• چهارشنبه / ۲۵ مهر ۱۳۹۷ / ۱۳:۰۳
  • دسته‌بندی: حقوقی و قضایی
  • کد خبر: 97072514201
  • منبع : نمایندگی قزوین

دادستان کل کشور در واکنش به حضور زنان در ورزشگاه: ادامه پیدا کند، برخورد قضایی می‌کنیم

دادستان کل کشور در واکنش به حضور زنان در ورزشگاه: ادامه پیدا کند، برخورد قضایی می‌کنیم

دادستان کل کشور با گلایه از حضور شب گذشته زنان در ورزشگاه آزادی گفت: من به این مدیران نصیحت می‌کنم ما در نظام جمهوری اسلامی اجازه ایجاد بستر گناه در جامعه را نخواهیم داد؛ آن‌ها باید حرمت جامعه را حفظ کنند، اگر با نصیحت و تذکر، این حرکت‌ها ادامه داشت برخورد قضایی خواهیم داشت.

به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام‌والمسلمین منتظری در مراسم تکریم و معارفه دادستان عمومی و انقلاب استان قزوین اظهار کرد: در این نظام مدیران نه‌تنها باید از ارتکاب به گناه خودداری کنند بلکه بایستی در سطح جامعه زمینه رشد اخلاق و صلاح را فراهم کنند نه اینکه خدای‌ناکرده زمینه گناه را ایجاد کنند.


وی با گلایه از حضور شب گذشته زنان در ورزشگاه آزادی گفت: سزاوار جمهوری اسلامی نیست که مسئولان ورزشی زمینه ایجاد گناه در جامعه را فراهم کنند.

منتظری ادامه داد: من به این مدیران نصیحت می‌کنم ما در نظام جمهوری اسلامی اجازه ایجاد بستر گناه در جامعه را نخواهیم داد؛ آن‌ها باید حرمت جامعه را حفظ کنند، اگر با نصیحت و تذکر، این حرکت‌ها ادامه داشت برخورد قضایی خواهیم داشت.

دادستان کل کشور با بیان اینکه برخی دنبال این هستند که حریم‌ها را بشکنند، ادامه داد: وقتی خانمی به ورزشگاه می‌رود و با مردانی که با لباس ورزشی و نیمه عریان مواجه می شود، گناه اتفاق می‌افتد؛ به حریم خصوصی مردم کاری نداریم اما در مجامع عمومی کسی حق آسیب رساندن به حریم عمومی را ندارد.

وی افزود: قرار نیست در منظر عمومی هر کس هرطور که دلش خواست لباس بپوشد و یا رفتار کند.

به گزارش ایسنا، منتظری در ابتدای سخنان خود ضمن تسلیت شهادت امام حسن مجتبی (ع) اظهار کرد: در بین ۳۹۴ دادستان در کل کشور صادقی نیارکی از دادستان‌های فعال بود و انگیزه ستودنی برای انجام وظایف خود داشت.


وی ادامه داد: انتظار دارم قاسمی که سابقه خوبی در استان قزوین دارد و مسئولیت‌های قابل‌توجهی داشته است و از استان شناخت دارد بتواند درست عمل کند.

دادستان کل کشور با اشاره به اینکه دادستان باید به مسائل استان اشراف داشته باشند، عنوان کرد: استان قزوین به لحاظ جغرافیایی خیلی گسترده نیست اما موضوعاتی در استان قزوین وجود دارد که دادستان باید فردی آشنا به مسائل و اشراف کامل داشته باشد.

وی ابراز کرد: امیدوارم قاسمی راه حجت‌الاسلام صادقی را ادامه دهد و خدمات و زحمات قبل و مسائل نو را پیگیری کند.

منتظری خاطرنشان کرد: در حال حاضر در موقعیتی هستیم که مدیران در هر بخشی چه اجرایی، چه قضایی و چه مجلس باید هماهنگ و مکمل هم باشند تا بتوانند جایگاه نظام را ارتقا داده و متناسب با شرایط دنیا، نظام را همچنان حفظ کنند و بر اقتدار آن بیفزایند.

وی گفت: مسئولان باید بصیرت داشته شرایط روز را بشناسند و متناسب با آن در هر سنگری که هستند به مردم خدمت کنند.

دادستان کل کشور اشاره کرد: بسیاری از امور مانند اختلاف‌نظرها که در شرایط عادی طبیعی است؛ نباید در شرایط امروز بروز کند و وحدت و هماهنگی بین دستگاه‌ها با رعایت چهارچوب دستگاه‌ها و قانون باید اتفاق بیفتد.

وی با اشاره به اینکه لازمه کار در نظام جمهوری این است که مدیران در مرز عدالت حرکت کنند، تصریح کرد: اقامه عدالت تنها وظیفه دستگاه قضا نیست هرچند مرجع قضاوت و رسیدگی به دعاوی است اما همه دستگاه‌ها باید در اقامه عدالت همکاری کنند.

منتظری با اشاره به اینکه وظایف دادستان با وظایف دادگاه‌ها و محاکم قضایی متفاوت است، ابراز کرد: دادستان در مقام صدور حکم نیست بلکه مدعی‌العموم است، و وظایفی دارد که به لحاظ گستردگی از رئیس دادگستری و قضات خیلی بیشتر است.

وی بابیان اینکه مدعی‌العموم از سوی عامه مردم مدعی اجرای عدالت است، عنوان کرد: مهم‌ترین مسئولیت دادستان دفاع از حقوق عامه است و این امر باید در اولویت کارهای دادستان باشد.

دادستان کل کشور اضافه کرد: متأسفانه به لحاظ قانون و مقررات در بحث حقوق عامه مشکل داریم و باید بیشتر روی آن کار شود، البته ما در این حوزه ورود پیدا کردیم و تلاش می‌کنیم این مشکلات حل شود.

وی تشریح کرد: اگر می‌خواهید عقب‌ماندگی را در حقوق عامه ملاحظه کنید تعدی به منابع طبیعی مانند تجاوز به حریم جنگل‌ها، رودخانه‌ها یا چاه‌های آب را در نظر بگیرید که تمامی این موارد ناشی از عدم اهتمام ما در حقوق عامه است و همه دستگاه‌های اجرایی و قضایی در این امر مسئول‌اند که نظارت و صیانت داشته باشند.

منتظری مطرح کرد: حقوق عامه مصادیق بسیار دارد که باید اولویت‌بندی بشود و این اولویت‌ها در هر استان هم تفاوت دارد؛ حضور مسئولان امر در صحنه باید مستمر باشد البته دستگاه قضایی در خدمت دستگاه اجرایی است که از حقوق مردم دفاع کند.

وی ادامه داد: امنیت و عناصر مربوط به حفظ آن بسیار مهم است و در همه ابعاد زندگی مردم اثرگذار است چراکه اگر امنیت نداشته باشیم اقتصاد، فرهنگ و جامعه لطمه می‌خورد.

دادستان کل کشور بابیان اینکه با کسانی که امنیت را مورد هجمه قرار می‌دهند تعارف نداریم، اضافه کرد: البته باید ابتدا با تذکر روی آن‌ها اثر بگذاریم چه‌بسا تذکر و ارشاد اثر داشته باشد و اگر اثر نداشت پرونده تشکیل خواهیم داد.

وی تأکید کرد: امنیت برای همه دستگاه‌ها خط قرمز است و اقتصاد زیر چتر امنیت رشد می‌کند و جامعه زیر چتر امنیت توسعه و رشد می‌یابد.

منتظری گفت: خدمت کامیون داران همانند خون در بدن انسان است و دشمن روی این موضوع مانور می‌دهد اما بسیاری از کامیونداران با همه سختی‌ها به جواب منفی دادند.

وی با اشاره به اینکه دولت باید نسبت به خواسته‌های به‌حق کامیون داران باید ورود پیدا کنند، تصریح کرد: کامیون داران در اندکی از راه‌ها با ناامنی مواجه شدند که با ورود دستگاه قضا این موضوع هم حل شد.

دادستان کل کشور اشاره کرد: دادستان‌ها باید نظارت بر دادسراها را تقویت کنند و در برخورد مردم و راه‌اندازی کار مردم و خدمت به مردم کوشا باشند چراکه دادسرا پیشانی دستگاه قضایی است.

وی با تأکید بر اینکه انتظارمان از همه پرسنل دستگاه قضا این است که مسئولیت خطیر خود را به‌خوبی انجام دهند، توضیح داد: یکی دیگر از نکاتی که به دادستان‌ها تأکید می‌کنم این است که بخش پیشگیری را جدی بگیرند. هرچه برای پیشگیری از وقوع جرم هزینه کنیم هزینه آن از تشکیل پرونده کمتر است، در این امر دستگاه‌های اجرایی هم باید همکاری کنند.

منتظری اظهار کرد: به رئیس‌کل دادگستری و دادستان قزوین و دیگر افرادی که در این عرصه نقش دارند باید این پیشگیری را یادآور شد چراکه اگر در پیشگیری موفق عمل کنیم جرائم کاهش پیدا می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: این حجم آسیب‌های اجتماعی، مواد مخدر و سرقت در یک جامعه شیعی قابل‌قبول نیست و باید وضعیت بهتری داشته باشیم چراکه نظام ما نظام اسلامی است و مردم ما پیرو اهل‌بیت (ع) هستند.

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
avatar
۱۳۹۷-۰۷-۲۵ ۱۳:۳۲

خداییش شما دیگه کی هستین . یعنی درد ملت فقط به رفتن یا نرفتن خانمها به ورزشگاه خلاصه میشه ؟ تا حالا با شکم خالی به خواب رفتین یا پیش بچتون بخاطر پول خجل شدین ؟؟ اینا درد ملته ...

avatar
۱۳۹۷-۰۷-۲۵ ۱۳:۴۱

بنده سوالی شرعی از دادستان محترم داشتم، آیا لباس مردان در مناسک حج مقدس و فاصله ایشان در طواف از نسوان بهتر و بیشتر از پوشش مردان در فوتبال و فاصله آنها از خانمهاست؟؟آیا بین ورزش فوتبال و ورزش بسکتاب و والیبال تفاوتی در پوشش است؟؟با تشکر

avatar
۱۳۹۷-۰۷-۲۵ ۱۳:۵۲

من دقیقا متوجه نشدم ، چجوری یه خانم از تلویزیون تصویر زوم شده ورزشکاران نیمه عریان را می بیند به گناه نمی افتد ولی وقتی به استادیوم می‌رود از آن فاصله دور به گناه می افتد ؟!

avatar
۱۳۹۷-۰۷-۲۵ ۱۳:۵۹

خبر نداره خانم ها برای دیدن والیبال و بستکبال و....آزادند؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟تازه اونها لختی شون بیشترس که!!!فاجعه س واقعا فاجعه

avatar
۱۳۹۷-۰۷-۲۵ ۲۲:۴۸

چه ربطی داره؟ تو تلوزیون واضح تر دیده میشه یا تو ورزشگاه اونم از سکوهای بالا از دور؟؟؟؟؟؟؟؟

avatar
۱۳۹۷-۰۷-۲۵ ۱۳:۵۹

میخوایید ما رو بندازید تو گونی اینور اونور ببرید؟

avatar
۱۳۹۷-۰۷-۲۵ ۱۴:۰۳

کافیه دیگه.به خدا خسته مون کردید ارزش های انقلابی وقتی به خطر افتاد که یک عده به نام انقلاب تا توانستند اختلاس کردند منابع این مردم و حیف و میل کردنداین لحن در شان یک مقام مسئول در جمهوری اسلامی که داعیه دار صلح و سازش و مودت اسلامی هست نیست به خدا. کافیه

avatar
۱۳۹۷-۰۷-۲۵ ۱۴:۰۹

اگر آن خانم، همان مردان با لباس ورزشی و نیمه عریان را از تلویزیون ببیند، که تازه خیلی واضح تر و از نمای نزدیکتر و از چندین زاویه مختلف تصویر برداری شده، گناه اتفاق نمی افتد؟؟؟؟!!!!!!

avatar
۱۳۹۷-۰۷-۲۵ ۱۴:۱۵

والا بعید میدونم کسی ی تیکه پای پشمالو ببینه تحریک بشه مگه اینکه مشکلی داشته باشه

avatar
۱۳۹۷-۰۷-۲۵ ۱۴:۲۸

تشخيص شرعي بودن يا نبودن يك عمل قانوني بر عهده شوراي نگهبان است كه اين تامين امور را به دولت واگذار كرده.

avatar
۱۳۹۷-۰۷-۲۵ ۱۴:۴۳

دمکراسی دینی، پیتزای قرمه سبزی

avatar
۱۳۹۷-۰۷-۲۵ ۱۴:۵۶

ایسنا یه نظر رو لااقل تایید کن.... آخه اینا از کجا اومدن... مردم با چه زبونی بگن آخه ...

avatar
۱۳۹۷-۰۷-۲۵ ۱۷:۱۹

حاجی آقای عزیز بزرگوار باور کنید بستر گناه در بسیاری از دیگر نقاط کشور غالباً متعلق به ..... بزرگوار متمرکز شده است. دزدی ، اختلاس، کلاهبرداری، احتکار، آیا اینها از گناهان کبیره نیستند؟ مطمئن باشید دیدن 15 سانت از پای یک بازیکن از فاصله حداقل 50 متری هیچکسی (به جز افراد خاص) را تحریک نمی کند.

avatar
۱۳۹۷-۰۷-۲۵ ۱۷:۵۱

چی فک میکردیم چی شد حاج آقا منتظری چی فک میکردیم چی شد

avatar
۱۳۹۷-۰۷-۲۵ ۲۳:۳۹

لطفا از ایشون درخواست کنید ماده قانونی رو که زنان رو از ورود به ورزشگاه منع میکنه اعلام کنن

avatar
۱۳۹۷-۰۷-۲۶ ۰۸:۵۷

خدا خیرت بده...خیلی وقت بودم انقدر نخندیده بودم...مملکت ما فقط همین یه مشکل داره که ایشالا اینم حل بشه دیگه بهشت باید زیر پای ما ایرانیها لنگ بندازه....خخخخخخخخخخ

avatar
۱۳۹۷-۰۷-۲۶ ۰۹:۲۷

به زور میخوان مارو بفرستن بهشت

avatar
۱۳۹۷-۰۷-۲۶ ۰۹:۴۱

شاید دوربین دید در شب همراه بعضی باشه