• شنبه / ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ / ۱۰:۰۵
  • دسته‌بندی: خبر بازار
  • کد خبر: 1400022517049
  • خبرنگار : 30054

آموزش بلندر

آموزش بلندر

آموزش بلندر برای طراحی موشن گرافیک ، ساخت بازی و اجرا انواع تکنیک های سه بعدی کاربرد دارد. طراحی کاراکتر ، اعمال انواع متریال ها ، متحرک سازی کاراکترها ، نورپردازی و رندرگیری بخشی از آموزش بلندر در فراگیری است.

به گزارش ایسنا بنابر اعلام فراگیری، آموزش بلندر برای طراحی و ساخت موشن گرافیک ، بازی و اجرا انواع تکنیک های سه بعدی کاربرد دارد. طراحی کاراکتر و محیط های سه بعدی ، اعمال انواع متریال ها و بافت های اجسام ، متحرک سازی کاراکترها و آبجکت ها ، نورپردازی و رندر گیری موارد اصلی در نرم افزار بلندر هستند.

 آموزش بلندر با تسلط به طراحی، متریال ها، انیمیشن سازی، نورپردازی و رندر گیری امکان ساخت و طراحی انیمیشن ها را به شما می‌دهد. قسمت های آموزش بلندر در سایت فراگیری را در ادامه بررسی می‌کنیم.

آموزش طراحی کاراکتر و محیط های سه بعدی

اولین قدم در طراحی انیمیشن، ساخت اجسام، کاراکترها و محیط های سه بعدی است. درواقع با شبیه سازی تمام موارد موجود در دنیای واقعی در نرم افزار بلندر شما اولین قدم در ساخت انیمیشن را تکمیل کرده اید. طراحی سه بعدی شامل موارد  زیر است:

1. طراحی و ساخت اجسام سه بعدی

2. طراحی کاراکترها و شخیصیت های انیمیشن

3. طراحی محیط های سه بعدی

اعمال بافت و متریال بر روی مدل های سه بعدی

مرحله بعد شبیه سازی متریال های دنیای واقعی و اعمال آن بر روی مدلسازی انجام شده در مرحله قبل است. انواع مترایل و بافت ها در نرم افزار هاس سه بعدی مانند بلندر عبارتند از:

1. اعمال متریال های ساده

2. اجرا بافت مدل ها با استفاده از تصاویر HDR

3. اعمال متریال ها با استفاده از ابزارهای برنامه

متحرک سازی مدل ها

بعد از مدلسازی و اعمال متریال نوبت به جان بخشیدن و متحرک سازی آن هاست. برای متحرک سازی اجسام و کاراکترها نرم افزار بلندر به شما ذخیره ویژگی های مدل ها را در فریم های مختلف می دهد. درواقع با استفاده از فریم های اصلی نرم افزار بلندر فریم های میانی را به صورت اتوماتیک برای شما تولید می‌کند.

نورپردازی و رندر گیری

بعد از ساخت مدل سازی و متحرک سازی آن نوبت به اجرای انواع روش های نورپردازی است. با استفاده از سه روش اصلی نورپردازی امکان ایجاد انواع محیط های گوناگون را خواهید داشت. مرحله نهایی خروجی گرفتن از انیمیشن است. رندگیری در نرم افزار بلندر به صورت آنلاین و آفلاین امکان پذیر است.

سایت فراگیری مجموعه کاملی از آموزش موشن گرافیک و نرم افزار بلندر را به صورت ویدیویی در اختیار کاربران قرار داده است. برای مشاهده ویدیوها کافی است به سایت فراگیری وارد شده و وارد دسته بندی آموزش بلندر شوید.

انتهای رپرتاژ آگهی