خبرنگار: 30021

برای دسترسی به اخبار قدیمی‌تر، در منوی مربوطه سال و ماه را محدود کنید.
برای دسترسی به اخبار قدیمی‌تر، در منوی مربوطه سال و ماه را محدود کنید.
 • اقامه نماز عید فطر - همدان

  اقامه نماز عید فطر - همدان

  نماز عید سعید فطر همزمان با سراسر کشور، با حضور اقشار مختلف مردم و رعایت پروتکل های بهداشتی در میدان مرکزی شهر همدان برگزار شد.

 • استهلال ماه شوال - همدان و ارومیه

  استهلال ماه شوال - همدان و ارومیه

  استهلال ماه یکی از مبناهای اصلی تعیین ماه‌های قمری در دین اسلام است و تأثیر بسزایی در تعیین تکلیف مسلمانان دارد. در میان ماه‌های قمری رؤیت هلال ماه شوّال برای فقها از اهمیت دوچندانی برخوردار است. از این رو ستاد استهلال ماه همدان و ارومیه غروب چهارشنبه‌ ۲۲ اردیبهشت، وضعیت ماه شوال را به منظور اعلام آغاز ماه شوال مورد بررسی قرار دادند.

 • سفر رییس قوه قضاییه به همدان

  سفر رییس قوه قضاییه به همدان

  رئیس قوه قضائیه در بیست و ششمین سفر استانی خود یکشنبه ۱۹ اردیبهشت ماه در راس یک هیئت عالی قضایی به استان همدان سفر کرد. آیت الله رئیسی در این سفر بررسی مسائل و مشکلات قضایی حقوق استان و نتیجه ارزیابی تیم‌های کارشناسی که چندی پیش برای بررسی آخرین مسائل و تهیه گزارش‌های کارشناسی در این استان و حضور یافته‌ بودند را در دستور کار قرار دارد. دیدارهای مردمی، دیدار با خانواده شهدا، قضات، کارکنان و مسئولان قضایی و حضور در شورای اداری از برنامه‌های رئیس قوه قضائیه در سفر یک روزه به استان همدان انجام شد.

 • اردوی تیم ملی کشتی جوانان ایران

  اردوی تیم ملی کشتی جوانان ایران

  اولین مرحله اردوی تیم ملی کشتی جوانان برای حضور در مسابقات آسیایی و جهانی به میزبانی همدان در حال برگزاری است. در این اردو ۴۰ کشتی‌گیر که در مسابقات انتخابی تیم ملی حضور داشتند دعوت شدند تا پس از بررسی نقاط ضعف و قوت کشتی گیران برای حضور در مسابقات تایلند که در اواخر خرداد ماه برگزار می‌شود آماده و اعزام شوند. این اردوی تمرینی تا هجدهم ماه جاری در خانه کشتی همدان ادامه دارد.

 • لیالی قدر، شب نوزدهم - استادیوم قدس همدان

  لیالی قدر، شب نوزدهم - استادیوم قدس همدان

  مراسم احیا شب نوزدهم ماه مبارک رمضان، همزمان در سراسر کشور با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در استادیوم ۵ هزار نفری قدس همدان برگزار شد.

 • آغاز فاز سوم کارآزمایی بالینی واکسن کرونا مشترک انستیتو پاستور ایران و کوبا

  آغاز فاز سوم کارآزمایی بالینی واکسن کرونا مشترک انستیتو پاستور ایران و کوبا

  فاز اول و دوم واکسن نوترکیب کرونا که توسط انستیتو فینلا کوبا با مشارکت انستیتو پاستور ایران ساخته شده با موفقیت مسیر خود را طی کرده و وارد فاز سوم بالینی شده‌است و شهر همدان در این مطالعه قرار گرفته و افراد می‌توانند به صورت داوطلبانه در این کارآزمایی بالینی شرکت کنند.تمامی افرادی که در این مطالعه شرکت کنند، توسط پزشک پایش می‌شوند و تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرند.این طرح کشوری بوده و برخی استان ها برای مرحله کارآزمایی فاز سوم این واکسن درنظر گرفته شده که سهم استان همدان ۳۰۰۰ داوطلب است. داوطلبان باید افراد ۱۸ تا ۸۰ سالی باشند که ساکن شهر همدان هستند و بیماری زمینه‌ای غیرقابل کنترل ندارند.

 • مرحله دوم واکسیناسیون پاکبانان همدان

  مرحله دوم واکسیناسیون پاکبانان همدان

  مرحله دوم طرح واکسیناسیون کووید۱۹ پاکبانان شهر همدان، صبح جمعه ۱۰ اردیبهشت انجام شد. بیش از ۵۰ درصد پاکبانان همدانی در مرحله اول و دوم، واکسن کرونا دریافت کردند. با توجه به اینکه پاکبانان شهرداری در مواجه مستقیم با نظافت محیط شهری و زباله‌ها هستند جزء مشاغل پرخطر محسوب می‌شوند و به همین دلیل در اولویت واکسیناسیون قرار دارند.

 • باغ بهشت در روزهای کرونایی همدان
 • پل‌های بدون عابر
 • نخاله های ساختمانی در طبیعت همدان
 • صعود به قله «کلاغ لانه»
 • گرامیداشت روز ارتش در همدان

  گرامیداشت روز ارتش در همدان

  همزمان با ۲۹ فروردین، آیین گرامیداشت روز ارتش جمهوری اسلامی ایران با اجرای رژه خودرویی در پایگاه سوم شکاری شهید نوژه همدان انجام شد. این مراسم با حضور نماینده ولی فقیه در همدان و اعضای شورای تامین این استان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار شد.

 • پیک چهارم کرونا در بیمارستان سینا همدان
 • تمرینات زمینی پاراگلایدربازان در همدان
 • تعطیلی بازار همدان، اردبیل و سمنان در پیک چهارم کرونا

  تعطیلی بازار همدان، اردبیل و سمنان در پیک چهارم کرونا

  شهرهای همدان، اردبیل و سمنان همزمان با بسیاری از نقاط کشور در وضعیت قرمز کرونایی قرار گرفتند. محدودیت های طرح هوشمند مدیریت کرونا متناسب با وضعیت قرمز به مدت دو هفته در این شهرها به اجرا درآمده و در صورت عدم تغییر وضعیت استمرار خواهد یافت. گروه های شغلی ۲ و ۳ و ۴ در این مدت تعطیل و صرفا مشاغل ضروری گروه یک اجازه فعالیت دارند. فعالیت بازار های روز، بساط گستران و دست فروشان تا اطلاع بعدی ممنوع است.

 • همدان در وضعیت قرمز

  همدان در وضعیت قرمز

  براساس آخرین آمار همه شهرهای استان همدان در وضعیت قرمز و تنها شهرستان اسدآباد در وضعیت نارنجی است و آمار ابتلا به کرونا در استان همدان افزایشی و به طور کلی شرایط استان قرمز است. تنها راه عبور از شرایط فعلی رعایت پروتکل های بهداشتی و پرهیز از برگزاری مراسم ها، دورهمی ها و تجمعات است. فعالیت مشاغل و گروه‌های ۲، ۳ و ۴ در همدان تعطیل و فقط مشاغل گروه یک(خدمات ضروری مثل سوپر مارکت‌ها، نانوایی‌ها و ...) مجاز به فعالیت است. تردد خودروهای غیربومی(ورود و خروج) به شهرستان‌های قرمز در سراسر استان و تردد بین شهرستانی در سطح استان ممنوع است.

 • سنجاب «زمینی»
 • وضعیت ورودی و خروجی های شهر همدان

  وضعیت ورودی و خروجی های شهر همدان

  با توجه به اینکه همدان کریدور غرب کشور است، در ایام تعطیلات نوروز و حتی (امروز شنبه ۱۴) فروردین ترافیک سنگینی در ورودی و خروجی های همدان وجود دارد به طوریکه در محور همدان- کرمانشاه با بار پرحجم برگشت مسافران مواجه هستیم. امروز در ادامه بازگشت مسافران نوروزی به شهرهایشان، عمدتاً شاهد تردد خودروهایی با پلاک کرمانشاه، کردستان و ایلام به سمت تهران هستیم، گویا همدان بیشتر مسیر است تا مقصد و بارانداز بودنش قابل توجه است. بنا به گفته پلیس راه، روزانه حدود ۶۰۰ تا ۷۰۰ هزار تردد در جاده‌های همدان داشتیم و پیش بینی می‌شود بار پرحجم ترافیکی امروز به پایان برسد.

 • روز طبیعت در همدان
 • همدان؛ نوروز ۱۴۰۰
 • اجرای ویدیو مپینگ در میدان امام همدان

  اجرای ویدیو مپینگ در میدان امام همدان

  ویدئو مپینگ تکنولوژی نوینی برای نورپردازی بر روی سطوح مختلف است و استفاده از نورهای هوشمند در نورپردازی ساختمان‌ها به زیبایی نمای این بناها کمک می‌کند و ضمن جلب توجه بیننده، خالق شور و هیجان است. اجرای ویدئو مپینگ ویژه ایام نوروز بر روی جداره تاریخی میدان امام خمینی (ره)، هرشب توسط سازمان سیما منظر همدان اجرا می‌گردد.

 • مسافران نوروز ۱۴۰۰ در گنجنامه همدان

  مسافران نوروز ۱۴۰۰ در گنجنامه همدان

  با آغاز تعطیلات نوروزی و اعلام وضعیت زرد در استان همدان ، گردشگران و مسافران از مجموعه تاریخی و توریستی گنجنامه بازدید کردند. گنجنامه یکی از جاذبه‌های گردشگری همدان است یک مجموعه‌ی تفریحی، تاریخی و طبیعی که گردشگران در سفر به همدان از این مکان دیدن می کنند.کتیبه یا سنگ‌نبشته‌های گنجنامه نوشته‌هایی از دوران داریوش و خشایارشاه هخامنشی است که بر دل یکی از صخره‌های کوه الوند در پنج کیلومتری غرب همدان و در انتهای دره‌ی عباس‌آباد حک شده است. تیم های پلیس راهور در نقاط مختلف شهر به ویژه اماکن تفریحی و توریستی حضور دارند و اجازه ورود خودروهای غیربومی از مناطق قرمز و نارنجی به این استان را نمی دهند.

 • عملیات بازگشایی جاده پیست تاریک دره همدان
 • بازار کرونایی شهر ماشین همدان
 • گشت و گذار کرونا در جمعه بازار همدان
 • وضعیت بیمارستان سینا همدان

  وضعیت بیمارستان سینا همدان

  بیمارستان فرشچیان سینا، محور درمان بیماران مبتلا به کووید ۱۹ در همدان است و در بخش‌های ICU، عفونی، ایزوله ۳ و ایزوله ۵ به بیماران کرونایی خدمات رسانی می‌کند. این بیمارستان تا به امروز سه پیک از بیماری کووید را تجربه کرده که از پیک دوم با مشکل اکسیژن رسانی به بیماران مواجه گردید بنابراین تیم تنفسی در این بیمارستان تشکیل شد تا این تیم از هدر رفتن اکسیژن جلوگیری کند و بیشترین بهره‌وری از امکانات را داشته باشد. یکی از قسمت‌های بسیار مهم بیمارستان سینا، بخش روانپزشکی است که از زمان شیوع کروناویروس از ظرفیت این بخش برای حمایت روانی از پرسنل استفاده شده‌است.

 • تشییع پیکر خلبان شهید «بیرجند بیک محمدی»
 • همدان برفی

  همدان برفی

  بارش برف زمستانی از بامداد پنجشنبه ۳۰ بهمن، استان همدان را سفید پوش کرد. در حال حاضر به دلیل بارش برف و باران تمام محورهای استان، لغزنده و در گردنه‌ها تردد با زنجیر چرخ امکان پذیر است بنابراین رعایت احتیاط بیشتر توسط رانندگان ضروری است. لغزندگی جاده‌ها موجب می‌شود عبور و مرور در جاده‌های استان به ویژه گردنه‌ها به کندی صورت گیرد که رعایت فاصله طولی بیشتر خودروها در این شرایط از ملزوماتی است که برای پیشگیری از حوادث رانندگی باید رعایت شود. این سامانه بارشی امروز از این استان خارج می‌شود.

 • بارش باران در همدان

  بارش باران در همدان

  از ظهر امروز چهارشنبه ۲۹ بهمن ، یک سامانه بارشی به صورت باران در تمام نقاط استان همدان فراگرفته که از چهارشنبه شب، این بارش‌ها به صورت برف خواهد بود. از صبح پنجشنبه این سامانه بارشی کمتر می‌شود و در روز جمعه نیز فقط بارش‌های پراکنده‌ای در همدان شاهد خواهیم بود. طی ۲۴ ساعت گذشته دمای هوای همدان از ۲ تا ۱۸ درجه سلسیوس در نوسان بوده است.

 • «هگمتانه» در چند قدمی ثبت جهانی