• شنبه / ۸ شهریور ۱۳۹۹ / ۱۰:۲۹
  • دسته‌بندی: آذربایجان شرقی
  • کد خبر: 99060805991
  • خبرنگار : 50403

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی آذربایجان شرقی تشریح کرد:

تحریفات و خرافات در ماجرای کربلا و اهداف پشت پرده آن

تحریفات و خرافات در ماجرای کربلا و اهداف پشت پرده آن

ایسنا/آذربایجان شرقی رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی آذربایجان شرقی گفت: مهمترین هدف دشمنان از ایجاد تحریفات و خرافات در ماجرای کربلا، از بین بردن و به فراموشی سپردن هدف قیام عاشورا است.

حجت الاسلام و المسلمین رسول برگی در گفت‌وگو با ایسنا در خصوص اهمیت قیام امام حسین(ع) اظهار کرد: همه ما می‌دانیم که اگر قیام امام حسین(ع) و نهضت عاشورا نبود هیچ نامی از اسلام، قرآن و احکام باقی نمی‌ماند. زمانی که آیت‌الله خوانساری در مسجد سید عزیزالله تهران نماز می‌خواند، هر روز بعد از اذان و اقامه و قبل از شروع نماز سه مرتبه ذکر« السلام علیک یا اباعبدالله» را می‌گفت و سپس نماز می‌خواند. وقتی علت این موضوع را از ایشان می‌پرسند ایشان می‌گوید که من می‌خواهم برای خودم یادآوری کنم که علت باقی ماندن دین، نماز، احکام، مسجد و... وجود نازنین حضرت اباعبدالله الحسین(ع) است و اگر قیام حضرت سیدالشهدا(ع) نبود، هیچ نامی از اسلام باقی نمی‌ماند.

وی با بیان اینکه امام خمینی(ره) نیز فرمودند که « محرم و صفر است که اسلام را نگه داشته است»، ادامه داد: وقتی که ابن زیاد از حمید بن مسلم می‌پرسد که کربلا را چطور دیدی؟ حمید ابن مسلم می‌گوید که حسین(ع) پیروز کربلا بود. ابن‌زیاد با تعجب می‌پرسد این چه حرفی است که می‌زنی؟حمید بن مسلم می‌گوید «تا ظهر عاشورا و قبل از این‌که علی‌اصغر(ع) کشته شود تو پیروز بودی اما بعد از این‌که علی‌اصغر(ع) به شهادت رسید حسین بن علی (ع) پیروز عاشورا بود و پیروزی حسین یعنی پیروزی دین».

وی با اشاره به اینکه همان‌طور که ما به اهمیت عاشورا و محرم پی برده‌ایم، دشمن نیز به این موضوع پی برده است، خاطرنشان کرد: وقتی که در اسرائیل سمیناری را برای بررسی چگونگی از بین بردن اسلام و شیعه برگزار کردند، «مارتین کرامر» گفت که «شیعه دو پرچم سبز مهدوی و سرخ حسینی دارد و تا زمانی که این دو پرچم در دستان شیعه است، شما هیچ کاری نمی‌توانید بکنید»  و به همین علت است در مقابل  پرچم انتظار جریان انجمن حجتیه را راه‌اندازی کرده و ادعا می کنند تا زمانی که همه عالم مملو از فساد نشده است، امام زمان(عج) ظهور نخواهد کرد.

ایجاد تحریفات عاشورا برای زیر سؤال بردن هدف امام حسین(ع)

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی آذربایجان شرقی در خصوص تحریفات در بحث ظهور امام زمان(عج) و قیام عاشورا نیز گفت: دشمن با معرفی امام زمان های ساختگی و نشان دادن امام زمان از طریق خواب، رویا و خرافات قصد تضعیف موضوع مهدویت را دارد و برای از بین بردن پرچم عاشورا نیز تحریفاتی را مطرح می کنند تا  هدف عاشورا را زیر سؤال ببرند و لذا ما باید بدانیم که امام حسین به چه دلیل قیام کرد و به چه دلیل واقعه عاشورا به وجود آمد.

وی ادامه داد: امام خمینی (ره) جمله بسیار زیبایی دارند که فرموده اند «گریه برای مظلوم فریاد در برابر ظالم است». یعنی گریه کردن برای امام حسین(ع)، سیاه پوشیدن و عزاداری ما به منزله فریاد در مقابل ظالم است . لذا اگر از بُعد «کل یوم عاشورا و کل ارض کربلا» بنگریم،  باید یزید زمان خودمان را بشناسیم.

وی با تاکید بر اینکه قیام عاشورا جذب‌کننده است و انسان را بسوی خودش متوجه می‌کند، متذکر می‌شود: «آنتوان بارا» نویسنده مسیحی دو کتاب تحت عنوان «حسین(ع) در اندیشه مسیحیت» و «زینب کبری(س) فریادی که مکمل راه بود» داشته و از این طریق امام حسین(ع) را به جهانیان شناساند و یک جوان مسیحی که امام حسین(ع) را نمی‌شناسد، با خواندن این کتاب با امام حسین(ع) آشنا می شود. همچنین ماهاتما گاندی می‌گوید «من با شناخت امام حسین(ع) توانستم هندوستان را از دست استعمار پیر نجات دهم» و یا نلسون ماندلا می گوید «من در شکنجه گاه های آفریقا، با شناختن راه و منش امام حسین(ع) توانستم شکنجه‌ها را تحمل کنم» و چه بسیار افرادی که به عشق امام حسین(ع) مسلمان و شیعه شده‌اند.

داعش و تشیع لندنی دو پدیده شوم برای نشان دادن توحش است

این کارشناس مسائل مذهبی، «داعش» و «تشیع لندنی» را دو پدیده شوم ایجاد شده توسط دشمنان برشمرد و تاکید کرد: دشمن با شناختی که از عظمت اسلام و واقعه کربلا دارد، در میان اهل سنت پدیده شوم و سفاک داعش را ایجاد می‌کند و در بین شیعیان نیز تشیع لندنی را ترویج می‌دهد و زمانی که یک جوان مسیحی و یهودی می‌خواهد مسلمان شود به او می‌گوید اگر می‌خواهی سنی شوی، باید مثل داعش باشی  و اگر می‌خواهی شیعه شوی مانند این وحشی هایی خواهی شد که به خودشان نیز رحم نمی کنند.

وی ادامه داد: اگر کلمه عاشورا را به صورت لاتین در اینترنت جست‌وجو کنیم، تصاویری را می‌بینیم که فقط قمه‌زنی را نشان می‌دهد و دشمنان از این تصاویر سوءاستفاده کرده و به جوانان مسیحی می گویند که شیعیان به خودشان نیز رحم نمی‌کنند و حتی وهابی‌ها با منتشر کردن این تصاویر قمه‌زنی و تصاویر کودکی که توسط مادرش به خون آغشته شده می گویند« این‌ها کسانی هستند که به کودکان خود نیز رحم نمی‌کند چطور می‌خواهند به ما رحم کنند» و نه تنها با این کار می‌خواهند هدف قیام امام حسین(ع) را زیر سوال ببرند بلکه می‌خواهند شیعه را بعنوان نماد توحش و وحشی گری معرفی کنند و هدف اصلی امام حسین(ع) را که عبارت بود از احیای امر معروف و نهی از منکر و اصلاح جامعه و دعوت به سوی خدا، از بین ببرند.

امتناع قمه زنان تبریزی از نجات ثقه الاسلام در روز عاشورا

حجت الاسلام برگی با یادآوری ماجرای به شهادت رسیدن ثقّة الاسلام در تبریز، گفت: این وقایع در تاریخ ما نیز تکرار شده است و زمانی که در روز عاشورا روس‌ها می‌خواستند ثقّة الاسلام را در میدان دانشسرای تبریز اعدام کنند، عده‌ای در میدان کاهفروشان تبریز در حال قمه زنی بودند. وقتی به آن‌ها می‌گویند که شما با همین قمه هایی که در دست دارید و کفنی که پوشیده اید، به میدان دانشسرا بروید و ثقّة الاسلام را نجات دهید. اما آنها می‌گویند که ما را به سیاست دخالت ندهید ما اهل سیاست نیستیم. اما واقعاً نمی‌دانستند که هدف امام حسین (ع) از قیام کربلا دنیوی و مادی نبود بلکه هدفش این بود کسی که در راس سیاست و درجایگاه حاکم جامعه می‌نشیند باید تمام حرکات و رفتار و حکومتش بر مدار دین باشد. لذا دشمن از این طریق قصد داشت مردم و شیعیان را به سوی وهن برده و نوعی بی‌خیالی در مردم ایجاد کند.

وی در مورد ریشه تاریخی قمه زنی و صحت و سقم ماجرای لطمه زدن حضرت زینب(س) به سر مبارکشان نیز اظهارکرد: آیا اصلاً در زمان امام صادق(ع) قمه‌زنی وجود داشت؟ کدامیک از امامان ما قمه زنی کرده است؟ ماجرای حضرت زینب(س) نیز چند صد سال بعد در کتابی توسط ملاحسین کاشفی آمده‌است که او نیز سنی است اما چرا قبل از این نویسنده کسی به این موضوع اشاره نکرده بود و اصلاً فرض کنیم این سند ضعیف نیست و صحت دارد و حضرت زینب(س) سر خود را بر محمل کوبیده است ولی چرا ما  سایر اعمال ائمه و اهل‌بیت را الگو قرار نمی‌دهیم؟ چرا نماز شب خواندنشان، حق‌خواهی، حمایت از مظلوم را الگو قرار نمی دهیم؟

اختصاص بهترین خیابان لندن برای قمه زنی در روز عاشورا

وی در رابطه با جریان تشیع لندنی و حمایت دولت انگلستان از این جریان نیز افزود: چطور می شود در کشوری مانند انگلستان که انداختن آب دهان بر روی زمین جریمه دارد و می‌گویند که شما با این کار روح مردم و اطرافیانتان را جریحه‌دار می‌کنید، در روز عاشورا در بهترین و پرترددترین خیابان لندن مکانی را برای قمه‌زنی اختصاص می دهند و حتی آمبولانس نیز آماده می کنند و به همه می‌گوید اگر کسی می‌خواهد در روز عاشورا قمه زنی کند به این مکان بیاید و با این کار جوان مسیحی را از اسلام و تشیع می ترساند.

این کارشناس مسائل مذهبی تاکید کرد: منظور ما از تشیع لندنی تنها این نیست که مراجع‌شان در لندن هستند بلکه موضوع اصلی این است که تفکر این جریان از لندن اداره می شود. چطور می شود شبکه های ماهواره جمهوری اسلامی را تحریم و از مدار خارج می کنند اما برای تشیع لندنی بیش از 20 شبکه ماهواره‌ای راه‌اندازی کرده و از لندن پشتیبانی می کنند؟ حتی کار به جایی می رسد که ادعا می کنند ملکه انگلیس یکی از نوادگان امام حسن(ع) و سیده است که پاسخ ما این است آیا ملکه انگلیس شیعه شده است یا تشیع نمایش داده توسط شما مورد طبع ملکه انگلستان قرار گرفته است؟

وی در خصوص اقدامات انجام شده جهت مقابله با جریان تشیع لندنی اظهار کرد: بحث مقابله با تشیع لندنی یک موضوع سیستمی نیست که بگوییم تنها مربوط به حکومت است و هرکسی که صاحب تفکر، تعقل و اندیشه است و حرفش را در جامعه می‌شنوند، باید در این موضوع بسیج شود و هرکسی که خطر این جریان را  احساس می کند، باید در جامعه بگوید و هشدار دهد و جوانان را بیدار کند و من معتقدم با همه هزینه‌هایی که آن‌ها انجام می‌دهند و با دلار پول خرج می کنند، ما اقدامات خوبی کرده‌ایم.

تشیع لندنی حتی یک شهید و یا جانباز مدافع حرم نیز ندارد

وی اضافه کرد: شما شهدای مدافعان حرم را ببینید آیا جریان تشیع لندنی حتی یک نفر شهید یا جانباز مدافع حرم دارد؟ چرا حتی یک نفر از آن‌ها حاضر نشدند از حرم حضرت زینب(س) که ادعا می کنند قمه‌زنی را از آن حضرت الگو گرفته‌اند، دفاع کنند؟ این جریان تعقل ندارد و خرافاتشان تا این حد است که منبری‌هایشان در منبرها می گویند «کرونا سگ چه کسی است که به حریم  امام حسین(ع) بیاید». این جریان آن قدر خارج از عقل است که در مراسمات بدون ماسک شرکت می‌کنند درحالی‌که کل دنیا می‌گوید و حتی در روایات، آیات و احادیث نیز به این موضوع تاکید شده است که در مقابل بیماری  باید از خود دفاع کنیم اما این‌ها چون خودشان را مرجع خود خوانده و از همه برتر می دانند و حرف هیچ کسی را قبول نمی‌کنند، این گرفتاری‌ها را به وجود می‌آورند.

ترویج امر به معروف و نهی از منکر در جامعه کلید لبیک به هل من ناصر ینصرنی

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی آذربایجان شرقی در پاسخ به این سوال که چه کنیم تا به ندای «هل من ناصر ینصرنی» امام زمان خود لبیک بگوییم، اظهار کرد: در یکی از زیارت‌نامه های امام حسین (ع)،  امام صادق (ع) می‌گوید که هفت مرتبه بگویید «لبیک یا داعی الله» یعنی ای کسی که مرا به خداوند دعوت می کنی من به تو لبیک می گویم.  سپس می گویند «اگر من در آن روز نتوانستم به صدای تو لبیک بگویم اما امروز با تمام وجود به سوی شما آمده‌ام». لذا هدف اصلی امام زمان(عج) از ظهور ، پیاده کردن هدف و مرام امام حسین(ع) در جامعه است و آیا هدف امام حسین(ع) غیر از این بود که می‌خواستند بشریت را از بند مادیات نجات داده و به آزادی برسانند و سیره و عمل جدشان رسول‌الله(ص) و پدرشان علی (ع) را در جامعه پیاده کنند؟ آیا هدف امام غیر از این بود که امربه‌معروف و نهی از منکر را  در جامعه پیاده کنند؟

حجت الاسلام برگی در پایان تاکید کرد:  اگر قرار است به ندای هل من ناصر یزدانی امام ،  لبیک بگوییم باید معروف را در جامعه ترویج دهیم. معروف یعنی نماز،  روزه، پاک‌دستی، سلامت فکری، سلامت اقتصادی، عمل به آیات قرآن و وجود شور و شعور در کنار هم. درمورد منکر نیز تنها بدحجابی منکر نیست. آیا دوری از پاک‌دستی، غیبت، تهمت، افترا، آبروی کسی را بردن منکر نیست؟  لذا اگر بتوانیم معروف را ترویج داده و از منکر را جلوگیری کنیم، می توانیم به ندای امام حسین(ع) لبیک بگوییم.

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.