• شنبه / ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ / ۱۱:۲۰
  • دسته‌بندی: خبر بازار
  • کد خبر: 99052517983
  • خبرنگار : 30054

انجام پروژه های کاری از طریق دورکاری با امکان مهارت افزایی همزمان

انجام پروژه های کاری از طریق دورکاری با امکان مهارت افزایی همزمان

فریلنسینگ Freelancing به این معنا است که هر فرد با تقویت قابلیت های مختلف، تخصص، مهارت، استعداد و توانایی که دارد، به موسسه، شرکت، شخص و... خدمات ارائه کند.

به گزارش ایسنا،بنابراعلام نیل پیکسل، این شرایط می تواند بدون استخدام و در قالب یک پروژه کاری تعریف شود و در مقابل آن خدمات هزینه دریافت شود.

زمینه هایی که در آن فریلنسینگ رایج می باشد محدودیتی نداشته و شامل چاپ، نویسندگی، ترجمه، برنامه نویسی، عکاسی، روزنامه نگاری، گرافیک، طراحی سایت، مشاوره، فعالیت های مهندسی، معماری، طراحی داخلی، موشن گرافی و... است.

از جمله مزیت های فریلنسینگ این است که می توان با چند شرکت مختلف، مجموعه یا فرد به صورت دورکاری همکاری داشت و محدود به زمان و مکان جغرافیایی نبود و حتی در این پلتفرم زمینه همکاری در بستر بین المللی نیز وجود دارد.

فریلنسینگ بستری را فراهم می‌کند تا در آن کارفرما با برون سپاری و سپردن پروژه به فریلنسرهای حرفه ای و متخصص یک کار را مطابق نظر و سلیقه خود به اتمام برساند.

مزایای زیادی را می توان برای سپردن پروژه کاری و انجام از طریق دورکاری در پلتفرم های مطمئن و آزمون شده برای کارفرماها برشمرد که تعدادی از آنها به شرح زیر است:

. دسترسی به فریلنسرهای حرفه ای و با تجربه

. سهولت انتخاب فریلنسر بر اساس آمار میزان رضایت مشتری

. امکان استفاده از تیم کاری

. هزینه کمتر در قبال کیفیت خدمات بالاتر

. امکان برقراری ارتباط با فریلنسر در طی انجام پروژه های خاص

. پشتیبانی کارآمد و در دسترس

این روزها با همه گیری ویروس کرونا افراد، تیم ها و مدیران شرکت‌ های زیادی برای حفظ سلامت خود و کارمندان به سراغ روش نوین فریلنسینگ و دورکاری رفته اند، چه بسا پروژه های بسیاری به این دلیل متوقف نشده و مطابق شرایط عادی با بازدهی بالا و کیفیت مناسب ادامه یافته اند.

آموزش آنلاین، لازم و ملزوم فریلنسینگ

یکی از موارد ضروری برای موفقیت در فریلنسینگ یادگیری مداوم است. چرا که کیفیت پروژه ها، روند کاری آینده را تعیین می‌کند؛ بنابراین تمام افرادی که به آزادکاری مشغول هستند، برای حضور در دنیای فریلنسینگ باید به صورت همزمان به دنبال افزایش مهارت های شغلی خود باشند. بهترین روش آموزش برای یک فریلنسر استفاده از آموزش آنلاین است.

منابع معتبر آموزش آنلاین و یادگیری در بستر اینترنت شامل تمام کتاب‌های الکترونیکی، ای بوک ها ebook، دوره های آموزش آنلاین، دوره ویدئویی، مقالات آنلاین، مقالات موجود در وب سایت و... می شوند.

آموزش آنلاین Online Education روش امروزی آموزش مجازی است و جایگزینی برای کلاس های آموزشی سنتی می باشد. این شیوه آموزش در دنیا سابقه طولانی تری دارد. Skillshare یکی از وبسایت های خوب انگلیسی زبان آموزش آنلاین محسوب می‌شود.

وبسایت نیل پیکسل در ایران را نیز می توان یکی از بهترین و کامل ترین مراجع آموزش آنلاین فارسی معرفی کرد.

البته در نیل پیکسل این شیوه آموزش، خود یکی از خدمات فریلنسینگ می باشد که با استفاده از روش‌های ارتباطی جدید مثل ایمیل، وبلاگ، وب ‌سایت، اپلیکیشن، ابزار چت و... در بستر اینترنت، محتوای آموزش آنلاین را در اختیار کاربر قرار خواهد داد.

پلتفرم آموزش آنلاین برای افراد با تجربه و متخصص نیز شرایطی را فراهم آورده تا با سپردن پروژه به آن ها بتوانند مهارت های تخصصی را به کمک دوره ویدئویی، چت و روش‌های دیگر آموزش داده و کسب درآمد کنند.

در حین آموزش آنلاین مدرس فریلنسر و کاربر به وسیله اینترنت و به صورت همزمان Synchronous فرآیند یادگیری و آموزش آنلاین را طی می کنند.

این شیوه آموزش به کمک صدا، تصویر و مرورگر های اینترنت می تواند تنها با وجود یک لپ تاپ، تبلت یا کامپیوتر و اینترنت با سرعت مناسب در دسترس کاربر قرار گیرد.

در شیوه آموزش آنلاین نیل پیکسل، علاوه بر آپشن ارائه محتوا به صورت دوره ‌ای، امکان و فرصت تعامل و دریافت فیدبک دو طرفه برای مدرس و کاربر وجود دارد. به طور کلی آموزش آنلاین متناسب با نیاز هر فرد یا تیم تنظیم می‌شود و این امر تاثیرگذاری آن را بالاتر می‌برد.

این نوع روش آموزش را آموزش مبتنی بر وب نیز می‌نامند که به آن آموزش بدون وابستگی به زمان و مکان نیز می‌گویند. روش آموزش قبل از روش آنلاین، آموزش از راه دور Distance learning و آموزش الکترونیک E-learning بوده است اما در حال حاضر آموزش آنلاین از تمام روش‌های پیشین، سبقت گرفته و همه گیر شده است؛ زیرا این روش بسیاری از محدودیت ها را زیر پا گذاشته و خدمات خود را بدون محدودیت های مکانی و زمانی در اختیار مخاطب قرار می‌دهد.

همچنین روزانه با ارتقای متدهای آموزشی پیشروی می‌کند. آخرین متد و روش آموزش در قالب دوره ویدئویی به صورت آنلاین گزینه بسیار مناسبی برای علاقه مندان به استفاده از خدمات فریلنسینگ است.

مزایای آموزش آنلاین

آموزش آنلاین مختص افرادی است که فرصت حضور در دوره های حضوری را ندارند. مهم ترین مزایا این شیوه یادگیری عبارتند از:

امکان یادگیری از اساتید با تجربه: در گذشته اغلب دوره های جدید در شهر های بزرگ و پیشرفته تشکیل می‌شد، اما آموزش آنلاین امکان آموزش برای همه افراد را فراهم می‌نماید.

وابسته نبودن به زمان: امکان آموزش بدون محدودیت در تمام ایام سال و ساعات شبانه روز، حتی در تعطیلات و سفر.

وابسته نبودن به آب و هوا: دوره های آنلاین به شرایط جوی و عوامل نامطلوب محیطی وابستگی ندارند.

صرفه‌ جویی در هزینه ها:‌ به واسطه آموزش آنلاین، در زمان و هزینه های رفت و آمد صرفه‌ جویی صورت می‌گیرد.

انتهای رپرتاژ آگهی