برای دسترسی به اخبار قدیمی‌تر، در منوی مربوطه سال و ماه را محدود کنید.
 • ایران بزرگتر از همه ماست

  ایران بزرگتر از همه ماست

  «ایران ابدی از همه ما بزرگ‌تر است. باید به فکر ایران بود، به فکر اتحاد ایرانیان بود و بهترین تصویر ممکن از این سرزمین را داشت ... هر آن که دل در گرو این سرزمین دارد، باید صرفاً به بزرگی ایران و خوشبختی ایرانیان فکر کند. این مأموریت همه ماست و هر کس باید نقش خود را در این خصوص ایفا کند.»

 • ۵ تغییر مهم در کنکور

  ۵ تغییر مهم در کنکور

  ۵ تصمیم جدید شورای‌ عالی انقلاب فرهنگی در زمینه سیاست‌ها و ضوابط ساماندهی سنجش و پذیرش دانشجو که به تصویب نهایی نیز رسیده است، علاوه بر کمرنگ‌کردن نقش یک آزمون چندساعته در تعیین سرنوشت و مسیر زندگی دانش‌آموزان متقاضی ورود به آموزش عالی، تأثیر عملکرد و تلاش‌های دانش‌آموزان در دوران مدرسه را به معیاری کلیدی برای ورود به دانشگاه تبدیل کرده و در عین حال نوعی استقلال و اختیار برای دانشگاه‌ها در زمینه تعیین شرایطی برای پذیرش دانشجو فراهم آورده است.

 • عملیات علیه اجاره‌نشینی

  اگر می‌خواهید از شر اثاث‌کشی خلاص شوید تنها راه این است که اثاث‌کشی نکنید!

 • چریک هم این قدر عاطفی؟!

  چریک هم این قدر عاطفی؟!

  اصالت گفت‌وگو گاهی در سکوت است، گاهی در جنگ و گاهی نیز در چند خط خرچنگ‌قورباغه.

 • در جست‌وجوی ژنرال!

  در جست‌وجوی ژنرال!

  اگر چه برانکو، سرمربی سابق تیم پرسپولیس (با احتساب سوپرجام‌هایی که به دست آورد) به رکورد امیر قلعه‌نویی رسیده ولی همچنان در بین ایرانی‌ها کسی رکورد امیر قلعه‌نویی را نزده است.

 • به پیک پنجم کرونا نزدیک می‌شویم

  به پیک پنجم کرونا نزدیک می‌شویم

  واقعیت این است که واریانت‏‌های آفریقای‌ جنوبی و هندی، توانایی بالایی برای ابتلای سریع شهروندان دارند و این می‎تواند خطر آغاز پیک پنجم کرونا را در کشور قوت بخشد. به عبارت دیگر می‌توان گفت به پیک پنجم کرونا نزدیک‌تر شده‌ایم.

 • بازی با آتش

  بازی با آتش

  به هر حال حضور روی نیمکت تیم ملی آرزوی حرفه‌ای همه مربیان است و به‌ خودی خود اشکالی هم ندارد. با این حال کسانی که امروز «احتمالا» طرف مذاکره فدراسیون فوتبال قرار می‌گیرند باید بدانند ریسک حضورشان در تیم ملی به‌ جای یک مربی موفق بسیار بالاست.

 • جانِ ارزان، مرگِ مفت...

  جانِ ارزان، مرگِ مفت...

  «مفت‌ترین مرگ، مرگ ناشی از تصادفات رانندگی است. چون می‌توانست اتفاق نیفتد و از آن گریز و گزیر بوده اگر ذره‌ای دقت می‌شده و سرنوشت محتوم یا اقتضای زمانه و جبر نبوده و جای توجیه و توضیح باقی نمی‌گذارد.»

 • سبک جدید زندگی سالمندان در خانه‌های کوچک

  مهم‌ترین راه کاهش آسیب‌های جسمانی و روانی ناشی از انواع معلولیت‌ها، توانمندسازی این افراد در زمینه‌های فردی و اجتماعی و کمک به آنها برای استفاده مطلوب و مناسب از قابلیت‌ها و توانایی‌های خویش است. راه‌اندازی مراکز آموزش روزانه و همچنین مراکز شبه‌خانواده یکی از راهکارهای اساسی در این زمینه است که سال‌هاست در کشورهای توسعه‌یافته مورد بهره‌برداری قرار گرفته است.

 • هفت‌خوان قهرمانی

  هفت‌خوان قهرمانی

  در عمل باید پرسپولیس و سپاهان را تنها مدعیان این فصل دانست. از این منظر، مرور هفت بازی پایانی آنها جالب توجه خواهد بود.

 • ویروس اتوبوس را چه کنیم؟

  ویروس اتوبوس را چه کنیم؟

  کرونا دیر یا زود از این کشور و جهان خواهد رفت. واکسنی زده خواهد شد و تمام. اما ویروس اتوبوس را چه کنیم؟ مرگ‌های تلخ اتوبوسی یک به یک از جلوی چشم‌هایمان رد می‌شود.

 • صفحه نخست روزنامه‌های پنجشنبه

  صفحه نخست روزنامه‌های پنجشنبه

  واژگونی اتوبوس خبرنگاران و درگذشت دو تن از آنها تیتر چند روزنامه امروز است. سخنان حسن روحانی در هیات دولت و همچنین تغییرات گسترده در برگزاری آزمون سراسری پس از نیم قرن دیگر موضوعات اصلی روزنامه‌های امروز هستند.

 • کبد، پس از نوشابه زیاد!

  اثر نوشابه بر کبد می تواند بسیار جدی باشد.

 • دست‌اندازهای کرونا در مسیر وصول مهریه

  «فرایند مطالبه مهریه در مدت این همه‌گیری طولانی‌تر و در مواردی عملاً منتفی شده است و متأسفانه اطاله در رسیدگی و کمرنگ شدن ضمانت اجرای قانون برای دریافت مهریه به دلیل مشکلات اقتصادی و شیوع ویروس کرونا مشکلاتی را برای زنان ایجاد کرده است.»

 • بازگشت تیم ملی به مربی ایرانی؟

  بازگشت تیم ملی به مربی ایرانی؟

  کنار هم چیدن برخی نکات نشان می‌دهد در صورت جدایی احتمالی اسکوچیچ خبری از مربی خارجی نخواهد بود.

 • چرا استراماچونی گزینه تیم ملی نیست؟

  چرا استراماچونی گزینه تیم ملی نیست؟

  این روزها که بازار گمانه‌زنی برای جانشین احتمالی اسکوچیچ داغ است، برخی از شانس آندرا استراماچونی برای حضور در تیم ملی می‌گویند، در حالی که با توجه به شواهد و قرائن متقن استراماچونی از شانسی برای بازگشت دوباره به فوتبال ایران برخوردار نیست.

 • تصویری کمتردیده‌شده از رئیسی در جبهه

  تصویر زیر، سیدابراهیم رئیسی رئیس جمهوری منتخب را در دوران دفاع مقدس نشان می‌دهد.

 • پاسخ یک تناقض بزرگ در بازار خودرو

  پاسخ یک تناقض بزرگ در بازار خودرو

  انتشار اخبار مربوط به رشد ۱۴۵ درصدی زیان تولید در سال ۹۹ طی هفته جاری با واکنش‌های متعددی در فضای مجازی روبه‌رو شد.

 • سرنوشت مبهم اموال نامشروع مسئولان

  سرنوشت مبهم اموال نامشروع مسئولان

  طرح اعاده اموال نامشروع مسئولان که قرار بود موجب بازگشت حداقل ۲۰۰ هزار میلیارد مال نامشروع کسب‌شده توسط مسئولان فاسد باشد، به بن‌بست خورده و خبری از اجرایی‌شدن آن نیست. این طرح که در راستای اجرائی‌شدن اصل چهل‌ونهم و صدوچهل‌ودو قانون اساسی از سال ۹۶ کلید خورد، در نهایت سال گذشته زمزمه اجرائی‌شدن آن پیچید، اما همه وعده‌ها بی‌نتیجه ماند.

 • چه شد که چنین شد؟

  چه شد که چنین شد؟

  احتمالا «چه باید کرد؟» جزو پربسامدترین پرسش‌ها در یادداشت‌ها و تحلیل‌های منتشر شده در سال‌های اخیر بوده است، اما به نظر می‌رسد با توجه به نتایج انتخابات اخیر باید به مرتبه‌ای بسیار پایین‌تر بازگشت و به این اندیشید که «چه شد که چنین شد؟»

 • مجلسی که آرای منتخبانش بیشتر از جمعیت بود!

  مجلسی که آرای منتخبانش بیشتر از جمعیت بود!

  در روزهایی که در کشورمان سخن از انتخابات در میان بود، مروری بر شرایط این رویداد در دوران حاکمیت رضاخان، بهنگام به نظر می‌رسد. چه اینکه نشان می‌دهد در دوران پیش از پیروزی انقلاب اسلامی، مردم در کدامین فضای سیاسی به سر می‌بردند و با سرنگونی رژیم گذشته، از کدام ساختار فاصله گرفتند.

 • ماجرای چند مرگ دلخراش در کویرهای ایران

  ماجرای چند مرگ دلخراش در کویرهای ایران

  تجربه یک هیجان ناشناخته و عمیق، محک زدن قدرت بدنی در شرایط بحرانی و سخت، مطرح شدن در جمع دوستان و...باعث می‌شود برخی‌ها به تنهایی یا با همراهی چند نفر دیگر به دل کوه و کویر بزنند و با انواع خطراتی که تا به حال فقط مطلبی از آن خوانده‌اند یا فیلمی تماشا کرده‌اند، روبه‌رو شوند و زندگی‌شان به خطر بیفتد.

 • بازداشت یک پزشک زنان در پرونده قتل مرد طلافروش

  بازداشت یک پزشک زنان در پرونده قتل مرد طلافروش

  اسرار ناپدیدشدن مرد طلافروش تهرانی با بازداشت پزشک زنان و زایمان و ۲ مرد آشنا و اعتراف آنها به جنایت فاش شد.

 • کاش زودتر به این باور می‌رسیدی آقای مجیدی!

  کاش زودتر به این باور می‌رسیدی آقای مجیدی!

  فرهاد مجیدی بعد از دو هفته پرآشوب، پر بیانیه و پرحاشیه استقلال و پس از برد دو بر صفر مقابل پدیده، کنفرانس خبری نسبتا آرامی را پشت سر گذاشت. در حالی که همه فکر می‌کردند سرمربی استقلال می‌خواهد سیر تا پیاز مشکلات باشگاه را پیش بکشد و مخصوصا جواب مدیرعامل را که دیروز او را متوهم خوانده بود بدهد، صرفا چند جمله در انتقاد به معاون وزیر ورزش گفت و با یک جمله محکم کنفرانس را به پایان رساند.

 • آب تنی در تشت یک متری

  آب تنی در تشت یک متری

  این دومین تابستانی است که قرار است در خانه سپری شود. برای بچه‌ها تجربه اینکه دوباره بخواهند خودشان را در خانه سرگرم کنند و رؤیای آب تنی را در نیمروز تابستان از سر دور کنند زیاد راحت نیست. کرونا فعلاً خیال رفتن ندارد، اگر چه خیلی‌ها دیگر به شرایط عادت کرده‌اند و سعی می‌کنند زندگی عادی‌شان را پیش بگیرند اما واقعیت این است که ویروس هنوز هست و هنوز قربانی می‌گیرد.

 • صفحه نخست روزنامه‌های چهارشنبه

  صفحه نخست روزنامه‌های چهارشنبه

  سخنرانی رییس‌جمهور منتخب در مشهد، اعلام نتایج انتخابات شورای شهر تهران و واکسیناسیون موضوعات اصلی صفحه نخست روزنامه‌های کشور در روز چهارشنبه دوم تیر ۱۴۰۰ است.

 • ناگفته‌های مسئول سابق حفاظت مسعود رجوی

  ناگفته‌های مسئول سابق حفاظت مسعود رجوی

  ما «اهالی تاریخ» همیشه شروع تابستان را نه از گرم شدن هوا که از هرم حرارت تقویم ادراک می‌کنیم.

 • اتاکوهای مقیم ایران

  اتاکوهای مقیم ایران

  دو هفته پیش، وقتی یکی از کاندیداهای ریاست‌جمهوری در دومین مناظره تلویزیونی در مورد علاقه نوجوانان ایرانی به «کی‌پاپ» صحبت کرد، خیلی‌ها به جست‌وجوی معنای این واژه در گوگل گشتند.

 • جهادگر ۲۴ ساله‌ای که ۲۳ مدرسه ساخت

  زندگی جهادگران، داستانی است که تمام آن در «اوج» است. از کودکی تا دوران خدمت به نیازمندان و هموطنان محروم، اما وقتی جهادگری در مسیر خدمت به کشور جانش را فدا می‌کند، دیگر نمی‌دانی چه بگویی. جایی که قلم هم از نوشتن باز می‌ماند و کلمات قاصر از بیان اقداماتشان. درست مثل «حسین علیمرادی» جهادگر مدرسه‌ساز و مؤسس سازمان مردم نهاد «دست یاری به دشتیاری» که در سن ۲۴ سالگی با ساخت ۲۳مدرسه با ۱۷۰ کلاس درس در راه کمک به محرومان سیستان و بلوچستان به جمع شهدایی پیوست که جهادشان زبانزد جهانیان است.

 • چرا این صفحات اینستاگرامی آسیب‌زاست؟

  چرا این صفحات اینستاگرامی آسیب‌زاست؟

  هم‌فکری یعنی با یکدیگر برای کاری اندیشیدن که در فرهنگ ما، به آن توصیه زیادی شده است اما یک نکته مهم در این زمینه، گاهی مغفول واقع می‌شود. آن موضوع درباره ویژگی‌های شخصیتی فردی است که با او هم فکری می‌کنیم.