• پنجشنبه / ۲۷ خرداد ۱۴۰۰ / ۱۳:۲۵
  • دسته‌بندی: چهارمحال و بختیاری
  • کد خبر: 1400032720133
  • منبع : نمایندگی چهارمحال و بختیاری

مردم با انسجام زمینه ناامیدی دشمن را فراهم کرده‌اند

مردم با انسجام زمینه ناامیدی دشمن را فراهم کرده‌اند

ایسنا/چهارمحال و بختیاری معاون سیاسی، اجتماعی و امنیتی استاندار چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه مهم‌ترین اهداف دشمنان در مواجه با انتخابات، اخلال، کمرنگ کردن و خدشه به موفقیت نظام جمهوری اسلامی در امر انتخابات است، گفت:  ایجاد نگرانی در میان مردم از اهداف دشمنان است، اما مردم در ۴۳ سال گذشته ثابت کرده‌اند که در شرایط حساس با وحدت و انسجام دشمنان را ناامید می‌کنند.

جعفر مردانی ۲۷ خردادماه در شورای شورای آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری، اظهار کرد: اگر آموزش و پرورش را محور اصلی توسعه در کشور بدانیم، در حقیقت  این نهاد کشور را بیمه می‌کند، از طرفی اگر مدعی باشیم که مدرسه به‌عنوان یک جامعه کوچک نقش بسیار مهمی در پیشرفت و کسب مهارت‌های زندگی دانش‌آموزان داشته و علم و فرهنگ را تولید می‌کند با یک برنامه‌ریزی اصولی و مدیریت صحیح می‌توان به توسعه و پیشرفت در زمینه‌های اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و آموزشی دست یافت.

معاون سیاسی، اجتماعی و امنیتی استاندار چهارمحال و بختیاری افزود: هرچند در چهار دهه گذشته تلاش‌های بسیاری از سوی مسئولان و دست‌اندرکاران نظام تعلیم و تربیت برای اصلاح و بهبود این نظام آموزشی انجام شده و نتایج مثبت و مفیدی را به همراه داشته است، اما آموزش‌ و پرورش با چالش‌های جدی روبرو بوده و نظام تعلیم و تربیت در تراز نظام جمهوری اسلامی پاسخگوی تحولات محیطی و نیازهای جامعه نبوده و نیست.

 وی بیان کرد: در همین راستا تاکید مقام معظم رهبری مبنی بر ضرورت تحول بنیادین در آموزش و پرورش با تکیه بر فلسفه تعلیم و تربیت اسلامی ایرانی و تدوین الگوی اسلامی ایرانی برای تحول و پرهیز از الگوهای وارداتی برای برون رفت از چالش‌های نظام آموزش و پرورش است.

مردانی با اشاره به اینکه چهارمحال و بختیاری در بحث تدوین، تهیه و اجرای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش از جمله استان‌های پیشرو بوده است، تصریح کرد: این سند که مبتنی بر آرمان‌های نظام جمهوری اسلامی ترسیم شده است باید توسعه پیدا کند و به آن جایگاه اصلی در نظام تعلیم و تربیت دست پیدا کنیم، از طرفی باید برنامه‌های اجرایی این سند که بر اساس اسناد بالادستی است در یک برنامه کوتاه‌مدت، میان‌مدت و بلندمدت برای استان با رویکردهای گفتمان‌سازی، برنامه‌های تحولی و تربیت دینی با هویت ایرانی اسلامی شکل بگیرد.

معاون سیاسی، اجتماعی و امنیتی استاندار چهارمحال و بختیاری بیان کرد: لازم است سند تحول بنیادین آموزش و پرورش به دستگاه‌های عضو شورا مخصوصا به دستگاه‌های فرهنگی مذهبی ارسال و  این دستگاه‌ها نقطه نظرات خود را در این راستا ارائه کنند.

وی در ادامه با اشاره به روز ۲۸ خرداد و در پیش بودن دو انتخابات مهم و سرنوشت‌ساز  در کشور، تصریح کرد: خانواده بزرگ آموزش و پرورش در هر انتخاباتی همراهی و همکاری با دست‌اندرکاران برگزاری انتخابات چه به لحاظ سخت‌افزاری و نرم افزاری داشته است، زیرا این نهاد بیش‌ترین نقش را در برگزاری رویداد مهم سیاسی اجتماعی در کشور بر عهده دارد.

مردانی با اشاره به گسترده بودن خانواده آموزش و پرورش و تاثیرگذاری آن برعموم مردم، تاکید کرد: لازم است علاوه بر وظایف ذاتی و ماموریت‌های سازمانی این نهاد و باتوجه به دغدغه‌ مهم مقام معظم رهبری مبنی بر مشارکت، در میدان حضور پیدا کنند و به تشویق آحاد جامعه، حضور و تحقق مشارکت حداکثری مردم در انتخابات بپردازند.

معاون سیاسی، اجتماعی و امنیتی استاندار چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه بیش از ۱۸ هزار رای اولی در استان وجود دارد، تصریح کرد: اگر چه مدارس تعطیل است ولی سامانه شاد فرصت ارزشمندی برای دعوت دانش‌آموزان رای‌اولی و خانواده‌ آن‌ها به پای صندوق‌های رای است، انتظار می‌رود آموزش و پرورش به دور از هر نوع تعلقات جناحی و با رعایت اصل بی‌طرفی زمینه حضور همه مردم را پای صندوق‌هاب رای فراهم کند.

وی گفت: مهم‌ترین اهداف دشمنان در مواجه با انتخابات، عدم برگزاری، اخلال، کمرنگ کردن و خدشه به موفقیت نظام در امر انتخابات است، معاندان، منافقان و گروهای سلطنت‌طلب مخالف با نظام جمهوری اسلامی، با استفاده از رسانه‌های بیگانه تلاش می‌کنند زمینه دلسرد کردن مردم و حاضر نشدن مردم پای صندوق‌های رای را فراهم کنند، بنابراین ایجاد نگرانی در میان مردم از اهداف دشمنان است، اما غافل از اینکه مردم در ۴۳ سال از انقلاب اسلامی ثابت کرده‌اند که در شرایط حساس با وحدت و انسجام دشمنان را ناامید می‌کنند.

مردانی ادامه داد:  امید است با حضور آگاهانه پای صندوق‌های رای برگ زرین دیگری را به افتخارات نظام جمهوری اسلامی بیفزاییم.

معاون سیاسی، اجتماعی و امنیتی استاندار چهارمحال و بختیاری در پایان گفت: امید است براساس شرایط و ضوابط نقل و انتقال فرهنگیان صورت گیرد تا نارضایتی در میان آن‌ها ایجاد نشود، همچنین برای برگزاری کنکور سراسری آموزش و پرورش با دانشگاه همکاری می‌کند، همه دستگاه‌ها موظف هستند با این مجموعه‌ها همکاری لازم را انجام دهند.

تاکنون ۹۳ درصد دانش‌آموزان برای تهیه کتب درسی ثبت‌نام کرده‌اند

در ادامه فرحناز قائدامینی، مدیرکل آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری گفت: در سال تحصیلی ۱۴۰۰-۹۹ تعداد دانش‌آموزان استان ۲۱۳ هزار و ۷۰۶ نفر بود و برای سال تحصیلی جدید این تعداد به ۲۱۷ هزار و ۶۱۲ نفر خواهد رسید که درصد رشد دانش‌آموزان مدارس دولتی ۲.۱۳ درصد بوده است.

وی با اشاره به سفارش کتب درسی دانش‌آموزان، تصریح کرد: تاکنون ۹۳ درصد دانش‌آموزان برای تهیه کتب درسی ثبت‌نام کرده‌اند.

قائدامینی در خصوص مسکن فرهنگیان، بیان کرد: از ۴۱۵۸ متقاضی مکسن، ۱۲۸۴ نفر از فرهنگیان برای دریافت مسکن مورد تائید قرار گرفتند که با پیگیری‌های انجام شده در شهرکرد زمینی در منطقه ۴۰ منظریه برای ساخت مسکن فرهنگیان اختصاص یافته، همچنین در لردگان برای این امر زمینی آماده و درخواست آن به کمیسیون ماده پنج داده شده است، در دیگر مناطقی که زمین وجود داشته کار انجام شده تا مشکل فرهنگیان برطرف شود.

وی از خریداری تجهیزات مربوط به مدارس به ارزش ۲۰ میلیارد تومان خبر داد و گفت: ۴۵۵۵ قلم کالا شامل پرینتر، اسکنر و ... خریداری و مابقی آن پیش از پروژه مهر به ادارات آموزش و پرورش ارسال خواهد شد.

مدیرکل آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری در خصوص نیروهای حق‌التدریس و تعیین تکلیف آن‌ها، بیان کرد: ۱۱۸۴ نفر از نیروها برای آموزش‌های لازم طی سه مرحله به دانشگاه فرهنگیان معرفی شده‌اند و برای آغاز سال تحصیلی جدید این نیروها به‌کارگیری خواهند شد.

وی با اشاره به ۶۴ حوزه اجرایی از سوی آموزش و پرورش برای برگزاری کنکور سراسری در چهارمحال و بختیاری، تصریح کرد: ۸۷۵۲ نفر برای کنکور سراسری در حوزه‌های مربوط به آموزش و پرورش حضور پیدا می‌کند، که در این راستا لازم است دستگاه‌ها و فرمانداران همکاری کافی را برای مجهزتر کردن امنیت حوزه‌ها داشته باشند.

راه‌اندازی سمپاد مهارتی و هنرستان نمونه دولتی پسرانه در ناحیه دو شهرکرد

در ادامه فیروز عسگری، معاون آموزش متوسطه اداره‌کل آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری اظهار کرد: با پیگیری‌های صورت گرفته، برای اولین بار در استان هنرستان نمونه دولتی دخترانه و هنرستان هنرهای زیبا در دو رشته نمایش و سینما آغاز به کار خواهد کرد که باید مجوز لازم برای فعالیت هنرستان هنرهای زیبا داده شود، همچنین سمپاد مهارتی و هنرستان نمونه دولتی پسرانه در ناحیه دو شهرکرد برای سال آینده راه‌اندازی می‌شود.

در ادامه محمد محمدی، معاون آموزش ابتدایی اداره‌کل آموزش و پرورش چهارنحال و بختیاری با اشاره به سند تحول بنیادین آموزش و پرورش، بیان کرد: این سند قانون اساسی آموزش و پرورش است که رویکردهای اصلی آن گفتمان‌سازی و برنامه‌های تحولی پیش‌بینی شده است.

وی با اشاره به ثبت‌نام بیش از ۹۵ درصد دانش‌آموزان کلاس اولی، تصریح کرد: پیش‌بینی می‌شود اول تیرماه ثبت‌نام دانش‌آموزان کلاس هفتم آغاز شود.

احداث مدارس به بخش خصوصی واگذار می‌شود

در پایان کامران رهی، مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس چهارمحال و بختیاری با اشاره به استقرار مکان‌یابی مدارس، گفت: مدارس براساس نیاز هر شهرستان تعیین و برای احداث مدارس جدید مشخص خواهند شد.

وی با اشاره به احداث مدارس جدید ‌و واگذاری آن‌ها به بخش خصوصی، تصریح کرد: بسیاری از استان‌ها این امر را به بخش خصوصی واگذار کردند که قرار است نیز با مشاور وارد مذاکره و تفاهم‌نامه‌ای در این راستا منعقد کنیم که حداقل ضوابط برای ایمنی دانش‌آموزان نیز رعایت خواهد شد.


انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.