خبرنگار: 30119

برای دسترسی به اخبار قدیمی‌تر، در منوی مربوطه سال و ماه را محدود کنید.
برای دسترسی به اخبار قدیمی‌تر، در منوی مربوطه سال و ماه را محدود کنید.
 • سفر محمدباقر قالیباف به شوشتر

  سفر محمدباقر قالیباف به شوشتر

  محمدباقر قالیباف در اولین سفر استانی خود در قامت ریاست مجلس شورای اسلامی و در ادامه سفر به شهرهای استان خوزستان برای ساعاتی در شهرستان شوشتر حضور یافت. در این سفر کوتاه از برخی پروژه‌های عمرانی بازدید بعمل آمد و مردم شهرستان شوشتر نیز برخی از مطالبات خود را مطرح کردند.

 • کشت گلخانه‌ای برای صادرات
 • جریان زندگی در میدان نقش جهان

  جریان زندگی در میدان نقش جهان

  در روزهای گرم تابستانی مرداد ماه و دشواری های زندگی با کرونا، پس از فروکش کردن گرمای خورشید و در واپسین ساعت روشنایی روز، مردم اصفهان به میدان نقش جهان می آیند و چند ساعتی را به تفریح و استراحت می گذرانند. محیط آرامش بخش میدان نقش جهان باعث می شود که حتی در شرایط کرونایی و خطرآفرین شیوع بیماری، کماکان شهروندان در آن حضوری فعال داشته باشند. با این حال حضور و شلوغی عصر های میدان نقش جهان می تواند با نظارت ور رعایت نکات بهداشتی انجام شود.

 • کشف اسکلت دوره اشکانی در تپه اشرف اصفهان

  کشف اسکلت دوره اشکانی در تپه اشرف اصفهان

  اسکلت یک زن متعلق به دوره اشکانیان به همراه اسکلت یک اسب در عملیات باستان شناسی و حفاری آثار تاریخی تپه تاریخی اشرف اصفهان کشف شد. به گفته کارشناسان تاریخ ناشناخته اصفهان در دل تپه اشرف پنهان‌شده و با ادامۀ کاوش‌ها می‌توان بر بخش‌های تاریک تاریخ پیش از اسلام اصفهان، نور شناخت و آگاهی تاباند.

 • مترو اصفهان در روزهای اوج کرونا

  مترو اصفهان در روزهای اوج کرونا

  با شیوع موج دوم کرونا و تشدید ابتلا و تلفات این ویروس و عدم تعطیلی حمل و نقل عمومی در شهر اصفهان، این روزها استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی بدون رعایت پروتکل ها می تواند با ریسک بالایی همراه باشد. مانند سایر اماکن عمومی ماسک زدن در مترو نیز اجباری بوده و در روزهای اخیر پایبندی شهروندان به این موضوع افزایش یافته است. با این حال انتظار می رود تا موارد فاصله گذاری اجتماعی کماکان با جدیت دنبال شده و نظارت بر اجرای آنها تشدید شود.

 • کودکان هم ماسک می زنند!

  کودکان هم ماسک می زنند!

  ویروس کرونا فقط یک بیماری نیست بلکه اتفاقی است که بر جوانب مختلف زندگی بشر اثر گذاشته و سبک زندگی را به گونه ای دیگر رقم زده است. روابط اجتماعی، بهداشت فردی و جمعی، مناسبات اقتصادی و حتی روش های تربیتی تحت تاثیر این ویروس قرارگرفته اند. در این بین کودکان نسل امروز نیز متاثر از این پدیده هستند و به ناچار در گیر و دار تغییرات رخ داده قرار گرفته اند. بدون شک در آینده می توان اثرات تربیتی و روانی این شیوع این ویروس را رصد کرد. این روزها کودکان نیز مانند سایرین ماسک می زنند تا از گزند ابتلا به این ویروس در امان بمانند.

 • برگزاری آزمون استخدامی ۳ دستگاه اجرایی کشور در اصفهان

  برگزاری آزمون استخدامی ۳ دستگاه اجرایی کشور در اصفهان

  آزمون استخدامی ۳ دستگاه اجرایی (جمعه، ۲۰ تیر ماه) با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی در استان اصفهان همزمان با سراسر کشور برگزار شد. در مجموع ۱۴۳۷ نفر در اصفهان در حوزه آموزشی دانشگاه شهید اشرفی در آزمون استخدامی سه دستگاه اجرایی ثبت اسناد و املاک کشور، صنایع شیر ایران و نهضت سوادآموزی شرکت کردند.

 • آغاز طرح ماسک اجباری - اصفهان

  آغاز طرح ماسک اجباری - اصفهان

  با افزایش مجدد آمار تلفات و مبتلایان کرونا در کشور، برخی از محدودیت های ابتدای سال مجددا برقرار شده و در آخرین مصوبات ستاد مقابله با کرونا طرح ماسک اجباری در شهرهای مختلف کشور به اجرا در آمده است. به گفته متخصصان آسان ترین و ارزان ترین راه مقابله با ویروس کرونا استفاده مداوم از ماسک است. پیرو این مصوبه امروز دوشنبه ۱۶ تیرماه اولین روز طرح ماسک اجباری در اصفهان اجرا شده است.

 • مراحل ساخت محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی اصفهان

  مراحل ساخت محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی اصفهان

  محل دائمی برپایی نمایشگاه‌های بین‌المللی استان اصفهان، یکی از پروژه‌های زیرساختی این استان به شمار می‌رود که هم‌اکنون به پیشرفت بیش از 94 درصدی رسیده است. قرار است این پروژه اقتصادی و شهری در ماه‌های آینده به بهره‌برداری برسد. نمایشگاه بین‌المللی اصفهان در منطقه روشن‌دشت قرار گرفته و امکان برگزاری سه نمایشگاه همزمان را در سالن اصلی خود دارد.

 • بازدید شهردار اصفهان از گروه صنعتی انتخاب

  بازدید شهردار اصفهان از گروه صنعتی انتخاب

  امروز پنج شنبه ۱۲ تیر ماه، شهردار اصفهان با هیات همراه از مجموعه کارخانه های گروه صنعتی انتخاب ا بازدید کرد.

 • بازدید از پروژه احداث آزادراه شرق اصفهان با حضور محمدباقر نوبخت

  بازدید از پروژه احداث آزادراه شرق اصفهان با حضور محمدباقر نوبخت

  عصر امروز (چهارشنبه، ۴ تیرماه) محمدباقر نوبخت رییس سازمان برنامه و بودجه کشور و محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی، از پروژه احداث آزادراه شرق اصفهان به عنوان بخشی از کریدور شمال به جنوب کشور بازدید کردند. افتتاح کنارگذر شرق اصفهان بار ترافیک از شمال ایران به اصفهان را کم می کند. این پروژه در ماه های آینده به بهره برداری می رسد.

 • بازدید از شرکت اسنوا

  بازدید از شرکت اسنوا

  مسئولان قضایی شهرستان شاهین شهر و هیات همراه یکشنبه 28 اردیبهشت از خط تولید و آزمایشگاه ها و بخش های مختلف گروه صنعتی انتخاب - اسنوا بازدید کردند.

 • بازگشایی مدارس اصفهان

  بازگشایی مدارس اصفهان

  پس از اعلام ستاد ملی کرونا برای بازگشایی مجدد مدارس پس از تعطیلی حدوداً سه ماهه به علت شیوع ویروس کرونا، مدارس اصفهان با رعایت پروتکل های بهداشتی و صرفاً برای رفع اشکال و حضور کوتاه مدت دانش آموزان بازگشایی شد. در برخی از مدارس حضور دانش آموزان با هماهنگی معلم و در ساعت مشخص جهت جلوگیری از تجمع صورت می پذیرد.

 • لیالی قدر، شب بیست و یکم ماه رمضان - اصفهان

  لیالی قدر، شب بیست و یکم ماه رمضان - اصفهان

  مراسم احیا شب بیست و یکم ماه مبارک رمضان به همراه مناجات و عزاداری حضرت امیر المومنین (ع) با حضور پرشور مردم در محوطه و صحن امام زاده شاه کرم (ع) اصفهان برگزار شد.

 • اهدای خون در دومین شب قدر - اصفهان

  اهدای خون در دومین شب قدر - اصفهان

  در دومین شب از شب‌های قدر، مرکز جامع اهداکنندگان خون میدان خواجو اصفهان شاهد استقبال خوب مردم بود. این مرکز در شب‌های قدر تا ساعت ۱۲ شب میزبان اهداکنندگان خواهد بود.

 • مراسم احیا شب نوزدهم ماه مبارک رمضان - اصفهان

  مراسم احیا شب نوزدهم ماه مبارک رمضان - اصفهان

  مراسم احیای شب نوزدهم ماه مبارک رمضان،به همراه آیین معنوی و روحانی دعاهای افتتاح، جوشن کبیر، ذکر استغفار و قرآن به سر، در مناطق مختلف اصفهان برگزار شد. این گزارش از گلستان شهدا و میدان نقش جهان و مسجد امام (ره) اصفهان تهیه شده است.

 • شهر درهای سنگی

  شهر درهای سنگی

  تیران و کرون به شهر درهای سنگی شهرت دارد. محدوده وسیعی از این شهر را کوچه باغ‌های سر سبزی تشکیل داده‌اند که در دل خود آثار تاریخی منحصر بفردی را جای داده‌اند. درهای سنگی دو هزار ساله و بزرگ و کوچکی که وظیفه حفاظت از ورودی این باغ‌ها را بر عهده داشته‌اند اکنون به ثبت ملی رسیده‌اند و یکی از جاذبه‌های این منطقه به شمار می‌آیند. در حال حاضر تعداد 700 درب سنگی از تعداد بسیار زیاد آن‌ها در گذشته بر جای مانده است. تیران و کرون یکی از شهرستان‌های غربی استان اصفهان است.

 • گروه واکنش سریع مقابله با کرونا

  گروه واکنش سریع مقابله با کرونا

  گروه واکنش سریع مقابله با کرونا در شهرستان شوشتر به طور روزانه به پایش مناطق روستایی و دور افتاده می پردازد. این گروه فعالیت هایی چون تب سنجی، نمونه گیری از موارد مشکوک و رصد بیماران مثبت کرونا را انجام می دهد. با گشایش اصناف و آزاد شدن تردد بین شهری و بین استانی شاهد افزایش مراجعات به بیمارستان و درخواست انجام پایش محلی هستیم.

 • بیمارستان خاتم الانبیاء شوشتر شصت روز پس از ورود کرونا به کشور

  بیمارستان خاتم الانبیاء شوشتر شصت روز پس از ورود کرونا به کشور

  پس از اعلام شیوع ویروس کرونا در کشور از سوی وزارت بهداشت بیمارستان خاتم الانبیاء شوشتر در لیست بیمارستان‌های مرجع رسیدگی به این بیماری قرار گرفت و به حالت آماده‌باش درآمد. این بیمارستان در زمره بیمارستان هایی قرار دارد که بالاترین درصد بهبودی بیماران کرونایی را کسب کرده اند. اکنون شصت روز از آغاز جدال پرسنل درمان و بهداشت این شهرستان با ویروس کرونا می گذرد.

 • شوشتر، نوروز ۹۹

  /در خانه بمانیم/

  شوشتر، نوروز ۹۹

  هر ساله شهر شوشتر میزبان خیل عظیمی از مسافران نوروزی است که این شهر را به عنوان مقصد گردشگری خود انتخاب کرده اند. با این حال نوروز ۹۹ با توجه به شیوع ویروس کرونا و تعطیلی تمامی اصناف و ادارات و دانشگاه ها و غیره و اعلام ممنوعیت ارائه خدمات به مسافران نوروزی حال و هوای متفاوتی را به خود گرفته است. تمامی ادارات و اصناف تا ۱۵ فروردین تعطیل هستند و حضور مردم در شهر به شدت کاهش یافته است. با این حال تعدادی از هم وطنان بی توجه به اعلامیه های بهداشتی در مجامع حضور می یابند.

 • ضد عفونی کردن پایانه مسافربری برون شهری اصفهان

  ضد عفونی کردن پایانه مسافربری برون شهری اصفهان

  به منظور پیشگیری از شیوع ویروس کرونا در مکان‌های عمومی عملیات ضد عفونی کردن پایانه مسافربری برون شهری کاوه اصفهان به طور روزانه در حال انجام است. اتوبوس‌های مسافری پس از ورود به پایانه و قبل از خروج برای سفر بعدی، ضد عفونی می‌شوند. با این حال توصیه می‌شود تا هموطنان از سفرهای غیر ضروری اجتناب ورزند.

 • عملیات ضد عفونی کردن واگن های خط یک مترو و ناوگان اتوبوسرانی اصفهان

  عملیات ضد عفونی کردن واگن های خط یک مترو و ناوگان اتوبوسرانی اصفهان

  در پی اعلام رسمی شیوع ویروس کرونای جدید در ایران برای پیشگیری از شیوع احتمالی ویروس کرونا و آمادگی فضاهای عمومی شهر اصفهان، شرکت اتوبوسرانی و مترو این شهر بنا به توصیه وزارت بهداشت اقدام به ضدعفونی کردن اتوبوس‌های فعال درسطح شهر، خطوط بی‌آرتی (BRT) و مترو کرده است. هر شب نزدیک به ۱۰۰۰ دستگاه اتوبوس و واگن‌های مترو در توقف‌گاه‌های شهرداری ضد عفونی می‌شوند و این کار به مدت چند شب پیاپی ادامه خواهد داشت. این اقدام در جهت پیشگیری از ابتلای شهروندان به این ویروس انجام می‌شود.

 • مسابقات پرش با اسب جام فجر

  مسابقات پرش با اسب جام فجر

  مسابقات جام فجر و فینال لیگ پرش با اسب سال ۹۸ استان اصفهان در پیست اسب سواری این استان در رده های مختلف سنی با حضور ۴۰ ورزشکار و در دو روز برگزار شد. مسابقات گروه بزرگسالان این جام عصر روز جمعه ۲۵ بهمن ماه برگزار شد که در پایان علی فرهمند از باشگاه ایران زمین اصفهان مقام اول، مجتبی پورشمسی از باشگاه دشت بهشت فارس مقام دوم و علی کریمی از باشگاه اصفهان مقام سوم را کسب کردند.

 • افتتاح نخستین هایپر صنایع دستی کشور

  افتتاح نخستین هایپر صنایع دستی کشور

  عصر روز دوشنبه ۱۴ بهمن ماه، نخستین هایپر صنایع دستی با نام شهر هنر با حضور علی اصغر مونسان در سرای عماد الملک اصفهان افتتاح شد. این هایپر دارای سه‌ طبقه است که در حال حاضر طبقه اول آن افتتاح و ۸۰ درصد محصولات آن تولید شهرستان‌هاست.

 • اولین بارش برف زمستانی در اصفهان

  اولین بارش برف زمستانی در اصفهان

  با ورود سامانه جدید بارشی به کشور، شهر اصفهان نیز همانند بسیاری از شهرهای دیگر کشور شاهد بارش برف در سه شنبه (۲۴ دی) بود.