• سه‌شنبه / ۱ تیر ۱۴۰۰ / ۰۳:۳۶
  • دسته‌بندی: فوتبال، فوتسال
  • کد خبر: 1400033124126
  • خبرنگار : 71469

اضافه‌شدن VAR به چالش‌های میزبانی در ایران...

یک چشم اشک، یک چشم خون/ میزبانی فوتبال ایران در دور دست‌ترین نقطه ممکن!

یک چشم اشک، یک چشم خون/ میزبانی فوتبال ایران در دور دست‌ترین نقطه ممکن!

فوتبال ایران در صورت برگزاری رفت و برگشت مسابقات مرحله نهایی انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر و لزوم استفاده از VAR، یک گام دیگر از کسب میزبانی مسابقات دور خواهد شد و مشخص نیست که فدراسیون فوتبال چه برنامه‌ای برای حل این چالش و چالش‌های قبلی مطرح شده از سوی AFC برای دریافت میزبانی مسابقات بین‌المللی دارد.

به گزارش ایسنا، تا همین دیروز بود که فوتبال ایران از ناداوری‌ها به ویژه در مقابل برخی تیم های عربی به ستوه آمده و از حق کشی و بریدن سر فوتبال ایران به واسطه لابی برخی عناصر کشورهای عربی دارای نفوذ در کنفدراسیون فوتبال آسیا دم می زد و حالا که از سوی این کنفدراسیون اعلام شده که قرار است در مرحله نهایی انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر از تکنولوژی کمک داور ویدیویی استفاده شود، هاج و واج مانده و نمی داند که خوشحال باشد یا ناراحت!

 کنفدراسیون فوتبال آسیا در نامه ای رسمی که تاریخ آن به پنجم مارس (۱۵ اسفند) بر می گردد، اعلام کرد که از سوی ایران، مذاکراتی برای میزبانی مسابقات انتخابی جام جهانی در قاره آسیا انجام شده و دلایل AFC برای ندادن میزبانی به ایران، ارتباطی به عدم انجام تلاش‌های لازم در این‌ رابطه ندارد و مسائل در نظر گرفته شده به ساختارها و شرایط میزبانی بر می‌گردد.

به تازگی اما به همان شرایط برای اعطای میزبانی به کشورها، یک بخش دیگر نیز اضافه شده و قرار است، از تکنولوژی کمک داور ویدیویی در مرحله نهایی انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر اضافه شود و این بدان معناست که فوتبال ایران یک قدم دیگر از اخذ امتیاز میزبانی دور خواهد شد چرا که حتی یک ورزشگاه در فوتبال ایران نیز به سیستم VAR مجهز نیست.

دلایل قبلی AFC برای ندادن میزبانی به ایران

در بخشی از نامه کنفدراسیون فوتبال آسیا به فدراسیون فوتبال ایران به تاریخ پنجم مارس (۱۵ اسفند) آمده بود: ما از ابراز علاقه فدراسیون شما برای میزبانی مسابقات متمرکز در مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۱ و مسابقات مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ و جام ملت های آسیا چین ۲۰۲۳ – مسابقات مقدماتی مشترک مرحله ۲، مسابقات مرحله انتخابی فوتسال آسیا ۲۰۲۳  و مسابقات جام ملت‌های آسیا زیر ۲۳ سال در سال ۲۰۲۲ و ۲۰۲۴ آگاهی یافتیم.

با این وجود، همانطور که مطلع هستید، مسابقات و رقابت‌های فوق‌الذکر دارای جایگاه جهانی است که ذی‌نفعان مختلف از چندین کشور را شامل می‌شود و با تحریم‌های بین المللی فعلی که جمهوری اسلامی ایران را تحت تاثیر قرار داده، ما چالش‌ها و محدودیت‌های قابل توجهی را در برگزاری و انجام موفق مسابقات مربوطه در ایران برای AFC و ذینفعان‌مان پیش بینی می‌کنیم.

برای این منظور، ما می‌خواهیم با استفاده از این فرصت برخی از نگرانی های خود را در مورد هماهنگی های لجستیکی، تجاری و مالی به توجه شما برسانیم. لطفا توجه داشته باشید که موارد ذیل فقط نمونه هایی هستند  و جامع و کامل نیستند.»

در بخش‌های دیگری از این نامه به دلایل و چالش‌های AFC برای خودداری از اعطای میزبانی به ایران پرداخت شده بود که شامل سه چالش لجستیکی، بازرگانی و مالی بود. در رابطه با «چالش های لجستیکی» اعلام شده بود که محدودیت در حمل و نقل کالا، از مقر AFC یا از طرف شرکت‌های بازرگانی همکار AFC، شرکت‌های وابسته بازرگانی، تیم‌های شرکت کننده و ارائه دهندگان خدمات تعیین شده به ایران یا از قلمرو ایران، به دلیل قوانین ملی قابل اجرا و تحریم های بین المللی که بر معاملات مربوط به ج. ا. ایران تاثیر می‌گذارند.

در ادامه این نامه به «چالش های بازرگانی» اشاره و اعلام شده بود که محدودیت در توانایی AFC، شرکای دارای حقوق بازرگانی کنفدراسیون و شرکت‌های وابسته جاری در استفاده کامل از حقوق جاری برای هر مسابقه یا رقابت به دلیل قوانین ملی قابل اجرا و تحریم‌های بین المللی که بر معاملات یا نقل و انتقالاتی که ج. ا. ایران در آن دخیل است، تأثیر می‌گذارد.

عدم توانایی AFC در تعیین (تلویزیون) پخش کننده میزبان یا اعطای حقوق رسانه به طور مستقیم به یک شریک پخش کننده در قلمرو ج. ا. ایران به دلیل عدم توانایی در اعطای حقوق و انجام تعهدات ناشی از هرگونه توافق نامه مربوطه با توجه به تحریم های بین المللی که معاملات یا نقل و انتقالات مربوط به ایران را تحت تاثیر قرار می دهند.

در رابطه با «چالش های مالی» نیز کنفدراسیون فوتبال آسیا در نامه خود اعلام کرده بود که عدم توانایی AFC، شرکای دارای حقوق بازرگانی AFC، شرکت های وابسته جاری، تیم‌های شرکت کننده و ارائه دهندگان خدمات تعیین شده برای انجام هرگونه نقل و انتقال مالی، مستقیم یا غیرمستقیم، به نفع هر شخص یا نهادی در ایران یا از ایران، محدودیت‌های فعالیت‌های درآمدزایی AFC برای شرکای دارای حقوق جاری AFC، شرکت های وابسته جاری و سایر ارائه دهندگان خدمات از جمله چالش های موجود در این بخش است.

کار ایران برای کسب میزبانی؛ هر روز سخت‌تر از دیروز!

واگذاری میزبانی مرحله دوم انتخابی جام جهانی به بحرین و مسابقات مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا به کشورهایی مانند عربستان، امارات و هند، موجی از انتقادها را از فدراسیون فوتبال و مسوولان ورزش به دنبال داشت و در همان زمان نیز رئیس جدید فدراسیون فوتبال هم این موضوع را مربوط به اهمال‌کاری مدیران گذشته دانست و خودش را از حاشیه‌های این موضوع کنار کشید، با این وجود اما راهی برای فرار وی از واقعیت در آینده نیست و مسوولان جدید فدراسیون نمی توانند از بار سنگین مسوولیت های خود در آینده ای نه چندان دور فرار کنند.

کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) به تازگی اعلام کرده است، در دور پایانی مرحله انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ که ۱۲ تیم قاره کهن در آن حضور خواهند دارند، از فناوری کمک‌داور ویدئویی (VAR) استفاده خواهد شد؛ مسابقاتی که قرار است از ماه سپتامبر (شهریور) آغاز شوند و چهار نماینده مستقیم در کنار یک تیم برای حضور در پلی‌آف آسیا در جام‌جهانی قطر را معرفی کند. استفاده از این فناوری برای اولین بار از مرحله یک‌چهارم نهایی به بعد مسابقات جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۹ امارات صورت گرفت و همچنین فصل گذشته از مسابقات مرحله یک‌چهارم نهایی به بعد لیگ قهرمانان آسیا از VAR استفاده شد.

توهم توطئه، بهترین انتخاب برای فرار از واقعیت!  

نکته بسیار مهمی که در نامه کنفدراسیون فوتبال آسیا به فدراسیون فوتبال ایران وجود داشت به بخش پایانی آن باز می گشت، جایی که عنوان شده بود: «با توجه به مطالب فوق، شما متوجه خواهید شد که درجه‌ای از خطر برای AFC وجود دارد و ما می‌خواهیم تأکید کنیم که حل این موارد از اهمیت فوق العاده‌ای برخوردار است تا AFC بتواند با موفقیت برگزاری و انجام مسابقات و رقابت های مربوطه را در قلمرو ایران را بررسی و در نظر بگیرد.»

سوال اساسی از مسوولان قبلی و فعلی فوتبال و ورزش کشور ایران است که چرا در صدد حل دغدغه های مطرح شده از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا و فدراسیون جهانی فوتبال برای کسب میزبانی رقابت های انتخابی جام جهانی و مسابقات لیگ قهرمانان فوتبال آسیا بر نمی آییم؟

کنفدراسیون فوتبال آسیا اعلام کرده که در مرحله نهایی انتخابی از VAR استفاده خواهد شد که این خبر خوبی برای همه تیم ها است تا بازی ها با کمترین اشتباه داوری برگزار شود. اما واکنش فوتبال ایران به این مسئله چیست؟ آیا باز هم قصد داریم از توطئه حرف بزنیم؟ آیا کسی نخواهد پذیرفت که فوتبال ایران باید از حداقل ساختار لازم برای میزبانی مسابقات بین المللی برخوردار باشد؟

وظیفه مسوولان فدراسیون فوتبال و ورزش کشور حل این چالش ها است و دیگر زمانی برای فرار از واقعیت باقی نمانده و یکی پس از دیگری در حال از دست رفتن امتیازات برای فوتبال کشور هستیم.

به این ترتیب، در صورت عدم برگزاری مسابقات به صورت متمرکز و تصمیم به برگزاری رقابت‌ها در زمین تیم‌های میزبان از سوی فیفا و ای اف سی، فدراسیون فوتبال ایران برای کسب میزبانی حداقل کاری که باید انجام دهد تجهیز ورزشگاه آزادی به استفاده از سیستم کمک داور ویدیویی VAR است، هرچند کماکان چالش های مطرح شده از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا پابرجا است و مشخص نیست فدراسیون فوتبال چه برنامه ای برای حل این مسائل دارد و تا کنون چه اقداماتی در این راستا انجام داده است. هرچند نباید از این نکته غافل ماند که برخی چالش های موجود که منجر به سلب میزبانی از فوتبال ایران شده فراتر از اختیارات فدراسیون فوتبال بوده و به مسائل ناشی از تحریم باز می گردد.

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
avatar
۱۴۰۰-۰۴-۰۱ ۰۷:۴۲

وقتی شما عرضه اشو ندارید تقصیر گردن اینو اون ندازین آقایون محترم

avatar
۱۴۰۰-۰۴-۰۱ ۱۳:۱۹

اقاچرا شایعه درست میکنیدمعاون فدراسیون فوتبال 2روزپیش تواخباراعلام کردکه زیرساختهابرای نصب سیستم vARایجادشده و3ورزشگاه قراراست که باقراردادشرکتهای خارجی مجهزبشوند

avatar
۱۴۰۰-۰۴-۰۱ ۰۸:۲۷

تحریم اصلا اثری ندارد!!!! خودتان را فریب ندهید. این مشکلات حل نخواهند شد.

avatar
۱۴۰۰-۰۴-۰۱ ۰۸:۵۶

ربطی ب کشور های عربی نداره خود ایران امکانات درست و حسابی نداره بعد هر چی شد میگن ناعدالتی...خب فدراسیون ایران ۲ تا ورزشگاه مجهز داشته باشه که دیگه ایراد گرفته نشه از ما

avatar
۱۴۰۰-۰۴-۰۱ ۱۴:۴۱

خدا کجاست ؟؟کی ما رو نجات میده؟؟

avatar
۱۴۰۰-۰۴-۰۱ ۰۹:۰۴

تا زمانیکه دولتهای سایه در ایران حکومت میکنند! تا زمانیکه عناصر دلواپس بی ترمز به مراکز دیپلماتیک و سیاسی و ...حملات از پیش تعیین شده (البته خودجوش!) میکنند! همینه که هست ..از طرفی آه تراکتور فدراسیون را خواهد گرفت ...ظلم میکنید و انور مرز تقاص پس میدهید...

avatar
۱۴۰۰-۰۴-۰۱ ۱۴:۴۴

چرا یک نفر نیست؟ شما که فهمیدین... دیگه چرا خودتو حساب نمی کنی؟

avatar
۱۴۰۰-۰۴-۰۱ ۰۹:۰۶

چرا در این کشور هشتاد وپنج میلیون نفر ی یک نفر نمی فهمد. بابا ملت. کشور ایران تا با آمریکاه رابطه بر قرار نکند. نمی تواند در جهان وجود داشته باشد تا چه رسد به بقیه کارها. هیچ کس نمی فهمد سه چهار کشور از جنس ایران در دنیا داریم سوریه. ونزویلا. کوبا. کره شمالی. اگر این چهار کشوری که نام بردم توانستند راحت باشند ایران هم مانند آنها. هیچ راهی جز کنار رفتن این حکومت نیست. یا اینکه. خودش را اصلاح کند

avatar
۱۴۰۰-۰۴-۰۱ ۱۷:۰۰

تا آدم ها مثل شما با این اعتقاد باشه هیچ وقت ایران پیشرفت نمیکنه، اولا ایران شرایطش با تمام این کشورهایی که گفتی فرق میکنه دوما چطور جین و روسیه تونستن؟؟؟ چرا پس لیبی عراق با آمریکا خوب بودن اوضاعشون این شد؟؟؟ نه عزیز ایران نیاز به کشوری نداره هر چند با همه دوست هم میمونه

avatar
۱۴۰۰-۰۴-۰۲ ۰۰:۴۵

ایسنا چی شده؟! انقلاب شده ما خبر نداریم؟! نظرهای مخالف نظام منتشر میکنین. یعنی اومدن رئیسی اینقدر تاثیر داشته؟ اگه اینو میدونستم میرفتم رای میدادم!

avatar
۱۴۰۰-۰۴-۰۲ ۱۵:۲۰

دقیقا

avatar
۱۴۰۰-۰۴-۰۱ ۰۹:۱۹

ما از این قری بازیها خوشمون نمیاد میزبانی چیه جام جهانی کیلو چند

avatar
۱۴۰۰-۰۴-۰۱ ۱۹:۱۱

تا امثال شماها توی این مملکت باشند ایران و ایرانی رنگ توسعه و رفاه و آسایش رو نمیبینه شما میشه بفرمائید از چی خوشتون میاد تا مردم واستون فراهم کنند؟؟؟

avatar
۱۴۰۰-۰۴-۰۱ ۰۹:۴۴

سران کشورهای خلیج فارس از حالا دارند با دم شأن گردو میشکنند ومسولین فوتبال ما هم از آنها خوشحالتر هستند واز حالا دارند برای خودشان ونور چشم یانشان در هتل های چند ستاره کشور های عربی جارزو میکنند چون از خدا هم می خواهند که ایران میزبان نباشد

avatar
۱۴۰۰-۰۴-۰۱ ۰۹:۴۷

لطفا فوتبال را رها کنید. چیزی جز هزینه و وقت و انرژی برای کشور ما ندارد. تمام قهرمانی ها و نتایج بازی های مهم را هم از قبل مشخص کردند سیاستمداران و حاکمان دنیا تعیین می کنند چه اتفاقی در فوتبال بیفتد. حتی قرعه کشی مسابقات را که مثلا کاملا شانسی است و هیچ کسی نمی تواند در آن دخالت کند کاملا به دلخواه خود انجام می دهند. مثلا قرار است امسال مسابقات انتخابی مرحله دوم جام جهانی قطر ژاپن و کره جنوبی امارات در یک گروه باشند و ایران و استرالیا عربستان در گروه دیگر . حالا یک عده ساده فکر می کنند واقعا قرعه کشی درست و بدون دخالت افراد است.

avatar
۱۴۰۰-۰۴-۰۱ ۱۰:۴۱

اگه فدراسیون عاقل بود تو این چند ساله باید به فکر خرید VAR می‌بود حتی با نخبگانی که داخل کشور داریم میتونستیم خودمون بسازیم. واقعا جای تاسفه

avatar
۱۴۰۰-۰۴-۰۱ ۱۰:۴۱

میزبانی چی رو میخواید با کدوم امکانات با کدوم زیرساختها با کدوم فرهنگ تماشاگرهاتون هان، چقد رو داریم ما ایرانیا آخه کجای این فوتبال که نه کل ورزش ما درسته که توقع میزبانی داریم 50ساله میزبان هیچ رویداد مهم نبودیم

avatar
۱۴۰۰-۰۴-۰۱ ۱۰:۴۴

درسته .مسولین کارشون درست انجام نمیدن .دم از توطئه میزنند وقتی امکانات اولیه نداریم

avatar
۱۴۰۰-۰۴-۰۱ ۱۱:۱۵

در طول چند سال اخیر و نیز فعلا" تمام توجه وزارت ورزش و عواملش به جمع کردن جامهای مختلف به هر قیمتی برای یک تیم خاص هست تا کلکسیون خالی چهل ساله را ظرف چهار سال پر کند. ظاهرا" وزیر مربوطه ماُموریتی غیر از این نداشته و ندارد. رسیدگی به مسائل کلان ورزش در تمامی رشته ها نیاز به مدیرانی دارد فارغ از رنگها و تعصبات دوران کودکی روی بعضی تیمها. امکانات سخت افزاری و نرم افزاری فوتبال ایران در مقایسه با کشورهای عربی حوزه خلیج فارس و شرق آسیا در حد فاجعه است. قطر ، امارات ، عربستان ، ژاپن ، کره جنوبی ، استرالیا ، چین و حتی سنگاپور و مالزی دهها سال از ما جلوترند و در چنین شرایطی کدام عقل سلیم حاضر به اعطای میزبانی به ایران است؟ تا وقتی نگاه مدیران بالادستی تغییر نکند و بجای جزئیات به حل مشکلات کلی نپردازند آش همین آش است و کاسه همین کاسه.

avatar
۱۴۰۰-۰۴-۰۱ ۱۱:۲۶

کاملا خوب وکامل ومبنی برواقعیات بودگزارش شما..تا وقتی ایران نتواند مانند بقیه کشورها مشارکت جهانی داشته باشد ازتوسعه پیشرفت و بروزرسانی تجهیزات ومیزبانی وصدها حق خودمحروم خواهیم بود.وبرای فریب مردم به توهم توطئه اویزان میشویم

avatar
۱۴۰۰-۰۴-۰۱ ۱۱:۳۸

توی برگزاری مسابقات لیگشون موندن.هر روز یه حاشیه.حالا دنبال گرفتن میزبانی مسابقات بین المللی هم هستن.#پررویی نجومی

avatar
۱۴۰۰-۰۴-۰۱ ۱۱:۵۰

فراتر از بدبختی

avatar
۱۴۰۰-۰۴-۰۱ ۱۱:۵۲

Var خواستن براشون جور میکنم

avatar
۱۴۰۰-۰۴-۰۱ ۱۲:۰۷

به نظرم واقعاً اگه مملکت ما از این نفت های خام به نحو احسنت استفاده کنه،ما هم یه روز میتونیم میزبان جام جهانی باشیم.....

avatar
۱۴۰۰-۰۴-۰۱ ۱۲:۱۰

میزبانی بدرد مدیران تهرانی برای کسب درآمد ارزی اش است ولاغیر!!!! بهتره تو کشورهای عربی باشد حداقل مدیران تو زحمت نمی افتند

avatar
۱۴۰۰-۰۴-۰۱ ۱۲:۲۹

خوش به حال خودمون که از دنیا عقبیم

avatar
۱۴۰۰-۰۴-۰۱ ۱۳:۰۸

تاوقتی پرسپولیس هست واربه ایران نمیادچون به ضررپرسپولیس میشه

avatar
۱۴۰۰-۰۴-۰۱ ۱۶:۰۸

دقیقا

avatar
۱۴۰۰-۰۴-۰۱ ۱۶:۱۷

هیچ ربطی به پرسپولیس و استقلال نداره جناب استقلالیه فول متعصب این مشکلاتی که گریبانگیر فوتبال و مسائل غیر ورزشی هستش تمامش از گور مسائل سیاسی بین المللی بلند میشه و تا زمانیکه اشخاصی متعصب مثل جنابعالی تو دستگاه سیاسی مملکت باشه داستان همینه که هست و حتی در آینده نیز بدتر - حالا بازم برو تو حاشیه بگو پرسپولیس و فلان و بسان - من نمیدونم اگه تیمی مثل پرسپولیس نبود شما دنبال چه بهانه دیگه‌ای واسه مشکلات فوتبال و مملکت بودین اصلآ بهتر نیست تمام تیم‌های کشور منحل بشه تا فقط استقلال تنها بمونه و هوادارانی مثل جنابعالی؟ اونوقت خودتون با خودتون بازی کنید

avatar
۱۴۰۰-۰۴-۰۱ ۱۷:۳۳

مطمئنا صحبت از پیشرفت تا به چشم دیده نشه شعار و دروغی بیش نیست. دروغ رو بس کنن البته اگر منافق نیستن

avatar
۱۴۰۰-۰۴-۰۱ ۱۷:۴۳

داداش شمایی که گفتی به خاطر پرسپولیس ایران نماینده نمیشه اصلا ربطی به اینا نداره اصلا ایران به جز ورزشگاه مشهد جای درست حسابی داره؟؟،

avatar
۱۴۰۰-۰۴-۰۱ ۱۸:۲۳

عقب مونده اونی که این دوسال با var مخالف بوده استقلال بوده

avatar
۱۴۰۰-۰۴-۰۱ ۱۹:۲۲

دقیقا

avatar
۱۴۰۰-۰۴-۰۲ ۱۱:۱۴

ای بابا تو که بازم تعصبات عهد قجریت گل کرد به پرسپولیس و استقلال چه ربطی داره کار از جایی دیگه خرابه اونوقت تو میگی پرسپولیس؟

avatar
۱۴۰۰-۰۴-۰۳ ۱۸:۴۳

خوش بحالت راحتی همین

avatar
۱۴۰۰-۰۴-۰۱ ۱۳:۱۷

دنیا داره با سرعت به جلو حرکت میکنه و ما فقط داریم حرف میزنیم

avatar
۱۴۰۰-۰۴-۰۱ ۱۳:۱۷

عزیزدل تا زمانی نظام تکلیفش با خودش و جامعه جهانی معلوم نیست این داستانها برقراره نه تقصیره فدراسيون نه دولت نه باشگاه‌های ایران فقط مقصر اصلی مجمع تشخیص مصلحت نظام است

avatar
۱۴۰۰-۰۴-۰۱ ۱۳:۴۹

نهادهای بین المللی همه کشک تشریف داران و در اختیار ابر قدرت های هستند وبخشی از پازل استعماری آنها هستند ، مگر نه اینکه فوتبال و ورزش و فدارسیون ها غیر سیاسی هستند ،پس کو اینهمه شعار دروغین و مردم فریب

avatar
۱۴۰۰-۰۴-۰۱ ۱۴:۱۱

موضوع ورزش ما خیلی جدی باید تو مداکرات وین مطرح بشه.. و قراردادهای ورزشی به صورت استثنا مورد معافیت تحریمی تو اولویت قرار بگیره.

avatar
۱۴۰۰-۰۴-۰۱ ۱۴:۱۱

آدم نمی دونه چی بگه مدیریت و آینده نگری در فوتبال ما وجود نداره

avatar
۱۴۰۰-۰۴-۰۱ ۱۴:۱۴

اینقده خرج این فوتبال نکنید بیایید پولشا بدید به من گرفتارم

avatar
۱۴۰۰-۰۴-۰۱ ۱۴:۴۴

چرا همیشه ما ایرانیا شکستامونو گردن این و اون میندازیم... نمیدونم هر.شکست سیاسی ورزشی و حتی فرهنگی رو متوجه کشورهای عربی میدونیم.

avatar
۱۴۰۰-۰۴-۰۱ ۱۵:۰۳

هر وقت میزبان بازی ها نبودیم بهتر نتیجه می گیریم میتونیین چند سال اخیر بازی تیم ملی و باشگاهی رو نگاه بکنیین معلوم میشه

avatar
۱۴۰۰-۰۴-۰۱ ۱۵:۰۶

فیفا و ای اف سی. میگن فوتبال از سیاست جداست ولی همه چیزو به سیاست ربط میدن

avatar
۱۴۰۰-۰۴-۰۱ ۱۵:۵۴

حداقل دویست سال طول میکشد فرهنگ مردم ایران مثل کشورهای پیشرفته شود..

avatar
۱۴۰۰-۰۴-۰۱ ۱۶:۱۰

تا کی باید سرمان اینقدر پر باشد و هنوز که هنوزه دم از پیشرفت بزنیم و حاضر نیستیم کوتاه بیایم؟ کشور وقتی عقب مانده و منزوی و فاقد امکانات باشه عاقبتش همین خواهد بود. لطفا این مشکل را هی گردن AFC و کشورهای عربی نندازین. بجای این تهمتها به حال خودتان بکنید و چاره ای بیندیشید و سعی کنید مثل کشورهای همسایه باشید نمونش کشور به قول شما به اصطلاح کوچیک قطر که میزبان بزرگترین میزبانی تورنمنت ورزشی ست

avatar
۱۴۰۰-۰۴-۰۱ ۱۶:۳۸

الان ما چکار کنیم بازیها رو تو ایران انجام میدن یا خارج از کشور

avatar
۱۴۰۰-۰۴-۰۱ ۱۶:۵۷

با سلام ، مگه کمک داور ویدیویی چقدر هزینه داره که شما ناتوان شدین ، الان تو همه جای دنیا راه اندازی شده و جز قوانین هستش و چقدر خوب هست که ما هم به این قوانین دست یابی و عادت کنیم تا حقی ضایع نشه.

avatar
۱۴۰۰-۰۴-۰۱ ۱۷:۰۶

چه روی داری ورزشگاه های برتر جهان رو ول کنن بیان اینجا تا مثل بازی استقلال برق بره

avatar
۱۴۰۰-۰۴-۰۱ ۱۷:۳۰

آقا باید خودمون و با دنیا هماهنگ کنیم ولی متاسفانه ما زور بیخود میزنیم که دنیا رو مثل خودمون کنیم .

avatar
۱۴۰۰-۰۴-۰۱ ۱۹:۱۲

در کل برای میزبانی هزارو یک مشکل داریم ، فقط یکیش نبود امکانات

avatar
۱۴۰۰-۰۴-۰۱ ۱۹:۱۳

این آقایون فقط و فقط به فکر جیب خود هستند

avatar
۱۴۰۰-۰۴-۰۱ ۱۹:۴۴

تو ایران چند تا باشگاه درست و حسابی هست؟! چند تا چمن خوب داره؟! چند تا var داریم؟! ما هنوز تو اینها موندیم حالا تحریم به کنار که بیشترین تاثیر رو داره کشور ما چون بی‌عرضه هست هیچ کشوری ما به حساب نمیاره از هر شهروند خارجی بپرسی تو ایران چه خبره میگن جنگه با این وضعیت میشه؟!حالا بقیه مسائل به کنار # خودمون رو قدل نزنیم

avatar
۱۴۰۰-۰۴-۰۱ ۲۰:۴۹

حالا چه پیاز داغشو زیاد کردی

avatar
۱۴۰۰-۰۴-۰۱ ۲۱:۳۹

آقای عزیزی خادم مانند بسیاری از مسوولان که ناکارآمدی و ضعف شون رو تقصیر توطئه دشمن میاندازند عمل میکنند وقتی حتی توان تامین برق اضطراری برای ورزشگاه آزادی رو ندارند چطوری ادعای میزبانی میکنند نکنه قطع برق هم توطئه دشمن بوده

avatar
۱۴۰۰-۰۴-۰۱ ۲۳:۰۳

بسیار عالی است

avatar
۱۴۰۰-۰۴-۰۱ ۲۳:۴۲

درسته کشورهای عربی تو AFCهستن اما FIFA که کور نیست لابی بازی‌هارو نبینه ما عرضه نداریم نصف ورزشگاه های ما استاندارد فیفارو ندارن پس چطوری باید var بیاریم تازه همینجوری دوربینای همه ی ورزشگاه ها جز آزادی دوربیناش مال ۱۰ سال پیشه اصلا درست نمیتونی بازی و ببینی حالا شما بگید چیکار میشه کرد

avatar
۱۴۰۰-۰۴-۰۱ ۲۳:۵۱

فقط تقصیراتشون میندازن گردن این و اون. میگید خودکفایی خو چرا رو این مسئله خود گفت نمیشید. فقط دارید الکی پول مردم رو هدر میدید اون همه که دادید به اون ویلموتس.با اون قرار دادی که بستید از قرار داد ترکمنچای خیلی بدتر بود

avatar
۱۴۰۰-۰۴-۰۲ ۱۴:۴۳

هر روز بهتر از دیروز

avatar
۱۴۰۰-۰۴-۰۲ ۱۸:۰۸

نا داوری در فوتبال ایران که داد همه تیم‌ها را در آورده تیم پرسپولیس پنج ساله جام‌های دوبله دوبله بهش می دهند