تاپ سه خبر

 • ویدئو / غربالگری و کنترل تردد در ورودی قم

  ویدئو / غربالگری و کنترل تردد در ورودی قم

  با تصمیمات جدید ستاد ملی مقابله با کرونا، تردد خودروها با شدت بیشتری کنترل می‌شود. غربالگری و تب سنجی در مبادی ورودی شهرها نیز همچنان ادامه خواهد داشت. در حال حاضر تنها ورود خودروهای بومی هر شهر اجازه ورود به شهر را خواهند داشت.

 • ویدئو / نقاهتگاه ۲۰۰۰ تخت‌خوابی ارتش در تهران برای مقابله با کرونا

  ویدئو / نقاهتگاه ۲۰۰۰ تخت‌خوابی ارتش در تهران برای مقابله با کرونا

  به تازگی مجتمع بیمارستانی و نقاهتگاه دو هزار تختخوابی نیروی زمینی ارتش در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران افتتاح شده است. بر اساس اعلام ارتش، این مجموعه طی دو روز برپا شده و ظرفیت افزایش هزار تخت دیگر را نیز دارد. در صورت تکمیل ظرفیت بیمارستان‌ها، بیماران مبتلا به ویروس کرونا برای ادامه روند درمان به این مجموعه منتقل می‌شوند.

 • ویدئو / رئیس‌جمهور: سلامت مردم برای ما اهمیت دارد

  ویدئو / رئیس‌جمهور: سلامت مردم برای ما اهمیت دارد

  جلسه هیات دولت صبح چهارشنبه (۶ فروردین) به ریاست حسن روحانی برگزار شد. رئیس‌جمهور در این جلسه لازمه اجرای موفقیت آمیز هر طرحی در کشور را کمک و همیاری مردم دانست و تاکید کرد که مبارزه با ویروس خطرناک کرونا و تامین همزمان نیازمندی های ضروری مردم، از جمله اقدامات اساسی دولت در چند روز و هفته اخیر بوده است.

 • ویدئو / تحویل محموله اهدایی چین برای مقابله با کرونا

  ویدئو / تحویل محموله اهدایی چین برای مقابله با کرونا

  مراسم تحویل محموله اهدایی از چین برای مقابله با ویروس کرونا، ظهر چهارشنبه (6 فروردین) با حضور رئیس سازمان غذا و دارو برگزار و طی آن، مقادیری ماسک،دستکش و اقلام دارویی به مقامات کشورمان تحویل داده شد.

 • ویدئو / مرکز موقت قرنطینه بیماران کرونایی در شیراز

  ویدئو / مرکز موقت قرنطینه بیماران کرونایی در شیراز

  سالن ورزشی شهید آیت‌الله دستغیب شیراز، برای بستری شدن بیماران مبتلا به ویروس کرونا تجهیز شده است. این سالن هم‌اکنون در اختیار ستاد مدیریت بحران و فرماندهی ارتش در استان فارس قرار گرفته تا در صورت نیاز، برای قرنطینه بیماران استفاده شود.

 • ویدئو / غربالگری و تب‌سنجی در ورودی‌های بوشهر و یزد

  ویدئو / غربالگری و تب‌سنجی در ورودی‌های بوشهر و یزد

  به دلیل شیوع ابتلا به ویروس کرونا در ایران، تقریبا در تمام ورودی شهرها ایستگاههای غربالگری و تب‌سنجی برقرار شده است. غربالگری کرونا در ورودی شهر بوشهر با کمک هلال احمر و نیروی انتظامی صورت می‌گیرد. تمام ورودی‌های شهر یزد نیز مسدود شده است و رفت‌وآمدهای ضروری از مسیر میدان مدرسی انجام می‌شود.

 • ویدئو / تخلیه روستای «تمبک» میناب؛ دریچه‌های سد استقلال باز شد

  ویدئو / تخلیه روستای «تمبک» میناب؛ دریچه‌های سد استقلال باز شد

  بارش شدید باران در هرمزگان حجم آب سد استقلال میناب را افزایش داده است؛ به همین دلیل مردم روستاهای پایین دست این سد، در حال انتقال به نقاط امن هستند. بارش باران در دو روز گذشته هفت استان از جمله هرمزگان، بوشهر، فارس، سیستان و بلوچستان، قم، گیلان و کرمان را درگیر سیل و آبگرفتگی کرد.

 • ویدئو / سخنرانی رئیس‌جمهور در جلسه هیأت دولت - ۴ فروردین

  ویدئو / سخنرانی رئیس‌جمهور در جلسه هیأت دولت - ۴ فروردین

  حسن روحانی صبح امروز در اولین جلسه هیئت دولت در سال جدید، با اشاره به نامگذاری سال جدید به عنوان «جهش تولید» و فداکاری گروههای مختلف برای کنترل شیوع کرونا در ایران، اظهار کرد: « به مردم عزیز کشورمان اطمینان می‌دهم که همه ارکان نظام و همه مسئولین، اولین دغدغه خاطرشان سلامت شما و فرزندان شما و تامین نیازمندی‌های زندگی شماست. الحمدالله شرایط ما در مقایسه با سایر کشورها حتی کشورهای پیشرفته و اروپایی چه از نظر تامین نیازمندی‌های ضروری، بهداشتی و چه از نظر بیمارستان، تخت بیمارستان و نقاهتگاه‌ها شرایط بهتری است و این در سایه تلاش و کوشش همگی است.»

 • ویدئو / سیل و آبگرفتگی در ۱۳ استان کشور

  ویدئو / سیل و آبگرفتگی در ۱۳ استان کشور

  بارش‌های شدید از روز گذشته تا ظهر امروز ۱۳ استان درگیر سیل و آبگرفتگی کرده است. استان آذربایجان شرقی، بوشهر، چهارمحال و بختیاری، خراسان جنوبی، سمنان، سیستان و بلوچستان، فارس، قزوین، قم، کرمان، کهگیلویه و بویراحمد، مرکزی و هرمزگان از این حوادث جوی متاثر شده‌اند.

 • ویدئو / بیانات رهبری خطاب به مردم ایران در سومین روز بهار ۹۹

  ویدئو / بیانات رهبری خطاب به مردم ایران در سومین روز بهار ۹۹

  در سومین روز از سال ۱۳۹۹ مقام معظم رهبری در یک سخنرانی خطاب به مردم ایران که از شبکه‌های یک و خبر سیما به طور زنده و مستقیم پخش شد، به مهمترین موضوعات روز ایران و جهان اشاره کردند. رهبری هر سال در ابتدای نوروز با حضور در حرم مطهر امام رضا (ع) در مشهد، نخستین سخنرانی سال خود (بعد از پیام نوروزی) را انجام می‌دادند اما امسال به دلیل افزایش شیوع کرونا، این برنامه لغو شد و نخستین سخنرانی ایشان به طور زنده از تلویزیون پخش شد.

 • ویدئو / نوروز در بخش بیماران کرونایی بیمارستان رازی اهواز و جاده‌های خوزستان

  ویدئو / نوروز در بخش بیماران کرونایی بیمارستان رازی اهواز و جاده‌های خوزستان

  نخستین روز سال ۱۳۹۹ در شرایط کرونایی آغاز شده است. شرایطی که باعث شده بسیاری از کارکنان بخش‌ها مختلف جامعه برای جلوگیری از گسترش بیشتر این بیماری و حفظ سلامت دیگر شهروندان حتی در نخستین ساعات سال نو هم مجالی برای تعطیلی نداشته باشند. این ویدئو تلاش جمعی از پزشکان، پرستاران و کارکنان بخش بیماران کرونایی بیمارستان رازی اهواز و همچنین مسئولان بهداشت در جاده‌های خوزستان را در ساعات اولیه سال نو نشان می‌دهد.

 • ویدیو / حال و هوای شیراز و یزد در خلوتیِ نوروز ۱۳۹۹

  ویدیو / حال و هوای شیراز و یزد در خلوتیِ نوروز ۱۳۹۹

  شیراز و یزد از جمله شهرهای ایران است که نوروز هر سال از مسافران زیادی پذیرایی می‌کنند.امسال اما به دلیل شیوع ویروس کرونا، این دو شهر هم حال و هوای متفاوتی دارند.در خانه ماندن بهترین روش برای مبارزه با کرونا است.بنابراین می‌توانیم سفر خود به این مقاصد را به بعد از اتمام دوره شیوع بیماری موکول کنیم.

 • ویدئو / پیام نوروزی رئیس‌جمهور در ابتدای سال ۹۹

  ویدئو / پیام نوروزی رئیس‌جمهور در ابتدای سال ۹۹

  پس از انتشار پیام نوروزی مقام معظم رهبری برای سال ۹۹ و نامگذاری سال جدید، پیام رئیس جمهوری اسلامی ایران در ابتدای نوروز امسال نیز منتشر شد. حسن روحانی ضمن مرور برخی از مهمترین رویدادهای سال ۹۸، درباره هدف‌گذاری‌های سال جدید سخن گفت.

 • ویدئو / پیام رهبری در آغاز سال ۱۳۹۹

  ویدئو / پیام رهبری در آغاز سال ۱۳۹۹

  بنا به سنت هر سال، در ابتدای سال ۱۳۹۹ و لحظاتی پس از تحویل سال نو، پیام ویدئویی نوروزی مقام معظم رهبری منتشر شد. ایشان در این پیام ضمن مرور برخی وقایع سال گذشته، توصیه‌هایی را برای سال جدید بیان کردند و عنوان «جهش تولید» را برای امسال انتخاب و اعلام کردند.

 • ویدئو / تولید ژل ضدعفونی کننده در قزوین

  ویدئو / تولید ژل ضدعفونی کننده در قزوین

  با شیوع ویروس کویید ۱۹ یا همان کرونا در ایران ، تولید ژل ضدعفونی کننده در برخی از شرکت‌ها رونق گرفته است. این ویدئو روند تولید ژل ضدعفونی کننده شرکتی در قزوین را نمایش می‌دهد.

 • ویدئو / تولید ماسک و گان در یزد

  ویدئو / تولید ماسک و گان در یزد

  به همت خیرین، داوطلبان هلال احمر و کمیته بانوان شورای شهر یزد، کارگاه دوخت ماسک و گان در این شهر راه اندازی شده است. در این کارگاه ۵۰ نفر در دو شیفت ‌روزانه ۱۵۰۰ عدد ماسک و کلاه ،۴۰۰ عدد گان و ۲۰۰ عدد لباس ضدعفونی تولید می کنند. تولیدات این کارگاه پس از ارسال به مرکز پرتونگاری انرژی اتمی برای ویروس کشی و ضدعفونی در اختیار بیمارستان‌ها قرار می گیرد.

 • ویدئو / جاده تهران - مشهد در شرایط کرونایی

  ویدئو / جاده تهران - مشهد در شرایط کرونایی

  معمولا جاده‌های منتهی به شهر مشهد در ایام نوروز یکی از پرتردد ترین جاده‌های کشور است.امسال با شیوع ویروس کرونا مسئولان وزارت بهداشت توصیه کرده‌اند که مردم سفر نروند. حالا در آستانه تحویل سال، جاده تهران - مشهد از روزهای معمول نیز خلوت‌تر شده است.همچنین بوستان‌ها، مجتمع های خدماتی بین راهی، اتوبوس های مسافربری و... در شرایط کرونایی خلوت هستند.نیروهای هلال احمر، نیروی انتظامی و کادر درمانی نیز در ورودی شهرها کارغربالگری و تب سنجی را انجام می دهند.

 • ویدئو / افتتاح دو قطعه آزادراه همت - کرج با حضور رئیس‌جمهور

  ویدئو / افتتاح دو قطعه آزادراه همت - کرج با حضور رئیس‌جمهور

  قطعات ۲ و ۳ آزادراه شهید همت - کرج، صبح سه‌شنبه (۲۷ اسفند) با حضور و دستور رئیس‌جمهور افتتاح شد. قطعه اول این آزادراه از منطقه ۲۲ تهران تا گرمدره به طول پنج کیلومتر در سال ۱۳۹۱ افتتاح شده بود. قطعه دوم از گرمدره تا شهرک جهان‌نما و قطعه سوم از شهرک جهان‌نما تا ابتدای جاده چالوس را شامل می‌شود که طول این دو قطعه ۹ هزار و ۶۰۰ متر است.

 • ویدئو / ضدعفونی کردن معابر قزوین برای مقابله با کرونا

  ویدئو / ضدعفونی کردن معابر قزوین برای مقابله با کرونا

  به منظور مقابله با ویروس کرونا، از روزهای ابتدایی شیوع آن در ایران، خیابان‌ها و معابر اصلی شهرهای مختلف ضدعفونی و گندزدایی شده‌اند. قزوین یکی از شهرهایی است که درگیر شیوع ویروس کرونا است. برخی گروه‌های جهادی تلاش کرده‌اند با ضدعفونی کردن و گندزدایی معابر این شهر، گستردگی شیوع ویروس را کاهش دهند.

 • ویدئو / غربالگری و تب‌سنجی در ورودی‌های استان سمنان

  ویدئو / غربالگری و تب‌سنجی در ورودی‌های استان سمنان

  به منظور کنترل کروناویروس در استان سمنان، راه‌های ورودی شهری کنترل و غربالگری می‌شوند و در همین راستا ۱۸ پایگاه غربالگری و تب سنجی با فعالیت روزانه ۷۵ امدادگر هلال احمر و کادر درمانی دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان و همچنین نیروی انتظامی استان سمنان در ورودی‌های شهرهای استان سمنان ایجاد شده است. استان سمنان به جهت قرار گرفتن در محور ترانزیتی و توریستی تهران - مشهد همه ساله در این ایام شاهد بار ترافیکی مسافران نوروزی بوده است، اما امسال به جهت پیشگیری از شیوع ویروس کرونا پذیرای مسافران نوروزی نخواهد بود.