برای دسترسی به اخبار قدیمی‌تر، در منوی مربوطه سال و ماه را محدود کنید.
 • گشایش اقتصادی پس از آزادسازی خرمشهر

  فتح خرمشهر به دوره‎‌‎ای از رکود در اقتصاد ایران پایان داد.

 • سرنوشت متفاوت متهمان قتل مهندس جوان

  مردی که با همدستی دو نفر دیگر در اقدامی خشن یک مهندس جوان را به قتل رسانده بود، با رضایت اولیای‌ دم از قصاص نجات پیدا کرد اما دو متهم دیگر همچنان منتظر مجازات هستند.

 • مغازه‌های بسته، خیابان‌های باز

  مغازه‌های بسته، خیابان‌های باز

  «ما مثل مرغ عزا و عروسی هستیم. تا آمار مبتلاها زیاد می‌شود بلافاصله دستور تعطیلی پاساژها را صادر می‌کنند. گناه ما چیست کنار خیابان مغازه نداریم؟»

 • بازخوانی نقش ژیسکار دستن در داستان «گوادلوپ»

  بازخوانی نقش ژیسکار دستن در داستان «گوادلوپ»

  درست است که نام والری ژیسکاردستن یادآور سفر امام خمینی رهبر انقلاب ایران به پاریس است و با کنفرانس گوادلوپ گره خورده ولی برخی مایل اند تاریخ را وارونه بخوانند و کنفرانس گوادلوپ را در ابتدای قضیه قرار می دهند نه انتهای آن.

 • ۱۰ روش برای دوری از خطاهای شناختی

  ۱۰ روش برای دوری از خطاهای شناختی

  خطاهای شناختی یا همان سبک‌های پنهان تفکرمان، موجب بروز بسیاری از مشکلات هیجانی در زندگی روزمره ما می‌شوند. باید به این نکته توجه کرد که شناسایی خطاهای شناختی و پرهیز از گرفتارشدن در دام آنها، می‌تواند به‌گونه‌ای چشمگیر ما را در رسیدن به آرامش روانی در روابط اجتماعی یاری دهد.

 • پویشی که با خودکشی دانش‌آموز بوشهری کلید خورد

  پویشی که با خودکشی دانش‌آموز بوشهری کلید خورد

  امسال بچه‌های ما محصل هستند اما به مدرسه نمی‌روند! امسال تعریف رسمی آموزش شده: «الکترونیک»؛ یعنی به اینترنت، تبلت، رایانه و محتوای آموزشی متناسب نیاز داری.

 • این آمار فاجعه است!

  این آمار فاجعه است!

  گل نزدن و گل نخوردن به هدف اول بسیاری از تیم‌ها تبدیل شده است، جز دو، سه تیم که برای قهرمانی تقلایی می‌کنند بقیه انگار رسالتی جز کسب مساوی بدون گل برای خودشان تعریف نمی‌کنند. در دو هفته گذشته و در ۱۶ مسابقه لیگ برتر فقط ۱۸ گل به ثمر رسیده. یک آمار فاجعه.

 • ۸ سال است می‌سوزیم

  «ما که سوختیم، روحیه‌مان هم سوخت اما هیچ‌کس نیست که به ما بگوید چگونه می‌توانیم به زندگی ادامه دهیم؛ آن‌ هم در شرایطی که امیدمان رو به خاموشی است.»

 • دوربین عنکبوتی کجاست؟

  دوربین عنکبوتی کجاست؟

  دوربین عنکبوتی ۴ میلیارد تومانی ورزشگاه آزادی کجاست و مسئول آن ریخت‌وپاش تاریخی چه کسی بود؟

 • مارادونا؟ خدا عابدزاده را نگه دارد

  مارادونا؟ خدا عابدزاده را نگه دارد

  مارادونا بی‌گمان تک‌ملیتی نیست. او به گردن همه فوتبال‌دوستان دنیا حق دارد اما طبیعتا بیشترین سهم را از این اسطوره، خود آرژانتینی‌ها می‌برند. ژست و پز و افتخارش هم مال آنهاست. حتی دست خدا هم برای قهرمان کردن آلبی‌سلسته از آستین دن‌دیگو بیرون آمد. من اما ترجیح می‌دهم بعد از همه مرثیه‌ها در سوگ مارادونا، برای سلامتی و طول عمر آن لبخند دلربا بر صورت احمدرضا عابدزاده دعا کنم؛ برای رهبر تیمی که خودجوش‌ترین شادی خیابانی و سراسری مردم این کشور را در همه این سال‌ها رقم زد.

 • یادداشت ربیعی درباره این «برهه حساس تاریخی»

  یادداشت ربیعی درباره این «برهه حساس تاریخی»

  «این روزها شاهد تصمیمات سلبی بخصوص درباره برجام و سیاست خارجی هستیم که معلوم نیست چه آینده‌ای و چه نوع منفعت ملی را هدف خود قرار داده است و بیم آن می رود که ادامه تلاش شتابزده برای ورود به رقابت‌های انتخاباتی باشد.»

 • صفحه نخست روزنامه‌های کشور در روز شنبه

  صفحه نخست روزنامه‌های کشور در روز شنبه

  صحبت‌های رییس‌جمهور و رییس مجلس و اظهارنظر مدیر شبکه سه سیما درباره عادل فردوسی‌پور مهمترین عناوین روزنامه‌های کشور در روز پانزدهم آذر سال 99 را تشکیل داده است.

 • اسرار ناشنیده ۵ رمان معروف

  عبارت «غرور و تعصب» در پایان رمان «سسیلیا»، نوشته «فنی برنی» رمان‌نویس انگلیسی چندین‌ بار تکرار شده و تصور بر این است که جین آستین، عنوان محبوب‌ترین کتاب خود را از همین‌ جا گرفته است.

 • مراقبت از روان در عصر کرونا

  مراقبت از روان در عصر کرونا

  مگر سلامتی فقط مربوط به جسم است؟ اگر حواسمان به سلامت روح و روانمان نباشد، بعد از اینکه کرونا بساطش را جمع کرد و رفت، تبدیل به چه آدم‌هایی خواهیم شد؟

 • راهنمای نجات در شهرهای کرونایی

  راهنمای نجات در شهرهای کرونایی

  برای پیشگیری از ابتلا به کووید-۱۹ در محیط‌های عمومی با ریسک بالا چه کنیم؟

 • معلولان در انزوای کرونا

  معلولان در انزوای کرونا

  افراد دارای معلولیت بیشتر در معرض خطرات ناشی از ویروس کرونا هستند.

 • رنگی که دوست داریم

  رنگی که دوست داریم

  راننده گفت: «پسر من هم دوست داشت وقتی بزرگ میشه، یه ماشین سبز بخره.» دختر پرسید: «خرید؟» راننده گفت: «نه، یه ماشین سفید خرید.»

 • استقلال هنوز خیلی کار دارد

  استقلال هنوز خیلی کار دارد

  نمایش عصر سه‌شنبه استقلال پرسش‌ها و ابهامات زیادی را به وجود آورد؛ از جمله این که آیا مربیان امتحان پس داده‌ای مثل پرویز مظلومی و صمد مرفاوی می‌توانند در بزنگاه‌ها مشورت خلاقانه و کارگشا به فکری بدهند یا نه؟ آن چه ما دیدیم این بود که استقلال حالاحالاها برای مدعی شدن کار دارد. با این حال قطعا باید به فکری زمان داد.

 • ۲۰ نشانه بروز مشکل در کبد

  ۲۰ نشانه بروز مشکل در کبد

  کبد در قسمت بالا سمت راست شکم قرار دارد و یکی از اندام های حیاتی بدن انسان محسوب می شود. از جمله وظایف کبد می توان به تصفیه خون، ذخیره برخی ویتامین ها و مواد معدنی و تولید صفرا اشاره کرد.

 • ناگفته‌هایی درباره دکتر محمد معین از زبان دخترش

  ناگفته‌هایی درباره دکتر محمد معین از زبان دخترش

  آنقدر بزرگ است که نیاز به هیچ معرفی‌ای ندارد. دکتر محمدمعین را می‌گوییم؛ استاد مسلم ادبیات فارسی که اگر او را پدر فرهنگ فارسی بنامیم، بیراه نگفته‌ایم.

 • محاکمه سه سرباز زندان فشافویه به اتهام قتل

  محاکمه سه سرباز زندان فشافویه به اتهام قتل

  سه سرباز زندان که متهم هستند با ضرب و جرح زندانی فراری، مرگ وی را رقم زده‌اند مدعی هستند که فرمان مافوقشان را اجرا کرده‌اند.

 • حرف‌های خشایار اعتمادی، یک سال پس از خداحافظی

  حرف‌های خشایار اعتمادی، یک سال پس از خداحافظی

  شروع فصل تازه‌ای از موسیقی پاپ در ایران با نام هنرمندانی مانند خشایار اعتمادی گره خورده است؛ این خواننده ۴۹ ساله، از ۱۵ سالگی فعالیت خود را در موسیقی آغاز کرد و با خواندن آهنگ «بارون»، به شهرت رسید. او بارها از مسیر سختی که برای صدور مجوز موسیقی پاپ در ایران طی کرده، گفته است و سال گذشته نیز برای همیشه از دنیای موسیقی پاپ خداحافظی کرد.

 • سوتی‌های انگلیسی مسئولان؛ از «وان دیقه» تا «لوبر» + فیلم

  سوتی‌های انگلیسی مسئولان؛ از «وان دیقه» تا «لوبر» + فیلم

  چند روزی است که یکی از مسئولان به خاطر اشتباه در تلفظ دو عبارت انگلیسی، سوژه کاربران فضای مجازی شده است و ویدئوی او دست به دست می‌شود.

 • آخرین آرزوی مارادونا چه بود؟

  آخرین آرزوی مارادونا چه بود؟

  ‌مرگ دیگو مارادونا، اسطوره فوتبال آرژانتین، موضوعی نیست که به این سادگی‌ها فراموش شود. او چندی پیش در ۶۰‌ سالگی و به دلیل آنچه عارضه قلبی نامیده شد، درگذشت تا دنیای فوتبال را در شوک فرو ببرد.

 • تعابیر شجریان درباره «تاج»

  تعابیر شجریان درباره «تاج»

  امروز (۱۳ آذر) سالروز درگذشت جلال تاج اصفهانی از اساتید بزرگ آواز ایرانی است.

 • تجارت با صدقه

  تجارت با صدقه

  بسیاری از مردم از تنگناهای اقتصادی ناله و فریاد دارند و خواهان دستگشایی در این زمینه هستند. خدا در قرآن راهکارهایی برای گشایش اقتصادی داده است که یکی از آنها صدقه دادن از داشته‌ها است؛ یعنی هر کسی از هرچه دارد مقداری را انفاق کرده و در راه خدا صدقه دهد. از جمله خدا در قرآن می‌فرماید: بر توانگری است که از دارایی خود انفاق و هزینه کند؛ و هر که روزی‌اش تنگ باشد، باید از آنچه خدا به او داده انفاق و خرج کند. خدا هیچ‌کس را جز به اندازه آنچه به او داده است تکلیف نمی‌کند. خدا به‌زودی پس از دشواری، آسانی فراهم می‌کند. (طلاق، آیه ۷)

 • چای و ارتباط آن با کاهش وزن

  چای و ارتباط آن با کاهش وزن

  اگر به طور مرتب نوشیدنی هایی مانند نوشابه های گازدار، نوشیدنی های انرژی‌زا یا دیگر انواع نوشیدنی های شیرین را مصرف می کنید، نوشیدن چای به جای آنها می تواند کمک زیادی در به نتیجه رسیدن تلاش های کاهش وزن شما بکند.

 • فسادستیزی به شیوه کریم‌ خان زند

  کریم‌خان برای خود از لفظ شاه یا سلطان استفاده نمی‌کرد. او یکی از احفاد خاندان صفوی را به نام شاه در قلعه آباده مستقر کرده بود و خود به نام «وکیل‌الرعایا» به حکومت می‌پرداخت. او در دوران فرمانروایی خود، برای فسادستیزی و کوتاه‌کردن دست غاصبان اموال عمومی و خصوصی تلاش فراوانی کرد.

 • کرونا و قرنطینه دو هفته‌ای

  کرونا و قرنطینه دو هفته‌ای

  اگر پیشگیری‌ها با انجام پروتکل‌های بهداشتی رعایت نشود، منحنی کرونا به سرعت و به صورت تصاعدی افزایش می‌یابد؛ به‌ ویژه که زمستان و سرما و احتمال بیماری‌های واگیر دیگر، همچون «آنفلوآنزا» هم داده می‌شود.

 • اصل مونرو و امریکای امپریالیست

  برای پاسخ دادن به این پرسش که «دولت امریکا از چه زمانی به دولتی امپریالیست تبدیل شد؟» باید به سال ۱۸۲۳، به دوره ریاست‌جمهوری جیمز مونرو برگردیم.