برای دسترسی به اخبار قدیمی‌تر، در منوی مربوطه سال و ماه را محدود کنید.
 • اعترافات آدمکش‌های اجاره‌ای!

  زن جوان برای زهر چشم گرفتن از همسرش ۱۰ میلیون پرداخت اما...

 • مکالمه ذهنی چگونه سرنوشت ما را رقم می‌زند؟

  مکالمه ذهنی چگونه سرنوشت ما را رقم می‌زند؟

  شما باید از یک چیز آگاه باشید: اینکه گفتگوی درونی شما می تواند به طور مستقیم بر سلامتی شما، از نظر جسمی و روانی تأثیر بگذارد. این گفتگوی درونی، عزت نفس شما را مختل می کند و پتانسیل، منابع و فرصت های شما را تعطیل می کند. بنابراین، باید روی آن تمرکز کنید تا بتوانید آن را تغییر دهید.

 • واکنش‌ها به حضوری‌شدن امتحانات نهایی

  واکنش‌ها به حضوری‌شدن امتحانات نهایی

  سر و کله هشتگ «نه به امتحانات حضوری» دوباره در شبکه‌های اجتماعی پیدا شده و انتظار می‌رود که این اعتراضات طی هفته پیش رو و همراه با وخامت بیشتر وضعیت شیوع کرونا در کشور اوج بگیرد.

 • سرسلامتی عاشقانه‌سازها

  سرسلامتی عاشقانه‌سازها

  بستری شدن همزمان فریدون شهبازیان و محمدعلی بهمنی باعث شده است تا همکاری درخشان این دو هنرمند با مرحوم ناصر عبداللهی در یک اثر ماندگار بازخوانی شود.

 • خرید از دستفروش هم «ژست» خیلی‌ها شده!

  «شاید آوازه دستفروش‌های میدان انقلاب بیش از کتابفروش‌هاش پیچیده باشد؛ دستفروش‌هایی که هم‌اکنون به گفته کسبه آن خیابان عملا به بازاری موازی بدل شده‌اند که اگر حذف شوند «انگار این خیابان چیزی کم دارد.»

 • دیگر نوبت سردار است

  دیگر نوبت سردار است

  حواس‌تان هست آزمون هفت سال زودتر از طارمی راهی اروپا شده؟

 • هیچ دری به روی «فوتبال» بسته نیست

  هیچ دری به روی «فوتبال» بسته نیست

  سیاست دنیای خودش را دارد و خیلی از مردم دنیا دوست ندارند اخبارش را جدی و مستمر پیگیری کنند؛ برای نفوذ در میان آنها، فوتبال و سینما و موسیقی ترفندهای بهتری هستند. ما گنج را داریم اما درش را بسته‌ایم.

 • آیا امکان بازگشت دایناسورها وجود دارد؟

  آیا امکان بازگشت دایناسورها وجود دارد؟

  شاید این رویا، زمانی که اولین بار استخوان‌های دایناسورها در نقاط مختلف دنیا کشف شد، به ذهن یک دانشمند رسید که احتمال دارد بتوانیم موجودات ماقبل تاریخ و منقرض ‌شده را دوباره روی زمین ببینیم و در کنار آن‌ها زندگی کنیم.

 • اتراق معتادها در سی و سه پل

  اتراق معتادها در سی و سه پل

  از دیوارنویسی و ترک‌هایی که بر اثر خشکسالی و عبور مترو بر تن سی‌وسه پل نشسته، از ترقه‌زدن بر دیواره‌ها و رفتن بر پشت بام سی‌وسه پل و تفریحات بخت‌آزمایی برخی جوانان روی پل که بگذریم، از نرده‌کشی سی و سه پل با عنوان ایمن‌سازی به خاطر سقوط دانش‌آموز ۱۶ ساله از آن و برق‌گرفتگی و جان باختن قهرمان واترپلو و مسدود شدن دهانه‌های زیرین سی‌وسه پل اصفهان نمی‌توان گذشت.

 • خطرات تاخیر در واکسیناسیون کرونا

  خطرات تاخیر در واکسیناسیون کرونا

  موج چهارم کرونا از راه رسید؛ موجی که نه تنها سبب افزایش دوباره تعداد مبتلایان و مرگ و میرها شده بلکه این بار موجی از نگرانی و نقد و اتهام‌زنی هم با خود آورده است.

 • اظهارات بهزاد فراهانی درباره «هنر سیاسی»

  اظهارات بهزاد فراهانی درباره «هنر سیاسی»

  مبحث هنر در ایران در زمان‌های مختلف سراسر درگیر تحول و تغییر بوده است. سیاسی‌بودن جامعه ایران و تحولات انقلابی در بازه‌های مختلف باعث واکنش ازسوی جامعه هنری نیز شده است.

 • دلیل هجوم ایرانیان به بازار املاک ترکیه

  دلیل هجوم ایرانیان به بازار املاک ترکیه

  با وجود مشکلات اقتصادی ناشی از تحریم‌ها در ایران و پاندمی کرونا در همه کشورها همچنان از میزان خرید ملک از سوی ایرانی‌ها در ترکیه نه تنها کاسته نشده است، بلکه خرید ملک در این کشور طی ماه‌های گذشته از سوی اتباع ایرانی رونق بیشتری هم داشته و حتی اختلاف قیمت‌های ناشی از افت ارزش ریال ایران نیز تاثیر چندانی در هجوم سرمایه‌های ایرانی به بازار ملک ترکیه نداشته است.

 • همه چیز از «ساعت خوش» شروع شد

  همه چیز از «ساعت خوش» شروع شد

  سال ۷۳ را می‌توان نقطه شروع کمدی‌های تازه در تلویزیون به حساب آورد؛ سالی که در آن «ساعت خوش» ساعات خوشی را برای مخاطبان شبکه دو سیما ایجاد و چهره‌های جدیدی را به عالم سینما و تلویزیون معرفی کرد که پیش از آن بیشتر در تئاتر فعالیت داشتند و برای عموم مردم چندان شناخته‌شده نبودند؛ چهره‌هایی که تا امروز اصلی‌ترین طنزپردازان عرصه تصویر هستند.

 • صفحه نخست روزنامه‌های یکشنبه

  صفحه نخست روزنامه‌های یکشنبه

  «مذاکرات وین» همانند روزهای گذشته تیتر نخست اغلب روزنامه‌ها را در اختیار دارد.

 • روایتی از ساده‌زیستی شهید باهنر

  روایتی از ساده‌زیستی شهید باهنر

  شهید محمد جواد باهنر در سال ۱۳۶۰ به دست منافقین به شهادت رسید. وی به عنوان یکی از مسئولین عالی‌رتبه جمهوری اسلامی، با پیروی از خصال نیکو و مثبت، یک زندگی ساده داشت و همّ خود را رسیدگی به امور مردم می‌دانست. او به دور از تظاهر و با سخت‌کوشی در راستای خدمت به مردم می‌کوشید و به عنوان یک مسئول خستگی‌ناپذیر شناخته می‌شد.

 • گزینه‌ای طبیعی برای دفع پشه

  گزینه‌ای طبیعی برای دفع پشه

  افراد بسیاری از ریحان در تهیه غذاهای مختلف استفاده می کنند. با رایحه ای که به راحتی قابل تشخیص است، ریحان گزینه ای خوب برای استفاده در تهیه پاستاها، پیتزاها و روغن های معطر است. اما آیا می دانستید که می توان از ریحان به عنوان یک دافع پشه ها نیز استفاده کرد؟

 • ۱۰ تغییر خلاقانه کرونا در سبک زندگی آدم‌ها

  ۱۰ تغییر خلاقانه کرونا در سبک زندگی آدم‌ها

  روزهای کرونایی بیش از یک سال قبل به طور ناگهانی در کشور نمود پیدا کرد و در حالی که انتظار داشتیم زود بساطش را جمع کند و برود حکایت کنگر خورده لنگر انداخته را به خوبی تداعی کرد و به رغم همه تدابیر و برنامه‌ها ماندگار شد.

 • زمزمه حضور بازیگران پولی در شبکه نمایش خانگی

  زمزمه حضور بازیگران پولی در شبکه نمایش خانگی

  سینمای ایران درکنار تمامی حرف‌وحدیث‌ها و شائبه‌های متنوعی که اطرافش را فرا گرفته، طی دودهه اخیر با یک سندرم عجیب دست به گریبان بوده است. اینکه افرادی بیرون از دایره هنر، به برخی کارگردانان و تهیه‌کنندگان پول می‌دهند تا بتوانند در نقش اصلی یا مکمل فیلم بازی کنند؛ اتفاقی که طی دودهه اخیر با شدت بیشتری مطرح شده، اما درتمامی این سال‌ها نمونه مصداقی خاصی از این آدم‌ها معرفی نشده است. به‌جز همان یکی، دو سلبریتی مشهوری که در میانه و اواخر دهه ۷۰ پول دادند و توانستند به سینما ورود کنند و هنوز هم در این فضا به شکلی حرفه‌ای حضور دارند.

 • دستگیری عامل تجاوزهای سریالی در مشهد

  دستگیری عامل تجاوزهای سریالی در مشهد

  جوان ۳۰ ساله‌ای که با استفاده از یک دستگاه پراید شیشه‌دودی، زنان مسافر را در اطراف صدمتری مشهد مورد آزار و اذیت‌های وحشیانه قرار می‌داد، در حالی با تلاش گسترده کارآگاهان اداره جنایی پلیس آگاهی خراسان رضوی به دام افتاد که در همان ساعات اولیه دستگیری سه تن از زنان قربانی، او را شناسایی کردند.

 • کتاب‌هایی که مدعی‌اند زندگی‌مان را می‌سازند!

  اغلب کتاب‌های خودیاری وعده می‌دهند اگر کمی امید و اراده داشته باشیم و اندکی خوش‌بینی چاشنی کار کنیم، مشکلات روزمره ما را حل خواهند کرد و ما را به همه آرزوهایمان می‌رسانند.

 • پاکسازی کبد برای کمک به کاهش وزن

  اگرچه پاکسازی کبد روشی موثر برای کاهش وزن است اما نباید این کار را به صورت نادرست یا فقط به دلیل کاهش وزن انجام دهید. پیش از انجام این کار بهتر است با پزشک خود مشورت کرده و درباره چیزهایی که می توانید و نمی توانید مصرف کنید، اطلاعات بیشتری کسب کنید.

 • سامسونگ و ال‌جی برمی‌گردند؟

  سفر نخست‌وزیری از کره‌ جنوبی به ایران، آن ‌هم پس از ۴۴ سال بار دیگر بحثی مهم درباره بازار لوازم خانگی ایران را داغ کرد؛ آیا دو شرکت معروف کره‌ای، یعنی ال‌جی و سامسونگ، برنامه بازگشت به بازار ایران را دارند و آیا امکان حضور دوباره به آنها داده می‌شود؟

 • فارسی در آشپزخانه، ریاضی در اتاق خواب!

  فارسی در آشپزخانه، ریاضی در اتاق خواب!

  «در ۴۰ سالگی یک بار دیگر امسال کلاس اول ابتدایی را گذراندم.»، «پایان سال تحصیلی نزدیک است اما هنوز بچه‌ام نمی‌تواند چند خط را درست و بدون غلط بخواند.»، «چون من شاغلم بچه‌ام هم باید بی‌سواد بار بیاید چرا؟ چون نتوانستم پا به پایش پایه اول ابتدایی را بگذرانم.»، «به نظر من باسواد شدن این جوری و پای کامپیوتر امکان ندارد. برای همین بچه‌ام را امسال ثبت‌نام نکردم. سال بعد و در سال بدون کرونا حتماً باسواد می‌شود چه فرقی می‌کند یک سال زودتر دیپلم بگیرد یا دیرتر؟»

 • نکته‌ای مهم در طغیان کرونا

  نکته‌ای مهم در طغیان کرونا

  گویا گفتن و نوشتن و هشدار دادن حتی پیش از وقوع خطرات دیگر کمترین اثرها را ندارد و بسیاری از مسوولان چنان درگیر انواع جلسات و دغدغه‌ها و رتق‌وفتق‌ها هستند که اصلا وقت نمی‌کنند که نیم توجهی به فریادهای دیگران بکنند.

 • با مارهایم آبگوشت می‌خورم!

  آن چه می‌خوانید گفت‌وگو با مردی است که فیلم هم‌سفره ‌شدنش با مارها در فضای مجازی داغ شد.

 • هیچکس به ما درس دوستی نداد

  هیچکس به ما درس دوستی نداد

  ما در تلویزیون اینها را دیدیم، روی سکو آن شعارها را دادیم و در روزنامه آن تیترها را خواندیم؛ چرا انتظار دارید ناگهان در اینستاگرام تبدیل به فیلسوف روشنفکری شویم که به همه مخلوقات پروردگار، به همه انواع بشر نگاه برابر و محبت‌آمیز دارد؟ خیلی خیلی تمرین لازم است. هر کسی هم باید از خودش شروع کند.»

 • ربیعی: در دام دشمن قرار نمی‌گیریم

  ربیعی: در دام دشمن قرار نمی‌گیریم

  ما در دام عملیات تحریکی دشمن ایران قرار نمی‌گیریم، به مسیر درست خود در عرصه بین‌المللی ادامه داده، تحریم را خواهیم شکست و به تأمین و گسترش صلح و امنیت جهان و منطقه کمک خواهیم کرد.

 • صفحه نخست روزنامه‌های شنبه

  صفحه نخست روزنامه‌های شنبه

  مذاکرات برجامی، کرونا و غنی‌سازی ۶۰ درصدی در میان تیترهای اصلی بیشتر روزنامه‌های امروز به چشم می‌آیند.

 • سینما یک «روند» است

  سینما به‌ عنوان یکی از شاخه‌های مهم فرهنگ یک «روند» است. در داد و ستد با مخاطب معنا می‌یابد و تولیداتش بیش از دیگر شاخه‌های فرهنگی به مخاطب وابسته‌اند. سینما یعنی تولید فیلم‌های متنوع و فرستادن‌شان به آزمایشگاه سلیقه و پسند مخاطبان هدف آن آثار و گرفتن بازخورد از آنها و ایجاد تغییراتی به فراخور این واکنش‌ها و اندک‌اندک شکل‌گرفتن مؤلفه‌ها و جریان‌هایی بر اساس این محک‌خوردن دائمی تولیدات. این روند در دهه نود، سال به سال بیشتر رنگ باخت.

 • نادر چشم و چراغ «شهر خسته» بود

  نادر چشم و چراغ «شهر خسته» بود

  نادر دست‌نشان در ۶۰ سالگی بعد از مبارزه طولانی با بیماری کرونا جان باخت تا قائم‌شهری‌ها یکی دیگر از «امیدهای شهر خسته» را به خاک بسپارند.