تاپ سه خبر

 • ویدئو / آتش کالیفرنیا سرعت گرفت، خانه‌ها تخلیه شدند

  ویدئو / آتش کالیفرنیا سرعت گرفت، خانه‌ها تخلیه شدند

  پس از شروع آتش‌سوزی گسترده در کوه‌های شرق لس‌آنجلس واقع در ایالت کالیفرنیا، هزاران نفر مجبور به ترک خانه‌های خود شدند. تاکنون حدود هشت هزار نفر از اهالی منطقه «ریورساید» آمریکا مجبور به ترک خانه‌های خود شده‌اند. این آتش‌سوزی که از روز جمعه آغاز شده، حدود ۶۰ کیلومتر مربع از زمین‌های دارای بوته‌زار و درختان جنگلی را طعمه خود کرده است.

 • ویدئو / اعتراض به تملک خانه هنرمندان اصفهان توسط بنیاد شهید

  ویدئو / اعتراض به تملک خانه هنرمندان اصفهان توسط بنیاد شهید

  جمعی از هنرمندان اصفهان، عصر دیروز (۱۲ مرداد) با حضور در ساختمان خانه هنرمندان، نسبت به تغییر تملک این عمارت اعتراض کردند. تملک خانه هنرمندان اصفهان توسط بنیاد شهید، چند روزی است جنجال آفریده و اعتراض اهالی فرهنگ و هنر استان را به دنبال داشته است. این ساختمان قدیمی از ۳۰ سال قبل مأمن هنرمندان و علاقه‌مندان هنر در اصفهان بوده اما از پنج سال قبل بنیاد شهید به دنبال تملک آن بود. تجمع هنرمندان در عمارت خانه هنرمندان، با دخالت مأموران نیروی انتظامی همراه بود که همین مساله، انتقاد هنرمندان را به دنبال داشت.

 • ویدئو / از جدال انتخاباتی در آمریکا تا برنامه تازه مذاکرات ایران و اوکراین

  بسته اخبار بین الملل؛

  ویدئو / از جدال انتخاباتی در آمریکا تا برنامه تازه مذاکرات ایران و اوکراین

  در این شماره از بستۀ اخبار بین‌الملل ایسنا، خبرهایی درباره دور تازه مذاکرات ایران و اوکراین درباره موضوع هواپیمای اوکراینی، جدال سیاسی در آمریکا بر سر انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰، اعلام زمان انتخابات زودهنگام مجلس عراق و چند خبر دیگر را مرور می‌کنیم.

 • ویدئو / حضور چند نماینده مجلس در جمع کارگران هفت‌تپه، بعد از ۴۹ روز اعتراض

  ویدئو / حضور چند نماینده مجلس در جمع کارگران هفت‌تپه، بعد از ۴۹ روز اعتراض

  سه عضو کمیسیون اصل ۹۰ مجلس، شنبه (۱۱ مرداد) در جمع کارگران معترض شرکت کشت‌وصنعت نیشکر هفت‌تپه خوزستان حضور یافتند. کارگران هفت‌تپه در انتقاد به نحوه مدیریت این شرکت و عدم پرداخت مطالبات سه ماه اخیر، ۴۹ روز است که دست به اعتراض زده‌اند. معترضان می‌گویند بخش کوچکی از مطالبات طی هفته‌های اخیر پرداخت شده اما عمده حق و حقوق آنها واریز نشده است. وعده داده شده که کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی، رسیدگی به مشکلات کارگران هفت‌تپه را در دستور کار قرار دهد. کارگران هفت‌تپه از سال ۱۳۹۴ تاکنون چندین‌بار دست به اعتراض و اعتصاب زده‌اند که این اعتراضات در سال ۹۷ به اوج رسید.

 • ویدئو / سه روز آتش در جنگل‌ها و مراتع کوهدشت لرستان

  ویدئو / سه روز آتش در جنگل‌ها و مراتع کوهدشت لرستان

  آتش‌سوزی جنگل‌ها و مراتع بخش طرهان کوهدشت لرستان که از روز هشتم مرداد آغاز شد، به‌تازگی خاموش شده است؛ حادثه‌ای عمدی که بخش زیادی از این منابع طبیعی با ارزش را از بین برد. مناطق «گور»، «گاچال»، «داگله» و «چله بان» در این اتفاق خسارت زیادی دیدند. میزان خسارت این مناطق از سوی فرماندار کوهدشت ۱۵ تا ۲۰ هکتار اعلام شده، اما منابع محلی می‌گویند خسارت بسیار بیشتر از این میزان است.

 • ویدئو / رهبر انقلاب: هیأت‌ها و منبری‌ها به سخنان کادر بهداشتی گوش کنند

  ویدئو / رهبر انقلاب: هیأت‌ها و منبری‌ها به سخنان کادر بهداشتی گوش کنند

  مقام معظم رهبری پیش از ظهر جمعه (۱۰ مرداد) به مناسبت عید قربان سخنانی زنده تلویزیونی انجام دادند و درباره موضوعاتی از جمله اقتصادی، سیاست خارجی و عزاداری محرم در شرایط شیوع کرونا، بیاناتی را ایراد کردند. حضرت آیت‌الله خامنه‌ای درباره مساله عزاداری محرم امسال اظهار کردند: در عزاداری‌ها معیار آن چیزی است که کارشناسان بهداشت و ستاد ملی مقابله با کرونا می‌گویند. شخصا هر آنچه آنان بگویند را رعایت می‌کنم و توصیه من به همه هیأت‌داران و منبری‌ها این است که به سخنان کادر بهداشتی گوش کنند. کرونا مسأله کوچکی نیست و اگر همین رعایت‌ها هم انجام نشود آن وقت ممکن است به فاجعه‌ای ختم شود که آن سرش ناپیدا باشد.

 • ویدئو / اهدای خون توسط خبرنگاران و فعالان رسانه‌ای قم

  ویدئو / اهدای خون توسط خبرنگاران و فعالان رسانه‌ای قم

  جمعی از خبرنگاران، عکاسان و مدیران رسانه‌ای در قم، چهارشنبه (۸ مرداد) با حضور در مرکز انتقال خون این شهر، اقدام به اهدای خون کردند. این رویداد به مناسبت چهل و ششمین سال تاسیس سازمان انتقال خون ایران، یک روز پیش از روز اهدای خون و کمتر از ۱۰ روز پیش از روز خبرنگار انجام شده است.

 • ویدئو / روحانی: شایعه است؛ مگر می‌شود جنگل و کوه و دریا را وقف کرد؟

  ویدئو / روحانی: شایعه است؛ مگر می‌شود جنگل و کوه و دریا را وقف کرد؟

  جلسه هیات دولت پیش از ظهر چهارشنبه (۸ مرداد) به ریاست رئیس‌جمهور برگزار شد. حسن روحانی در بخشی از صحبت‌های خود در این جلسه گفت: طرح شایعات بی‌اساسی همچون فروختن یا وقف کردن کوه‌ها، دریاها، جنگل‌ها یا فروختن جزیره‌ای یا مناطقی در شرق یا غرب کشور، هیچ پایه و اساسی ندارد و فقط برای ایجاد نگرانی و ناراحتی در میان مردم است. از این شایعه‌سازی‌ها و دروغ‌پردازی‌ها که کار طبیعی دشمنان است، ناراحت نمی‌شویم، این عجیب این است که چطور گوش شنوایی برای این شایعات بی‌اساس و بی‌ربط وجود دارد و متاسفانه در اظهارنظرهای برخی از افراد آن را شاهدیم.

 • ویدئو / از تلاش برای آتش‌بس در پورتلند تا مبادله در کانال بشردوستانه با ایران

  بسته اخبار بین الملل؛

  ویدئو / از تلاش برای آتش‌بس در پورتلند تا مبادله در کانال بشردوستانه با ایران

  در این شماره از بستۀ اخبار بین‌الملل ایسنا، آخرین خبرها از وضعیت شیوع ویروس کرونا در جهان، اولین مبادله سوئیس و ایران از طریق کانال تجاری بشردوستانه، ادامه تظاهرات ضدنژادپرستی در آمریکا و تحولات مربوط به آن و چند خبر دیگر را با یکدیگر مرور می‌کنیم.

 • ویدئو / صنعت لبنیات کشور با چه چالش‌هایی دست و پنچه نرم می‌کند؟

  ویدئو / صنعت لبنیات کشور با چه چالش‌هایی دست و پنچه نرم می‌کند؟

  لبنیات از جمله خوراکی‌های مرسوم و مفید در سبد غذایی خانواده‌ها است و افزایش قیمت لبنیات، وابستگی صنایع لبنی به وضعیت دامداری‌ها و افزایش هزینه‌های تولید، قوانین موجود کشور و کیفیت فرآورده‌های لبنی، از چالش‌های این صنعت است. در این رابطه، ایسنا با چهار تن از فعالان این حوزه از جمله مدیران عامل سه مجموعه تولیدکننده محصولات لبنی و دبیر انجمن صنایع لبنیات گفت‌وگو کرده است که گزیده آن را در این ویدئو می‌بینید.

 • ویدئو / روحانی: چه قرمز، چه سفید، عزاداری محرم باید برگزار شود

  ویدئو / روحانی: چه قرمز، چه سفید، عزاداری محرم باید برگزار شود

  جلسه ستاد ملی مبارزه با کرونا، شنبه (۴ مرداد) به ریاست حسن روحانی برگزار شد. رئیس‌جمهور در بخشی از صحبت‌های خود در این جلسه با تاکید بر لزوم رعایت پروتکل‌های بهداشتی، اظهار کرد: همه‌جا باید عزاداری امام حسین (ع) برگزار شود؛ چه در شهر و چه در روستا؛ چه در جایی که قرمز است و چه در جایی که سفید است.

 • ویدئو / بافت تاریخی شیراز، نیازمند نگاه ویژه

  ویدئو / بافت تاریخی شیراز، نیازمند نگاه ویژه

  با وجود اقداماتی که طی سال‌های اخیر توسط شهرداری و شورای شهر شیراز انجام شده، بافت تاریخی این شهر نیازمند توجه بیشتری است. یکی از مهمترین نیازهای شهری شیراز، پرداختن به ایمن‌سازی و زیباسازی محدوده بافت تاریخی، به عنوان یکی از جذابیت‌های مهم این شهر است. بخشی از بافت تاریخی شیراز طی سال‌های گذشته تخریب شده و به همان شکل مخروبه و ناایمن رها شده است؛ موضوعی که نه تنها منظر شهری را مخدوش می‌کند، بلکه ایمنی شهروندان و گردشگران را نیز با مخاطره مواجه کرده است. ازحدود ۲۰ سال پیش هفت هکتار از بافت تاریخی شیراز تخریب شد و قرار بود در مجموع ۵۷ هکتار از این بافت نوسازی و ساماندهی شود.

 • ویدئو / اهدای ماسک توسط خانواده‌های مدافعان حرم قم

  ویدئو / اهدای ماسک توسط خانواده‌های مدافعان حرم قم

  جمعی خانواده‌های مدافعان و شهدای مدافع حرم، عصر چهارشنبه (یکم مرداد) در قم تعدادی ماسک اهدا کردند.این کار با هدف ترویج استفاده از ماسک، در خیابان‌های مرکزی شهر قم انجام شد.

 • ویدئو / خوزستان، بالای ۵۰

  ویدئو / خوزستان، بالای ۵۰

  این روزها اهالی خوزستان در کنار شیوع ویروس کرونا، با گرمای شدید هوا نیز دست و پنجه نرم می‌کنند. دمای هوا در بسیاری از نقاط خوزستان به بیش از ۵۰ درجه سانتیگراد رسیده و تداوم این گرما، خوزستان را به تعطیلی کشانده است. به دلیل افزایش دما و رطوبت، به دستور استاندار خوزستان، ادارات و بانک‌های ۲۲ شهرستان این استان به مدت سه روز تعطیل شدند.

 • ویدئو / خبرهای روحانی درباره وام مستأجران، بازار ارز و حقوق بازنشستگان

  ویدئو / خبرهای روحانی درباره وام مستأجران، بازار ارز و حقوق بازنشستگان

  جلسه هیأت دولت به ریاست حسن روحانی صبح چهارشنبه (۱ مرداد) برگزار شد. رئیس‌جمهور در این جلسه درباره موضوعات مختلفی از جمله وضعیت بازار ارز و برنامه بانک مرکزی برای آن، اعطای وام به مستأجران برای تأمین مبلغ ودیعه و همسان‌سازی حقوق بازنشستگان سخن گفت و اظهار کرد: اقدامات گسترده‌ای برای ایجاد تعادل در بازار و جلوگیری از گرانی‌ها که امروز مردم را تحت فشار قرار داده، در دست اجرا است و بانک مرکزی در تلاش است قیمت ارز را به سمت تعادل هدایت کند.

 • ویدئو / نشست خبری حسن روحانی با مصطفی الکاظمی در تهران

  ویدئو / نشست خبری حسن روحانی با مصطفی الکاظمی در تهران

  حسن روحانی، رییس جمهوری ایران در نشست خبری مشترک با مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق که عصر سه‌شنبه (۳۱ تیر) در سالن اجلاس سران در تهران برگزار شد، گفت: اراده دو دولت بر این است که روابط تجاری دو کشور را به ۲۰ میلیارد دلار ارتقا دهند. همچنین دو کشور مصمم هستند تمام توافقاتی را که اسفند ۹۷ میان دو دولت در بغداد به تصویب رسید، اجرایی و عملیاتی کنند.

 • ویدئو / کمک مؤمنانه در چهارمحال و بختیاری

  ویدئو / کمک مؤمنانه در چهارمحال و بختیاری

  دومین مرحله از طرح کمک مؤمنانه با عنوان رزمایش احسان و همدلی در استان چهارمحال و بختیاری برگزار شد. این برنامه به همت ستاد اجرایی فرمان امام (ره) آغاز شده و طی آن ۴۰ هزار بسته مواد غذایی بین نیازمندان استان توزیع شده است. از ابتدای شیوع ویروس کرونا، کمک‌هایی در قالب طرح کمک مؤمنانه در استان‌های مختلف کشور برگزار شده است.

 • ویدئو / تخمین ۶۰ میلیونیِ رئیس‌جمهور از ابتلای ایرانیان به کرونا

  ویدئو / تخمین ۶۰ میلیونیِ رئیس‌جمهور از ابتلای ایرانیان به کرونا

  رئیس‌جمهور با اشاره به گزارش وزارت بهداشت گفت که تخمین زده می‌شود ۲۵ میلیون ایرانی به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و ۳۰ تا ۳۵ میلیون نفر دیگر در معرض ابتلا خواهند بود. حسن روحانی در ادامه صحبت‌هایش در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا که صبح شنبه (۲۸ تیر) برگزار شد، اظهار کرد: اگر این گزارش را مبنا قرار دهیم، تعداد بستری‌ها دو برابر عدد فعلیِ ۲۰۰ هزار نفر خواهد بود که در ۱۵۰ روز اخیر شاهد بودیم. ما باید خود را از لحاظ تخت و امکانات آماده کنیم که با شرایط آینده مقابله کنیم.

 • ویدئو / روحانی: پروژه آمریکا علیه ایران، بی‌اساس است

  ویدئو / روحانی: پروژه آمریکا علیه ایران، بی‌اساس است

  جلسه هیأت دولت به ریاست رئیس‌جمهور ظهر چهارشنبه (۲۵ تیر) تشکیل شد. حسن روحانی در بخشی از صحبت‌های خود به سالروز نهایی شدن توافق برجام اشاره کرد و گفت: ایران کشوری صلح‌طلب است و ما نشان دادیم پروژه آمریکا برای امنیت‌سازی ایران بی‌اساس است. البته از آغاز حرکت برای توافق برجام مثلث شومی شامل صهیونیست، ارتجاع و تندروهای آمریکا مخالف بودند و همه تلاش‌ آنها این بود که چنین توافقی به نتیجه نرسد.

 • ویدئو / آغاز فرایند آزادی بیش از ۲۵۰۰ زندانی جرائم مالی غیرعمد

  ویدئو / آغاز فرایند آزادی بیش از ۲۵۰۰ زندانی جرائم مالی غیرعمد

  رئیس بنیاد مستضعفان همزمان با آغاز فرایند آزادی ۲۵۷۴ زندانی جرائم مالی غیرعمد، با همت بنیاد مستضعفان، نسبت به پرداخت وام قرض‌الحسنه به خانواده زندانیان نیازمند و فراهم کردن بستر اشتغال و مهارت‌آموزی در زندان‌های کشور اعلام آمادگی کرد. بازدید پرویز فتاح از زندان بزرگ تهران صبح سه‌شنبه (۲۴ تیر) انجام شد.