاک و بوم و دفاع از ارزش های اسلامی در مقابل دشمن ایستادند.

وی در ادامه با بیان اینکه مدیریت هوشمند در امنیت پایدار و توسعه یافته کشور بسیار موثر است، گفت: فرآیند ایجاد هوشمندسازی، نیروی انسانی در مرز را کاهش می‌دهد و به پایش تصویری مرز کمک قابل توجهی می‌کند. از این رو هوشمندسازی در مرزها در حال پیاده‌سازی است و ذخایر اطلاعاتی برای تامین امنیت مرزها را تامین می‌کند.

فرمانده مرزبانی ناجا تصریح کرد: خراسان رضوی از وضعیت ویژه‌ای در مرزها برخوردار است و به این دلیل مهم تلاش می کنیم همه اقدامات هوشمندسازی، به صورت پایلوت در این استان اجرایی شود.

گودرزی با تاکید بر اینکه مرز، حریم کشور است و باید از هر گونه تجاوز ایمن بماند، خاطرنشان کرد: خوشبختانه با کشورهای همسایه تعاملات خوبی داریم و اختلافات جزئی نیز در حال بررسی و حل و فصل شدن است و کشورهای مقابل نیز برای حل این اختلافات جزئی اعلام آمادگی کرده ‌اند.

فرمانده مرزبانی ناجا ادامه داد: استکبار و دشمنان نظام همواره از طریق قاچاق مواد مخدر و انسان به فکر فتنه انگیزی در ایران هستند و با قاچاق مواد مخدر و ورود سلاح به کشور برای ایجاد ناامنی می کوشند تا امنیت کشور را متزلزل نشان دهند. با وجود نیروهای مقتدر نظامی، امنیتی، مرزبانی و انتظامی تمام فتنه‌های آنها در نطفه خفه شده است.

وی افزود: ملتی که همواره آماده جهاد باشد خوار و ذلیل نخواهد شد و ما باید با توجه به اینکه کشوری هستیم که در مقابل مستکبران ایستاده ایم و همواره منافع آنان با ما درتضاد است باید آمادگی خود را حفظ کنیم و اجازه ندهیم هیچ کشوری جرات تعدی و تجاوز به کشور ما را داشته باشد.

گودرزی با بیان اینکه مرزبانان ادامه‌دهنده راه رزمندگان و شهدای دفاع مقدس هستند، اظهارکرد: استان خراسان رضوی همجوار با کشوری است که از لحاظ امنیتی ثبات ندارد و این مهم، فعالیت انتظامی و مرزی را دو چندان می کند و برای تامین امنیت مرزها نیازمند برنامه ریزی دقیق‌تری هستیم.

فرمانده مرزبانی ناجا افزود: قدرتمندانه با سیر صعودی امنیت در کشور به تقویت تعاملات خود با کشورهای همسایه ادامه می‌دهیم و در شرایط سخت کرونایی نیز اجازه نخواهیم داد مرزها بسته شود، با شیوع کرونا در کشورهای همسایه، تعداد زیادی از شهروندان افغانستانی را در مشهد رایگان درمان کرده‌ایم .

گودرزی به افزایش تولید مواد مخدر در کشور افغانستان اشاره کرد و گفت: در شش ماه گذشته ۶۸ تُن انواع موادمخدر در مرزهای کشور کشف شده است که ۹۴ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش داشته است. در این مدت هم ۹ نفر از مرزبانان غیور کشور در درگیری با اشرار و قاچاقچیان به شهادت رسیده اند.

وی خاطرنشان کرد: بیش از ٤٠ سال است کشور افغانستان از سوبسید و امکانات بهداشتی ایران استفاده می‌کند که قابل توجه بوده و نیازمند توجه آنها به مسائل همسایگی با کشور جمهوری اسلامی ایران است.

به گزارش پایگاه خبری پلیس در این مراسم سردار "احمدعلی گودرزی" - فرمانده مرزبانی ناجا - سردار "مجید شجاع" را به عنوان فرمانده مرزبانی استان خراسان رضوی معرفی و از تلاش‌های سردار "ماشااله جان‌نثاری" قدردانی کرد.

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.