• دوشنبه / ۳۰ دی ۱۳۹۸ / ۱۸:۲۹
  • دسته‌بندی: جامعه، شهری
  • کد خبر: 98103023673
  • خبرنگار : 71564

در بسته اخبار اجتماعی بخوانید:

از بی‌اساس بودن ادعای آفلاتوکسین شیر تا واکنش پلیس به حذف میزبانی ایران از فوتبال

از بی‌اساس بودن ادعای آفلاتوکسین شیر تا واکنش پلیس به حذف میزبانی ایران از فوتبال

آفلاتوکسین؛ ادعایی بی‌اساس، آفلاتوکسینِ شیر در آمریکا ۵ برابرِ استانداردهای ایران، وام مسکن دو جانبه برای فرهنگیان، برف، دومین عامل بهبود کیفیت هوا و واکنش رییس پلیس پایتخت به حذف میزبانی ایران از رقابت‌های فوتبال از مهمترین اخبار امروز اداره اجتماعی ایسنا است.

به گزارش ایسنا، اداره اخبار اجتماعی امروز (۳۰ دی) ۵۳ خبر، مصاحبه و گزارش را منتشر کرده که در ادامه برخی از آن‌ها آورده شده است. با کلیک روی تیتر ، متن کامل خبر قابل مشاهده است.

شناسایی مکان‌هایی برای ایجاد "آرامستان جدید" در ۳ بخش تهران

عبدالرضا گلپایگانی - معاون شهرسازی شهرداری تهران - از شناسایی مکان‌هایی در شمال، شرق و غرب تهران برای ایجاد آرامستان جدید پایتخت خبر داد.

وی در مورد مکان‌یابی آرامستان‌ جدید در تهران گفت: مکان‌یابی گورستان جدید برای تهران در دستور کار کارشناسان معاونت شهرسازی و سازمان بهشت زهرا (س) قرار دارد.

افتتاح ۳ ایستگاه مترو در صورت تزریق پول اوراق مشارکت

علی امام - مدیر عامل متروی تهران - اعلام کرد که در صورت تزریق پول اوراق مشارکت مترو تا پایان سال سه ایستگاه مترو افتتاح خواهد شد.

امام در واکنش به تاکید رئیس شورای اسلامی شهر تهران مبنی بر افتتاح هر ماهه یک ایستگاه مترو که توسط مسوولان شهرداری وعده داده شده بود، گفت: براساس برنامه ریزی‌های انجام شده قرار بود به طور متوسط هر ماه یک ایستگاه مترو افتتاح شود اما متاسفانه به دلیل مشکلات مالی این برنامه ریزی دچار چالش شده است.

آمار نگران کننده مصرف شیر در کشور / آفلاتوکسین؛ ادعایی بی‌اساس

دکتر زهرا عبداللهی - مدیرکل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت - ضمن آنکه ادعای وجود سم آفلاتوکسین در لبنیات را کذب خواند، گفت: مطرح کردن چنین ادعاهایی تنها می‌تواند باعث کاهش مصرف شیر و لبنیات در کشور شود که مقدمه‌ای برای عوارض جبران ناپذیری مانند کمبود کلسیم، نرمی استخوان،‌ شکستگی خود به خودی و... می شود.

آفلاتوکسینِ شیر در آمریکا ۵ برابرِ استانداردهای ایران

دکتر جلال‌الدین میرزای رزاز - رییس انجمن تغذیه کشور - ضمن مقایسه میزان مجاز وجود آفلاتوکسین در شیر در ایران با دیگر کشورها گفت: میزان مجاز آفلاتوکسین در شیر در آمریکا پنج برابر استانداردهای ایران است.

رییس انجمن تغذیه ایران با اشاره به حواشی وجود سم آفلاتوکسین در مواد لبنی و به‌ویژه شیر گفت: یکی از مهم‌ترین مسایل در مورد آلاینده‌ها و میزان آن‌ها در محصولات غذایی، نحوه جمع‌آوری اطلاعات و روش‌های آزمون آن‌هاست زیرا افرادی که با موضوع آنالیز ریسک آلاینده‌ها آشنایی دارند، می‌دانند که با تفاوت در روش آنالیز و نمونه‌برداری نتایج متفاوتی در آنالیز آلاینده‌ها به وقوع خواهد پیوست بنابراین بررسی چند مطالعه پراکنده دانشجویی نمی‌تواند مبنای صحیحی برای درک میزان آلاینده‌هایی همچون آفلاتوکسین آن هم در ماتریکسی پیچیده همچون شیر باشد.

آخرین وضعیت آنفلوآنزای B در کشور / هشدار درباره مناطق سیل‌زده

دکتر حسین عرفانی - رییس اداره مراقبت مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت - ضمن بیان آخرین وضعیت ابتلا به آنفلوآنزا و میزان تلفات آن، از تمهیدات وزارت بهداشت برای کنترل بیماری‌ها در مناطق سیل‌زده خبر داد.

دل‌نگرانی درباره قانونی که شاید «کودک همسری» را افزایش دهد

درحالی که چندی پیش لایحه اصلاح قانون تعیین تکلیف ‎تابعیت فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی در شورای نگهبان به تایید رسید، مرضیه محبی - فعال حقوق زنان - برخی از مفاد این قانون را عاملی برای افزایش کودک همسری می‌داند و می‌گوید: باتوجه به این که این قانون، به هر گونه ازدواج شرعی که میان زن ایرانی و مرد خارجی واقع می‌شود اثر حقوقی بخشیده، این موضوع باعث افزایش کودک همسری می‌شود.

اعزام ۲۲ تیم حمایت‌های روانی-اجتماعی به مناطق سیل زده ۳ استان

مجید رضازاده - معاون توسعه پیشگیری سازمان بهزیستی - جزئیات اعزام گروه‌های تخصصی حمایت‌های روانی-اجتماعی در قالب طرح «محب» به مناطق سیل‌زده را تشریح کرد.

رضازاده با بیان اینکه در حال حاضر حمایت‌های روانی-اجتماعی از سیل زدگان سه استان سیستان و بلوچستان، کرمان و هرمزگان در سطح اول و دوم در حال انجام است، گفت: در مجموع ۲۲ تیم در قالب طرح "محب" در این مناطق حضور یافته‌اند که از این تعداد هشت تیم حمایت‌های روانی-اجتماعی با چهار مشاور، ۱۳ روانشناس و ۹ مددکار به استان سیستان و بلوچستان اعزام شده‌اند.

وام مسکن دو جانبه برای فرهنگیان

علی الهیار ترکمن - معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش - ضمن اشاره به جزئیاتی از مسکن، بیمه، رتبه بندی فرهنگیان و بودجه وزارت آموزش و پرورش از پیگیری برای اعطای وام دوجانبه مسکن به فرهنگیان از طریق بانک‌های ملی و مسکن خبر داد.

وی با تاکید بر اینکه باید یک برنامه و چارچوب مشخص برای آموزش و پرورش تهیه شود تا در قالب آن حرکت کنیم، گفت: خوشبختانه از سال گذشته تاکنون به این امر مهم توجه داشته‌ایم و برخی برنامه‌ریزی‌های انجام شده به ثمر رسیده است و برنامه‌هایی به مرحله اجرا رسیده‌اند.

کدام دانش آموزان با نیازهای ویژه به مدارس عادی می‌روند؟

محمدحسن عظیم عراقی - معاون تشخیص، پیشگیری، تربیت بدنی و پرورشی سازمان استثنایی - بر لزوم فراهم کردن شرایط مطلوب زندگی اجتماعی برای افراد معلول تاکید کرد و گفت: مناسب‌سازی معابر شهری و فضاهای آموزشی برای دانش آموزان معلول باید مورد توجه قرار بگیرد و مرزبندی بین افراد سالم و معلول برداشته شود.

برف، دومین عامل بهبود کیفیت هوا

صادق ضیاییان - مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی - ضمن بیان اینکه برف دومین عامل پاک کننده هوا است، گفت: بارش برف به نسبت باران به ذخایر زمینی ما کمک بیشتری می‌کند.

ضیاییان درباره تاثیر بارش برف بر کیفیت هوا توضیح داد: در درجه اول بهترین عامل جوی که می‌تواند کیفیت هوا را در وضعیت مطلوبی قرار دهد، وزش باد است. پس از آن بارش برف بهترین عامل برای از بین بردن آلاینده‌های هوا است و بارش باران نیز پس از این دو تاثیر مطلوبی بر کیفیت هوا دارد.

واکنش رییس پلیس پایتخت به حذف میزبانی ایران از رقابت‌های فوتبال

سردار حسین رحیمی - رییس پلیس پایتخت - با بیان اینکه مطلبی مطرح شده که مسابقات ورزشی(رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا) به علت نبود امنیت برگزار نمی‌شود، تاکید کرد: من به عنوان مسئول امنیت این را اعلام می‌کنم که این حرف بسیار اشتباه و نادرست است و بر اساس شاخص‌های امنیتی اعلام می‌کنم که فضای امنیت کشور و پایتخت و فضای محیط برگزاری مسابقات جزو برترین‌ها است.

سه سال پس از پلاسکو و گلایه‌های یک مادر

سومین سالگرد شهدای آتش‌نشان پلاسکو امروز درحالی برگزار شد که جمعی از خانواده‌های شهدای آتش‌نشان این حادثه امروز به یاد عزیزانشان در محل پلاسکو حضور یافتند.

سهیلا اجاقی- مادر شهید حامد هوایی  یکی از شهدای آتش‌نشان حادثه پلاسکو- به ایسنا می‌گوید: امروز ساعت ۱۰ دقیقه به ۱۱ به همراه دیگر خانواده شهدای آتش‌نشان پلاسکو در محل پلاسکو حضور داشتیم و در کنار فرزندان و عزیزانمان بودیم و لحظه به لحظه‌ای که ساختمان آتش‌ گرفته بود و بچه هایمان گرفتار بودند و لحظه‌ به لحظه‌ای که ساختمان فرو ریخت به یاد عزیزانمان نام آقا حضرت عباس را صدا زدیم، زیرا زمانی که ساختمان آوار شد آن‌ها نیز نام آقا ابوالفضل را صدا زدند.

به گزارش ایسنا، پربازدیدترین اخبار اجتماعی طی ۲۴ ساعت گذشته به شرح زیر است:

آمار نگران کننده مصرف شیر در کشور / آفلاتوکسین؛ ادعایی بی‌اساس

واکنش رییس پلیس پایتخت به حذف میزبانی ایران از رقابت‌های فوتبال

آخرین وضعیت آنفلوآنزای B در کشور / هشدار درباره مناطق سیل‌زده

وام مسکن دو جانبه برای فرهنگیان/ واریز معوقات رتبه‌بندی معلمان

آفلاتوکسینِ شیر در آمریکا ۵ برابرِ استانداردهای ایران

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.