• سه‌شنبه / ۵ آذر ۱۳۹۸ / ۱۲:۱۴
  • دسته‌بندی: البرز
  • کد خبر: 98090503107
  • خبرنگار : 50022

مردم درباره ادامه قطع اینترنت چه می‌گویند؟

مردم درباره ادامه قطع اینترنت چه می‌گویند؟

ایسنا/البرز حدود ۱۰ روز از قطع شدن اینترنت گذشته است، طی این مدت زندگی بخش زیادی از افراد جامعه به شکل‌های مختلف تحت تأثیر قرار گرفته به همین دلیل در این چند روز پر بحث‌ترین اخبار، خبرهایی بوده که به نوعی به اینترنت ربطی داشته است، در این گزارش به گزیده‌ای از نظرات مردمی درباره این مساله پرداخته‌ایم.

مخاطبان در این مدت واکنش‌های مختلفی به ادامه قطع اینترنت داشته‌اند، افراد بسیاری بوده‌اند که از اختلال در کسب و کاری که صد در صد به طور کامل به اینترنت وابسته بوده گلایه داشته‌اند، این یکی از مهمترین اثرات قطع اینترنت در چند روز اخیر بوده است.

به عنون نمونه، «آبتین» یکی از مخاطبان ایسنا درباره اثر قطع اینترنت بر زندگی خود می‌گوید: «شغل اینترنتی‌مو از دست دادم هر روز دارم ضرر می‌دم و امنیت زندگی و معیشتم از بین رفت.»

به گزارش ایسنا، مخاطب دیگری با گلایه از ادامه این وضعیت می‌گوید: « اینترنت رو وصل کنید، کار و شغل خیلی از ماها با این اینترنته، ۱۰ روزه یه هزارتومن درآمد نداشتم، وزیر کشور، وزیر ارتباطات، و.... شما میاین خرج زندگی منو و خانواده مو می‌دید، وصل کنید اون اینترنتو»

گلایه یکی دیگر از مخاطبان درباره قطع شدن اینترنت به این شرح است: « این همه بدبختی و گرونی داریم، حالا همین یه قرون دو هزار هم از ما گرفتید؟چرا درک نمی‌کنید؟ خیلی از ما ها درآمدمون با اینستاگرامه. دلمون به همین خوش بود که گرفتین از ما»

محمد هم نظرش را اینطور بیان می‌کند: « جی پی اس من ده روزه قطعه یه آپدیت کوچیک می‌خواد ولی اینترنت ندارم که اپدیت کنم. شغل اصلیم خدمات اینترنتی هست که ۱۰ روزه بیکارم با اسنپ هم نمی‌تونم کار کنم چون جی پی اسم قطعه. یه طرح تپسی هم داشتم که باید ۱۰ تا سرویس میرفتم ۲۰۰ تومن جایزه بگیرم دوتا سرویسش موند و نتونستم برم. حالا جمع بزنید من یه نفر چقدر ضرر کردم»

آرش تعمیرکار تلفن همراه است، وی درباره قطع شدن اینترنت و کساد شدن کسب و کارش می‌گوید: « تو این ۱۰ روزه یک دونه تعمیری هم نداشتم از کجا باید نون بخورم بابا آخه هیچکس نیست جواب مارو بده»

رضا از مسجد سلیمان است، او می‌گوید: « الان که دیگه آشوب نیس اینترنت رو وصل کنید ۱هفته از کار بیکار شدیم»

یکی از مخاطبان ایسنا که شغل خود را مدرس زبان‌های خارجی عنوان کرده هم می‌گوید: « ملت از طریق اینترنت زندگی و تدریس می‌کنن. من شخصا ۸۰ درصد درآمدم از طریق تدریس آنلاین تامین میشه. با قطعی اینترنت از کار و زندگی افتادم. آخه این چه وضعیه؟! کی می‌خواد جواب ضرر و زیان رو بده؟»

مخاطب دیگری هم اعلام کرده ادمین یک صفحه اینستاگرامی است، وی با اشاره به وابسته بودن درآمدش به اینترنت می‌گوید: « ده روزه یک ریال درامد ندارم، همه قسط هام عقب افتاده»

مخاطبان زیادی هستند که از ضررهای چند میلیونی خود طی این مدت صحبت کرده و درخواست اتصال کامل اینترنت را دارند، بسیاری از این مخاطبان با اشاره به سرمایه‌گذاری در کسب و کارهای اینترنتی عنوان می‌کنند که به خاطر قطع اینترنت دچار مشکل شده اند.

بخش دیگری از بحث‌های مطرح شده درباره ادامه قطع اینترنت به مشکلات ایجاد شده در بخش آموزشی به خصوص برای دانشجویان است.

یکی از مخاطبان این مساله را این طور بیان می‌کند: « من واقعا باید امتحان زبان بدم و ١٠ روزه از گوگل ترنسلیت محرومم انصاف نیست نتم نت گوشیه»

حسن در این خصوص می‌گوید: « من تو یه آزمون خارجی ثبت نام کردم ۱۵۰۰ یورو هزینه اش بود نتوستم ۲۱ نوامبر شرکت کنم ، منی که با هزار مصیبت این پول رو جمع کردم ، الان باید از کی شکایت کنم؟؟ کی جواب منو باید بده ؟؟ پدرم با دست ها پینه بسته اش این مبلغ رو از با هزار تا شرمندگی جمع کرده بود !»

یکی دیگر از مخاطبان می‌گوید: « من بدون اینترنت همراه چجوری پروژه ها و تکالیف دانشگاهمو انجام بدم؟»

دانشجوی دیگر هم عنوان می‌کند: « واقعا چه توجیهی وجود داره درباره ی قطع نت ۱۲ ۱۳ روزه ی تهران مثلا پایتخت درحال توسعه است اینجوری مردم از زندگی افتادن، من خودم کل کارای دانشگاهم به اینترنت بستگی داره هماهنگی برنامه ها با استادا اطلاعات از سایتای دیگه واقعا دیگه ۱۲ ۱۳ روز برای قطع کامل اینترنت های همراه زیاده»

لیلا در این خصوص می‌گوید: « اینترنت برای دسترسی به ایمیل برای ما دانشجوها یا مثلا دسترسی به سایت های خارجی برای خرید کتاب و مقاله و خوندن آنلاین برخی مقالات واجبه! نت بین المللی رو نمیشه حذف کنن! کار دانشجوها و اساتید و کلا شبکه علمی کشور لنگ می مونه! لطفا اینترنت رو وصل کنید از کار و زندگیمون افتادیم. ده روزه منتظرم ایمیلم رو استادم بخونه، ایشون هم نت نداره. یه کاری کنید برامون خواهشا!»

امیر هم اظهار می‌کند: « دانشگاه های خودمون که چیزی یاد نمیدن ولی من و خیلی های دیگه هر چی بلدیم از اینترنت یاد گرفتیم و با همون چیزا زندگیمونو چرخوندیم من زندگیمو مدیون اینترنتم»

یکی دیگر از مخاطبان هم عنوان می‌کند: «من از طریق اینترنت کار میکنم، از طریق اینترنت زبان آلمانی یاد میگیرم چون میخوام مهاجرت کنم از این مملکت. مسئولین دولت مخالف فیلتر بودن اما حالا خلاف حرفاشون کلا ثابت شده به مردم.»

بهراد که دانشجوی دانشگاه تهران است می‌گوید: « من دانشجوی مهندسی دانشگاه تهرانم در گذشته تمام فانتزی ام کمک کردن به این مملکت بود ولی با این اتفاقات اخیر اگر فرصتی برای مهاجرت داشته باشم میرم.»

بخش زیادی از مخاطبان، کاربران عادی هستند که اینترنت در زندگی آنان نقش پررنگی دارد، این مخاطبان به شکل‌های مختلفی دلزدگی خود را از ادامه این وضعیت بیان کرده‌اند و بر این تأکید دارند که با عادی شدن شرایط کشور دلیلی برای ادامه قطع اینترنت وجود ندارد.

گزیده‌ای از دیگر نظرات مختلف مخاطبان که از شهرهای مختلف کشور هستند به این شکل است:

 « بالاخره میخوان وصل کنن یا نه؟ مگه موقع قطع کردن شهر به شهر قطع کرده بودن حالا بازی درمیارن؟ نکنه یادشون رفته چیکارباید بکنن تا وصل شه»، « با قطع اینترنت زندگی مردم آشوب شده بابا چه وضعیه خب؟؟؟؟؟؟»، « اقا تورو خدا پیگیری کنید کی اینترنت همراه وصل می شه»، « هیچ چیز جای اینترنت بین الملل رو نمی‌گیره»، « خب حالا که آشوبا تموم شده وصل کنید دیگه این مسخره بازیا چیه  والا بخدا ماهم کاروزندگی داریم چراخوزستان حتی نت خونگیش هم وصل نشده»، « تموم شد دیگه اینترنتو وصل کنید! ما کار و زندگی داریم.»، « اگر این ۱۰ روزتون شد ۱۱ روز نه ۱۲ روز، ما باید ۱۲ روز از مخابرات واسه اینترنت بگیریم دیگه احیاناً نه ۱۰ روزی که شماها گفتید. مجانی وصل نکردن اینترنتوها پول دادیم بابتش»، « قطعی اینترنت برخلاف اصل ۹. قانون اساسی است. ‏اصلِ نهمِ قانونِ اساسیِ جمهوریِ اسلامیِ ایران: «... و هیچ مقامی حق ندارد به نامِ حفظِ استقلال و تمامیتِ ارضیِ کشور آزادی‌های مشروع را، هر چند با وضعِ قوانین و مقررات، سلب کند.»، «چقد افسوس میخورم به حال خودم و همنوعان عزیز ای کاش کمی هم درک از مایی که نت همراه داریم داشتید، ماهایی که عزیزانی در خارج از کشور داریم و بخاطر تصمیم آقایان، ۱۰ روزه بی خبرم ازشون .. واقعا ازتون نمیگذرم بخاطر زجری که این مدت بهم دادین»، و ...

بسیاری از مخاطبان با گلایه شدید از ادامه قطع اینترنت حداقل خواستار اعلام زمان مشخصی برای وصل مجدد هستند، در هر حال این گزیده‌ای از نظرات و مشکلاتی است که در طول این چند روز در خصوص قطع شدن اینترنت بیان شده و به وجود آمده است.

بسیاری از مخاطبان از استان‌های مختلف کشور از وصل نشدن اینترنت همراه گلایه دارند، بسیاری دیگر هم عنوان می‌کنند که علی رغم اینکه گفته شده اینترنت خانگی در بسیاری از شهرها وصل شده اما خبری از اینترنت خانگی نیست و همچنان به اینترنت بین الملل دسترسی ندارند، این کاربران از استان‌های البرز، تهران، اصفهان، خوزستان، گیلان، لرستان، آذربایجان شرقی و ... هستند.

بسیاری از مخاطبان خواستار شنیده شدن صدایشان هستند و ادامه قطع اینترنت را به معنای بی توجهی به این خواسته‌ها می‌دانند.

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
avatar
۱۳۹۸-۰۹-۰۵ ۱۲:۲۰

ممنون از ایسنا

avatar
۱۳۹۸-۰۹-۰۵ ۱۲:۲۴

واقعا دمت گرم

avatar
۱۳۹۸-۰۹-۰۵ ۱۲:۲۷

واقعآ متاسفم براتون....... به این مسئولان بی عدالت هیچ چیزی نميشه گفت جز اینکه فقط در حقشون دعا کرد که تاوان کارهاشون رو پس بگیرن،کی میخواد ضررهای منو جبران کنه وقتی 2هفتس از کارو زندگیم افتادم نت همراهو وصل کنید حداقل کمترین کاری هست که میتونید بکنید

avatar
۱۳۹۸-۰۹-۰۵ ۱۲:۲۷

دیگه ایسنا نظراتم تایید نمیکنه به هر حال هر چی میگذره به این جمله بیشتر ایمان میارم که هر کی میگه ما جهان سومیم تا سه بلد نبوده بشماره

avatar
۱۳۹۸-۰۹-۰۵ ۱۹:۰۴

اینترنت خانگی کل خوزستان قطع شده و هیچ مقامی هم پاسخگو نیست.

avatar
۱۳۹۸-۰۹-۰۵ ۱۲:۳۰

مسئولین شاک خوابیدن

avatar
۱۳۹۸-۰۹-۰۵ ۱۳:۲۰

مسئولين شاک خیلی وقته خوابن، حتی خواب ماها رو هم نمی بینن.. یکی نیست بهشون بگه ، مگه امنیت ،فقط امنیت حریم کشوره!! پس امنیت شغلی چی !! امنیت تحصیلی چی !! اصلا اینکه به آیندت امیدوار باشی واسه شون مهم نیست !! در اینجاست که باید به مسئولین دل‌نگران امنیت بگیم ؟! دقیقا کدوم امنیت منطورتونه، امنیت مال شما یعنی امنیت مال ما؟! ما که شروع نشده تموم شدیم

avatar
۱۳۹۸-۰۹-۰۵ ۱۲:۳۲

الان که دیگه همه جا اروم شده دیگه چرا وصل نمی کنید اینترنتو....بخدا از کارو زندگی افتادیم سر ماه قسطامونو شما ها میدید لابد...هیچ مسئولی هم به روی مبارکش نمیاره ...پاشه بیاد یه جواب بده به مردم...

avatar
۱۳۹۸-۰۹-۰۵ ۱۲:۳۵

این مسئولین شاک کیا میشن یکی توضیح میده لطفا

avatar
۱۳۹۸-۰۹-۰۵ ۲۱:۴۵

شورای امنیت کشور...

avatar
۱۳۹۸-۰۹-۰۵ ۱۲:۳۵

ممنون ایسنا 🌹🌹🌹

avatar
۱۳۹۸-۰۹-۰۵ ۱۲:۳۶

ممنون که با وجود سکوت خبرگزاری های جناح خاص شما پیگیری کردید برای خودم متاسفم که سالها فریب برخی جریان ها را خوردم

avatar
۱۳۹۸-۰۹-۰۵ ۱۲:۳۹

کجا اینترنت خانگی تمام مراکز وصله؟ رباط کریم کرج شهریار... هنوز حتی وای فای هم وصل نمیشه چه برسه اینترنت همراه به ۲۰۲۰هم زنگ میزنی جواب درست نمیدن. همش میگن نت خانگی همه جا وصل شده پس ایراد گوشی منه که نمیره؟لطفا زودتر یه فکری بکنید از کار و زندگیمون افتادیم حتی یه سرچ ساده هم نمیتونیم بکنیم

avatar
۱۳۹۸-۰۹-۰۵ ۱۳:۴۸

خوزستانم وصل نشده.نه وای فای نه موبایل.

avatar
۱۳۹۸-۰۹-۰۵ ۱۲:۴۰

اینترنت رو وصل کنییییید ، مگه نمیگید همه خرابکارارو گرفتید؟؟ بسه دیگ وصلش کنید کارو زندگی داریم

avatar
۱۳۹۸-۰۹-۰۶ ۱۲:۱۵

لابدنگرفتن اوضاع عادی نیست احساس میکنن...

avatar
۱۳۹۸-۰۹-۰۵ ۱۲:۴۱

ممنون ایسنا واقعا مسئولین این خبر را میخونند که چقدر به مردم به خاطر این کار ضربه زدند ؟

avatar
۱۳۹۸-۰۹-۰۵ ۱۲:۴۱

مگه مهمه براشون ک ما چی میگیم😐

avatar
۱۳۹۸-۰۹-۰۵ ۲۱:۵۲

نع😐

avatar
۱۳۹۸-۰۹-۰۵ ۲۲:۵۷

عاره حاجی خیلی اهمیت داره .........

avatar
۱۳۹۸-۰۹-۰۵ ۲۳:۱۲

😑

avatar
۱۳۹۸-۰۹-۰۵ ۱۲:۴۶

متاسفم که نظراتی که در پست های مشابه گذاشتم هیچ وقت منتشر نکردین، با اینکه به هیچ عنوان مغایر با قوانین شما نبوده!!! دیگه وقتی یه سایت اینجوریه از یه مملمکت چه انتظاری داریم؟ قطع درآمدی که فقط از طریق اینترنت داشتم داره زندگیم رو از هم میپاشه...کاش برای کسی از مسئولین مهم بود و صدای من و امثال من رو می شنیدن!

avatar

مرسی ایسنا دیگه مخم نمیکشه واقعا به زودی از عشقم ایران به یکی از کشورهای اروپایی که تاریخ بزرگی داره مهاجرت می‌کنم الان تو ایران هیچی نیستم اما تو زمینه هایی که استعداد دارم تو اون کشور بهش بها میدن واقعا ۴ سال از زندگیمو تباه کردم اینجا جانم فدای ایران، جانم فدای رهبر، خداحافظ ایران ❤️

avatar
۱۳۹۸-۰۹-۰۵ ۱۸:۳۹

متاسفانه بايد بگم منم برا دوره دكترا و ادامه زندگي از ايران ميرم چون واقعا به ادامه روند مديريت مسئولين بي اعتماد و نسبت به اينده خودم تو كشور بي اعتمادتر شدم.😔 خيلي چيزا از جمله اموزش و اشتغال مشكل داره ايران و... جايي كه رابطه ها بجاي ضابطه ها باشه (مخصوصا تو زمينه اشتغال) ديگه به چه اميدي ميخواد مسئول كه منه جوون عِرق ملي داشته باشم؟ در اولين فرصت ممكنه باي باي فُر اِوِر🥺

avatar
۱۳۹۸-۰۹-۰۵ ۲۱:۵۱

گهگاهی به ما سر بزن

avatar
۱۳۹۸-۰۹-۰۶ ۰۹:۳۰

خوش به حالتون... اشکم دراومد. انشالا که موفق بشید و زندگی خوبی رو شروع کنید‌. ما که نه پول داریم نه موقعیتش رو که بریم.

avatar

ممنون از ایسنا. لطفا از وزیر کشور و وزیر ارتباطاتم سوال کنین.

avatar
۱۳۹۸-۰۹-۰۵ ۱۲:۵۸

مازندران هم خبری از نت نیست . بابا کارو زندگی داریم خسته شدیم

avatar
۱۳۹۸-۰۹-۰۵ ۲۲:۱۷

خدارو شکر کنین حداقل جواب الوی شمارو میدن من که اصلا زنگ میزنم انگار نه انگار

avatar
۱۳۹۸-۰۹-۰۵ ۱۳:۰۳

متاسفانه اینترنت چندین روز قطع و با هر اپراتوری که تماس میگیریم میگه ما اطلاعی از زمان وصل ندارم لطفا ایسنا جان خودت یک مصاحبه با یکی از مسئولین که اطلاع کامل در این مورد داره انجام بده

avatar
۱۳۹۸-۰۹-۰۵ ۱۳:۰۵

بازم دم شما گرم قبلش به خبرگزاری های داخلی بی اعتماد بودم اما ایسنا ثابت کرد حواسش به صدا و درد مردم هست

avatar
۱۳۹۸-۰۹-۰۵ ۱۳:۱۱

مجلس ما... نمایندگان ما.... کجا هستن؟ حتما بازم دارن تو مجلس چرت میزنن...مثلا صدای مردم هستن... اینا حرف مردم نیست که نوشتید..اینا درد مردمه درررررد....لطفا پیگیری هم بکنید ببینیم کسی از مسئولین معنی درد رو درک میکنه یا نه.

avatar
۱۳۹۸-۰۹-۰۵ ۱۳:۱۶

بلاخره یه بار اسم استان اصفهان وسط اومد.. برای دولت وصل کردن اینترنت، یک ساعت هم زمان نمیبره، قصدشون فقط اذیت و دیدن ضرر مردم هست

avatar

من نمیفهمم چرا یه ساعته مث آب خوردن قطع شده اینترنت ولی واسه وصل شدنش این همه مردم رو بازی میدن البته دلیلش مشخصه میخوان خوشحال شیم از وصل شدن اینترنت

avatar
۱۳۹۸-۰۹-۰۵ ۱۳:۳۳

سلام من یه دانشجو ام که گیف های علمی و دانشگاهیمو از کانال علمی تلگرام دریافت می‌کنم، ویدو های تدریس یه سری از دروس دانشگاه رو هم تو تلگرام اپلود میکنن واسمون، در حالت عادی گیر اوردن اساتید حرفه ای سخته لااقل از بخشی از تدریسشون تو تل استفاده می کردیم و با تلگرام هم سوالای لازم رو می‌پرسیدیم و جواب میگرفتیم، سرعت نت خونگی به نوع خط وابستس، همه که فیبر نوری ندارن واسه همین سرعت نت خونگی خیلی کمه از طرفی همه همین نت خونگی رو هم ندارن، کلا درس و کارمون رفت رو هوا، اگه مسئولین شرف دارن اینترنت رو درس کنن، با این کارا بیشتر مردم و دانشجوها رو دلزده و متضرر میکنن

avatar
۱۳۹۸-۰۹-۰۵ ۱۳:۴۰

سلام و عرض خسته نباشید..یه مسوول پیدا نمیشه بگه پس کی نت همراه اصفهان وصل میشه؟؟بخدا خسته شدیم دیگه ..هوا سرده و هم آلوده ..از خونه بیرون نمیتونیم بریم..تنها سرگرمیمون وقتی از سر کار میام خونه همین فضای مجازی بود که اونم ازمون گرفتین...بخدا داداشم با استاد راهنماش که تهران بود توی مجازی در ارتباط بود اونم ده روزه که از درس و مشقش عقب افتاده...اعصابش خورده ..همه ناراحتیم..تورو خدا یه کاری بکنید صدامونو مسوولین بشنون.ممنون

avatar

چرا اسمی از کرمانشاه اصلا نیست؟؟؟؟؟؟؟ خبر دارین ما با این وضع اینترنت تو چ شرایطی هستیم؟؟؟؟؟؟

avatar
۱۳۹۸-۰۹-۰۵ ۱۴:۰۱

ممنون از انتشار این گزارش ایسنا؛ اخلاق، امید، آگاهی

avatar
۱۳۹۸-۰۹-۰۵ ۱۴:۰۳

ده بار کامتت گذاشتم هیچ کدومشو تایید نکردی بابا تایید کن توروخدا پیگیری کن برید از وزیر کشور بپرسین چخبره واقعا کی وصل میشه

avatar
۱۳۹۸-۰۹-۰۵ ۱۴:۲۱

اگه دیگه نمیخوان وصلش کنن بگن که بدونیم...حداقل وسایلمون رو جمع کنیم پیاده راه بیوفتیم بریم یه کشور دیگه. الان ۱۰ روزه که یه بسته آموزشی نرم افزار از اینترنت خریدم نمیتونم فعالش کنم. کی هزینه ای که من کردم رو پس میده. کی زمان از دست رفته منو جبران میکنه؟

avatar
۱۳۹۸-۰۹-۰۵ ۱۴:۲۴

سلام من یه جوان ۲۳ ساله ام !!! منیجرم پیج اینستا از شیراز ! ۱۴ روز میشه هیچگونه در آمدی نداشتم ! حول و حوش ۱۰ ۱۵ ساله بعد از اعمال فیلترنیگ Youtube و Facebook و Twitter درست از جهان خبر ندارم !!! ۲۳ ساله زندگی نکردم ! کی جوابگو این عمر رفتس ! بگو کی !!!!؟ عجب بابا عجب !!!

avatar
۱۳۹۸-۰۹-۰۵ ۱۴:۳۱

ممنون از شما که تنها رسانه پیگیر هستید. ولی شما رو به حرمت خبرنگاری تون قسم می دم. خودتون زنگ بزنید به وزارت کشور یا وزیر ارتباطات و... صدای ما رو به گوش شون برسونید. من از خودم انقلابی تر نمی شناختم. ولی الان دارم قشنگ حس می کنم نادیده گرفتن حرف و خواسته مردم و جوان ها چه ضربه ای به اعتمادشون می زنه. شما خبرنگارها صدای ما رو به گوش مسئولان برسونید. خسته شدیم به خدا. پیگیر بشید...

avatar
۱۳۹۸-۰۹-۰۵ ۲۱:۵۸

لایک

avatar
۱۳۹۸-۰۹-۰۵ ۱۴:۴۸

همه چی به کنار، جالبیش می دونید به چیه !! اون کسی که اینترنت و قطع کرده ،نشون داد نه مجلس شورای اسلامی و نمااااایندگان مردم نظر شون مهمه، نه وزیر ارتباطات کشور٬ زیبا نییییییست!!!!

avatar
۱۳۹۸-۰۹-۰۵ ۱۴:۵۹

من یک نویسنده ام دوسال زحمت کشیدم یک کتاب نوشتم در حال تایپش بودم داخل برنامه آفیس با تایپ ویس اما از روزی که قطع کردن نتو نتونستم بهش دسترسی پیدا کنم تو مدت حس و حالم برای ادامه دادن به کتاب از بین رفته درامد کوچیکی از اینترنت داشتم که اونم به باد رفته حالا چه اینترنت وصل بشه چه وصل نشه از امروز به بعد فقط دنبال راهی برای مهاجرت میگردم ایسنا تو رو خدا نشر بده تا مردمو بدونن وضعیت هنرمندان ناشناخته کشورشون چجوریه من این کامنت با گریه نوشتم

avatar
۱۳۹۸-۰۹-۰۵ ۱۸:۵۹

یعنی دیگه متن کتابتونو ندارید؟! اون کسب و کاره هم قابل برگشت نیست؟؟ متاسفم...

avatar
۱۳۹۸-۰۹-۰۵ ۱۵:۰۲

اینترنت ملی اصلا شوخی جالبی نیست،ما حتی یک موتور جستجوی درست و حسابی نداریم،هر چند مطالبی هم برای جستجو در اینترنت ملی وجود نداره،

avatar
۱۳۹۸-۰۹-۰۵ ۲۳:۰۱

اصلا صد تا موتور جست و جوی خفن ایرانی هم بسازن اون وقت یعنی حق نداریم موتور جست و جوی بی کیفیت خارجی رو انتخاب کنیم؟

avatar
۱۳۹۸-۰۹-۰۵ ۱۵:۰۴

چرا مسئولان هیچ واکنشی ندارن؟ آقای رئیس جمهور این بود منشور حقوق شهروندی؟؟

avatar
۱۳۹۸-۰۹-۰۵ ۱۵:۲۹

سلام ايسناي عزيز حقيقتش با خوندن اين متن كمي دلم كه خونه اين روزا آروم شد كه حداقل شما گوش شنواي ما هستين و توجه ميكنين به ما و ممنونم از اينكه مارو فراموش نكردين خواهش ميكنم در مورد نت همراه كل كشور حالا خداروشكر همه چيز آرومه پيگيري كنين نت همراه استان بوشهر كلا قطعه... بخدا اگه اين وضعيت بيشتر ادامه پيدا كنه ضرر جبران ناپذيري به من وارد ميشه

avatar
۱۳۹۸-۰۹-۰۵ ۱۵:۳۰

ایسنا مچکریم ایسنا مچکریم!

avatar
۱۳۹۸-۰۹-۰۵ ۱۵:۳۷

خیلی زحمت کشیدی واقعا ایسنا جاااان،نظرات مردمو ک خودمون بهتر از شما میدونیم لطف بفرما ی تماسی با ی مسئولی ک نت دستش باشه بگیر بپرس کی وصل میشه خبر اونو بذار ...

avatar
۱۳۹۸-۰۹-۰۵ ۱۵:۴۳

من که یک درصد هم دوست نداشتم از ایران برم واقعا الان یکی از گزینه های جدیم شده رفتن از ایران

avatar
۱۳۹۸-۰۹-۰۵ ۱۵:۴۵

سلام واقعا چرا منتشر نمی کنید نظرات رو؟ من فقط نوشتم شما که خبرنگارید بهتره به جای بازنشر نظرات مردم، خودتون مستقیم با مسئولین مربوطه تماس بگیرید. گویا مشکل از وزارت کشوره، پس باید مسئولین این وزارتخونه پاسخگو باشن که طی این چند روز اصلا وزیر کشور اظهار نظری نکرده. لطفا پیگیری کنید. باتشکر

avatar
۱۳۹۸-۰۹-۰۵ ۱۶:۰۸

منطقه شهریار تهران حتی نت adsl هم نداریم توروقران پیگیری کن از زندگی افتادیم....

avatar
۱۳۹۸-۰۹-۰۵ ۱۹:۴۹

نه تنها شهریار بلکه اطرافش هم اینترنت حتی adsl هم نیست

avatar

مسئولین کشور عزیزمون تمام این مدت ک ما اینترنت نداشتیم ، توی توئیتر مطلب میذاشتن و واسه غربی ها کری میخوندن، زیبا نیست؟!

avatar
۱۳۹۸-۰۹-۰۶ ۱۰:۴۶

زجرآوره

avatar
۱۳۹۸-۰۹-۰۵ ۱۶:۲۸

من برای اینترنت خونه هم از مودم های سیم کارتی استفاده میکنم، الان ده روزه اینترنت قطعه، حالا دو سه روز اول قبول! اغتشاش بود اوضاع باید مدیریت میشد الان دیگه چرا آخه؟! حالا که یک سری رو وصل کردید با این قطع دسترسی ده روزه، یه پروژه 18 میلیونی رو از دست دادم به خاطر همین اوضاع :(

avatar
۱۳۹۸-۰۹-۰۵ ۱۶:۴۶

مرسی ایسنا درد هممون و گذاشتی من هفته پیش امتحان زبان داشتم انقد برام سخت شده بود بدون نرم افزار های تلفظی گوگل که امکان داره بیوفتم برادرمم خارج از ایران زندگی میکنه دوازده روزه ازش خبری نداریم گناه داریم مسئولین پیگیری کنن لطفا ما مردم همه خسته ایم همه تلاشمو دارم میکنم مثل برادرم از این کشور برم تا پیشرفت کنم نمیشه اینجا

avatar
۱۳۹۸-۰۹-۰۵ ۱۶:۵۵

خواهشا اینترنت همه را وصل کنید

avatar
۱۳۹۸-۰۹-۰۵ ۱۷:۰۹

ساکنین شهریار و اندیشه در استان تهران با سرشماره ۶۵ بیش از ده روز است که حتی اینترنت خانگی هم ندارند....پس حق الناس چه میشود؟؟

avatar
۱۳۹۸-۰۹-۰۵ ۱۷:۱۳

کاش مسئولش بخونه حرفای مردمو همه زندگیمون شده ای کاش... 😐 شما چیکار کردین جز دق دادن بهشون😑

avatar
۱۳۹۸-۰۹-۰۵ ۱۷:۱۶

من ی مترجم زبانم که به سه زبان ترجمه میکنم و این ده روزه که نتونستم به اینترنت جهانی وصل شم ، و حتی با عزیزانم که تو کشور دیگه هستن ارتباط برقرار کنم واقعا متاسفم و متنفرم از این وضع ، دلم فقط میخواد برم ، نه کار برامون مونده نه حرمت ......

avatar
۱۳۹۸-۰۹-۰۵ ۱۷:۴۸

لطفا اینترنتم وصل کنین خدارو‌خوش میاد من ده روزه از نامزدم که خارج از کشور بی خبرم چرا نمیگن کی میخان وصل کنن؟؟؟؟!

avatar
۱۳۹۸-۰۹-۰۵ ۱۷:۵۱

حداقل کسی نمیدونه کی این نت میخواد وصل بشه اینجا کرمانشاه ساعت ۵.۵۰ هنوز نت موبایل (رایتل ، همراه اول )وصل نشده از مودم اطلاعی ندارم .

avatar
۱۳۹۸-۰۹-۰۵ ۱۸:۰۳

غرب تهران هنوز Adsl هم نداره!

avatar
۱۳۹۸-۰۹-۰۵ ۲۲:۱۰

حعی..

avatar
۱۳۹۸-۰۹-۰۵ ۱۸:۱۰

چیشد ایسنا چرا پیگیری نمیکنی؟روزی دوهزارتا خبر بدرد نخور میذاری دریغ از ی خبر پیگیری نت،خودتون نت دارید خیالتون راحته،خبر بذار ببینیم کی وصل میشه

پاسخ سایت: https://www.isna.ir/news/98090503556/

avatar
۱۳۹۸-۰۹-۰۵ ۱۸:۴۳

مسئولين عزيز فقط قيمت سوخت رو از كشورهاي حوزه خليج فارس ميبينن؟ نحوه مديريت رو هم كاش ببينن براي مثال دبي! وقتي به دليل تعميرات و سرويس نياز به قطع برق هست يكي دوروز قبلش اطلاع ميدن به كسبه و مغازه و افراد اون منطقه چون ارزشمند هستن از قيمت و كيفيت ماشينا اونورم نگم يوقت بيشتر خجالت نكشن مسئولين...

avatar
۱۳۹۸-۰۹-۰۵ ۱۸:۴۸

توي اين كشور هيچيمون درست نيست: اون از نحوه ترخيص و گمرك، وضعيت خودرو سازا داخلي و گاري هايي كه تحويل ميدن مردم با سوخت بالا، تعرفه شونصد درصدي واردات خودرو، قطع كردن اينترنت بدون توجه به نيازا مردم، فقط قيمت بنزين پايين تره اونم بي زحمت گرون تر و همسطح اروپا كنيد يه وقت هوس مهاجرت به اروپا به سرمون نزنه و متوجه بشيم اينجا بهشته اروپا كه جاي خود داره:-|||

avatar
۱۳۹۸-۰۹-۰۵ ۱۹:۱۷

دوستان خبرنگار! شما لطفا پیگیری کنید و خبرنگاری کنید. صبح بلند میشیم می‌بینیم نت نیست میایم اینجا بازم می‌بینم انگار نه انگار! لطفا خبرها و گمانه زنی ها رو منتشر کنید.

avatar
۱۳۹۸-۰۹-۰۵ ۲۱:۰۵

بهترین خبرگزاری طی این چندمدت ایسنابوده برای اینترنت وهمچنین نظرات مردم رو تاییدمیکنه ممنون از ایسنابه خاطر این پیگیری ها

avatar
۱۳۹۸-۰۹-۰۵ ۲۱:۱۱

بخدا از کار و زندگی افتادیم از بس تو این سایت و اون سایت خبری گشتم وقتی وارد سایت میشم سردرد میگیرم تو صالحیه(جنوب غرب تهران) نه adsl وصله نه اینترنت همراه چیکار کنیم من تو این 10روز گذشته یه قرون کار نکردم اونم من دانشجوام لطفا رسیدگی کنید

avatar
۱۳۹۸-۰۹-۰۵ ۲۱:۱۳

حالا همه بی خیال شدن شاک بیخیال نمیشه یه بزرگی چیزی تو مملکت نیست بره پا درمیانی کنه شاک بیخیال شه؟

avatar
۱۳۹۸-۰۹-۰۵ ۲۱:۱۷

باید گریست

avatar
۱۳۹۸-۰۹-۰۵ ۲۲:۱۸

بايد مُرد

avatar
۱۳۹۸-۰۹-۰۵ ۲۳:۱۷

باید رفت

avatar
۱۳۹۸-۰۹-۰۵ ۲۱:۱۸

مرسی از شما دبیر گل و ایسنا برای اینکه حداقل سعی می کنید نیاز ها و مشکلات مردمو گوش زد کنین به مسئولین گرچه کوچک ترین اهمیتی براشون نداره ولی باز هم مرسی.❤

avatar
۱۳۹۸-۰۹-۰۵ ۲۱:۲۸

اصلا لازم نیست کاسب یا دانشجو باشیم دسترسی ازاد به اینترنت حق اولیه شهروندی ماست ، اون مهاجرتم خوب اومدن این روزا همه دارن ازش حرف میزنن و میرن میریم تا مملکت بدون متخصص و تحصیلکرده بمونه راحت بشین

avatar
۱۳۹۸-۰۹-۰۵ ۲۱:۲۹

چی بنویسم که خودم رو مسخره نکرده باشم.... مگه گوش شنوایی هست که واسش صحبت کرد....

avatar
۱۳۹۸-۰۹-۰۵ ۲۱:۳۱

با سلام تو موتور جستجوی ایرانی نوشتم یارانه بنزین تو اولین نتیجه توطئه داماد به مادر زن آورده بقیه نتایج هم مال سالهای ۸۶ تا ۹۰ بود امیدوارم یه روز بتونیم این تکنولوژی پیشرفته رو به کشورهای عقب مانده اروپایی و آمریکای شمالی صادر کنیم تا اونا هم مثل ما خوشبخت شن

avatar
۱۳۹۸-۰۹-۰۵ ۲۲:۳۵

توطئه ی مادر زن ....وای خدا خیلی خوب بود..🤣🤣

avatar

🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣 عاااااالی بود

avatar
۱۳۹۸-۰۹-۰۵ ۲۱:۳۲

همه فایلا و پی دی افا و فیلمای کنکوریم تو تلگرامه من ترازم تو ازمون بیاد پایین ازتون نمیگذرم گفته باشممممم....

avatar
۱۳۹۸-۰۹-۰۵ ۲۱:۳۲

الان ده روزه اینترنت قطعه، ما دانشجو ها خونه ای نداریم که adslمون فعال باشه، هممون نت سیم کارت داریم، توی خوابگاه هیچ کس اینترنت نداره، وای فایش که کلا قطعه، کسی هم جوابگوی ما نیست، دانشجوی زبان انگلیسی باید به صورت مداوم به اینترنت ازاد دسترسی داشته باشه، یه صفحه کتاب میخونی صد تا کلمه جدید و اصطلاحات تازه توش پیدا میشه که هیچ منبعی جز گوگل و سایت های خارجی نمیتونه پاسخگوشون باشه! الان هم برای وصل کردن نت استان استان میکنن، مگه برای قطع کردنش توی یک ثانیه قطع نشد! ادم شاخ درمیاره دیگه، خدایا خودت صدای مارو بشنو

avatar
۱۳۹۸-۰۹-۰۵ ۲۱:۳۶

سلام دوستان.. ببخشید پیام من مرتبط با متن بالا نیست ولی خب به قطعی اینترنت ربط داره... اگه کسی میدونه هفته تربیت بدنی کی هست واسم تاریخش بزاره... خیلییی ممنون میشم تو ی جای دور افتاده مشغول به کار هستم و میخام برنامه ریزی کنم.. دسترسی به منبع اطلاعاتی هم ندارم..

avatar
۱۳۹۸-۰۹-۰۵ ۲۲:۴۸

سلام ۲۶مهر تا۲ آبان

avatar
۱۳۹۸-۰۹-۰۵ ۲۳:۰۳

26 مهر

avatar
۱۳۹۸-۰۹-۰۵ ۲۱:۳۹

کاش به گوشِ یکی برسه ...

avatar
۱۳۹۸-۰۹-۰۵ ۲۱:۴۳

بعد از ۳ سال تلاش توی دبیرستان و رقابت بین اینهمه سهمیه با آرزوی خدمت به هموطنام و مردمم پزشکی قبول شدم. الان که سال آخرم تمام زندگیمو میزارم تا فقط بتونم از اینجا فرار کنم... فرار از این سرزمین ناامیدی که ارزشی برای مردمش قائل نمیشه... آرزو میکنم همه هم سن هام بتونن مهاجرت کنن...

avatar
۱۳۹۸-۰۹-۰۵ ۲۲:۱۶

بهترین کارو میکنی داداش

avatar
۱۳۹۸-۰۹-۰۵ ۲۲:۲۴

خدا کنه ما کنکوریام قبول شیم/: حعی.‌.‌.

avatar
۱۳۹۸-۰۹-۰۵ ۲۲:۳۰

یعنی انقدر پیامم در جواب این همکارم مغایر با قوانینتون بود که پخشش نکردین؟ متاسفم

avatar
۱۳۹۸-۰۹-۰۵ ۲۱:۵۱

یعنی این مملکت یه مسئول نداره که درباره اینترنت پاسخگو باشه؟ شاک اصن دیگه چه سارمانیه ؟ راسش کیان ؟ گوگلم نداریم سرچ کنیم :/

پاسخ سایت: https://www.isna.ir/news/98090503556/

avatar
۱۳۹۸-۰۹-۰۵ ۲۲:۲۲

شورای امنیت مثلااااا..

avatar
۱۳۹۸-۰۹-۰۵ ۲۱:۵۴

ایسنا بهترینی🌷🌷🌷

avatar
۱۳۹۸-۰۹-۰۵ ۲۲:۱۰

مرسی ایسنا لطفا اینم بهشون یادآوری کنین که مناطق محروم و خارج شهر حتی خط تلفن ثابت هم ندارن که اینترنت خانگی تهیه کنن. تمام زندگی و دانشگاه و کار من بسته به به اینترنت همراهه

avatar
۱۳۹۸-۰۹-۰۵ ۲۲:۱۳

ممنون که نظرات رو پخش کردین. واقعیت اینه که با ادامه روند قطع اینترنت بین‌الملل از نظر شغلی واقعا در شرایط عدم ثبات شدید قرار میگیریم. جامعه تکنولوژی ایران واقعا داره ضرر بشدت زیادی میکنه.

avatar
۱۳۹۸-۰۹-۰۵ ۲۲:۱۷

کاش فقط یک روز جای من بودید .قطعی اینترنت به کنار اینکه هیچکس مارو درک نمیکنه و اصلا اهمیت نمیده خیلی زجر اوره

avatar
۱۳۹۸-۰۹-۰۵ ۲۲:۱۹

مرسی ایسنا که به نظراتمون اهمیت میدی

avatar
۱۳۹۸-۰۹-۰۵ ۲۲:۱۹

تخم مرغ ۲۲ تومن گران شد نگو نمیشه گوجه ۱۲ تومن گران شد نگو نمیشه رب ۲۲ تومن گرون شد نگو نمیشه برنج هندی ۸۰ تومن گرون شد نگو نمیشه

avatar
۱۳۹۸-۰۹-۰۵ ۲۲:۲۴

تشکر ایسنا

avatar
۱۳۹۸-۰۹-۰۵ ۲۲:۲۵

تو یه شهر دیگه کار میکنم و تنها دلخوشیم دیدن پسرم و خانوادم پشت گوشی بود الان ۱۲ روزه پسرمو ندیدم.بابا چرا دارید همه چیزمونو ازمون میگیرید.

avatar
۱۳۹۸-۰۹-۰۵ ۲۲:۳۱

با اینکه حتی یک بار هم نظرم رو سر هیچ موضوعی نشر ندادید ولی باید بخاطر این مقاله ازتون تشکر کنم و اینم اضافه کنم که بخش اعظمی از مردم این مملکت بخاطر مشکلات اقتصادی از خیلی از سرگرمیها و تفریحها محرومن و تنها دلخوشیشون همین نت هست که متاسفانه همین حداقلها رو هم از ملت دریغ کردن،اخه این ملت بدبخت چه گناهی کردن که از هر طرف و همیشه باید تو فشار و سختی و عذاب باشن!

avatar
۱۳۹۸-۰۹-۰۵ ۲۲:۳۳

چه راحت دغدغه مردم از گرانی بنزین به دغدغه وصل اینترنت رسیده همه اینا به مسئولین ما بر میگرده که بدون فکر و برنامه کار میکنن گرانی بنزین نه تنها کمکی نکرده حداقل تا به الان بلکه دچار خسارت های فراوانی شده از تخریب مکان های متعدد ، فلج کردن کسب و کارهای وابسته به اینترنت ، گران شدن برخی از وسایل ها و ... خدایش تا اینجا فکرشو کنید ضرر این طرح خیلی بوده تا منفعتش از این به کنار نیروی انتظامی ما کجا بوده تو این مدت !؟ وزارت اطلاعات کجا بوده !؟ واقعن تامل بر انگیزه ...

avatar
۱۳۹۸-۰۹-۰۵ ۲۲:۳۳

اقا بخدا صبر ما هم حدی داره! کلی زحمت کانال تلگرامیم کشیدم کلی خرجش کردم کلی بیخوابی کشیدم تازه داشتم ثمرشو میدیدم که نابود شد

avatar
۱۳۹۸-۰۹-۰۵ ۲۲:۳۸

با سلام و سپاس از انعکاس نظرات تمام اقشار محترم جامعه . اهمیت و نقش اینترنت حتی با بهبود سلامتی بیماران هم مرتبط است ، همکاران پزشک برای تعیین بهترین روش درمان و پاسخگویی به درخواست های مشاوره ای سایر پزشکان ، نیازمند دسترسی به اینترنت و مطلع شدن از بهترین و جدید ترین روش های درمانی هستند .لذا اینترنت فقط سرگرمی ، درآمد و اشتغال را تحت تاثیر قرار نداده است بلکه با سلامت و تعیین سرونشت درمان بیماران در بیمارستان عجین شده است . خواشمند است ، به دسترسی به منبع غنی اطلاعات ، یعنی اینترنت توجه کافی داشته باشید .

avatar
۱۳۹۸-۰۹-۰۵ ۲۲:۳۹

ممنون از شما که که در یک خبر مستقل نظرات کاربران رو درج کردین که درد همه هست بارها گفتیم کو گوش شنوا ... برای کی مهم هست ؟ همه چی گرون تر شد خوب ما باید یه درآمدی کسب کنیم که بتونیم زندگی کنیم و قسط هامون عقب نیافته ؟

avatar
۱۳۹۸-۰۹-۰۵ ۲۲:۴۱

باز خوبه به خاطر قطعی اینترنت فهمیدیم شاک چیه

avatar
۱۳۹۸-۰۹-۰۵ ۲۲:۴۵

ما یهکار نو پا شروع کردیم که حدود 10 نفر خودشم دانشجو دارن کار میکنن و هزینه های زیادی هم بابتش دادیم الان با این وضعیت اینترنت چیکار کنیم ؟/ اصلا دل ادم نمیاد دیگه به کار کردن هم این همه پول که خرج کردم میره همم 10 نفر از نون خوردن می افتن. حتی یکی از این 10 نفر خرج مادرش رو هم میدددده

avatar
۱۳۹۸-۰۹-۰۵ ۲۲:۵۲

میگم نکنه مشکلی برای شاک پیش اومده، یه دقیقه پاشید برید در خونشون

avatar
۱۳۹۸-۰۹-۰۵ ۲۲:۵۲

بچه های زحمت کش ایسنا سپاسگذاریم که واسطه شدید برای ما برای مسئله ی قطعی اینترنت. خدا خیرتون بده. اگر اینترنت وصل نشه برای آموزش ، باید بریم کلاس های آموزشیِ گرون قیمت. تا وقتی گوگل و اینستاگرام هست آموزش و خیلی مطالبِ آموزنده رایگان هست برامون

avatar
۱۳۹۸-۰۹-۰۵ ۲۲:۵۴

آخه این چه وضعیه!!؟؟ خوزستان حتی نت خانگی هم وصل نشده!! کی جوابگو ضرر و زیان ماست؟؟

avatar
۱۳۹۸-۰۹-۰۵ ۲۲:۵۵

به خدا اعصاب دیگه برام نمونده تو خوزستان حتی ای دی اس ال هم قطعه اصلا همه چی قعطه اپراتور هم اصلا جوابگو نیست به خدا اینجا دیگه همه دارن اروم زندگی میکنن این اینترنت رو وصل کنید به خدا مردم کلی کار زندگی دارن

avatar
۱۳۹۸-۰۹-۰۵ ۲۲:۵۵

شرمنده به بقیه رسانه ها و صدبرابرش به مسئولین

avatar
۱۳۹۸-۰۹-۰۵ ۲۲:۵۶

باز دم مرام و معرفت ایسنا دمتون گرم من خودم میخوام برم تصمیمم گرفتم میرمو پشت سرمم نگاه نمیکنم

avatar
۱۳۹۸-۰۹-۰۵ ۲۲:۵۶

مرسی از توجه تون اینارو ب گوش مسولین برسونید گیلان همچنان نت نداره لیسانسه بیکار بودم بیکار تر شدم

avatar
۱۳۹۸-۰۹-۰۵ ۲۲:۵۷

ممنون از ایسنا این نکته هم بگم که اینترنت حق همه هست. نه ففط دانشجو و اساتید و اونایی که شغلشونه شاید یکی هم نیازی به اینترنت نداشته باشه ولی حقش هست که هر وقت خواست بتونه دسترسی داشته باشه

avatar
۱۳۹۸-۰۹-۰۵ ۲۲:۵۹

ممنون ایسنا که حرف دل ما رو می رسونی ، من که دیگه بدبخت شدم رفت و هر چی داشتم توی این چند روزه باختم. راستش امسال آزمون دکتری هم داشتم صبح می خواستم توی کنکور دکتری ثبت نام کنم ولی با این اوضاعی که توی این چند روزه ملاحظه شد حتی دیگه فکرش رو هم نمی کنم منتظر هستم تا ثبت نام های دوره های IELTS ثبت نامش شروع شه بلافاصه ثبت نام کنم تا برای اپلای کردن دوره های دکتری در خارج از کشور هر جایی غیر از اینجا اقدام کنم. راستش هیچ وقت فکر نمی کردم مجبور بشم از این مملکت برم ولی خوشبختانه توی این چند روزه متوجه شدم که دیگر نباید درنگ کنم تا بقیه عمرمون رو بخریم. به هر حال موفق شدم خانواده رو هم راضی کنم که بعد از استقرار من بیان اونجا با هم زندگی کنیم که دیگه نگرانی نداشته باشم که خدایی نکرده یه روز اینترنت قطع بشه نتونم باهاشون تماس بگیرم و نگران و دلواپسشون باشم. توی این چند روزه هم باور نمی کنید همش دنبال نوبت سفارت از این سفارت و اون سفارت بودم تا ببینم شرایط چه جوریه خوشبختانه ظاهرا مشمول بورسیه هم می شم امیدوارم تا سال دیگه کارهام راست و ریس شه برای رفتن امید به خدا تا ببینیم چه می شه ما که رفتیم با یک دنیا نا امیدی و غم ولی شما سعی کن صدای حق باشی. امیدوارم پیروز باشید خدا یارتون

avatar
۱۳۹۸-۰۹-۰۵ ۲۳:۲۰

خوش بحالت حداقل راهی واسه نجات داری پیدا میکنی ماها محبوریم فعلا بسوزیم و بسازیم!!! ایسنا بزار واقعا حرف دلمه

avatar
۱۳۹۸-۰۹-۰۵ ۲۳:۰۱

سپاس از ایسنا به خاطر انتشار نظرات مردم حداقل دلمون خوشه یکی هست که پیگیر باشه.

avatar
۱۳۹۸-۰۹-۰۵ ۲۳:۰۳

من الان ۱۲ روزه نتونستم برنامه نویسی کنم. کل اندروید استدیو به اینترنت وابسته اس. نه بیل میکنه نه چیزی حتی ساده ترین کار یه اکتیویتی با دراور ویو هم درست نمیکنه.

avatar
۱۳۹۸-۰۹-۰۵ ۲۳:۲۱

یجورایی همدردیم منم وب نویس بودم!

avatar
۱۳۹۸-۰۹-۰۵ ۲۳:۰۶

دمت گرم ایسنا واقعا کارت درسته که حرف مردمو پخش کردی، هرچند اونایی که باید ببینن خودشون رو زدن به کوری

avatar
۱۳۹۸-۰۹-۰۵ ۲۳:۰۶

فکر کنم یجوری قطع کردن که کلا از بیخ و بن اینترنت فنا شده. دیگه نمیتونن درستش کنن :)

avatar
۱۳۹۸-۰۹-۰۵ ۲۳:۰۸

روزی دهها مرتبه از صداوسیما و تمام خبرگزاریها اعلام میشه که همه چی آرومه پس قطع اینترنت چه دلیلی میتونه داشته باشه.... تمام قشرهای جامعه به دردسر افتادن با این وضعیت

avatar
۱۳۹۸-۰۹-۰۵ ۲۳:۰۹

دمت گرم ایسنا

avatar
۱۳۹۸-۰۹-۰۵ ۲۳:۱۰

خوزستان حتی نت خانگی هم قطعه!!! حقوق شهروندی پس کجاست!!؟؟ مسئولین آخه مگه شهر به شهر قطع کردید که حالا شهر به شهر وصل میکنید!!؟؟

avatar
۱۳۹۸-۰۹-۰۵ ۲۳:۱۱

چقدر مسخرست همش دارم یه مودم تی دی ال تی ایی با خودم میبرم اینور اونور که کارای عقب افتادمو انجام بدم

avatar
۱۳۹۸-۰۹-۰۵ ۲۳:۱۱

تا دوسال پیش تمام هدفم خدمت به وطنم بود، اما از دوسال پیش کم کم با حقایق تلخی رو به رو شدم. من دانشجوی ارشدم... سالهاست که در راه کسب علم می کوشم و اندک سوادی دارم! با غمی جانسوز می گم: سواد و انرژیمو برای مهاجرت خواهم گذاشت

avatar
۱۳۹۸-۰۹-۰۵ ۲۳:۱۲

اگه قرار شهر به شهر وصل بشه یکی بگه کی نوبت خوزستان میشه؟؟؟

avatar
۱۳۹۸-۰۹-۰۵ ۲۳:۱۲

من یا دخترم با لیسانس معماری و دوازده سال سابقه کار توی شرکتهای خصوصی الان بیکار شدم و در به در دنبال کار میگردم خواستم برم اسنپ بنزین گرون شد به فکر درآمد اینترنتی افتادم اینترنت قطع شد میام اینجا حرف میزنم تایید نمیکنید من قید ازدواج رو زدم بخاطر مشکلات اقتصادی الان مجردم و باید خرج خودم رو دربیارم میشه بگید کی وصل میشه این نت لعنتی؟ توروخدا تایید کنید و جواب بدید

پاسخ سایت: https://www.isna.ir/news/98090503556/

avatar
۱۳۹۸-۰۹-۰۵ ۲۳:۱۳

حتي اگه نتم وصل نشه من دنبال ميكنم ايسنا رو اين مدت خيلي پيگير بودين ممنون ازتون . در ضمن جدا از بخش مربوط اينترنت اخبار علمي تونم مفيد بود و تا قبل از اين نميشناختم سايتتونو موفق باشيد

avatar
۱۳۹۸-۰۹-۰۵ ۲۳:۱۴

چرا کسی سراغ وزیر کشور نمیره؟ مسئله اینجاست یک مسئول با دل و جرات نداریم که مسئولیت وصل کردن اینترنت رو به عهده بگیره

avatar
۱۳۹۸-۰۹-۰۵ ۲۳:۱۵

من برنامه نویسم و فریلنسری کار میکنم ۱۱ روزه نت فردیس کرج قطعه

avatar
۱۳۹۸-۰۹-۰۵ ۲۳:۱۵

ممنون از شما

avatar
۱۳۹۸-۰۹-۰۵ ۲۳:۱۷

ممنون از شما که صدای ملت هستین...بخدا دق کردیم دیگه!!! اینترنت رو نمیشه از زندگی حذف کرد. من دانشجوی رشته ادبیات انگلیسی ام و برای تقریبا تمام درسام باید به سایتهای خارجی دسترسی داشته باشم.از من بدتر وضعیت برادر بیچارم هست که یه مغازه داره که سه چهارم فروشش از طریق فروش آنلاین بود. هم باید کرایه خونه بده و هم کرایه مغازه. کلی قسط داره. از غصه میل به غذا خوردن رو هم از دست داده. آقا تو رو خدا پیگیر باشین

avatar
۱۳۹۸-۰۹-۰۵ ۲۳:۱۷

من یه کارگر سادم تنها دلخوشیم اینترنته اینم قطع شد. حالا چککار کنم 🥵

avatar
۱۳۹۸-۰۹-۰۵ ۲۳:۱۸

من یه جوون هستم که درآمدم فقط از اینترنته و برعکس اون آقایونی که اون بالا راحت نشستن تو خونه هاشون دارم اجاره خونه میدم ۱۰ روزه یه ریال هم درآمد نداشتم من نه اغتشاشگر هستم نه جاسوس نه ضد انقلاب من یه جوون هستم که فقط میخام تو این جامعه با این گرونی سرم تو کار و زندگی خودم باشه ولی حالا که همه چی آروم شده اغتشاشات و تظاهرات خوابیده من بیشتر احساس ناامنی میکنم با وجود این مسئولین که فقط دارن هرروز نه فقط به درآمد ملت آسیب میزنن حتی باعث ایجاد مشکلات سنگینی تو زندگی ها و فرصتهای شغلی میلیون ها جوون مثل من میشن , برام هم اصلا مهم نیست که این پست تایید شه یا نه فقط میخواستم حرفم رو از ته دلم بگم

avatar
۱۳۹۸-۰۹-۰۵ ۲۳:۱۹

من هفته گذشته نتونستم امتحان تافل بدم چون سنترم اینترنت نداشت. این واقعا انصاف نیست.این همه استرس و وقت هزینه اخرش هیچی به هیچی.اصلا اون مسئول ها ما براشون مهم نیستیم

avatar
۱۳۹۸-۰۹-۰۵ ۲۳:۲۲

چرا از وزیر ارتباطات هی سوال میشه؟ وزیر کشور رو استیضاح کنید

avatar
۱۳۹۸-۰۹-۰۵ ۲۳:۲۴

سلام... لطفا پیگیری کنید زودتر اینترنت وصل کنن واقعا داریم عذاب میکشیم ... خدایی پیگیری کنید ممنون

avatar
۱۳۹۸-۰۹-۰۵ ۲۳:۲۹

هعی منم ادمم نظراتم تایید نمیشه چرا . .. جوانی هم بهاری بودو بگذشت 😂😂😂

avatar
۱۳۹۸-۰۹-۰۵ ۲۳:۳۰

حرف های من منتشر نکردی چراش نمیدونم شاید چون زخم خوردم شاید چون خیلی وقته روی نگاه کردن به همسرم را ندارم من و همسرم بیش از 79% درآمدمون از نت بود ولی الان همونم نداریم بازم نشر نده مهم نیست

avatar
۱۳۹۸-۰۹-۰۵ ۲۳:۳۱

مجبور شدم ۶۹تومن پول کتاب دانشکاه بدم چون نت ندارم دانلود کنم تواین شرایط بد اقتصادی دلمون خوش نت بود اینم گرفتید دادید به یه عده که نت خونه دارن یه کافی نت ۳برابر قبل ازمون پول میگیره تا به نت وصل بشیم والا مام ادمیم تورو خدا نت وصل کنین خیلیا عزیز خارج از کشور دارن و نمیتونن مدام بهش تلفن کنن با هزینه های بالا لطفا چیزی که خقمونه رو بهمون برگردونید

avatar
۱۳۹۸-۰۹-۰۵ ۲۳:۳۲

واقعا خیلی ها از ماه زندگی و اینده اشون به نت وصله چرا نت خوزستان همچنان قطعه چرا نا امیدی رو ترویج میدین خوزستان مثله همیشه مظلوم. مثل همیشه تنها......

avatar
۱۳۹۸-۰۹-۰۵ ۲۳:۳۲

حداقل شما رسانه ها صدای مردم باشید و فردا پیگیری کنید از شاک یا .. دقیقا کی میخوان مجوز بدن :(

avatar
۱۳۹۸-۰۹-۰۵ ۲۳:۳۳

به محض دفاع از دکترا مدرکمم نمیبرم همسرم باهام نیاد میذارمشو میرم.مصیبته ظلمه اینترنت همه زندگی علمی منه

avatar
۱۳۹۸-۰۹-۰۵ ۲۳:۵۶

دقیقا چی گفتی؟!

avatar
۱۳۹۸-۰۹-۰۵ ۲۳:۳۵

ضرر مالی رو شاید بشه جبران کرد ولی ضرر روحی چی؟ نه تنها من بلکه تمام همسن و سال های من افسردگی گرفتن و هیچ انگیزه ای نداریم ایسنای عزیز لطفا یه گزارش کامل از آینده اینترنت قرار بدید حرف های ضد و نقیض زیاده

avatar
۱۳۹۸-۰۹-۰۵ ۲۳:۳۶

تحقیق بچه ام مونده کافی نت برامون زیاده هزینه اش لطفا اینترنت موبایل ها را وصل کنید چرا فقط زمان انتخابات و رای جمع کردن خوب بلدین شعار بدین! وزیر اگه هیچ کارس وزیر میخوایم چکار خب اینهمه پول بیت المال را حقوق ندین به اینا جمع کنیدکسری بودجه جبران میشه

avatar
۱۳۹۸-۰۹-۰۵ ۲۳:۵۵

احسنت ، حرف حق

avatar
۱۳۹۸-۰۹-۰۵ ۲۳:۴۵

من بیشتر از 70 درصد از استفاده‌ام از اینترنت، مربوط به شغلم هست. شغلی که به تازگی به لطف شرایط مساعد و عالی اقتصادی مملکت (!) از دست دادم و به تازگی داشتم از جنبه‌ی آموزشی اینترنت استفاده می‌کردم برای گرفتن موقعیت شغلی جدید. الان 10 روزه که نت ندارم. با این که هم بسته‌ی اینترنت همراه اول دارم و هم ایرانسل، اما تو محل سکونتم اینترنت ADSL یا وایمکس ندارم و به همین دلیل کاملا به مشکل برخورده‌ام. باعث و بانیان این قطع شدن نت رو که ضرر مالی و زمانی به من زدن رو حلال نمی‌کنم. تمام سعی‌ام رو می‌کنم هر طور شده هر چه زودتر از این مملکت فرار کنم برم جایی که هم بشه نفس کشید، هم واقعا به طور معمول زندگی کرد و هم روال زندگی‌ام قابل پیش بینی باشه. نه این که شب بخوابم صبح متوجه بشم مملکت زیر و رو شده.

avatar
۱۳۹۸-۰۹-۰۵ ۲۳:۴۷

مسئولین عزیز! میزان مشروعیت و محبوبیت خود را از همین فضای کوچک کامنت‌ها متوجه شوید... واقعا برای خودم و هموطنانم متاسفم که در چنین وضع اسفباری گرفتار شدیم

avatar
۱۳۹۸-۰۹-۰۵ ۲۳:۴۷

واقعاااا ممنونم از ايسنا تو زمانی که همه خبرگزاری ها ساکتن برای این درد بزرگ خیلی ممنونم برای پیگیری انشالله به زودی وصل کنن 😔

avatar
۱۳۹۸-۰۹-۰۵ ۲۳:۴۹

عجب گیری افتادیم.

avatar
۱۳۹۸-۰۹-۰۵ ۲۳:۴۹

امنیت شغلی و درآمدی نداریم توو این کشور، با مدرک فوق لیسانس یه دفعه محل کارت به دلیل مشکلات مالی تعدیل نیرو میکنه، بیرونت میکنه، بعد میای یه کسب و کار اینترنتی میزنی، تا یه درآمدی داشته باشی، یه دفعه دولت محترم کشورت اینترنت قطع میکنه، بازم این کارتو از دست میدی، این بلاهایی هست که سر من بیچاره اومده، شما بگید من خرج زن و بچه مو از کجا بیارم، برم دزدی؟؟!

avatar
۱۳۹۸-۰۹-۰۵ ۲۳:۵۰

ممنون از ايسنا كه نظرات مردم رو انتقال مي دهد

avatar
۱۳۹۸-۰۹-۰۵ ۲۳:۵۰

چه سرمایه هایی که به خاطر این لجاجت بچگانه در حال نابودی است، چه مردم شریفی که از کار بیکار شدند، چه دانشجوهایی که از محتوا خالی شدند، چه حرص ها چه حسرت ها چه دلهره ها و چه و چه و چه مایی که باید از این خاک خارج شویم

avatar
۱۳۹۸-۰۹-۰۵ ۲۳:۵۰

خب الان اینا چه فایده داره ،بگید اینترنت همراه کی وصل میشه

avatar
۱۳۹۸-۰۹-۰۵ ۲۳:۵۰

کاش این گزارش رو مسئولین میدیدن!یا یه ذره توجه میکردن به خواست مردم!

avatar
۱۳۹۸-۰۹-۰۵ ۲۳:۵۱

این گزارشات هیچ مصرف کاربردی و مفیدی ندارن آقای گزارشگر و دبیر محترم! نه چیزی عوض میشه نه مشکلی حل میشه نه جایی رو میگیره! فقط صفحه پر می‌کنه. جای اینا یه چنتا گزارش مفصل و درست حسابی از راه های مهاجرت تهیه کنید هم شاید یه عده عاقبت به خیر بشن هم دعای خیر برای خودتون و امواتتون و این دنیا و آخرت میخرید.

avatar
۱۳۹۸-۰۹-۰۵ ۲۳:۵۲

ایسنا خواهشا پیگیری کن حداقل اینترنت adsl مخابرات وصل کنن، لطفاااااااااا، پرند استان تهران

avatar
۱۳۹۸-۰۹-۰۵ ۲۳:۵۲

من از این کششششور خواااهم رفففففتتتتتت

avatar
۱۳۹۸-۰۹-۰۵ ۲۳:۵۷

عرض سلام و احترام و تشکر از ایسنا بخاطر پیگیریشون 🌷 من یه هواشناسم و ۹۰۰۰ کاربر و کشاورز داشتن از مطالبم استفاده می کردن که با قطع اینترنت بندگان خدا رو محروم کردین از اطلاعات دقیقی که رایگان استفاده میکردن و یه دعای خیری پشت سرم بود و بس ؛ من بعنوان یه جوان ایرانی کوله بارم رو بزودی میبندم و از این کشور میرم . چون واقعا به آخر رسونده من رو این وضعیت و جایی برای پیشرفت نیست و نخواهد بود ...

avatar
۱۳۹۸-۰۹-۰۶ ۰۸:۳۷

سلام، کل درآمدم از نت بود که قطع کردن، حالا 2 راه پیش رویم هست ...یا مهاجرت از این مملکت ی پیرمرد 26 ساله هستم لطفا منتشر کنید

avatar
۱۳۹۸-۰۹-۰۶ ۰۹:۰۵

درود بر شما که حداقل نظرات مردم را به گونه ایی خبری در سایت و پیش چشم همه منتشر کردید که البته با خواندن آن واقعا" متاسف برای مردم شدم که مسئولین چگونه زجرشان می دهند و البته میدانم که اگر اینترنت وصل شود مردم تشکر فراوانی هم از شما هم از مسئولین به عمل خواهند آورد.

avatar

دیگه خسته شدیم کی دیگه اینترنت موبایلو وصل میکنن اصلا به مردم اهمیت میدن ؟ استخدامم منتفی داره میشه تمام تمرینا و اموزشم با سایتای خارجیه

avatar
۱۳۹۸-۰۹-۰۶ ۰۹:۴۱

من تازه یه ماه بود برای کمک به همسر کارمندم که فقط حدود یک و نیم میلیون تومن درآمد داره شروع کرده بودم به ایجاد یه کسب و کار کوچیک توی اینستا. تازه داشت پیجم پا می‌گرفت و مخاطبش رو پیدا می‌کرد که همه‌ش دود شد رفت هوا 😔 سفارشهام هم که روی دایرکت اینستا بود همه‌ش پرید و مواد اولیه‌م هم همه‌ش فاسد شد و از بین رفت😭 توی این ده_پونزده روز درآمد که نداشتم هیچ، به اندازه سه ماه حقوق همسرم که تنها درآمدمونه ضرر کردم.😭 درآمد ما طوری شده که فکر کنم در آینده نزدیک فقط نون خالی برای خوردن داشته باشیم 😔 یعنی هیچکس نیست به داد دل این مردم برسه؟

avatar
۱۳۹۸-۰۹-۰۶ ۰۹:۵۵

اینترنت موبایل ها الان دیگه برای امنیت قطع نیست. برای مجبور کردن مردم به استفاده از اپلیکیشن های داخلی است.

avatar
۱۳۹۸-۰۹-۰۶ ۱۰:۲۷

سلام بازم دم شما گرم که صدای مردم رو میشنوید مسئولین رو که ...!!

avatar
۱۳۹۸-۰۹-۰۶ ۱۰:۳۷

چهارشنبه ۶ آذر ساعت ۱۰.۳۰ همچنان سرویس های اینترنت بین الملل خطوط ثابت و همراه در اسلامشهر قطع است.

avatar
۱۳۹۸-۰۹-۰۶ ۱۱:۱۱

چرا شاک به فکر امنیت شغلی و روانی و و...نیست؟!!!

avatar
۱۳۹۸-۰۹-۰۶ ۱۱:۱۹

من بچه ام مریضه هرشیرخشکی نمیتونه بخوره باوجودتحریم شیرخشکش توداروخونه نیست من هرسری ازاروندکالا یانی نی سلامت یامادران میخریدم الان سایتهابازنمیشن الان یکی مثله من بایدچیکارکنه؟توردخدانظرموبزار ایسنا

avatar
۱۳۹۸-۰۹-۰۶ ۱۲:۱۰

ایسنا نظر های منو تایید نمیکنی ؟ کی قراره نت گوشی وصل بشه منو داداشم کارمون بسته به نت هس الان فلجیم تا کی باید این قطعی ادامه داشته باشه ضرر های ما رو کی باید جبران کنه به کدوم ارگان دولتی باید شکایت کنیم چرا به فکر مردم بخت برگشته نیستین

avatar
۱۳۹۸-۰۹-۰۶ ۱۲:۴۰

خب چه موضوعی بهتر از دغدغه وصل شدن اینترنت!!! چون گران شدن قیمت بنزین رو تحت شعاع قرار داد و خواسته اول مردم بهره مندی از اینترنت جهانی شده نه ارزون شدن بنزین!

avatar
۱۳۹۸-۰۹-۰۶ ۱۵:۰۵

مردم بنزین یادشون رفت وصل کنید

avatar
۱۳۹۸-۱۰-۰۵ ۱۸:۳۴

کرمانشاه اینترنت موبایل رو قطع کردن چرا ؟به ایرانسل هم زنگ میزنی جواب سربالا میده مگه قرار نشد قطع نکنن این چه وضعیه اخه.