• جمعه / ۱۷ مرداد ۱۳۹۹ / ۲۰:۲۹
  • دسته‌بندی: یزد
  • کد خبر: 99051712901
  • خبرنگار : 50214

مدیر کانون‌های مساجد یزد:

برنامه‌های فرهنگی تحت تاثیر هیچ رویدادی تعطیل‌بردار نیست

 برنامه‌های فرهنگی تحت تاثیر هیچ رویدادی تعطیل‌بردار نیست

ایسنا/یزد مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های مساجد یزد گفت: مساجد همیشه و در هر شرایطی پناهگاه معنوی مردم است و برنامه‌ها و فعالیت‌های فرهنگی آن هیچگاه و تحت تاثیر هیچ رویدادی تعطیل بردار نیست.

حجت الاسلام «مظفر سالاری»افزود: شرایط ویژه کرونایی سبب شد که مجالی برای بهره گیری از ظرفیت های فضای مجازی برای فعالیت های فرهنگی مسجد محور پدید آید و این ظرفیت به گونه‌ای است که حتی در دوره پساکرونا نیز قابل استفاده خواهد بود یعنی با تاکید بر حضور مخاطبان در برنامه های عبادی، فرهنگی مساجد می توانند از امکانات فضای مجازی نیز برای آموزش، تولید، خدمات و اطلاع رسانی بهره مند شوند.

وی تاکید کرد: سه ضلع مثلث ماموریت ما شامل کودک، نوجوان، خانواده، اشتغالزایی است، البته هر ضلعی زیر مجموعه ای دارد که نمونه آن در ضلع خانواده است که شامل تسهیل در ازدواج، ترغیب به فرزندآوری و تحکیم خانواده است.

حجت الاسلام سالاری با اشاره به برنامه های ستاد هماهنگی کانون های مساجد یزد در ایام غدیر و همچنین برنامه های اجرایی این ستاد در سطح استان گفت: عناوین اصلی برنامه های ما شامل طرح ملی سه شنبه های تکریم، رویداد ملی روح مقاومت، هفتمین جشنواره کشوری روح خدا، طرح شنبه های کتاب، طرح یاریگران زندگی، طرح ملی فهما سال 99، طرح غدیر و ایستگاه های مجازی مبشر غدیر، طرح تابستانه فهما و اوقات فراغت کانون ها، طرح ملی خوشنویسی آیات قرآن کریم و فاز دوم هر مسجد یک قربانی است.

طرح ملی سه‌شنبه‌های تکریم

مدیر ستاد هماهنگی کانون های مساجد یزد با اشاره به اجرای این برنامه در استان یزد، گفت: این برنامه در 14 هفته ویژه کانون های مساجد سطح کشور برگزار می شود که تا هفته دفاع مقدس ادامه دارد.

وی افزود: کانون های مساجد استان یزد نیز همزمان با سراسر کشور اقدام به اجرای این برنامه کرده اند و با رعایت پروتکل های بهداشتی اقدام به دیدار با خانواده شهدا کرده اند.

حجت الاسلام سالاری بیان کرد: این برنامه در سطح کشور با حضور مجازی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و مدیر ستاد هماهنگی کانون های مساجد کشور برگزار می شود که در تاریخ 25 شهریورماه این برنامه با حضور در منزل شهیدان ذاکری نژاد در یزد برگزار می شود.

رویداد بین المللی روح مقاومت

وی با اشاره به اجرای این برنامه به صورت ملی گفت: ستاد کانون های فرهنگی هنری مساجد در نظر دارد با استفاده از ظرفیت مردمی مساجد با همکاری کانون های فرهنگی هنری فهما با اجرای رویداد بین المللی "روح مقاومت" گامی محکم در راستای ترویج روح مقاومت و آشنایی با گنجینه های معنوی (وصایای شهداء) به منظور الگوسازی برای نسل نو و ارتقاء فرهنگ عمومی جامعه اقدام نماید.

حجت الاسلام سالاری بیان کرد: این رویداد با هدف زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهیدا و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، ترویج و زنده نگه داشتن روح مقاومت و تقویت جبهه مقاومت، بازخوانی و تبلیغ وصایای شهدا جهت عمل به آنها در زندگی و کشف گنجینه های معنوی موجود در وصایای شهداء برگزار می شود.

وی افزود: این رویداد بین المللی با محوریت وصیت نامه شهدای مقاومت اعم از شهدای انقلاب اسلامی، دفاع مقدس، شهدای امنیت، ترور، امر به معروف و نهی از منکر، مدافعان حرم و ... در عرصه ملی و بین المللی اجرا می شود. 

مدیر ستاد هماهنگی کانون های مساجد یزد بیان کرد:علاقمندان برای شرکت در این رویداد بین المللی می توانند آثار خود در قالب فیلم موبایلی، نماهنگ، صوت و پادکست و عکس نوشت در موضوعات قرآن و عترت در وصیت نامه شهداء، امام، مرجعیت و علما در وصیت نامه شهداء، دفاع از وطن و اسلام در وصیت نامه شهداء، قدس و فلسطین مظهر مقاومت، نقش و جایگاه مسجد در تربیت جامعه و تقویت محور مقاومت، مسجد در وصیت نامه  شهدا و آزاد به سامانه بچه های مسجد به نشانی bachehayemasjed.ir ارسال کنند.

طرح شنبه‌های کتاب

حجت الاسلام سالاری همچنین با اشاره به برگزاری برنامه شنبه های کتاب گفت: این طرح نیز به صورت کشوری در مساجد کشور برگزار می شود.

وی افزود: به واسطه شیوع ویروس کرونا بسیاری از برنامه های ما به صورت مجازی برگزار می شود که از طرح نیز در فضای مجازی و توسط کانون های مساجد استان برگزار می شود.

مدیر ستاد هماهنگی کانون های مساجد یزد بیان کرد: در این طرح در هر شنبه یک کتاب توسط امام جماعت مساجد معرفی می شود و به ارائه محتوای آن پرداخته می شود.

طرح یاریگران زندگی

حجت الاسلام سالاری گفت: طرح «یاریگران زندگی» به منظور تربیت مربیان آموزش‌دیده و ارتقای سطح دانش و آگاهی اعضای کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد به منظور پیشگیری از مصرف مواد مخدر و قرص‌های روان‌گردان اجرا خواهد شد.

وی با بیان اینکه اعضای کانون‌های مساجد استان می‌توانند برای ثبت‌نام و اطلاع از نحوه برگزاری آزمون به سایت بچه‌های مسجد به آدرس www.bachehayemasjed.ir مراجعه کنند، افزود: اعضای کانون‌های فرهنگی هنری مساجد تا پایان اردیبهشت ماه سال جاری فرصت دارند با مراجعه به سایت بچه‌های مسجد در دوره تربیت مربی نام نویسی کنند.

مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان یزد ادامه داد: این طرح به همت ستاد کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور و با شعار «یاریگر هم باشیم» به منظور آگاه‌سازی و افزایش رفتارهای سالم در جمعیت عمومی کشور و گفتمان‌سازی اجتماعی در حوزه پیگیری از پیشگیری اولیه از اعتیاد، گسترش فعالیت‌های داوطلبانه، مشارکت‌های مردمی و اجتماع‌محور با محوریت مسجد در حوزه پیگیری از پیشگیری اولیه از اعتیاد اجرا می‌شود.

برپایی ایستگاه‌های مجازی مبشر غدیر

حجت الاسلام سالاری همچنین با اشاره به اجرای برنامه های غدیر همزمان با عید مبارک غدیر گفت: امسال برنامه های غدیر به واسطه شیوع کرونا تحت تاثیر قرار گرفته است اما کانون های مساجد این برنامه ها را در قالب های دیگر مانند فضای مجازی و کاروان سرود دنبال می کنند.

وی افزود: اجرای گروه های سرود کانون های مساجد در سطح استان به ویژه در مناطق مسکونی و آپارتمان ها و پخش سرود در مساجد از جمله این برنامه ها است.

مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان یزد گفت: همچنین کانون های مساجد استان با همکاری سازمان فرهنگی ورزش اجتماعی شهرداری یزد اقدام به اجرای برپایی ایستگاه های مجازی مبشر غدیر کرده است که در این ایستگاه های مجازی برنامه هایی از جمله پخش سرود، سخنرانی، مولودی خوانی و مسابقات مجازی اجرا می شود.

طرح ملی خوشنویسی آیات قرآن کریم

حجت الاسلام سالاری با اشاره به اجرای این برنامه گفت: این طرح توسط ستاد هماهنگی کانون های مساجد کشور برگزار می شود که در آن 5 استان متولی برگزار این طرح شده اند که استان یزد به عنوان یکی از این استان ها است.

وی افزود: گفت: همزمان با اعیاد غدیر و به منظور حمایت از خانواده های کم بضاعت و بی سرپرست، تعداد بیش از 1500 بسته گوشت در بین خانواده های محروم استا توزیع می شود.

وی افزود: این برنامه در قالب مرحله دوم طرح « هر مسجد یک قربانی» ویژه کانون های مساجد استان یزد برگزار می شود.

مدیر ستاد هماهنگی کانون های مساجد یزد بیان کرد: این برنامه با همکاری برنامه تلویزیونی سمت خدا، موسسه حضرت خدیجه (س) قم و ستاد هماهنگی کانون های مساجد یزد برگزار می شود.

به گزارش ایسنا و به نقل از روابط عمومی کانون‌های مساجد یزد، حجت الاسلام سالاری بیان کرد: این بسته های گوشت به منظور پوشش تمامی ایتام و خانواده های زندانیان نیازمند شهرستان یزد تقسیم می شود که با همکاری کانون های مساجد سطح شهرستان یزد انجام می شود.

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.