خبرنگار: 30088

برای دسترسی به اخبار قدیمی‌تر، در منوی مربوطه سال و ماه را محدود کنید.
برای دسترسی به اخبار قدیمی‌تر، در منوی مربوطه سال و ماه را محدود کنید.
 • سفر وزیر صمت به قم

  سفر وزیر صمت به قم

  علیرضا رزم حسینی، وزیر صنعت، معدن و تجارت پنجشنبه دوم بهمن‌ماه با سفر به قم، نخستین خط تولید رباتیک یخچال فریز در کارخانه پاکشوما را افتتاح و از چند واحد تولیدی در شهرک محمودآباد و شکوهیه قم بازدید کرد. همچنین در ادامه این سفر، پس از زیارت حرم کریمه اهل بیت(ع) با آیت الله نوری همدانی از مراجع عظام تقلید و آیت الله حسینی بوشهری رییس جامعه مدرسین حوزه علمیه دیدار و گفت‌وگو کرد.

 • مراسم تشییع و تدفین شهید گمنام - قم

  مراسم تشییع و تدفین شهید گمنام - قم

  هم‌زمان با سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا(س)، مراسم تشییع پیکر پاک شهید گمنام در شهرک امام حسن(ع) قم برگزار شد. پیکر مطهر این شهید پس از برگزاری مراسم عزاداری و مدیحه سرایی در بوستان امام حسن(ع) آرام گرفت.

 • عزاداری روز شهادت حضرت زهرا (س) - قم

  عزاداری روز شهادت حضرت زهرا (س) - قم

  در سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) به دلیل شیوع ویروس کرونا، دسته‌های عزاداری برای آن حضرت حرکت نکرده و با رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله اجتماعی در خیابان شهداء قم مستقر و به عزاداری و مدیحه سرایی در رثای ایشان پرداختند. در این مراسم آیت الله وحید خراسانی از مراجع عظام تقلید و آیت الله آملی لاریجانی نیز حضور داشتند.

 • شب شهادت حضرت زهرا در حرم کریمه اهل بیت(ع)

  شب شهادت حضرت زهرا در حرم کریمه اهل بیت(ع)

  در شب شهادت حضرت فاطمه زهرا(س)، حرم حضرت فاطمه معصومه(س) میزبان یک شهید گمنام بود و در گوشه گوشه صحن های حرم کریمه اهل بیت(ع)، زائرین و مجاورین آن حضرت به زیارت و عزاداری آرام گرفته بودند.

 • اقامه نماز جمعه پس از 6 ماه تعطیلی - قم

  اقامه نماز جمعه پس از 6 ماه تعطیلی - قم

  پس از بهبود وضعیت کرونایی استان قم و پس از 24 هفته تعطیلی، ظهر امروز 26 دی ماه نماز جمعه به امامت آیت الله سعیدی تولیت حرم حضرت فاطمه معصومه(س) و امام جمعه موقت قم در مصلی بزرگ قدس برگزار شد.

 • یک کشته در ریزش آوار - قم

  یک کشته در ریزش آوار - قم

  در تخریب دیوار زیرزمین گود برداری شده در خیابان باجک قم، یک کارگر زیر آوار محبوس شده و با وجود تلاش تیم آتش نشانی با سه دستگاه خودروی عملیاتی، فرد مذکور فوت شده از زیر آوار خارج شد.

 • مراسم چهلمین روز شهادت شهید فخری‌زاده در حرم حضرت معصومه(س)

  مراسم چهلمین روز شهادت شهید فخری‌زاده در حرم حضرت معصومه(س)

  مراسم چهلمین روز شهادت دانشمند هسته ای شهید دکتر محسن فخری زاده در شبستان حضرت الزهرا(س) حرم حضرت فاطمه معصومه(س) با حضور اعضای خانواده آن شهید برگزار شد.

 • مراسم بزرگداشت آیت الله مصباح یزدی در حرم حضرت معصومه(س)

  مراسم بزرگداشت آیت الله مصباح یزدی در حرم حضرت معصومه(س)

  مراسم بزرگداشت آیت الله محمدتقی مصباح یزدی از سوی مقام معظم رهبری در حرم حضرت فاطمه معصومه(س)، با حضور مراجع، علما، مسئولین و مردم عزادار با رعایت فاصله گذاری اجتماعی و اصول بهداشتی ایام کرونا و سخنرانی آیت الله سید احمد خاتمی برگزار شد.

 • تشییع پیکر آیت الله مصباح یزدی در قم

  تشییع پیکر آیت الله مصباح یزدی در قم

  پیکر آیت الله محمدتقی مصباح یزدی، دوشنبه ۱۵ دیماه، پس از مراسم وداع در مصلی بزرگ قدس قم به سمت حرم حضرت فاطمه معصومه(س) تشییع و پس از اقامه نماز توسط آیت الله نوری همدانی، به خاک سپرده شد.

 • گوشه به گوشه ایران؛ «محله آذر» قم

  گوشه به گوشه ایران؛ «محله آذر» قم

  محله آذر قم یکی از محله های قدیمی در بافت 315 هکتاری تاریخی قم واقع شده که بیشترین آثار تاریخی و ثبت شده ملی استان قم نیز در این محله است. این محله که بافتی متراکم با کوچه های باریک دارد در دهه اول انقلاب و شکل گیری آن نقش موثری در روند تظاهرات مردمی علیه رژیم پهلوی و شاهنشاهی داشت که مردم معترض از این معابر تنگ و باریک برای گریختن یا اختفاء در خانه های مردم استفاده می کردند. زندگی مردم در این محله سبک و سیاق گذشته را دارد و در بازار کهنه(قدیم) قم نیز که در این محله واقع شده امکانات و وسایل زندگی دهه های گذشته همچنان ساخته و عرضه می شود. لهجه خاص قمی نیز در کلام مردم این محله همچنان رونق دارد.

 • گلباران و عطر افشانی مزار مطهر شهدای مدافع حرم - قم

  گلباران و عطر افشانی مزار مطهر شهدای مدافع حرم - قم

  در آستانه شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی مزار شهدای مدافع حرم در آرامستان بهشت معصومه قم همزمان با سراسر کشور گلباران و عطرافشانی شد.

 • آلودگی شدید هوا در قم

  آلودگی شدید هوا در قم

  با توجه به افزایش ذرات معلق هوا در نتیجه وارونگی دما و پایداری هوا در روزهای گذشته (یکشنبه ۲۳ آذر ماه) ، شاخص کیفیت هوا در شهر قم در وضعیت ناسالم برای عموم مردم قرار گرفته و مسئولین بهداشتی استان از افراد مبتلا به بیماری قلبی یا ریوی، سالمندان و کودکان درخواست عدم خروج از منزل را کرده است.

 • گروگانگیری در قم

  گروگانگیری در قم

  ظهر شنبه ۲۲ آذر، فردی متهم به قتل که تحت تعقیب پلیس بوده در یک اتوبوس شهری اقدام به گروگان‌گیری کرده بود که توسط پلیس دستگیر شد و گروگان‌ها آزاد شدند.

 • مراسم بزرگداشت آیت الله محمد یزدی

  مراسم بزرگداشت آیت الله محمد یزدی

  مراسم بزرگداشت آیت الله محمد یزدی به صورت مجازی و پخش مستقیم از شبکه های تلویزیونی با سخنرانی آیت الله حسینی بوشهری در حرم حضرت فاطمه معصومه(س) ۲۱ آذرماه برگزار شد.

 • تشییع پیکر آیت الله محمد یزدی در قم

  تشییع پیکر آیت الله محمد یزدی در قم

  پیکر آیت الله محمد یزدی از مسجد امام حسن عسکری(ع) به سمت حرم حضرت فاطمه معصومه(س) تشییع و آیت الله سبحانی بر پیکر ایشان نماز اقامه کرد. پس از آن در حرم کریمه اهل بیت(ع) آرام گرفت.

 • باران برگ ریز پاییزی در قم

  باران برگ ریز پاییزی در قم

  در شانزدهم آذر آخرین ماه پاییزی برگ های زرد درختان همراه باران برروی زمین ریختند که امر باغث زیبایی فضای شهر قم شد.

 • پس از ده ماه شیوع کرونا - آرامستان بهشت معصومه قم

  پس از ده ماه شیوع کرونا - آرامستان بهشت معصومه قم

  پس از گذشت ده ماه از شیوع ویروس کرونا در کشور، آرامستان بهشت معصومه قم که در روزهای ابتدایی با حجم گسترده فوتی های کرونایی مواجه بود و تعداد زیادی از اموات در سالن تغسیل و گاها بر روی زمین قرار گرفته بود و بیش از ۵۰ طلبه جهادی در تمام ساعات شبانه روز مشغول تجهیز اموات بودند، همینک با وضعیت عادی روبروست و با کاهش فوتی های کرونایی شرایط عادی خود را سپری می کند.

 • تشییع پیکر هفت شهید گمنام در شب وفات حضرت معصومه(س) - قم

  تشییع پیکر هفت شهید گمنام در شب وفات حضرت معصومه(س) - قم

  در شب وفات حضرت فاطمه معصومه(س) پیکر هفت شهید گمنام دفاع مقدس در حرم کریمه اهل بیت(س) تشییع و آیت الله سعیدی بر پیکر پاک شهدا نماز اقامه کرد. همچنین پس از مراسم عزاداری پرچم گنبد حرم حضرت معصومه(س) تعویض شد.

 • سیاه پوشی ضریح در آستانه وفات حضرت فاطمه معصومه(س)

  سیاه پوشی ضریح در آستانه وفات حضرت فاطمه معصومه(س)

  همزمان با شب وفات حضرت فاطمه معصومه(س)، در مراسمی با حضور خادمین آن بانوی گرامی ضریح مطهر کریمه اهل بیت(ع) سیاه پوش شد.

 • نخستین روز اجرای محدودیت‌های دو هفته‌ای کرونایی - قم

  نخستین روز اجرای محدودیت‌های دو هفته‌ای کرونایی - قم

  بر اساس مصوبه ستاد ملی کرونا مبنی بر تعطیلی دو هفته‌ای برای کاهش میزان مبتلایان و تلفات شیوع کرونا، از صبح امروز، شنبه - یکم آذر- این تعطیلی‌ها آغاز شد و با وجود مشکلات اقتصادی، تعداد زیادی از اصناف مشمول تعطیلی برای کاهش میزان مبتلایان به ویروس کرونا از این طرح استقبال کردند. همچنین از امروز، محدودیت ورود پلاک‌های غیر بومی به این شهر اعمال شد.

 • ارتباط زنده حرم امام رضا(ع) با بیمارستان کامکار قم

  ارتباط زنده حرم امام رضا(ع) با بیمارستان کامکار قم

  با همت روابط عمومی بیمارستان کامکار قم نخستین بیمارستان پذیرش کننده بیماران مبتلا به ویروس کرونا در کشور و آستان مقدس علی ابن موسی الرضا(ع)، ظهر امروز 26 آبان ماه برای دومین بار ارتباط زنده تصویری ویژه کارکنان و بیماران بیمارستان کامکار به منظور زیارت از دور برقرار شد.

 • ایران زیباست؛ پاییز در روستای کهندان قم

  ایران زیباست؛ پاییز در روستای کهندان قم

  روستای کهندان با قدمتی بیش از سه هزار سال در دامنه کوه وتوس از رشته کوه زاگرس و در بخش خلجستان قم واقع شده و با ارتفاعی بالغ بر ۲۰۰۰ متر از سطح دریا منطقه ای سردسیر و ییلاقی است. این منطقه که در دامن کوه ها واقع شده علاوه بر باغات گردو، بادام و ... از لحاظ پوشش گیاهی منحصر به فرد بوده و گونه های مختلف حیات وحش از جمله گرگ، روباه، شغال، جوجه تیغی، گراز، خرگوش، بز کوهی و ... را داراست و همه ساله طبیعت پاییزی زیبایی را از خود نمایان می کند.

 • بیست آبان، ساعت هجده - قم

  بیست آبان، ساعت هجده - قم

  با آغاز طرح تعطیلی پس از ساعت ۱۸ از امروز بیستم آبان ماه، نهادهای نظارتی با مراجعه به برخی از خیابان های شهر قم اصناف گروه های ۲, ۳ و ۴ را که همچنان باز بودند با تذکر لسانی به بستن واحد خود راهنمایی کردند.

 • گل آرایی ضریح حضرت معصومه(س) در سالروز ورود ایشان به قم

  گل آرایی ضریح حضرت معصومه(س) در سالروز ورود ایشان به قم

  همزمان با ۲۳ ربیع الاول سالروز ورود حضرت فاطمه معصومه(س) به شهر قم، خادمان حرم کریمه اهل بیت(ع) صبح دوشنبه ۱۹ آبان ضریح آن حضرت را گل آرایی کردند.

 • جمعه بازار قم در شرایط کرونایی

  جمعه بازار قم در شرایط کرونایی

  با وجود شرایط اقتصادی سخت در جامعه، روز بازارهای شهر یکی از مکان هایی است که خانواده های بسیاری برای تامین معاش روزمره خود به آنجا رجوع می کنند. اما با شیوع و گسترش ویروس کرونا لزوم ساماندهی بهتر و رعایت پروتکل های بهداشتی دوران کرونا توسط شهرداری که مسئول ساماندهی این روز بازارهاست با همکاری دانشگاه علوم پزشکی و اداره کل بهداشت به طور جدی قابل پیگیری است.

 • ایران زیباست؛ پاییز روستای کاسوا

  ایران زیباست؛ پاییز روستای کاسوا

  کاسوا روستایی در بخش خلجستان و در فاصله ۸۰ کیلومتری شهر قم است. این روستا در دامنه‌های کوهپایه‌های غرب این شهر قرار دارد و این روزها با سردتر شدن زودهنگام هوا در مناطق کوهستانی، این روستا نیز چهره زیبای پاییزی به خود گرفته است. این روستا با دارا بودن منابع آبی مناسب، تغذیه کننده رودخانه‌ای است که به روستاهای نویس و قاهان در پایین دست خود جاری است.

 • آغاز طرح محدودیت تردد بین شهری - قم

  آغاز طرح محدودیت تردد بین شهری - قم

  با تصمیم ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا و در آستانه تعطیلات پیش رو، طرح محدودیت تردد و خروج خودروهای پلاک بومی و ورود خودروهای غیر بومی در ۲۵ استان کشور از ساعت ۱۲ ظهر امروز ۱۲ آبان ماه آغاز شد و در عوارضی قم - تهران از خروج خودروهای پلاک استان قم و همچنین ورود خودروهای غیر بومی توسط نیروهای انتظامی جلوگیری شد. گفتنی است این طرح تا روز جمعه ۱۶ آبان ماه ادامه دارد.

 • توسعه صنعت فولاد در پهنه صنعتی نیزار قم

  توسعه صنعت فولاد در پهنه صنعتی نیزار قم

  پهنه صنعتی نیزار قم به مساحت 810 هکتار در فاصله 60 کیلومتری جنوب غرب استان و نزدیک منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان واقع شده و از دهه 80 به منظور تولید و توسعه صنعت فولاد در نظر گرفته شد و همینک 7 واحد فعال و یک واحد در حال تکمیل دارد. صبح امروز فاز نخست شرکت نورد لوله نیزار با خط تولید و پوشش لوله های انتقال آب و گاز با ششصد میلیارد ریال اعتبار و اشتغالزایی ۸۰ نفر راه اندازی شد.

 • عزاداری شهادت امام رضا(ع) در حرم رضوی

  عزاداری شهادت امام رضا(ع) در حرم رضوی

  همزمان با آخرین روز ماه صفر،  شهادت امام رضا(ع)، شنبه ۲۶ مهرماه، زائران و حضرت رضا(ع) با رعایت پروتکل‌های بهداشتی به عزاداری در حرم مطهر رضوی پرداختند

 • فعالیت اورژانس قم در شرایط کرونایی

  فعالیت اورژانس قم در شرایط کرونایی

  مرکز فوریت های پزشکی استان قم از اسفندماه سال گذشته و با شیوع ویروس کرونا با حجم تماس و اعزام های متراکم و فراسایشی برای کادر اورژانس روبرو شد و این روزها موج سوم شیوع کرونا که با مبتلا شدن بسیار زیاد مردم و رسیدن به وضعیت سیاه آغاز شد اورژانس قم نیز به دلیل مبتلا شدن تعداد زیادی از کادر خود با کمبود نیرو و درنتیجه افزایش شیفت کاری روبرو شده است.