• دوشنبه / ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ / ۱۵:۴۰
  • دسته‌بندی: خراسان رضوی
  • کد خبر: 99031207384
  • خبرنگار : 50085

شهردار مشهد:

 ارتفاعات جنوبی مشهد «کوه‌پارک» می‌شود

 ارتفاعات جنوبی مشهد «کوه‌پارک» می‌شود

ایسنا/خراسان رضوی شهردار مشهد از ساخت مجموعه‌ای تفریحی در ارتفاعات جنوبی تحت عنوان «کوه‌پارک» خبر داد و گفت که این مجموعه تیرماه افتتاح خواهد شد.

محمدرضا کلائی در اولین جلسه شورای اداری شهرداری مشهد در سال 1399 با اشاره به اقدامات انجام شده در مقابله با ویروس کرونا، اظهار کرد: مدیریت شهری مشهد، تحت تاثیر کرونا و آثار آن قرار گرفته است و ما از آن به عنوان فرصتی برای خدمت‌رسانی به مردم استفاده کردیم.

وی ادامه داد: همه ما در شهر تردد می‌کنیم و واکنش مردم نسبت به اقداماتی که برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا انجام شده را مشاهده می‌کنیم، در کنار آن در جریان گزارش اقدامات سایر دستگاه‌ها نیز قرار داریم به همین جهت معتقدم که اقدامات مدیریت شهری در این بازه زمانی، نشان دهنده عزم خدمت به مردم و موفقیت در این مسیر است.

شهردار مشهد با بیان اینکه «با وجود نگاه انتقادی به عملکردها، معتقدم مدیریت شهری مشهد در حوزه پیشگیری از شیوع کرونا یکی از موفق‌ترین دستگاه‌ها در کشور و استان بوده است»، تصریح کرد: وزیر کشور نیز در جلسه‌ای که با حضور تعدادی از شهرداران کلان‌شهرها برگزار شد، ضمن تقدیر از اقدامات شهرداری مشهد در حوزه پیشگیری از شیوع ویروس کرونا اعلام کرده است که مدیریت شهرداری مشهد با فاصله زیاد، در حوزه مقابله با کرونا از سایر شهرهای کشور جلوتر بوده است.

کلائی خاطرنشان کرد: فارغ از این که در مقابله با کرونا چه کرده‌ایم، آثار کرونا بر حوزه‌های مختلف برای ما از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

وی اضافه کرد: مردم از لحاظ اقتصادی و اجتماعی آسیب‌پذیر بودند، اما با شیوع کرونا آسیب‌پذیرتر شده‌اند و در حال حاضر با شهروندانی مواجه هستیم که درآمد خود را از دست داده‌اند بنابراین نمی‎توانیم بر تاثیر این موضوع روی عملکرد مدیریت شهری غافل شویم.

شهردار مشهد با اشاره به اینکه «برنامه‌های مرتبط با استقبال از بهار امسال نیز با همان شدت سال‌های گذشته انجام شد»، تصریح کرد: با وجود این برنامه‌ها، حال مردم خوب نشد زیرا فشارهای اقتصادی مردم را در وضعیت شکننده‌ای قرار داده است، لذا در این موقعیت هم باید به این موضوع توجه داشته باشیم و هم بار آسیب ناشی از این وضعیت را کاهش دهیم.

کلائی با بیان اینکه «ما به دنبال رضایت و رفاه مردم هستیم»، گفت: اکنون مردم آسیب دیده‌اند به همین دلیل اقدامات شهرداری مشهد باید در راستای بهتر شدن حال مردم باشد.

کلائی مطرح کرد: ما در آغاز فعالیت کاری برای هر 6 ماه و هر سال برنامه‌ها و هدف‌های مشخصی را تعیین کرده‌ایم؛ در سال 97 به دنبال کاهش بار مالی بودیم که این اتفاق افتاد و در 6 ماهه اول سال گذشته نیز اراده ما بر آغاز پروژه‌های عمرانی و زیرساختی و سرعت بخشیدن به آن بود که این امر نیز محقق شد.

وی ادامه داد: در 6 ماهه دوم سال گذشته تمرکز مان را در فاصله‌گیری از بحران‌های مالی و استفاده از ظرفیت‌های اقتصادی و رونق بخشی به حوزه اقتصاد گذاشتیم که این موضوع نیز محقق شد، در حالی که کشور با رکود اقتصادی رو به‌رو بود از 12 منطقه شهرداری 11 منطقه در تحقق درآمد از مرز 100درصد عبور کردند، اقدامی که در کلام آسان به نظر می‌رسد، اما با تلاش همه همکاران در صف و ستاد محقق شد.

شهردار مشهد با بیان این‌که «واقعیت این است که برنامه ما برای شش ماهه اول سال 99 که حدود 45 درصد از آن گذشته نیز تمرکز بر حوزه‌های اجتماعی و اقتصادی است»، اظهار کرد: بر این اساس باید تمامی تلاشمان را برای استفاده از فرصت‌های اقتصادی و ظرفیت‌های مالی جهت حفظ سرعت پروژه‎‌های در حال اجرا و درگیر نشدن در رکود اقتصادی حاکم برکشور به کار بگیریم.

کلائی بیان کرد: شهرداری مشهد درحالی در همه بخش‌ها موفق عمل کرده است که شهرداری تهران اکنون درگیر پرداخت حقوق کارمندان است.

وی افزود: اگر می‌خواهیم پروژه‌های بزرگ را ادامه دهیم، باید قدم‌های پر ریسک‌تری برداریم و از نظر اجتماعی نیز به دنبال بهتر کردن حال مردم باشیم و از ظرفیت‌هایی که در کلانشهر مشهد وجود دارد بیشتر استفاده کنیم.

شهردار مشهد خاطرنشان کرد: از زمانی که با ویروس کرونا درگیر شده‌ایم، می‌دانستیم مشکلات ما بیشتر در پساکرونا خواهد بود، لذا آن چیز که از ابتدا بر اساس آن برنامه‌ریزی کردیم، بر سه مرحله استوار بود؛ مرحله اول پیش‌بینی کنترل بیماری تا عید فطر که خوشبختانه محقق شد، دوم دوره گذار از عید فطر تا دهه کرامت و دوران پساکرونا از تیرماه به بعد که می‌توانیم شاهد رونق دوباره اقتصاد در شهر مشهد باشیم.

کلائی با اشاره به این‌که «در مجموع معتقدم که شهرداری مشهد در مقابله با کرونا نمره قبولی گرفته است»، تصریح کرد: در ابتدا بحث توزیع بسته‌های معیشتی را در مشهد آغاز و دستگاه‌های و ارگان‌های مختلف را پای کارآوردیم و در پی آن بیش از 300 هزار بسته معیشتی توزیع شد که از این تعداد 65 هزار بسته سهم شهرداری مشهد بود.

وی اضافه کرد: این اقدام برای این بود تا مردم بدانند در شرایط سخت کسی به فکر آن‌ها هست و این موضوع تاثیر خود را در آینده خواهد گذاشت مانند حوادث آبان که با همکاری مردم، شهر مشهد از این حوادث آسیبی ندید در حالی که بسیاری از شهرها ضررهای بسیاری کردند.

شهردار مشهد تصریح کرد: اینکه 20 میلیارد تومان هزینه ضد عفونی کردیم، 30 میلیارد تومان در حوزه کارگران فصلی و ساختمانی هزینه کردیم، از دانشگاه علوم پزشکی مشهد برای خرید تجهیزات مورد نیاز کادر درمانی حمایت کردیم و سایر اقدامات حمایتی که نسبت به آسیب‌دیدگان از شیوع ویروس کرونا انجام دادیم، شاید وظیفه ما نبود ولی تاثیر خود را در آینده می‌گذارد.

کلائی با بیان این‌که «ما در حوزه‌های مختلف تولی‌گری می‌کنیم خواه بپسندند، خواه نپسندند»، تاکید کرد: مدیریت شهری در اجزای مختلف مقابله با کرونا مسئولیت پذیرانه عمل کرد و امیدواریم در پسا کرونا نیز موفق عمل کنیم و می‌گوییم هر اتفاقی برای مردم بیفتد مدیریت شهری درکنار مردم خواهد بود و خود را مسئول می‌داند که به آن‌ها کمک کند.

وی در ادامه به اقدامات شهرداری مشهد درسال 98 اشاره کرد و افزود: در مجموع به هر حوزه که منصفانه نگاه کنیم می‌بینیم که بسیار موفق عمل کرده‌ایم و این موضوع را باید مد نظر داشته و باور کنیم.

شهردار مشهد بیان کرد: اینکه باور داشته باشیم عملکردمان موفق بوده است واقع بینی ما را برای سال 99 بیشتر خواهد کرد، اما این امر شرط دارد و آن این است که این واقع‌بینی را به بدنه انتقال داده و زیر مجموعه‌های خود را اقناع کنیم.

کلائی با بیان اینکه «یکی از شروط موفقیت مراقبت از نیروها و بدنه سازمان است»، اظهار کرد: وقتی می‌گوییم حال مردم خوب نیست باید به این موضوع توجه داشته باشیم که نیروهای سازمان نیز مردم هستند، لذا باید شرایط را برای آن‌ها مناسب کنیم.

وی ادامه داد: فارغ از نیروهای سازمان باید همه حوزه‌ها به معاونت فرهنگی و خدمات شهری کمک کنند تا حال مردم خوب شود و شور و نشاط در شهر افزایش پیدا کند.

شهردار مشهد بیان کرد: ما بسیاری از برنامه‌های فرهنگی، هنری و اجتماعی خود را که با حضور مردم برگزار می‌شد به دلیل شیوع ویروس کرونا اجرا نکردیم که امیدواریم بتوانیم در تیرماه این برنامه‌ها را اجرایی کنیم.

کلائی با تاکید بر اینکه«حال مردم خیلی بد است»، گفت: باید به این موضوع توجه کرد و برای بهتر کردن حال مردم کوشید.

وی اضافه کرد: قبول داریم که اولویت ما امسال مسائل اجتماعی و اقتصادی است، اما حوزه‌های عمران، حمل‌ونقل و خدمات شهری باید تلاش کرده و سطح خدمات‌دهی را استاندارد نگاه دارند و در این راستا با نگاه کارشناسانه با ذی نفعان جامعه گفت‌وگو کنند.

شهردار مشهد با بیان این‌که «معتقدم مردم در خصوص کارهایی که اکنون مدیریت شهری درحال انجام آن است، بعد ها قضاوت خواهند کرد»، افزود: خیلی از کارها که انجام دادیم قبل از اجرا باور پذیر نبود، مانند همین اتفاقی که به سرعت در ارتفاعات جنوبی برای استفاده مردم از طبیعت با عنوان «کوه پارک» در حال انجام است و تیرماه افتتاح خواهد شد.

کلائی تصریح کرد: معتقدم کوه پارک در ارتفاعات جنوبی از بوستان ملت و بیمارستان امام رضا(ع) ماندگارتر خواهد بود و به زندگی مردم کیفیتی می‌دهد که شاید تاکنون آن را تجربه نکرده‌اند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، وی ادامه داد: آماده کردن ارتفاعات جنوبی برای استفاده مردم از طبیعت با همه هجمه‌ها و فشارها با سرعتی مثال‌زدنی، نشان‌دهنده وجود انسجام در مدیریت شهری است.

شهردار مشهد گفت: پروژه تقاطع چند سطحی آزادگان که سه سطح آن تا پایان امسال به بهره‌برداری می‌رسد، تعریض پل پرتوی ظرف 20 روز مشکلی که چند سال به آن توجهی نشده بود و سایر پروژه‌های عمرانی که با سرعت اجرا شد همه نشان‌دهنده آن است که کارنامه مدیریت شهری در سال 99 در پیشگاه مردم روشن و شفاف خواهد بود.

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.