• شنبه / ۱۶ فروردین ۱۳۹۹ / ۱۷:۰۷
  • دسته‌بندی: یزد
  • کد خبر: 99011608191
  • خبرنگار : 50214

امام جمعه یزد:

استکبار حتی در ارتباط با بودجه‌های دارو هم در حال دشمنی است

استکبار حتی در ارتباط با بودجه‌های دارو هم در حال دشمنی است

ایسنا/یزد نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد با بیان این که مسئولان آمریکا توان تحمل پیشرفت‌های ایران را ندارند، گفت: ستاد اجرایی فرمان امام(ره) شاخ تحریم های آمریکا و استکبار را شکست.

آیت الله «محمدرضا ناصری یزدی» اظهار کرد: آمریکا، رژیم صهیونیستی و دست نشانده های آنها از جمله عربستان صعودی و برخی کشورهای استعمارگر غربی، از ۴۰ سال پیش و حتی قبل از آن تا به الان به دنبال آن بودند که این انقلاب و اسلام را بشکنند و مردم ایران که در حرکت به پیش هستند و در مسیر کمال و دستیابی به استقلال و رشد و توسعه در مباحث علمی، تخصصی و تکنولوژی به انواع مختلف قدم برمی دارند را به عقب برانند.

وی با بیان این که دشمنان اسلام و انقلاب در طول این سال‌ها موانع بسیار زیادی جلوی راه ملت ایران قرار داده‌اند، تصریح کرد: مردم ایران با اتحاد، یگانگی و همبستگی و حرکت های جهادی، صبر، مقاومت و تلاش این راه را رفته‌اند و دانشمندان، نیروهای نظامی و سیاسی، در حال حفظ اقتدار ایران هستند و تمام این موانع را کنار زده‌اند.

نماینده ولی فقیه در استان یزد با تاکید بر این که دشمن امروز تحریم و فشارها را به حدی رسانده که خودشان هم اعتراف می کنند الان چیزی باقی نمانده که بخواهند به وسیله آن به ایران فشار بیاورند، تصریح  کرد: در طول سال‌های قبل و به ویژه چند سال اخیر توطئه ها، فتنه و فشارهای دشمنان خیلی بود و آزارهای بسیاری را به مردم ایران تحمیل کردند.

ناصری یزدی ادامه داد: مردم ایران هم در مقابل این فشارها صبر و ایستادگی و سختکوشی کردند و در کنار تدبیرهای مقام معظم رهبری و کمک ها و مساعدت های خداوند متعال به پیش رفتند و جمهوری اسلامی روی پای خود ایستاده و در تمام زمینه‌ها به پیش می‌رود.

امام جمعه یزد به حوادث مختلفی که در طول یک سال گذشته در کشور رخ داد، گفت: حوادث زیادی از جمله سیل ها و زلزله ها در طول یکسال گذشته رخ داده که با کمک همه مردم و ارگان ها و نیروهای نظامی این مشکلات در حال آسان شدن برای مردم است.

وی گفت: حتی در ارتباط با بودجه‌های دارو هم استکبار در حال دشمنی است و از این حرکت جلوگیری می کند اما تمام مردم و ارگان های ما به میدان آمدند و انصافا در حال کار هستند.

نماینده ولی فقیه در استان بیان کرد: کارخانه‌هایی از سوی برخی افراد دست نشانده دشمن به صورت توطئه وار و برای افزایش مشکلات کشور تعطیل شده بود که با تیزبینی و جدیت دستگاه های متولی بازگشایی شدند و به چرخه تولید بازگشتند و تمام کارشکنی‌هایی که در حوزه اقتصاد، صنعت و کشاورزی صورت می گرفت با تدبیرهای مناسب تمام شد یا در حال پایان هستند.

ناصری یزدی خاطرنشان کرد: تمام این موفقیت ها سبب شده که دشمن به ویژه آمریکای جنایتکار عصبانی باشد و از این موضوع خشمگین باشد به ویژه در موضوع کرونا که همه مردم و مسئولان و پزشکان و پرستاران پای کار آمدند و برای شکست این ویروس تلاش کردند، استکبار که حتی برخی از اقلام پزشکی که برای درمان بیماران نیاز هست را به ایران ندادند و خصلت و خوی حیوانی خود را به خوبی در این عرصه هم نشان دادند بسیار عصبانی شده است.

وی با تقدیر از سختکوشی کادر پزشکی، مردم و همه مسئولان، گفت: در این ایام که دشمن سعی بر کارشکنی در راه درمان بیماران مبتلا به کرونا و پیشگیری از شیوع این بیماری دارد، پزشکان و پرستاران و تمام کادر درمانی با جدیت در تلاش هستند و مردم هم حتی خانه های خود را در اختیار افراد قرار داده اند تا به تولید ماسک و دستکش بپردازند، این موضوعات را دشمن نمی تواند تحمل کند.

امام جمعه یزد با بیان اینکه یکی از نهادهایی که در این سالها خدمات بسیاری به کشور کرده و جلوی بسیاری از توطئه های دشمنان را گرفته ستاد اجرایی فرمان امام بوده است، افزود: در این عرصه خیلی از کارخانه‌ها را دشمنان با کارشکنی یا تحریک صاحبان آن تعطیل کردند اما با تلاش ستاد اجرایی فرمان امام این کارخانه ها به  چرخه تولید بازگشتند و اشتغالها دوباره جان گرفته است.

نماینده ولی فقیه در استان یزد گفت: حتی تولید برخی کارخانه‌ها را به بهانه‌هایی متوقف کرده بودند و در راه تولید موانعی ایجاد کرده بودند ولی ستاد اجرایی فرمان امام همین کارخانه ها را دوباره فعال کرد.

ناصری یزدی افزود: به ویژه در خصوص مسئله کرونا که الان آمریکا و انگلیس و فرانسه و دیگر کشورهای جهان در تامین نیازهای اساسی خود با مشکل و چالش مواجه شده اند و به دیگر کشورها دست دراز کرده‌اند، ارتش و سپاه و تمام نهادها از جمله ستاد فرمان امام به میدان آمده اند و چند هزار تخت و امکانات درمانی و بهداشتی را تامین کردند.

وی با بیان این که آمارهای ارائه شده از سوی مسئولان آمارهایی صحیح است، گفت: الحمدالله به گفته همه مسئولان این موضوع در حال رفع شدن است و اخیراً اختراعات بزرگی از سوی متخصصان و نخبگان داخلی انجام شده و تجهیزات تشخیصی که دشمن در اختیار ما قرار نمی داد را در داخل کشور تولید کردیم.

نماینده ولی فقیه در استان یزد افزود: انشاالله داروهای درمانی این بیماری هم که الان در حال تلاش برای ساخت آن هستند را هم به زودی می سازند و انشاالله پس از تولید و تامین نیاز داخل کشور، به تمام جهان هم صادر می کنیم.

ناصری یزدی افزود: تمام این موارد سبب سرخوردگی و عصبانیت آمریکایی ها شده و به همین دلیل اخیرا دو تن از آمریکایی ها حرکت های زشتی در نوشته های خود در ارتباط با جمهوری اسلامی ایران و ستاد فرمان امام کرده اند که همه ناشی از لج و عصبانیتشان است.

امام جمعه یزد ادامه داد: این ستاد با عنایت ویژه مقام معظم رهبری بسیاری از عرصه ها و امکاناتی که از کار افتاده شده بودند را فعال کرده و وارد چرخه فعالیت کردند و در مدرسه سازی و دانشگاه سازی و ساخت مراکز درمانی، کمک به بینوایان، رفع محرومیت در نقاط محروم کشور و احیای کارخانه های از کارافتاده و ورشکسته را در طول سال‌های قبل انجام داده است.

وی با اشاره به اقداماتی که این ستاد در کمک به مردم در سیل و زلزله های اخیر انجام داده است، گفت: در موارد زیادی بوده که این ستاد توانسته کمک دولت و ملت و انقلاب باشند و شاخ حرکت های تحریمی دشمنان را بشکنند و مانع از توطئه های آنها باشند؛ همین هم سبب می شود که آنها عصبانی باشند و طبیعی است که لجاجت و توهین کنند و این طبع دشمن است و هر زمانی که از تحریم و فشار نتیجه نگیرند تحملشان را از دست می دهند.

نماینده ولی فقیه در استان بیان کرد: از تمام مردم و نهادهای انقلابی، ستاد فرمان امام، سپاه و بسیج و ارتش و دیگر ارگان ها تشکر می کنیم که در تمام عرصه ها به ویژه در مقابله با ویروس کرونا تلاش کردند تشکر می کنیم.

ناصری یزدی با بیان این که آمریکایی‌ها اصلا اعتقاد مردم ایران را نمی شناسند و نمی فهمند، تصریح کرد: آنها فکر می کنند همه مثل خودشان مادی و مادی پرست هستند ولی در دورانی که مردم کشورهای خودشان فروشگاه ها را غارت می کنند و به دیگران هیچ رحمی ندارند، مردم ایران با تمام وجود برای رفع مشکل دیگران تلاش می کنند.

امام جمعه یزد ادامه داد: الحمدالله مردم ایران مومن و مسلمان و پیرو امیرالمومنین هستند و همانگونه که آن حضرت همیشه فکر دیگر مردم و بینوایان بودند، مردم ایران هم به فکر دیگران هستند.

وی افزود: در جامعه اسلامی ایران معنویت و خداوند حاکم است ولی در کشورهای آنها مادیات حاکم است و فکر می کنند همانطوری که خودشان با مشکلات مادی آسیب می بینند، می توانند با فشار و نخریدن نفت مردم ایران را از پای درآورند.

نماینده ولی فقیه در استان یزد در پایان افزود: ستاد فرمان امام بسیار خوب عمل کرده و از آنها می خواهیم که با جدیت و تلاش بیشتر همین راه را در خدمت مردم و نظام انجام دهند  تا انشاالله خداوند متعال هم شر آمریکایی ها و دیگر مستکبران جهان که از کرونا هم بدتر هستند را از سر ملت ایران و دیگر ملت های جهان باز کند.

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.