• شنبه / ۲۸ فروردین ۱۴۰۰ / ۱۳:۳۷
  • دسته‌بندی: ایلام
  • کد خبر: 1400012816167
  • منبع : نمایندگی ایلام

شهردار دره‌شهر عنوان کرد

انتظار پایتخت سیمره برای تکمیل پروژه‌های شهری

انتظار پایتخت سیمره برای تکمیل پروژه‌های شهری

ایسنا/ایلام شهردار دره‌شهر از مشکلاتی می‌گوید که ساکنان پایتخت باستانی «سیمره» از آن رنج می‌برند، اما امیدوار است با توجه و حمایت‌های ویژه مدیریت ارشد استان و نمایندگان مجلس این مشکلات حل شود.

از مسدود شدن حساب‌های شهرداری تا معوق شدن حقوق پرسنل

«سیدبابک کریمی» در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: از عمده مشکلاتی که شهرداری دره‌شهر با آن دست و پنجه نرم می‌کند آرای قضایی پرونده‌های سنوات خیلی قبل بوده که منجر به مسدودی حسابهای شهرداری می‌شود به گونه ای که حساب‌های شهرداری دره شهر به دلیل چند رای قضایی از مهر تا دی ۱۳۹۹مسدود و مبلغی در حدود ۹۰۰ میلیون تومان از آن برداشت شد.

وی با بیان اینکه به همین دلیل شهرداری دره‌شهر با ۷۲ نفر نیروی خدماتی و ۲۳ نفر نیروی اداری با مشکلاتی مانند عدم پرداخت حقوق و مزایا و ناتوانی در خریدها با مشکل مواجه شده، تصریح کرد: در حال حاضر نیز حساب‌ها مسدود هستند.

شهردار دره‌شهر ادامه داد: قبل از سال جدید شرایطی مهیا شد که سه ماه حقوق و عیدی پرسنل کارگران و ستادی پرداخت شود اما  در حال حاضر دو ماه  ازحقوق کارگران و پرسنل مربوط به سال ۹۹ پرداخت نشده  که نیازمند تداوم کمک مدیریت ارشد استان هستیم تا شرمنده  کارگران و پرسنل شهرداری نباشیم.

قانونی که به نفع شهرهای بزرگ است

کریمی با بیان اینکه شهرداریها باید بتوانند برای اداره امور به انداره هزینه‌ها درآمد کسب کنند،  گفت: در سال ۹۸ با کمک مجلس اعتباراتی که از طریق سازمان شهرداریها قبلا پرداخت می‌شد مجددا تصویب و ماهانه مبالغی از طریق سازمان و از محل ارزش افزوده به شهرداریها کمک می‌شود که این قانون بیشتر به نفع شهرهایی است که کارخانجات و طرحهای خصوصی در دایر است.

وی تصریح کرد: شهرداری دره شهر برای تکمیل اعتبار جهت پرداخت حقوق و هزینه و خرید و انجام خدمات و مبلمان شهری و اجرای طرح‌های شهری از طریق انجام کارهای پیمانکاری اسفالت و عوارض پروانه کسری اعتبار را تامین  و بودجه را محقق می‌کند.

شهردار دره‌شهر تصریح کرد: در سال ۹۹ مبلغ ۲ میلیارد و ۸ میلیون تومان جهت سیل بند و فضای سبز و جدول و المان شهدای گمنام مصوب شد  که تقریبا میانگین ۳۵ درصد آن تخصیص یافته است.

کریمی  تصریح کرد: با ورود بنده شهرداری مبالغ هنگفتی بدهکار اشخاص و پیمانکاران بود  که خوشبختانه بیش از ۸۰ درصد آن در حال حاضر پرداخت شده است.

 وی ادامه داد: به منطقه کوی طالقانی و مطهری توجه بیشتری شده و با خرید مجموعه بازی سه پارک محله ای و ساماندهی بلوارسیمره و شهید فهمیده و پارک مسکن مهر  در دستور کار قرار گرفته است.

آخرین وضعیت پارک مسکن مهر و پارک ورودی شهر دره‌شهر

شهردار دره‌شهر ادامه داد: هم اکنون نیز پارک مسکن مهر و پارک ورودی شهر از سمت پلدختر دارای پیشرفت نسبتا خوبی بوده و ساماندهی بلوارها نیز با نوسازی تابلوها وکاشت درختان در حال اجرا است و امیدوارم در خرداد۱۴۰۰ در پایان دولت افتتاح شود.

شروع به کار پارک محله‌ای خیابان فارابی و محله «زالواب» در آینده نزدیک

کریمی از  شروع به کار پارک محله‌ای خیابان فارابی و محله «زالواب» در آینده نزدیک خبر داد و گفت: تعریض ورودی منطقه «هومان» به سمت شهید مدنی (خیابان شهید زره الوار) با تفاهم‌هایی که انجام شده تعریض و خیابان به صورت ۱۶متری اجرا می‌شود.

ماشین آلات شهرداری دره‌شهر بیش از ۱۵ سال قدمت دارند

وی با بیان اینکه ماشین‌آلات شهرداری دره‌شهر بیش از ۱۵ سال قدمت دارند وشهرداری و شورا در این دو سال هزینه های بالایی جهت تعمیر و ساماندهی صرف کرده است، تصریح کرد: تعدادی از این دستگاه‌ها در سال قبل به مزایده گذاشته شده و با خرید یک دستگاه کامیون بنز، این کامیون به ناوگان ماشین‌آلات اضافه شد و در حال حاضر نیز با رایزنی مهندس علیزاده نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی و مدیریت بحران و استانداری در حال جذب ۲ میلیارد و ۵۰۰ تومان برای خرید بیل مکانیکی و ساماندهی سیل بند از طریق مدیریت بحران کشورهستیم.

وی ادامه داد: از دیگر مشکلات شهرداری عدم دریافت ماشین الات بوده که در  ۸ سال اخیری هیچگونه سهمیه‌ای به این شهرداری اختصاص نیافته و امروز نیازمند ماشین‌آلات مکانیزه حمل زباله و کامیون مجهز به تجهیزات نظافت معابر و آمبولانس حمل جسد است که امیدواریم در سال ۱۴۰۰ این مهم محقق شود.

ساخت جاده سلامت دره‌شهر سرعت می‌گیرد

شهردار دره‌شهر تصریح کرد: در بحث  انجام صفر تا صد پروژه‌ای خارج از اعتبارات تملک و کمکهای سازمان ودرامدهای داخلی مهندس علیزاده مقرر کرده‌اند که از محل اعتبارات نمایندگان مجلس در سال ۱۴۰۰ دو میلیارد تومان اختصاص دهند که از این اعتبار پروژه مهم جاده سلامت از سالن ورزشی شهید «زره الوار» تا پارک «سراب» اجرا خواهد شد تا در خدمت نشاط افزایی مردم قرار گیرد.

کریمی بر در اولویت بودن اجرای المان شهدای گمنام تاکید کرد و گفت:امسال مبلغ ۴۰۰ میلیون تومان برای تکمیل آن از محل اعتبارات عمرانی مصوب شد ولی متاسفانه صرفا مبلغ ۸۳ میلیون آن  به صورت اوراق دوساله تخصیص یافت که شهرداری نیز حسب وظیفه پیمانکاران را مشخص و این مبلغ هزینه در صورت تخصیص ۱۰۰ درصد تکمیل خواهد شد.

وی ساماندهی و همسطح‌سازی گلزار و آرامستان را از برنامه‌های مهم مدیریت شهری عنوان کرد و گفت:  در این زمینه نیازمند کمک خیرین و ریش سفیدان و نهادهای متولی هستیم.

اختصاص۱میلیارد و ۴۰۰میلیون از محل سازمان اسناد خزانه برای آسفالت معابر

شهردار دره‌شهر ادامه داد: برای آسفالت معابر نیز مبلغ۱  میلیارد و ۴۰۰میلیون از محل سازمان اسناد خزانه با سر رسید سه ساله به این شهرداری اختصاص یافته که از طریق پالایشگاه در حال جذب این اوراق جهت خرید قیر هستیم که به محض ورود روکش و ترمیم آسفالت انجام خواهد شد.

کریمی با بیان اینکه از جمله برنامه‌های مهم شهرداری تکمیل پروژه آب خام شهرداری جهت آبیاری  بلوارها و پارکها است تا  بتوان هزینه آب مصرفی از هزینه های شهرداری به حداقل ممکن برسد، تصریح کرد: از دیگر برنامه‌ها موضوع ساماندهی سایت زباله شهرداری و دفع پسماندها است که طرح آن تهیه و در حال رایزنی جهت اخذ اعتبار لازم آن هستیم.

۱۵ سال از عمر مفید کارخانه آسفالت دره‌شهر می‌گذرد

وی با تاکید بر اینکه یکی از  درآمدهای پایدار شهرداری دره شهر کارخانه آسفالت است که بیش از ۱۵ سال از عمر مفید آن می‌گذرد، تصریح کرد: طرح توجیهی نوسازی و تجهیز آن به سازمان ارائه و مبلغ ۲ میلیارد تومان وام جهت آن مصوب شد که در سال جاری با دریافت آن نوسازی و خصوصا  فیلتراسیون آن جهت جلوگیری از آسیب به محیط زیست انجام می‌گیرد.

کریمی در پایان با تقدیر  از زحمات و تعامل  اعضای شورای اسلامی شهر دره شهر و  همکاران و کارگران زحمتکش شهرداری، فرمانداری و همکاری نمایندگان و مدیریت ارشد استان ، ابراز امیدواری کرد مشکلات این شهر حل شود و شاهد ارتقاء شاخص‌های شهری در این شهر توریستی باشیم.

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.