• شنبه / ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ / ۱۶:۰۶
  • دسته‌بندی: ایلام
  • کد خبر: 99052518388
  • منبع : نمایندگی ایلام

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام:

رسانه‌ها مطالبه‌گر و امیدبخش باشند

رسانه‌ها مطالبه‌گر و امیدبخش باشند

ایسنا/ایلام نماینده ولی‌فقیه در استان ایلام گفت: در شرایط فعلی اصحاب رسانه باید امیدآفرین باشند چون دشمنان با تمام توان در حال سیاه‌نمایی هستند و نباید به این سیاه نمایی‌های دامن زد بلکه باید در نقدها منصف و در عین حال مطالبه‌گر باشند.

حجت‌الاسلام و المسلمین «الله‌نور کریمی‌تبار» با تقدیر از اصحاب رسانه و مطبوعات استان در راستای مجاهدت در زمینه اطلاع رسانی، اظهار کرد: خبرنگاری، کار و شغلی پردغدغه و پرهزینه است، ولی افتخار خبرنگاران این است که پیام رسانانی هستند که کارشان از جنس انبیاء و پیامبران الهی است.

 وی با  گرامیداشت یاد و خاطره خبرنگارانی که برای آگاه سازی مردم جان خود را فدا کرده اند، گفـت: پیامبران الهی برای ابلاغ پیام الهی و انجام رسالت خود هزینه پرداخت می کردند، جامع را آگاه می کردند و آن هایی که مدعی آگاهی در جامعه بودند، تحمل چنین شخصیت های بیدار کننده ای را نداشتند.

 امام جمعه ایلام با بیان اینکه واقعیت هایی در جامعه وجود دارد و  انعکاس خبری این واقعیت ها در جامعه اهمیت و جایگاه ویژه ای دارد، ابراز کرد: در حادثه کربلا اگر خبرنگار و پیام رسانی مانند حضرت زینب(س) وجود نداشت، چه بسا  عاشورای حسینی به فراموشی سپرده می شد و یا حداقل تحریف می گردید، آنچه امروز ما داریم مرهون مجاهدت های  خبرنگارانی است که واقعیت ها را به ما رساندند.

نماینده ولی فقیه در استان ادامه داد: خبرنگار نسبت به آنچه  در اطرافش می گذرد، نمی تواند بی تفاوت باشد و بالاتر از این، زمانی است که غبار شبهه فضای جامعه را در بر می گیرد و رسالت خبرنگار بسیار سنگین تر می شود و باید گفت که واقعیت نمایی، هنر واقعی خبرنگار است.

 کریمی‌تبار با اشاره به فضای امروز جامعه و سیاه نمایی برخی از افراد در خصوص قرار داد ایران و چین، گفت: بر اساس قانون  اساسی چنانچه در کشور بخواهند برخی معاملات بین المللی که دارای هزینه های سنگینی برای کشور است، انجام شود باید مجلس آنرا تائید کند، برخی سیاه نمایی می کنند چرا که از ارتباط ایران و چین ضرر می کنند و به همین خاطر در این زمینه شبهه افکنی می کنند، نقش رسانه ها در  زمینه شبهه زدایی و کنار زدن غبارها بسیار مهم و حائز اهمیت است.

 وی با تاکید بر اینکه مطالبه گری دستور و تاکید مقام معظم رهبری است و یکی از اصنافی که می تواند به راحتی مطالبه گری داشته باشد قشر خبرنگار است، گفت: کسانی که مسئولیتش را برعهده گرفته اند و وزن مدیریتیشان به اندازه جایگاهشان نیست و با رانت به مدیریت رسیده اند، از پاسخگویی مطالبات به حق خبرنگاران عاجز  بوده و به دنبال حاشیه سازی می‌روند.

نماینده ولی‌فقیه در استان ایلام ادامه داد: در سال هایی  که از عمر با برکت انقلاب اسلامی  می گذرد، حرکت انقلاب، حرکتی بر خلاف جریان آب بوده است و در طول این سال ها با موانع و مشکلات مختلفی مواجه بوده ایم، فشار دشمن بیرونی  با تلاش های عناصر خود فروخته داخلی علیه نظام اسلامی همراه بوده است،  امروز باید دقت کنیم دستاوردهای انقلاب اسلامی که خیلی هم زیاد است بیان شود.

 امام جمعه ایلام گفت: رسانه های خبری دشمن،دستاوردهای انقلاب اسلامی به هیچ وجه بیان نمی کنند اما سیاه نمایی ها را با بوق های رسانه ای خود، بیان می کنند و افکار جامعه را در فضای ناامیدی و یاس قرار می دهند، رسانه های کشور باید رسالت خود را انجام دهند، نقشی که خبرنگاران در مدیریت افکار عمومی انجام می دهند، بسیار تاثیرگذار است.

 کریمی‌تبار ادامه داد: هنری که رسانه های غربی  برای القای مطالب خلاف واقع خود دارند، رسانه های کشور باید در القای مطالب حق  نظام و انقلاب اسلامی به کارگیرند و تلاش کنیم افکار  عمومی جامعه ما به سمت و سویی که  انقلاب اسلامی حرکت می کند، سوق داده شود و فضای مجازی  در این شرایط فوق العادده تاثیرگذار است.

وی تصریح کرد: دشمن تمام تلاش خود را برای گسست خانواده اصیل ایرانی و اسلامی به کار بسته است، خبرنگاران برای ارزش های اصلی که در خانواده ایرانی وجود دارد، تلاش کنند، دشمن تحمل ندارد  که خانواده ایرانی به عنوان موثرترین عامل تربیت انسانی و هویت دهنده به جامعه  وجود داشته باشد.

 کریمی تبار، ادامه داد: حیات  و پویایی جامعه بستگی به اخبار و اطلاع رسانی اصحاب رسانه دارد  در جامعه انتشار پیدا پیدا کرده و موجب آگاهی اقشار مختلف مردم می شو و رسانه‌ها باید درباره استحکام بنیان خانواده تمام تلاش خود را به کار گیرند.

 وی با اشاره به ۲۶ مرداد و گرامیداشت سالروز بازگشت آزادگان به میهن اسلامی، گفت:  به چنین نسلی افتخار می کنیم که در اسارت دشمن  هرگز سر تسلیم و تعظیم فرود نیاوردند و  دشمن بعثی را مغلوب اراده آهنین خود کردند.

 امام جمعه ایلام با بیان اینکه باید تحمل نظرات مخالف همدیگر را داشته باشیم، تصریح  کرد:  ما در مبانی با هم اختلاف نداریم بلکه اختلاف سلیقه وجود دارد و اختلاف سلیقه قابل تحمل است و چنانچه  اختلاف سلیقه همدیگر را تحمل کنیم و وحدتی در  بین اصحاب رسانه به وجود بیاید، آن موقع  هیچ خبرنگاری به آسانی طعمه افرادی نمی شود که با پول آن ها را بخرند.

کریمی تبار تصریح کرد: رسالت خبرنگاری و حرمت قلم  اقتضا می کند که از این توان و ظرفیت برای حب و بغض شخصی استفاده نشود، حرمت قلم بالاتر از این است که از آن برای  مطامع شخصی استفاده شود، در شرایط فعلی اصحاب رسانه باید امیدآفرین باشند چون  دشمنان با تمام توان در حال سیاه‌نمایی هستند و نباید به این سیاه نمایی های دامن زد بلکه باید در نقد ها منصف بود و راه‌کارها هم بیان شود.

 وی با بیان اینکه نداشتن درآمد هزینه سنگین زندگی، بالا رفتن سن ازدواج ، فضای سنگین کرونا و بیکاری و درآمد کم از جمله مشکلاتی است که مردم با آن درگیر هستند، گفت: رسانه های استان با وحدت رویه با مباحث گرانی های بدون ضابطه و افرادی که در آن دخیل هستند، وارد شوند.

امام جمعه ایلام خاطرنشان کرد: برخی ادارات در وظایفی که دارند، کوتاهی می کنند و باید پاسخگو باشند، رسانه ها و مطبوعات استان نیز در قالب امر به معروف و نهی از منکر وظیفه دارند که این کوتاهی ها و قصور را تذکر دهند و اگر مرتفع نشد و در فضای رسانه ای مطرح کنند.

 در این نشست، محمد علی‌نظری، رئیس سازمان بسیج رسانه استان ایلام، « سامی شهبازی» رئیس خانه مطبوعات استان ایلام، تعدادی از اصحاب رسانه و مطبوعات استان ایلام از جمله « عباس خزلی» پیشکسوت رسانه، « فرشته سنجیده» فعال رسانه ای، « عبدالحمید کرمی» پیشکسوت رسانه ای،« ابراهیم محمدی» و «عظیم پیرانی» از فعالان رسانه ای استان به بیان نظرات، دیدگاه ها و پیشنهادات خود در حوزه های مختلف پرداختند.

 در پایان این مراسم نیز از سایت اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام با حضور اصحاب رسانه و مطبوعات استان رونمایی شد.

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.